• Infinity
    15.2k
    Ima u ovoj drzavi puno drugih nacina za napredak, boljih nego ikakva podjela.

    I jednim dijelom se varas. Ljudi ne mrze zemlju, jer bi otisli bez imalo zadrzavanja. Ljudi mrze drzavu, kradju, los sistem. Velika je razlika. BiH moze ekstra funkcionirati. BiH je*e to sto je podijeljena u dva dijela, a jos vise bi ju je*alo da je u tri. BiH kad ne bude imala entitete nego 10-15 kantona osnovanih na geografskoj povezanosti tad cemo moci korak naprijed.

    Sve dok nas takvi kao ti dijelite tapkat cemo u mjestu.
  • agramZ
    2.3k
    za brod ne znam a i kako to da za brcko ides preko broda a ne orasja ili gunje? nemoj mi zamjeriti sto ti jednostavno ne vjerujem za ove puske i kamenje :lol:
  • Dino
    2.2k

    Niko te ne tjera na to prijatelju :up:
  • Ero
    931
    Naravno da ćemo tapkat, jer Hercegovina je prepuna ovakvih kao što sam ja. Je li korak dalje da ti neki biraju člana predsjedništva da svojataju zemlju kao da je samo njihova? Ja ne znam zašto bi je jebalo da je u tri dijela?
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Dino ako ces vec dolazit u jebeni DB ili di preko Gunje/Brčko ili vamo kod nas Županja/ Orašje,( btw preko našeg graničnog prijelaza moreš i automatiku prošvercat samo se normalno ponašaj i tjt. :lol: )

    Ma mi smo da me izvinite karina.. a ne država, nju državom smatraju samo ovi Bakirovi obrezandžije, Infinity izvinite jel onda vi Džekin gol slavite isto kao i kad Petko dadne za repku? ???
    ja ne smatram ovo smeće državom ,nego običnom vukojebinom koju vode genocidijaš(srbi ) lažni hrvati(Čovke i ekipiza iz Mostara nostalgična za bivsom tvorevinom) i turci(Bake) i "drž" koja ima djelove koji pripadaju Hrv. I djelove koji pripadaju ciganiji preko Drine, Bosna je za mene tamo gdje muslića ima više dakle jedan Travnik Zenica TZL i kapitalac.. da se odmah razumijemo to što ne podupirem ovdje HDZ ili neku stranku i ostale HRV strake u Bosni tako ne podupirem neku u -RH, naprotiv se natječu čija je politika gora i tko ce u svoju politiku dovest što više bivših udbaša i komunista , takvi mi se gade :angry:
  • Bosna86
    11.6k
    Imaš krive premise o mom poznavanju geopolitike... Još uvijek mi nisi odgovorio koji je to interes Amerike u Bosni? Utjecaj koji američka ambasada u ZG ima je puno veći na regiju od one koja ima sarajevska... Zračne luke kao sto je Zemunik ili neke u Istri, Ameri koriste puno vise nego sto koriste Butmir, a Hrv je koliko toliko normalna država... Amerika bi profitirala ulaskom Bosne u NATO ili EU, tako da njima ovo stanje sigurno ne odgovara
  • vafenss
    233

    Ti zbilja mislis da ljudi ne mrze zemlju, zivis u jednom lijepom svijetu iluzije, pa srbi bi sutra dan izglasali na referendumu prikljucenje RS-a Srbiji da se referendum odrzi npr., tvoje teze o tome da bi bez entiteta BiH ekstra funkcionirala su iluzorne, u kojem to svijetu bi Hrvati,Srbi i Bosnjaci funkcionirali kao jedan bez da jedan narod ne pokusava provodit majorizaciju nad drugim narodom ili da se jedan od naroda bilo opravdano ili neopravdano buni da je potlacen,ugnjetavan,da nije dovoljno zastupljen na tom i tom mjestu itd, uglavnom da ne pisem daljne biblije, prijatelju povijest je uciteljica zivota, dovoljno je sagledat povijest i medusobne odnose i politike naroda da shvatis da ova tvoja teorija zvuci lijepo i nista dalje od toga, u praksi je neizvediva,i moram napomenut da me tvoja teorija podsjeca nekim dijelom na politiku Benjamina Kallaya u 19.st koja je neslavno zavrsila kao i svaki pokusaj stvaranja neke jedinstvene bosnjacke nacije
  • Dino
    2.2k

    Mozda si malo pretjeral kaj se tice muslimana, ipak nisu oni svi Turci, dapace, to su Hrvati islamske vjeroispovjesti, no nekima je drug tito udaril u mozak pa misle da su “Bosnjaci”.
  • Dino
    2.2k
    Inace mali ispravak Navijaca, misa, prema onom kaj sam ja procital, pocinje u 12:15h
  • Papastrumf
    9.5k
    Dovoljno je da netko procita par upisa ovdje i odmah ce shvatiti sto je i kakva je BIH. Nema cak potrebe niti da se u raspravu ukljuce Srbi i Bosnjaci :smile:
  • Kwedi
    3.8k
    Imate tisuće foruma, socijalnih mreža i sličnih kuraca/palaca di možete raspravljati o političkoj sceni, povijesti ili origamiju. Jel nužno ovdje forum zatrovati raspravama koje završavaju na isti način?
  • Papastrumf
    9.5k
    Dobro, tema je birtijaska prica. Nek ljudi razglabaju i o BiH, ionako je vjerojatno pola foruma od “dolje” :grin:
  • Infinity
    15.2k
    A sta imate od BiH u tri dijela? Evo u ovoj korona krizi imate jos jednog Solaka koji se samo zato jer je iz treceg dijela ne zove Solak nego Knezevic. Od njega imas pokradene dodatne milijune. Imas jos hrpu novih ministarstava, ustanova, entitetskih tijela, imas jos jedan cijeli proracun koji treba financirati. Financiramo dva proracuna koji krade odredjen broj ljudi. Jos nam treba da financiramo tri i da tri krade jos veci broj ljudi. Bez entiteta bi u BiH bio jedan proracun, bilo bi manje politicara na pozicijama, manje bi otislo na njihove place, manje bi se pokralo, mozda bi ja u 2020. konacno imao asfalt do rodne kuce.

    To o nacionalnim interesima vam moze Dragan prodavati do kraja zivota. To je prica koja pali i kod Mileta i kod Baketa. Jbg, narod je naivan. Mjesto u kojem je 55% hrvata i 45% bosnjaka ce uvijek za nacelnika izabrati hrvata iz razloga sto ne zele da im bosnjak sefuje. Jos ce se dogadjati da ako su dva hrvata kandidati da jedan odustane kako se glasovi ne bi dijelili. Nacionalni interesi, a ne briga o napretku. Isto je i u obratnoj situaciji, a mozda je ovaj drugi sto puta bolji. Neki glupi ponos vodi ljude i vodi ih u propast. Ako mi taj bosnjak stavi novi asfalt kroz grad, ako napravi rasvjetu kroz grad, jel ta rasvjeta svijetli samo bosnjacima il svima nama? Evo kod mene je hrvat na vlasti, rasvjeta svijetli svima isto, na sahtove koji vire iz asfalta i rupe u istom odbijamo gume i ja i bosnjak. Svi smo u istom k*. Jedna nacija ne moze napredovati, a da druga ostaje u k*. Svi zajedno jedni druge vucemo ili guramo u propast, a pricamo nekim nacionalnim interesima. Sad bih tri dana mogao tipkati jedan tekst, al nemam volje za takvim tipkanjem, a i ne iznose mi se neke stvari na forum.

    I aj. Kako bi vi geografski podijelili BiH u tri dijela? BiH ni danas nije u dva dijela nego u cetiri. BiH je nemoguce podijeliti na tri komada. Mozes dijelove pripojiti Hrvatskoj i ono sto ostane podijeliti na tri dijela, a i tad neces dobiti ono o cemu sanjas.

    Evo vam karta opcina u BiH, aj nacrtajte mi kako zamisljate treci entitet i da je jedinstven. Politicka tvorevina koja nije jedinstvena nema nikakvu buducnost, jer ce se strategija razvoja oragnizirati tako da je sve podredjeno najvecem jedinstvenom dijelu. Nekom ce biti stalo do odvojene Usore usred niceg?
  • Baneki
    717
    Ne razumijem se toliko u BiH ali umjesto s dva na tri dijela možda bi trebalo ići na ukidanje ova dva i ostati na županijama. Ako se već inzistira na dva u kojem je jedan narod majoriziran onda to nije dobro.
  • deda
    27.7k
    Iskreno mi pljujemo ljude jer su nacionalisti, antifašisti i što ja znam tko. Što je međunarodna zajednica napravila da od BIH napravi normalnu državu. Moj pimpek.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.