• Dino
    2.2k
    Naravno, slažem se. No danas su rijetki koji se mogu tak nečim pohvalit kao npr moja mama, tvoj tata itd.
    Moj je skroz na mjestu ko čovjek i otac fala Bogu, na kraju krajeva da nije njega sumnjam da bi navijal za Dinamo, ipak su najčešće očevi ti koji nas poguraju u tom nekakvom smjeru. Iako on nije tak neki vatreni navijač u kojeg sam ja eto zrasel, dal mi je taj neki poguranac, a onda mama nastavila dril kad je vidla da tu ima nekog "potencijala" budući da su njezini svi teški Dinamovci, od mog pradede pa nadalje.
    Al kak velis, najbitnije je voljet svoj grad, svoj zivot u njemu ma otkud bio, onda nemas nikakvih frustracija nit osjećaš bilo kaj loše prema drugima.
  • Majki2111
    2.6k
    Ma to sam rekao jer nekako mislim da je malo ljudi vezano za ZG, ili sve manje volje rečeno. I mi Purgeri postali manjina u svom gradu. Katastrofa.

    Ne uzdižem sebe u nebesa, moram ja još punoupoznat svoj grad, ali sam vezan njega i volima ga, ali nekako se izgubio ZG štih po ulicama i ljudima.

    Želim još spomenuti da sam na praksi u Institutu Ruđer Bošković upoznao jednu Makaranku na doktoratu gdje je na temu o školi (tema je bila štrajk onaj) rekla da ni oni nisu imali nastavne nekada. Pitao sam zakaj. Ona veli jer je bilo vruće. 35 stupnjeva. :rofl: :lol: :rofl: :lol:

    Totalno drugačiji mentalitet i odgoj. Moramo čuvati svoje.
  • Neki tip
    19k
    I mi Purgeri postali manjina u svom gradu. KatastrofaMajki-Papi2111

    Sve ok Majki, ali ovo je ništa manja katastrofa.. kakva manjina, većina, "svom" gradu?? Mlad si dečko, probaj malo drugačije gledat na te stvari. To su spike starih i ogorčenih koji se "sjećaju kak je bilo nekad". Ti jedino ovakav Zagreb i poznaješ pa mi je malo čudno da se pozivaš na "izgubljeni štih".
    Preuzeo si tuđi diskurs, jer to iskustveno naprosto ne može biti tvoj.
    Nešto se sigurno izgubilo, a nešto se dobilo. Došlo je puno "seljaka" i budala, a došlo je i puno inteligentnih, pametnih, sposobnih, otvorenih, kojima je Zagreb dao šansu i koji Zagrebu vraćaju. Znam previše takvih, kao i previše "Purgera" koji od svog života ništa nisu napravili pa su im svi drugi krivi.
    Iskreno, meni takvi, kojima je šansa dana pukom srećom da su rođeni u ovome gradu, a nisu je iskoristili i ovaj grad od njih nema nista osim "jamranja", puno više idu na živce.
  • Dudu
    2.6k
    Moj prijatelj Adolf imao slicno razmisljanje, ali evo sad mu se svi doseljavamo u Njemacku :lol:
  • nkdz
    829
    Ja sam ponosan kaj sam Purger i kaj sam rođen u ovom gradu (i par generacija mojih prije) isto tako sam ponosan na svakoga koji je u ovaj grad došao i postao stanovnikom, a da se trudi imati neke kvalitetne moralne vrijednosti, marljivost i trud (tovari koji dodju studirat i pljuvat po gradu nek odjebu).
    Poznajem masu Bosanaca, Hercegovaca, Međimuraca... koji ovaj grad cine boljim i koji su meni veci purgeri nego neki Zagrepcanci koji su ovdje generacijama i koji su se savrseno asimilirali u ovaj grad i preuzeli dio govora i kulture grada koji ih je primio.
    Naravno da ima i onih koje bi prve odjebao iz ovoga grada jer su ko Bandić ili Mamić i ne zaslužuju se nazivati stanovnicima Zagreba (to vrijedi i za Purgere koji se tak ponašaju).
    Jedna stvar koja me živcira je kaj vecina Purgera je dosta samozatajna i zbog toga se dio te kulturne baštine starijih generacija Zagrepčana gubi, nisu za to krivi Bosanci, Hercegovci, Svemirci nego inertnost purgera koji ko da se srame na glas ponosno reci da su Purgeri.
  • Majki2111
    2.6k
    Svakodnevno razmišljam o takvim stvarima i ne mogu se oteti dojmu kako regionalne različitost trebsmo očuvati i njih se držati.

    Druga baka mi je pak pričala kako su se zagrepčani prije više desetaka godine uvijek gospodski i uzvišeno ponašali. Milostive su držale do sebe, nosile bijele rukavice na rukama.

    Ali najprije mi je fuj kad po cesti više čujem šta nego kaj.


    Ili npr. kad se u noćnom klubu u ZG ekipa više razbaca na dalmatinske pjesme neko na ZG balade. Fuj fuj fuj. Ne mogu to.

    Kaj bi ja dao da na izlasku čujem Zagrebačke špancirancije od Zvonka Špišića uh.
  • Kwedi
    3.8k
    Život u Zagrebu nije kombinacija Tko pjeva zlo ne misli i Glembajevih. Nije nikad ni bio.


    Manje bakinih priča, više realnog života moj dobronamjerni savjet.
  • marcio amoroso
    31.9k

    Momak, iskreni savjet.
    Živiš u velegradu, metropoli a ponašaš se kao ograničena i zatucana seljačina. Otvori malo oči. Progledaj. Dobronamjeran je savjet.
  • Majki2111
    2.6k
    Fali mi iskustva to znam.
  • Dino
    2.2k
    Zanimljiva rasprava bogme... :lol:
  • agramZ
    2.3k
    Ali najprije mi je fuj kad po cesti više čujem šta nego kaj.Majki-Papi2111

    sta? :lol:
  • GZomanid
    572
    Majki podrška
    Po meni nisu problem ljudi koji su došli u ZG nego to da ga većina njih ne voli, tu su samo zato jer nisu uspjeli u svom selu ili ih je neka nepogoda ovdije natjerala. Neće biti od njih nikad većih Purgera od Purgera ☝️ Ali po drugoj strani ne razumijem ni potrebu da svi budu Purgeri, nemreš se identificirati samo s dinamom a ne i sa gradom, kulturom i ophođenjem..
  • Kwedi
    3.8k
    Poznam kako poslovno, kako privatno, kako preko faksa jako puno ljudi koji su došli u Zagreb iz svih dijelova Hrvatske i BiH (nešto sitno i iz Srbije) i doslovno svi ga obožavaju jer ima kaj ponuditi, siguran je i nudi puno veću kvalitetu života.

    To kaj vas netko podjebava na razini Dinamo/Hajduk ili jednostavno trola, dajte malo reality checka. I na kraju većinu ljudi u Zagrebu boli neka stvar za nogomet, kamoli Dinamo ili HNL pa nemojte biti bedasti i jedno vezati s drugim kad nema nikakve veze.
  • reziser
    6.2k
    da se malo uključim u raspravu

    pravi sam domaći dečec. zagrepčanec generacijama. Da me smeta da ima sve više šta nego kaj sam i sam svjestan toga. Ali sam i realan da živim u metropoli i da de doselilo puno svakavih ljudi.

    obišao sam puno svjetskih metropola i vidio da su ljudi različiti, da govore različitim jezicima, sa različitim kulturama. Ali nikog..nikog nije briga za druge....
    kod nas se svi svuda petljaju...svi sve znaju o politici, sportu...jebe ih kak je neko obučen.jebe ih jel netko stavlja slike na instagram, jebe ih zapošljavanje prek veze.
    smeta me da je sve manje KAj u ZG, ali sam svjestan da smo postali multukulturni grad.
    Iskreno..jebe mi se kak se neki šeću po gradu, kak su obučeni i kaj rade.

    Kod nas se ljudi jako zamaraju TUĐIM životima...uvijek sam govorio..gledaj sebe..jebe ti se za druge.
    zagreb je metropola...vi ste.....jel.... he he
    Samim time...pošto je sve manje zagrebčana, analogno je da je sve manje i dinamovaca..jer nemožemo očekivati od dotepenaca da ih zanima dinamo? Kad mnoge zagrepčane ne zanima..

    svi mi trebamo raditi na odgajajnju naše djece i ostalih da ih počne biti briga za dinamo.....zato i jesmo tu, kaj ne?
    za mene..zagreb je najljepši i najbolji grad, dinamo je jedini klub koji volim (naravno tu su i cibona i PPD i svi ostali zagrebački klubovi...)
    cijenim ostale ali nedam da se pljuje po mom zagrebu i dinamu!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.