• markoli
    1.6k
    Imam nešto slobodnog vremena i malo motivacije za primit se takvog jednog projekta.
    Ne znam kaj se vrti u pozadini Zone; koja je razina pristupa, koja server-side tehnologija, jesu li forum i blog napisani od nule od strane korisnika Zone ili je to proizvod neke treće strane?
    gh0c

    Bok gh0c, zvuči jako zanimljivo.

    Iduća tri tjedna sam preko bare pa neću baš biti aktivan, ali prije nego odem da ti napišem. Forum je proizvod treće strane (konkretno https://plushforums.com/) i tu se ne da ništa integrirati niti dodavati poddomene i sl. Znači nema prostora za izmjene, diranje koda i sl. Nemamo ni cpanel npr.

    Znači ako bi se išlo u takav nekakav projekt, morali bi nažalost uzeti drugi hosting i domenu. Sad ne znam koliko je to praktično mijenjati usred "sezone", možda da razmislimo takvu opciju kada krene drugo izdanje Predictora?
  • Infinity
    15.1k
    Meni se to cini kao super ideja, ali takodjer mislim da bi bilo bolje za narednu sezonu. Ja sam dao ideju predictora kolegama moderatorima i meni je pod jedan bio cilj privlacenje igraca koji ce postati aktivni forumasi, a i aktiviranje onih koji su tu u tisini.

    Ova sezona ce trajati samo do polusezone i onda bi imali pola godine za razraditi narednu sezonu. Ja nemam pojma o pravljenju aplikacija, ali ponesto razumijem. To bi sve izgledalo i bilo prejednostavno, jedini 'rucni' posao bio bi unijeti podatke nakon zavrsene utakmice, a aplikacija bi odradila svoje. Naravno, trebalo bi unijeti podatke i pred utakmicu. Igraci se ne bi mogli pisati, morali bi ih staviti kao opcije za izabrati.

    Ne znam koliko ima smisla napraviti aplikaciju za mobitel i onda tako gurati, jer to onda nema veze s forumom, a pojedinci su se ovdje potrudili naci zaista ogroman broj nagrada za igrace. Sumnjam da bi ikome bilo u interesu privlaciti ljude i dati im nagrade, a da forum nema nikakve koristi od toga.

    Ja sam za aplikaciju, ali treba skontati kako ju povezati s forumom.
  • Dudu
    2.6k
    Po mom mišljenju, bolje i lakše bi vam bilo integrirati od sljedeće sezone, dodao bih da bilo pametno promijeniti pravilo da se mogu prognozirati strijelci golova samo iz Dinama, išla bi padajuća lista zbog komplet automazicije.

    Napraviti bazu igrači sa igračima Dinama za tu sezonu, s podacima prvi gol koji nosi 2 boda, gol bilo kada 1 bod, ako bi se ostavila mogućnost da protivnik dadne gol opet bi se moralo ručno zbrajati kad gol postigne neki gost.
  • Infinity
    15.1k
    To se vrlo lako rijesi na nacim da se unesu igraci tog kluba u aplikaciju.
  • gh0c
    256
    Super, hvala na feedbacku.

    Dapače, možemo probati to tempirati za sljedeću "sezonu" predictora, a ja ću u međuvremenu kucati kod malo po malo, kad stignem. Nije da se radi o dan-dva-tri posla, a do kraja izrade ćemo već debelo zagaziti u ovu sezonu.

    Možda sve to puknem na neki besplatni host pa tko hoće može isprobavati skupa samnom još u tijeku ove sezone.

    Neke od stvari koje predlažete su baš onako kako sam i ja zamislio: naprave se tablice sa svim klubovima, utakmicama, igračima... i onda se i prognoze definiraju odabirom iz izbornika s tim ajmo reć predefiniranim "resursima"...

    Sneak peak:
    teams-index-page.png

    players-index-page.png

    create-new-game.png

    games-index-page.png
  • BluePhone67
    3.1k
    super izgleda :up:

    Jel ima tko da zna i dali bi napravio aplikaciju za mob zona dinamo. Besplatno naravno :halo:
  • Eduardo
    17.1k
    @gh0c odlično izgleda :up:

    @BluePhone67 ne znam koliko ti je to potrebno kad forum ima poprilično dobar i funkcionalan mobilni prikaz.
  • BluePhone67
    3.1k
    ne znam koliko ti je to potrebno kad forum ima poprilično dobar i funkcionalan mobilni prikazEduardo

    Oko nekih drugih stvari razmisljam, ne samo o forumu iako ne znam koliko su neke stvari u mogucnosti. Al dobro, ako ima netko da radi besplatno neka se javi
  • Hipo
    406
    Može li se ubrzat otvaranje zadnjeg posta na temi na kojoj su videi, gifovi, slike?
  • Infinity
    15.1k
    Umjesto na ime teme klikni na ono ispod sto pise 'latest by xforumasx'. Tako te vodi na posljednji post.
  • Hipo
    406
    Kužim to, to i radim, al se dosta sporo loada kad je video ili gif na zadnjoj stranici.
    Može li se to možda ubrzat ili je jednostavno tako?
  • Infinity
    15.1k
    Za takvo sto ipak trebas pitati svog internet operatera. Meni otvara jako brzo.
  • Stihl
    3k
    Ne bi bilo loše kada bi se u PM mogle slati fotke, pa eto ak se to može napravit.
  • Eduardo
    17.1k
    @Stihl slati fotke? Na koji način točno misliš? Jer, putem PMa slanje slika funkcionira jednako kao i postanje slika na ostatku foruma.
  • reziser
    6.2k

    mi obični smrtnici nemožemo slati fotke na PM...
    provjereno
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.