• deda
    26.3k
    Nemoj besplatno, to nikako ne. To je prostituiranje Dinama. Cijene za male utakmice su tak i tak simbolične, ali je nesrazmjer prevelik u odnos na cijene derbi utakmica. Danas je zapad bio 100, a istok 70 kn. To je previše, pogotovo u trenutku kada želimo povećati interes šire publike.
  • Infinity
    14.9k
    Ma mislim da jedna besplatna utakmica u sezoni ne skodi, pa ne treba bas ni svake sezone, ponekad. Radilo se to i ranije. I ono famozno 'protiv Medjimurja 15 milja' je bio slobodan ulaz. Al mislim da Dinamo prvo treba imati plan oko cijena ulaznica i svega. Stavi prvo kolo besplatno, pozovi sviju, neka vide sta mogu ocekivati i kasnije ide naplata. Mislim da ovo divljanje s cijenama iz kolo u kolo nema smisla i stvara ljutnju kod navijaca. Treba odredit kategorije i da ljudi znaju sta ih ceka, a ne da se iscekuje da klub objavi cijene. Isto tako vlasnici godisnjih mogu znati koliko se isplati kupiti godisnju. Nemam nista protiv dodatne stavke 'klub zadrzava pravo izmjeniti cijene za pojedinu utakmicu', al neki red mora postojati.
  • 000
    941
    Ma mislim da jedna besplatna utakmica u sezoni ne skodiInfinity

    Kako ne škodi, navikne se rulja da dobiju nešto besplatno što nikako nebi smjelo biti.
    Imali smo primjere sa onim ulaznicama po kunu kada je i moja tetka išla.
    Cijene trebaju biti prilagođenje prosječnom džepu, tako da istok nikako ne bi trebao biti preko 50kn.
    Zadnje tri-četiri Dinamove utakmice su nešto najbolje viđeno na Maksimiru zadnjih ohoho godina, i vrijede svaku lipu.
  • Infinity
    14.9k
    Ma dobro, to je samo moj prijedlog da se na neki nacin privuku upravo takvi kao tvoja tetka i da ih se zadrzi ako se prikaze dobra igra. Ima more drugih nacina za privuci gledatelje, al u Dinamu je vrhunac dati nesto besplatno, a dijelom je zasluzan i mentalitet publike koja ne gleda kvalitet nego cijenu. Bitno da je nesto na akciji. Al da je tom akcijom privuci 5% njih da kasnije dodju i placaju ja bih smatrao uspjehom. Tko je gledao Osijek uzivo i da nije rekao da zeli doci svaku utakmicu i tako gledati taj treba da se ostavi pracenja nogometa.

    Slazem se da ulaznice trebaju biti prilagodjene. Kako ne trebaju biti preskupe tako ne smiju biti ni prejeftine. Mislim i da ove konstantne promjene cijena utjecu. Ne puno, ali ipak utjecu. Prvo ona koju dadnes jeftinije od ocekivanog stvori covjeku razmisljanje da moze uvijek tako, a onda dodje ona skuplja od ocekivanog i covjek ludi jer mu je to preskupo.
  • xavier
    11k
    Ja sam protiv besplatnih karata u bilo kojem obliku (slobodan ulaz, dijeljenje preko SN...). Ne mislim pritom da bi trebale biti skupe, dapače, ali besplatne nikako. To šalje sasvim pogrešnu poruku. Da, ljudi na prvenstvenim utakmicama ima malo, ali neće ih privući besplatne karte. Uostalom, do SN ih i dalje svako malo dijeli pa ljudi svejedno ne dođu. U četvrtak su na zapadu ostala dva prazna kruga (znači prva europska utakmica nakon prezimljavanja nakon skoro 50 godina!) i naravno da se radilo o sponzorskim kartama koje su podijeljene, ali oni koji su ih dobili nisu osjetili potrebu doći na utakmicu.

    Što se tiče Osijeka, "hladnoća" je kao odbila ljude. Na kraju nije uopće bilo tako hladno i bio sam na utakmicama na kojima je bilo puno, puno hladnije. Uostalom, obučeš se i to je. Jasno mi je da će nekog kiša odbiti, ali hladnoća mi i nije neko opravdanje. Kad je toplo, onda je nekima vruće...

    Činjenica je da je u ovom trenutku i dalje jedino Hajduk u nekoj mjeri mamac za publiku. Sve druge je većini nezanimljivo i na tome klub mora poraditi, ali ne na način da dijeli karte.

    I opet ću reći da postoje neki potezi koji bi vratili dio publike na stadion, ali naravno da ih ova ekipa neće povući kad bi to bilo kontra njih samih :sweat:
  • Guinness
    1.9k
    60 kn godišnje, imaš 4 ulaza besplatno (članska)
    200-250 kn i imaš godišnju
    10 kn vikendom u lokalnom bircu, imaš besplatno kartu za istok
    0 kn u birtijama oko stadiona i naći ćeš nekog sa sponzorskim kartama i dobit ih đabe

    Nemojte jebat da treba bilo šta đabe jer je i ovako sve već praktički đabe.
  • marcio amoroso
    31.4k
    Ova sezona je ipak napredak. Stadion se rasprodao par puta. YB, Trnava, Plzen koliko se ja sjećam. Par puta je bilo preko 15 tisuća. Na malim tekmama nijednom nije bilo ispod 2 tisuće. Sad je na Osijek došlo 5. Ide to u dobrom pravcu ali ne možemo očekivati neke megalomanske korake. Ipak je još sve trulo u klubu i bagra je još tu. Isto tako ljudi trebaju steći naviku odlaska na tekme. Evo iz mog kruga je jedan stekao naviku i sad ide na svaku a isto ga nije bilo dugo a znamo zbog čega. DTSM isto radi odličan posao. Bude to sve ok.
  • Mr Anderson
    4.9k
    Ljudi su jako čudni. Evo primjera. Na istoku gdje su godišnje upoznao sam ekipu kroz europske utakmice. Otprilike, 4 lijevo od mene, 2 iznad, 6 ispod mene, svi s godišnjima i imenima na sjedalima. Protiv Plzena su svi bili. U ove 4 HNL utakmice od njih 12 samo protiv Slavena je jedan bio, na ostalima nitko. A svi su iz Zagreba.
  • reziser
    5.8k

    To,je problem, kupili godisnje sam za evropu, a za domace tekme uvijek neki izgovor.
    Zato poskupit godisnje pa ce dolazit i na domace :grin:
  • 000
    941
    HNL pratim iz drugog, trećeg reda, a godišnja je ipak nešto dalje.
    Ali definitivno, ekipe koja ima godišnje dođe 10-20% na te manje utakmice.
  • xavier
    11k
    nisam baš siguran da će ih to potaknuti. Da, kupit će još više ljudi opet godišnje i kupit će ih zbog Europe iako će sigurno biti skuplje nego ove sezone (ili će koštati isto, ali neće vrijediti za Europu nego ćeš samo imati pravo prvokup).

    No kako god bilo, teško će to potaknuti ljude da dolaze.
  • reziser
    5.8k

    Pomice se na bolje. Ali tesko i,polako ide.
    Na zalost, kog zanima prvensto kad je rjeseno sve.
    Mi svi trrbamo radit na povratku navijaca. Za ruku i na stadion
  • Infinity
    14.9k
    Evo par primjera. Imam rodjaka koji je s nama sad isao na utakmicu. Zivi u Zagrebu i ode na Europu, Dinamo, Hajduk, Osijek i kad mu se da na ove manje, a nikad se okolo ne kune u Dinamo ili nesto slicno. S druge strane imam prijatelja koji je gore studirao, sad tu radi i zivi, tu je nekih 7-8 godina, neki dan mu se javim da ide s nama. Isao je i kaze kako nikad, ali nikad nije bio na Dinamu. Tu je 7-8 godina, kad pricas s njim to je najveci navijac Dinama, a nije otisao ni na jednu utakmicu. Ajde Istra, Rudes i to, ali nije isao ni na LP, EL, derbi, nista. U tih 7-8 godina ja sam potezao 300km na utakmicu, a on je dosao tek onda kad sam se ja sjetio da bih ga mogao zvati da ide s nama.

    I tu je jos jedna veca skupina ljudi, rodbine, prijatelja koji ce otici na Real i slicno. Kad se spomene nogomet svi su navijaci Dinama, a kad se spomene odlazak na utakmicu onda tamo idu samo budale, koga to zanima i slicno. Kad im odes u posjetu par dana, kazes da odes u grad s nekim drugim na pice pa odes sam na utakmicu, a presutis da te ne smatraju budalom. Prije dok sam bio mladji znao sam nagovarati, cak i molit, pa sam kasnije skontao da nema koristi. Neke europske utakmice sam znao gledati 10-20km od stadiona na TV-u samo zato jer se njima ne da, a ja dodjem kao slucajno u posjetu pa molim da idemo. Nakon svog tog iskustva sam shvatio kome treba otici u posjetu, mada je s godinama, poslom, parama postalo sve lakse, jer skupis svoje drustvo, sjednes u svoje auto i odes. Nekad se ne javis bas nikome, nekad se javis da si tamo, pa koga zanima neka dodje.
  • reziser
    5.8k
    kaj se tice posjeta u nedjelju, mali minus je bio i sto je PPD igrao ligu prvaka, mozda je i on oteo koju stotinu gledatelja koji su bili na toplome
  • reziser
    5.8k
    ma trazimo samo izgovore zasto ne dolaze, sve po malo, i posjeta je takva kakva je, nadam se da ce se bajka nastavitiu EL i da ce broj na HNL s toplijim vremenom ici gore
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.