• Navijač Dinama
    7.3k
    kakva svlačionica i kakav stadion za trećeligaša :gasp: :gasp: :gasp:

    Spavaš li "ljepotane" sa Maksimirske 128 :razz: :lol:
  • Infinity
    15.2k
    Lijepo, al nije to nista sto ne bi svaki treceligas trebao imati. Samo et, sve je novo pa izgleda ljepse.

    Oci mi boda centralna tribina, tj. njih tri :rofl:

    Stadion NASK-a u Nasicama je meni onako pravi nizeligaski. Jedna tribina, oko tisucu sjedalica, sve lijepo centrirano i simetricno, malo sakat krov, al sasvim dovoljno za treceligasa.

    d3we5m5adjfc66rb.jpg

    Eventualno da su lijevi i desni sektor jos popolovili, tj. dodali dvoje stube.

    Ima tu po Hrvatskoj jos lijepih nizeligaskih zdanja. Radio sam nekad na nekom forumu prezentaciju. Sam sebe sam iznenadio sta sam sve nasao. Ima klubova kojima je stalo do vlastite kuce.
  • Guinness
    1.9k
    Jedna tribina, oko tisucu sjedalicaInfinity

    Nikad mi nije sjedala takva gradnja niželigaških stadiona. Lučko je možda jedini idealni primjer po meni.
    Ne velik kapacitet ali na 2 tribine fino raspoređen. To mi smeta kod ostalih kao npr u Zaprešiću, Koprivnici, Kranjči... Jedna glomazna tribina i to je to. Umjesto manji kapacitet glavne, bez ikakvih stajaćih i nekoliko stotina mjesta iza gola.
  • Infinity
    15.2k
    Ne volim ni ja glomazne tribine tamo gdje je na stadionu jedna, al nisi me shvatio. Velim jedna tribina, oko tisucu sjedalica. Ako im bude potreban veci kapacitet, sto je jako rijetko, oni ce nadograditi jos jednu tribinu i dobiti stadion slican Luckom.

    Kod prvoligasa kojima nije potreban veliki stadion volim vidjeti dvije tribine kapaciteta 3-4.000. Ruzno izgleda 3.000 na cetiri tribine, a i mislim da se ne treba ogranicavati na tako mali kapacitet, bolje ostaviti prostor za dogradnu dvije ili jedne tribine.

    Evo primjer MGM Farm Arene (Covjek bi po imenu pomislio da je Njemacka, a ne predgradje Kaknja :rofl:)

    Centralna tribina, kapacitet: 1.860 sjedalica
    zyc9aximjm458of5.jpg

    Gostujuca tribina, kapacitet: oko 400 sjedalica + stajanje

    6u7sb2hd812ddu9u.jpg

    Na ovoj centralnoj im fale dva sektora na rubovima tribine. To su rekli raditi, ali je izgubljen interes kad su vidjeli da im je i ovo previse. Sad ce kroz par dana poceti pokrivanje te centralne tribine. Radi im ista firma koja trenutno radi krov na Grbavici pa dok zavrse tu sele se vamo. Po meni savseno za Zapresic i slicne prvoligase.
  • Guinness
    1.9k
    MGM Farm AreneInfinity

    Odlično izgleda i idealno je za većinu klubova u HR. Točno na ovo sam mislio i za niželigaše tj sve kluove općenito. Plus krov naravno, ali i ovako je bolje od većine šta imamo.
  • Infinity
    15.2k
    Postavit cu za koji mjesec kad zavrse krov :grin:

    Inace, Grbavica ovih dana, preko 10.000 sjedalica pod krovom (radovi jos traju)

    gmkly5y4xgjo8tvk.jpg

    Drugu tocku gledanja cemo zanemariti :cool:
  • Ero
    930
    Pecara je idealan primjer stadiona za neke osrednje klubove..
  • Guinness
    1.9k
    Pecara je idealan primjer stadiona za neke osrednje klubove..Ero

    Apsolutno, za veliku većinu prvoligaša.
  • Infinity
    15.2k
    Za Pecaru je zalosno sto nema ni milimetra prostora i sto se nije izmjestila na vrijeme. Ljudi u Sirokom ulazu sve u taj stadion, al on polako doseze svoj vrhunac zbog manjka prostora.

    Inace, estetski mi je uzasan stadion s tri razlicite tribine od kojih ni jedna ne lici na onu drugu, a ni lijeva strana pojedinacne tribine ne lici na desnu. Simetrija ispod nistice.

    Tim stadionom da upravlja bilo tko drugi davno bi bio proglasen gorim od Maksimira. Funkcionalnost mu je najveca prednost, al funkcionalnim se smatra i Maksimir, cak s vecom UEFA kategorijom. Pitanje je vremena kad ce i jedan i drugi ostati uskraceni za licence, mada Pecara vec jeste, ali zbog banalne stvari.

    Ako cemo nesto idealizirati onda bih ja rekao da je stadion u Dugopolju idealan za osrednje klubove. Ako bih ista mijenjao na njemu onda bih dodao tribinu iza jednog gola, cisto da su gosti odvojeni. Ostatak vise nego savrsen.
  • Kwedi
    3.8k
    Tko hoće nađe način.
    Tko neće nađe izgovor.

  • Bosna86
    11.5k
    Treba nadodati par stvari
    Dobili su dozvolu i za jug, gradnja kreće čim sezona završi
    Troškovi za obe tribine sa krovom će koštati oko 8 mil km ( 4 mil e)
    Za istočnu tribinu su prodavane desetogodišnje ulaznice po cijeni od 500 eura s kojima je pokriveno oko 40% troškova te tribine
    Može se, itekako se moze
  • Kwedi
    3.8k
    Mislim da je i Dinamo uzeo jednu desetogodišnju ulaznicu
  • Infinity
    15.2k
    Dinamo je kupio pet komada.
  • Bosna86
    11.5k
    6 :smile
    5+1, ali tu dodatnu nije platio dotični iz svog džepa, tako da je računam Dinamu
  • Infinity
    15.2k
    Tu jednu nisam zelio spomenuti jer ovako ljepse zvuci :cool:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.