• Majki2111
    2.6k
    Apsolutno se slažem. Jesmo multikulti grad al smo malo previše mi pali pod tim utjecajem. Kaj pobogu onda Zagrešpčane zanima. Kakvi su to Zagrepčani? Kako bi opisao Zagrepčane danas kad se ni po čemu ne razlikujemo od ostalih? Skidam kapu ekipi koja drži do govora još. Da, idemo na advent i bacamo selfije kao i svaki drugi grad u Europi. Ne držimo do sebe i svoje kulture. OK, možda imamo kvartovsku briju, al imaju ih i ostali gradovi ja mislim.

    Al zato punimo Arenu kad je Lepa Brena hehe.

    Kaj Zagrepčane zanima? Jesmo li pali tako nisko da nas zanimaju frite, Lepa Brena i par selfija na instagramu???
  • reziser
    6.4k

    nebi rekao da smo pali, samo smo se povukli ....i mi koji smo tu drzimo do nasih obicaja...barem u mojoj blizini.
    Kaj zagrebpcane zanima? e to je tesko reci...imas i puni lisinski...i HNK....i ostala kazalista..gdje se vecinom cuje KAJ.

    brena u ZG? da.....napuni dvoranu....naravno da imam svoje misljnje o tome...da ne govorim o jos gorim izvodjacima
    Ljudima treba ponuditi...uvijek ima ljjdi koji ce otici na takve evente. Svaka roba ima kupca..pa i brena...

    Mene takve stvari vidjet nece..a ni moju djecu.
    postoje prljavo kazaliste..novi fosili..parni valjak..i svi ostali nači bendovi....tu me mozes naci..na ovim drugim pizdarijama..nikad.

    Mene osobno zanima prvo..obitelj...onda je tu zagreb i svi zagrebacki klubovi....i tom ucim svoju djecu.
    Kako bi rekla jedna pjesma..Zagreb je jedini grad.... :heart:
  • Majki2111
    2.6k
    E to bi se mogo složit. Valjda kazališta i Lisinski nas zanimaju. Bar nekaj. Mada osobno nisam za to.
  • LovroZG
    1.3k
    Kaj vam je ljudi? Šta vas tak jebe kaj drugi rade i gdje se doseljavaju? Svatko ima pravo delat što god ga je volja i to se nigdar neće promijeniti jer Zagreb je metropola, metropola, metropola...
  • reziser
    6.4k

    O tom pričam
    Jebe mi se za druge. Ali ipak očekujem da se doseljenenici u Zagreb bar malo probaji prilagoditi. A ne očekivati obratno
  • deda
    28k
    Problem je prebrzog dotoka ljudi. Kad ljudi dolaze postupno oni se prilagođavaju i suprotno kad dođu u masi ne prilagođavaju se.
  • LovroZG
    1.3k
    A ne pomažu niti fuj, fuj, fuj komentari i zgražanje na neprilagodbu jer se tad ljudi ne osjećaju dobrodošlo i onda imaju još manju potrebu prilagodit se.
  • marcio amoroso
    32.4k
    Morate shvatiti da je globalizacija uzela maha. U cijelom je svijetu tako. Tome se čovjek jednostavno mora prilagoditi. U mom rodnom gradu trenutno živi pola ljudi koji su tu rođeni. Druga polovica je rasuta po svijetu.
    U Berlinu od susjeda su neki stranci, neki su doselili iz drugih krajeva Njemačke, rijetki su tu rođeni.
    Sretan je onaj koji se rodi, živi cijeli život i umre u istom gradu. To je velika privilegija i lijepo je to ali nemojte nabijati na nos onima koji to ne mogu jer ih je život natjerao na neki drugi put.
    Sebičnost je jedna od najgorih mana a upravo to neki ovdje pokazuju.
  • Kwedi
    3.8k
    Zagreb ima skoro isti broj stanovnika zadnjih trideset godina.
    Ponuda je velika i za svakog ponešto ima, što je fantastično.

    To ak netko ide na Orašara ili Fahretu Jahić ili Pogorelića govori o nečijem osobnom interesu koje nije determinirano mjestom rođenja već osobnim afinitetima.

    I ako netko voli slušati Chopina u Lisinskom, drugi voli ići u Muzej naivne umjetnosti,a treći ipak preferira Nec na Savskoj je njegova jebena stvar i nečije zgražanje nad nečim može biti ekvivalentno tuđim zgražanjem na pizdarije koje svatko od nas voli.
  • Neki tip
    19.3k
    bravo, Kwedi
  • Keyser Soze
    8.1k
    Svaka osoba koja dođe u Zagreb i poštuje ga je dobrodošla, s tim ćemo se svi složiti. O tome kaj Zagrepčane zanima je glupo raspravljati jer svatko ima svoju briju, nekog zanimaju tekme, nekog kazalište, nekog klasična glazba... U gradu je puno svakakvih ljudi i svakog zanima nešto drugo kaj je i ok. Da, lepa brena napuni Arenu, ali ju napuni i Prljavo Kazalište i to dva dana u nizu, a vjerujem da bi isto napravili i Novi Fosili ili Rundek, to valjda nekaj govori. Ovo da ljude u Zagrebu sve manje i manje zanima Dinamo po meni nije točno, jer kada gledamo period od 2012. do 2016. Dinamo nije zanimao apsolutno nikog, a sad imamo redove za karte i u prosjeku 25 tisuća ljudi na skoro svakoj europskoj tekmi kaj je proteklih godina bilo nemoguće, I znam da bu sad svi rekli da je lagano napunit stadion na Europi, ali sjetimo se sramotnih posjeta na tekmama protiv Porta, PSG-a, Lyona, Seville... Dinamo i njegovi navijači sigurno idu uzlaznom putanjom, a ne može se reći ni da nema Zagrepčana jer je u gradu jednostavno ogroman broj ljudi iz drugih gradova pa je to teško odgonetnuti. Kažem, ljudi su dobrodošli dok su god dobronamjerni prema ovom gradu i njegovim ljudima.
  • Infinity
    15.2k
    U nekom selu od 20 stanovnika ljudi imaju razlicita zanimanja, poglede na svijet, ukus, sve. I da onda u milijunskom gradu svi budu isti? I tko si to daje za pravo da se ostali moraju ravnati upravo prema njemu? Ni prije sto godina u Zagrebu se nisu svi slagali, bilo je seljaka, klosara i slicnih. To sto netko slusa price, moze ih slusati i dalje, i dalje ce to biti samo price, tj. jedna strana dok se druga zanemaruje, al nije da svakodnevno ne slusamo o raznim stvarima samo jednu stranu price. Nije Zagreb i prica o gospodi neka iznimka. Uostalom, tko kome brani da bude gospodin?
  • reziser
    6.4k
    ljudi smo,
    različiti smo
    ali na šanku uz pivicu smo svi slični ;)

    svima treba više tolerancije i razumjevanja
  • Zambatine škude
    2.1k
    Svakodnevno razmišljam o takvim stvarima i ne mogu se oteti dojmu kako regionalne različitost trebsmo očuvati i njih se držati.

    Druga baka mi je pak pričala kako su se zagrepčani prije više desetaka godine uvijek gospodski i uzvišeno ponašali. Milostive su držale do sebe, nosile bijele rukavice na rukama.
    Majki-Papi2111

    Prije više desetaka godina bi tebe smatrali divljakom i luđakom jer ideš na utakmice tamo nekog kluba, galamiš i psuješ, a vjerojatno pola ovog foruma bi pet dana tjedno noćilo u žandarskim stanicama zbog nedoličnog ponašanja bilo koje vrste.

    Taj Zagreb o kojem pričaš nisu sigurno sagradili likovi koji su drugima brojali otkud je netko došao kako bi se provjerilo zadovoljavaju li neku imaginarnu granicu od toga da si barem 100 godina imao štalu u Gajnicama, a ne u Slavonskom Brodu.

    Taj Zagreb o kojem pričaš i Dinamo kojeg volimo su sagradili i stvorili i Nijemac Bolle i Karlovčanin Vrhovac i Sinjanin Zambata i Šibenčanin Jerković i Mađar Bukovy i Petrovaradinac Jelačić i još tisuće drugih ljudi koji su u životu postigli puno više od toga da ih je pizda izbacila u Zagrebu.

    Znam da si mlad, istražuješ i propitkuješ i to je sve okej. Ali imaš sasvim dovoljno godina u guzici da možeš kritički razmisliti o nečemu, a ne raspirivati najprizemnije i najgluplje moguće stereotipe na temelju nečega što si čuo od bake ili pročitao na fejsu od nekog kome je njegov rodni list najveći uspjeh u životu.

    Apropos ovih stvari gore, ja ne znam jel mi živimo u istom gradu. Je, globalizacija je uzela maha i tu. Ali bome sam u zadnjih godinu i kusur dana bio na koncertu od Jure, Prljavaca I Šanka, brijao sam po kvartovskim birtijama svaki treći dan, "kaj" čujem 150 puta dnevno, a velik broj ljudi itekako drži do tradicije koju ovaj grad njeguje. Pa čak i ova naša mala zajednica na neki svoj način.

    Razumijem te šizofrene parole od ljudi koji nisu odavdje pa su čuli priče, ali stvarno ne razumijem otkud ta imaginarna slika o nekom Zagrebu koji se urušava i u kojem ništa više purgersko ni gospodsko ne postoji od ljudi koji tu žive. Uza sve svoje mane, Zagreb je bečka filharmonija u odnosu na gotovo svaki veći europski grad, a reći da nije bitno drugačiji od ostatka Hrvatske može samo netko tko nikad nije iz njega izašao.
  • Majki2111
    2.6k
    Ja nisam rekao da ekipa ne smije doć i djelovat u ZG. Moji s faksa koji su došli isto sviđa im se ZG. I sve 5. Al mi se gubimo onda. Zagrepčani, nema nas, glasniji su od nas.

    Evo drugi primjer. Predsjednički izbori. Koliko puta je Zagreb spomenut u svrhu konkretnog plana u vezi njega. Jednom kad je ZM rekao u vezi smeća da se treba rješit. Više je od glavnog grada RH spomenuta BiH i Hrvati u njoj. Toliko smo bitni.

    Al sami smo si krivi kad smo kenjkavi i inertni kako je nspisano gore od strane nekog.

    Al bolje da stanem ovdje jer bi brzo mogo postat omraženi korisnik ovdje, pa da nepopijem nekakav ban koji ne želim.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.