• Infinity
    15.3k
    Odose rumunji u pm. U pozitivnom smislu. Na prikazu dolje je trenutno stanje njihovih 15 stadiona, tj. 15 stadiona koji ce biti izgradjeni u posljednjih deset godina. Osam je vec gotovo, sedam na dobrom putu. Tu ce se pridodati jos cetiri koji tek trebaju da idu u izgradnju.

    Posjeta im i dalje nije cemu, al mozda poprave malo stanje. Prosjek lige im je 3.500. Najbolju posjetu ima Craiova s 13.000 u prosjeku. Zanimljivo da su prve sezone na novom stadionu imali jedva 9.000, da bi kasnije nabacili preko 15.000 i sad opet 13.000. Ruku na srce, digne ih stadion od 30.000 koji rasprodaju barem jednom godisnje. Bit ce zanimljivo vidjeti Rapid i Steauu na vlastitim stadionima.

    92PYjzK.jpg


    Neki dan netko spomenuo kako mu se svidja da mali stadion poput Luckog ipak ima dvije tribine. Evo jedan zanimljiv projekt buduceg prvoligasa Srbije. Kapacitet 2.500 sjedecih mjesta

    2-3024x1700.jpg

    3-3024x1701.jpg

    5-3024x1711.jpg

    I vec su ismijani zbog tako malog kapaciteta. Ovo je nesto kao da Graficar Osijek udje u prvu ligu i smijemo im se jer su se odlucili za tako mali kapacitet.
  • Kwedi
    3.8k
    I vec su ismijani zbog tako malog kapaciteta. Ovo je nesto kao da Graficar Osijek udje u prvu ligu i smijemo im se jer su se odlucili za tako mali kapacitet.Infinity

    ne znam zašto su ih ismijali.

    meni ovo izgleda sjajno, odličan odnos potreba i mogućnosti.
  • Guinness
    2k
    Slažem se. Odličan stadion i idealan za većinu hrvatskih klubova. Ja sam bio rekao za Lučko... Bolje od svih koprivnica, gorica, zaprešića, kranjče i sličnih sranja građenih u vrijeme komunizma sa 1x tribinom kilometrima daleko.
  • xavier
    11.1k
    Stvar je u tome što svi uzimaju CM/FM zdravo za gotovo pa misle da stvari tako funkcioniraju i u stvarnom životu. Uzmeš klub, napreduješ ligu po ligu i stalno dobivaš brojne nove navijače pa tako kreneš iz lokalne lige, za 7-8 godina si prvoligaš i sad trebaš stadion za 40.000 ljudi :cool:

    Uostalom, ista ekipa smatra da i Dinamu treba stradion za 45.000 ljudi "jer nikad ne znaš" :rofl:
  • Infinity
    15.3k
    Pratim ih ja pa znam, tj. pratim njihove izgradnje i rekonstrukcije stadiona. Jos nigdje nisam naisao na megalomane po tom pitanju kao u Srbiji. Oni tvde da neki drugoligasi i treceligasi koji nikad nisu vidjeli svjetlo prve lige, a vjerojatno ga nece ni vidjeti, trebaju stadione po 10.000+ sjedecih mjesta. Klasicna prica da toliki grad treba toliki stadion, nema veze sto ce zjapiti prazan. Za neke prvoligase kao OFK-a se prizivao stadion od 12.000 iako su doticni igrali pred manje gledatelja nego sto igra Lokomotiva, al doslovno. Prica da je to veliki klub koji je nekad igrao pred 30.000 i da je 12.000 malo i sramotno za njih, al eto situacije je takva da bi se prihvatilo pisljivih 12.000 mjesta. Spomenuti da Zvezdi treba stadion manji od 40.000 znaci da ce ti se iste sekunde pojaviti grupa matematicara koja racuna novcani gubitak na europskim utakmicama zbog smanjenog kapaciteta. Klub koji tamo cilja na prvu ligu, a gradi ili zeli graditi stadion manji od 8.000 mjesta je u startu smijesan zbog manjka ambicija i jer eto ne zele igrati grupe LP/EL na svom stadionu. Cudni su, bas cudni i svaki put se iznova zacudim, uvijek se pojavi neka nova spika. Najjace sto i nemaju neke 'opozicije'.
  • Kwedi
    3.8k
    kad smo kod njihovih stadiona, uvijek se sjetim kako me je oduševilo Smederevo kad sam prvi put vidio njihov stadion.

    Nov stadion (1993-2000), zovu ga Tvrđava.



    luhk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvT1RBN01EQV8vM2ZkNmYxYmVjYjMzOWNiMWNhZWIzMzgxNWU2ZjdkZjAuanBlZ5GTAs0CQgCBAAE
  • Infinity
    15.3k
    Mana tog stadiona je to sto je napravljen na klizistu s konstrukcijom kao da se radi na idealnom tlu. Vec danas ima zidova koji su popucali i taj stadion moze posluziti nizeligasu, ali bi u slucaju dobre popunjenosti sigurnost bila ugrozena.

    Mislim da je kod njih jedini cisto nogometni stadion s cetiri spojene tribine Stadion Mladosti u Krusevcu. Sminkali su ga, al rekao bih da je to neka jeftna farba. Taj stadion bi se dao srediti da blista. Njemu je mana sto se oko njega ne moze parkirati ni jedno auto, skrkan je u pola naselja.


    Inace, jedno pitanje koje bi netko od starijih mozda mogao i znati. Gdje se na prostoru bivse drzave nalazi brat blizanac, tj. identican stadion onom u Krusevcu? :grin:
  • deda
    28.1k
    Meni je Pula najsličnija
  • Neki tip
    19.4k
    istina, ali sumnjam da bi onda pitao za prostor bivše države.. može se tako shvatiti, jer to Pula i Kruševac jesu, ali nekako mi se po pitanju ipak čini da je i taj drugi stadion negdje "u regionu", a ne kod nas.
  • Bosna86
    11.6k
    Bilino Polje
  • Infinity
    15.3k
    Nije Pula, mada lici, a daleko od toga da je BP. Ovaj je bas isti kao onaj u Krusevcu. Ima centralnu tribnu na dvije etaze i ravan krov samo na toj centralnoj. Znaci identican, ali je jako zapusten, mada mi se cini da je prije par godina renoviran, al nisam upratio to.
  • Infinity
    15.3k
    rl5uudgxy30ghgl5.jpg
    0j2utgroookkkc9g.jpg

    hw3mck0ox3prp4eo.jpg
    9ihzz7jc4k156uio.jpg

    Dva brata blizanca, jedan beskucnik, drugi u Njemackoj :lol:

    Pogledajte ulaze, oblik tribina, pa na kraju krajeva sam taj krov, tj. konstrukciju, te duple grede koje drze krov. Identicni su, tj. bili su pri gradnji, sad je ovaj drugi skroz zapusten.

    Inace, to je Ecolog Arena u Tetovu.
  • Kwedi
    3.8k
    53968543_574412006394651_4110999329722859520_n.jpg

    @Infinityjesi vidio ovaj kakav rade?
  • deda
    28.1k
    Rade Srbi pomalo. Jedino mi je glupost ovaj otvoreni krov. Bolje da ga nemaju
  • Kwedi
    3.8k
    ma to su po meni potempkinova sela.

    makete, nacrt i tlocrt svako može napraviti.

    evo još stadiona koje planiraju upicaniti

    stadioni-novi-srbija.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.