• Infinity
    15.3k
    Nema mi smisla da ne koriste. Vidjao sam vec da na nekim stadionima rade nosive grede na licu mjesta, a onda kasnije sloze lezece elemente. Zadnji put kad sam vidio da se sve radi na licu mjesta bilo je u Novom Pazaru, prije toga u Prijedoru. Znaci nigdje u 'Europi' :rofl:
  • Infinity
    15.3k
    Pampas:
    oIgt3pw.jpg


    Nisu samo u Osijeku stekli neku korist od madjara. Madjari su ulozili i u Backu Topolu. Vec godinama pratim izgradnju stadiona u Srbiji, napravili su puno toga, vecinom jako lose i jako ruzno. Kod njih je drzava raspisivala natjecaje gdje npr. daje 5 milijuna eura za stadion uz to da klub ili lokalna zajednica moraju obezbjediti jos 5 milijuna, tj. financirali su 50% radova. Uzice i Nis mi odmah padaju napamet, katastrofalni projekti i katastrofalne izvedbe.

    Ovo u BT sam sumnjao da ce uopce zapoceti, al kako ide Pampas tako ide i kod njih. Cak im radovi brze napreduju, al i sam stadion je puno manji. Zanimljivo da su oni kod madjarizacije otisli korak dalje, pa na njihovom fb profilu mozete vidjeti statuse na srpskom i odmah ispod prijevod na madjarski.

    79376468_825713211191413_5669668928813531136_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_ohc=xWQqM6rP21EAX8YhDkY&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=69ffa12195a0eae5aed50d4a6f6e874f&oe=5EC53935


    Prije:
    bl15615039262724.jpg

    Projekt:
    yha2OAN22RKUJjqCcq5eLWAC8HPEP0sLYJKXYdoyb47Nl4Flw45tB0jM1ty1fBGUJlUguTIwrUDPvV22Wb0tCN8HOqK1TEqf1MxGVGXDsBuHAi80mDPQnnxpdxjOqf-tdCkKvPU


    Zasto ovo postavljam? Zato jer mi djeluje kao super mali stadion za nekog 'stabilnog prvoligasa'. Ovako nesto bi u Gorici sjelo kao budali samar. Cijena stadiona je 10 milijuna eura, a kapacitet 4.100 sjedecih mjesta, mada mnogi govore da ce biti i vise, tj. da stadion djeluje preglomazno za tako mali kapacitet. Bit ce steta ako ne bude barem 4.500, jer ce u tih 400 stolica izgubiti jednu UEFA kategoriju, a to su im dva reda jedne tribine.
  • SAS1987
    13.5k
    jednom sam več pisao o tome da bi svaki "manji" hr prvoligaš trebao nekakav takav stadion. Ako je prosjek kluba 2500 onda je stadion od 4500 puna kapa. To se može i lako sofinancirati sa privatnim kapitalom (npr kompleks stadion - trgobacki centar). Npr u Hrvatskoj mi je odlican stadion dugopolja.
  • Bosna86
    11.6k
    Čak imaju i navijačku skupinu koja navija na madjarskome... show program
  • Infinity
    15.3k
    Čak imaju i navijačku skupinu koja navija na madjarskome... show programBosna86

    Daj me nemoj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • Bosna86
    11.6k
    Koliko sam upratio, pripadnici madjarske manjine u Srbiji navijaju za taj klub pa je to razlog
  • xavier
    11.1k
    Zapravo i nije toliko čudno jer u Bačkoj topoli živi dvostruko više Mađara nego Srba, a i klub je zapravo klub mađarske nacionalne manjine.
  • Infinity
    15.3k
    Nisam nesto upoznat s klubom, TSC-u je ovo prva sezona u eliti, kroz gradnju tog stadiona sam prvi put obratio paznju na njih.

    Znam da na sjeveru Srbije zivi bas puno madjara, al da su na tom levelu da imaju klub koji se od ove sezone smatra jako ambicioznim, to bas i nisam znao. Zanimljivo u svakom slucaju.

    Inace, oni su prije rusenja stadiona sredili stadion u Senti, stavili reflektore, uradili novi teren, mislim da su cak i jednu tribinu napravili. Za Sentu znam da ima stvarno veliku madjarsku vecinu, pa sad ima i smisla zasto su bas tamo. Na prvu ih se guralo u Novi Sad.
  • Guinness
    2k
    Čak imaju i navijačku skupinu koja navija na madjarskome... show programBosna86

    Imaš i DAC u slovačkoj, ista stvar.
  • xavier
    11.1k


    Wikipedia kaže da u Bačkoj topoli živi gotovo 60% Mađara.
  • Infinity
    15.3k
    Ma OK, vecina su oni u jos nekim mjestima, mislim da ih je u spomenutoj Senti oko 90%, da ne gledam sad. Cijela Vojvodina ih ima 300.000. Onako kad se zamislis nije cudno da neka vecina ima nesto svoje u tom gradu, al onako na prvu da madjari imaju ozbiljan klub u prvoj ligi Srbije. Nije to selo s 2.000 stanovnika kao Bijelo Brdo recimo pa da eto nakon dugo vremena imaju stabilnog drugoligasa sto im je za nasutat se nogom u dupe. Malo te iznenadi tako neki podatak koji je nakon par trenutaka promisljanja sasvim realan.

    Backa Topola kao opcina ima preko 30.000 stanovnika, velis 60% madjara, to je fina kolonija koja je, doduse uz pomoc matice, uspjela da lijepo napreduje.
  • Neki tip
    19.4k
    Ok, a sad zamislimo da Vlada RH financijski podupre nogometni klub (Zrinjski) i izgradnju stadiona u Mostaru, npr.. (ne kažem da bi trebala)

    Općenarodni ustanak zagarantiran..

    Nije da se Hrvatima u BiH ne pomaže, ali svaka se kuna proklinje (a povrat se kroz opstanak, utjecaj, izvoz ne broji, naravno) pa ne mogu ni zamisliti da to što Mađari rade radimo i mi..

    Doduše, oni su prvo kod sebe uradili stadione.
  • Infinity
    15.3k
    Zanimljivo razmisljanje. Razmisljao sam o tome kad su madjari usli u NK Osijek i kad se prica pokrenula. I Hrvatskoj, a i Srbiji su ova ulaganja gledana kao nesto pozitivno. HNL nije Premiership pa da svako ulaganje gledas kao konkurenciju, HNL je jos uvijek slab i svako novo ulaganje cini ga jacim i to je dobro za sve klubove koji ne zele stangirati. Isto misljenje vlada i u Srbiji.

    Sad dolazimo do teme. U slucaju da Hrvatska ulozi u Zrinjski ili Srbija u Borac, veci problem bi nastao u BiH nego u Hrvatskoj/Srbiji. Ljudi su ovdje jako jalni, pogotovo kad vidis da su to 'oni drugi'. Svi prohrvatski klubovi se ovdje smatraju ustaskim, prosrpski cetnickim, ulaganje od strane jedne od dvije drzave u neki od njih bi se smatralo necistim u smisli da npr. Hrvatska zeli dokazati da je Mostar hrvatski, sve bi otislo u tom smjeru da bi se prikazalo kako Hrvatska pretendira na BH teritorij.

    Mislim da do toga nikad nece doci, nema sta Hrvatska ulagati u BH sport kad ni u Hrvatskoj ne cvatu ruze. Samo zelim reci da bi ovdje izbila neka vrsta pobune, barem u navijackim krugovima. Prvi dan bi svi ovim iz Zrinjskog rekli kako im je HDZ kupio titulu za narednih pet godina.
  • Bosna86
    11.6k
    Prvi dan bi svi ovim iz Zrinjskog rekli kako im je HDZ kupio titulu za narednih pet godina.Infinity

    Nije bas da je i sad daleko od toga, brutalnu lovu od Eroneta i EP peru kroz Zrinjski
    Da ne odemo van teme, nema država sta ulagati u nogometne klubove, ako nemamo para za kompletnu profesionalnu ligu, ne mora ni biti... Po meni bi država trebala napraviti djeci u školama dvorane i poligone koje bi gradjani koristili nakon radnog vremena škole i tjt
  • Neki tip
    19.4k
    slažem se s tobom, samo sam htio povući paralelu u kontekstu pljeskanja mađarskim ulaganjima.. naravno da vesele, drago nam svima da niče stadion u Osijeku i da smo dobili nešto jači klub više u HNL-u, ali stvari nisu samo bijele i ružičaste, kad malo to stavimo u neki odnos, okvir, kontekst.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.