• 000
    941
    Livakovi%C4%87

    Briljantan je bio vratar Dinama Dominik Livaković protiv Engleza! Dva puta je skinuo zicere Rashfordu, a u posljednjoj minuti utakmice centaršut Sanchoa koji je letio prema glavi Kanea i Barkleyja vršcima prstiju je skrenuo, taman toliko da Englezi ne zabiju... Definitivno, Livaković je spasio Hrvatsku, u tek svom drugom nastupu za Vatrene. Izbornik Zlatko Dalić je pak dobio potvrdu kako ima još jednog sjajnog vratara u rosteru.
    - Je li mi to najbolja partija u nogometnoj karijeri? Ne znam je li najbolja, ali je svakako jedna od važnijih. Igrali smo protiv Engleske, velike reprezentacije. Bilo je teško, jer su tribine bile prazne, to utječe na prezentaciju, definitivno. Naročito na početku, treba ti neko vrijeme za privikavanje na takvu atmosferu. Poslije je bilo lakše i, da, bilo je dobro, zadovoljan sam svojim obranama - kaže Dominik Livaković.

    Skroman je kao i uvijek. Kad god dobro brani u Dinamu, stalno pušta istu priču, nikad se ne gura u prvi plan. Ali, protiv Gordog Albiona je proglašen igračem utakmice, sasvim logično, jer da nije bilo njegovih obrana, vjerojatno ne bismo uzeli taj bod.

    - Ha, što reći… dobro je bilo.

    Zaista je u sjajnoj formi. Bio je vrhunski protiv Anderlechta u Bruxellesu, sad na Rujevici. Djeluje kao da mu je nemoguće zabiti pogodak.

    - Moram biti u dobroj formi ako mislim i dalje napredovati. Dobro treniram, to mi jako pomaže.

    Što misli, sanja li ga Marcus Rashford, napadač Manchester Uniteda? Dva puta je bio s njim oči u oči, oba puta ga je nadmudrio.

    - Ne znam sanja li me... Ali kad sam mu drugi put skinuo udarac, kazao mi je “dobra obrana”...

    Kako ste uspjeli obraniti Rahfordove zicere? Izgledalo je kao da znate gdje će pucati, oba puta pogodili ste stranu?

    Dobro je ispalo

    - Dobro, kod prve obrane slabo je pucao, lopta je bila lakša. Kod druge situacije prije sam krenuo, morao sam prije krenuti, procijenio sam da će pucati po zemlji u tu stranu. Ravnao sam se po nekom svom osjećaju. Da nisam krenuo ranije, mislim da ne bih imao šanse obraniti. Dobro je sve na kraju ispalo.

    Nego, tako je to obično, kad dobro branite, onda vas i Bog čuva. Englezi su pogodili i vratnicu i gredu...

    - Je, imao sam dosta sreće. Zahvaljujem i gredi i vratnici! Bile su na mojoj strani. Da, sjećam se i onog istrčavanja u zadnjoj minuti, nakon onog centaršuta s boka, loptu u letu sam okrznuo vrhom prstiju, taman je prošla između dva engleska igrača, nije mogla bolje proći. Idealno je to bilo, lopta je prohujala baš kroz prostor kroz koji je trebala proći.

    Kako se sad, kad je reprezentacija u pitanju, vidite u budućnosti? Svoju pravu veliku priliku ste iskoristili, u velikoj utakmici bili ste najbolji?

    - Sve će uvijek doći na svoje, sve ima svoje vrijeme. Lovre Kalinić je prvi vratar reprezentacije, ja sam mu velika podrška. Danijel Subašić je bio vratar prije nego što se oprostio, Lovre je sad prvi, a ja, naravno, u budućnosti čekam svoju šansu. Tako to treba biti, tako je to dobro. Polako... Sad nakon reprezentacije u Dinamu nas čekaju dvije vrlo bitne utakmice sa Spartakom iz Trnave. Napravili smo sjajan posao s Fenerbahčem i Anderlechtom, ali gotovo sam siguran da će ove dvije sa Spartakom biti teže nego ove prve dvije. Jer, sad smo već napravili ogroman korak, a sad moramo napraviti onaj posljednji, to nekad zna biti zahtjevan posao. Mi moramo biti samo kao do sada i sve će biti dobro - zaključio je Livaković.

    https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/reprezentacija/junak-hrvatskog-remija-na-rujevici-kad-sam-skinuo-onaj-zicer-rashford-mi-je-rekao-dobra-obrana-lovre-je-nas-prvi-vratar-ja-sam-mu-velika-podrska/7938790/
  • Gugi
    0
    Zagorac definitivno bolji vratar. Livakovic mi nije bas konstantan. Zna svasta skinut pa izletit ko muha bez glave. A o komunikacijskim vjestinama da ne pricam. Momak je u najmanju ruku cudan. Bojim se da ga se previse gura. U njegovu kvalitetu nitko ne dira ali nije bas toliko dobar...
  • xavier
    11.1k
    pročitaj molim te moj post na prošloj stranici pa mi objasni kako ga se to točno gura.
  • LovroZG
    1.3k
    Pa baš je u zadnje vrijeme vrlo konstantan. Ovo izletavanje protiv Osijeku mu je jedina greška ove sezone koja mi pada na pamet.
  • Infinity
    15.2k
    Livakovic moze pogrijesiti kao i svaki golman, al ja ako sam i u sta siguran onda sam siguran u njegove izlaske na loptu. On i meni izgleda cudno, ide korner, prikaze ga, faca mu kao da ce uteci s gola, ide centarsut i on istrcava na loptu na 11-12 metara i hvata ju. To ja volim kod golmana. I kako je ubio Dilavera i Santinija. Livakovic mozda jeste cudan, ali ima muda. Grijesi, ali rijetko. Mlad je i to ce biti sve rijedje.
  • deda
    27.5k
    Ja mislim da je onim lomom rebara Dilaveru dokazao kako se podigao na razinu više.
  • Eduardo
    17.2k
    Zna svasta skinut pa izletit ko muha bez glave.Gugi

    Zagi je meni super drag lik, ali baš on itekako zna zaplivati u prazno. Mislim čak da mu je to i najveća boljka. Pokazao je to i ove sezone, primili smo i gol nakon toga u EU utakmici.

    Livi ima pogled uplašene srne, ali je neupitno jako kvalitetan vratar.
  • 000
    941
    "Noć je bila vrlo dobra, haha. Dobro smo proslavili ovaj uspjeh, svi smo bili zajedno, baš je bilo veselo. Spavao sam do nekih 10 sati, mogao sam i više, ali su mi baba i dida došli, pa sam morao biti s njima. Ma san je sada najmanje bitan, osjećamo se odlično, uživamo u ovim danima" rekao je u razgovoru za Goal Dominik Livaković, pa nastavio:

    "Evo, ja sam tu tri sezone, ponosan sam što sam uopće dio ove momčadi, pa član generacije koja je uspjela prezimiti u Europi. Ma sada je sve savršeno, igramo dobro, navijači su čudo, cijela atmosfera u gradu je pozitivna. Baš je užitak biti dio ovog Dinama."

    gIiS3Bs.jpg
  • Eduardo
    17.2k
    Šta mislite koliko će Livi ostati još kod nas? Osobno mislim da mu treba kvalitetnija i kompetitivnija liga od HNL-a. On na svojoj poziciji u HNL-u ne može napredovati brzinom kao igrači u polju. Pola odigranih utakmica praktički uopće nema potrebe za ozbiljnom intervencijom. Za njegov napredak smatram da mu je potrebna liga gdje će svako kolo biti na puno većim iskušenjima nego je to slučaj kod nas.
  • LovroZG
    1.3k
    Što se mene tiče on može i odma otić. Odličan je golman, al Zagorac je isto vrhunski odradio ovu polusezonu. S obzirom da je Zagorac dobivo priliku svake druge-treće tekme lako moguće da će i bit takav scenarij.
  • dinamo vitez
    214
    Neka njega još kod nas. Subašić je otišao iz HNL-a sa 28 i to u drugu francusku. Pletikosa je isto pričekao 23. ili 24. godinu. Butina sa 29 tek. Ne znam da je njima išta falilo.
  • Infinity
    15.2k
    Neka njega, kazem i ja. Misljenja sam da se u ovom trenutku bas niti jednom igracu ne zuri iz Dinama. Sve je na klubu. A mislim da se i klubu ne zuri s obzirom da cijene igraca na proljece jos mogu rasti, a klub je zaradio novac od odlicnih rezultata i slicno. I zaradit ce jos ako Bog da, tj. ako se zadrze igraci.
  • 000
    941
    iGEszSP.jpg

    Dominik danas napunio 24. Sretan rodjendan :party:
  • dinamo vitez
    214
    Kalinić opet ostao na klupi za Aston Villu, već duže ne brani.. mislim da je nakon puno godina vrijeme za novu modru reprezentativnu jedinicu! :grin:
  • reziser
    6.2k
    w8exifu82vqukxl6.jpg

    vrlo lijepu curu ima :ok:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.