• Droljo
    4.8k
    Gledam iz perspektive djece, ako im je alternativa mačeta i kalaš sa desetak godina onda vjerujem da bu im ovdje puno bolje. Ne nužno ovaj slučaj. Ako šaljemo rovere na mars, ulažemo milijarde u bombe a u zemlji do netko umire od gladi, nešto smo krivo postavili kao prioritet. Da ih nisu zatvorili te da su se normalno vratili sa (novim) hrvatima sad nebi raspravljali ovod o tome. I još dodaš pernara retardiranog, pa kako da ne sm empatije prema tim ljudima. Samo zbog ovog klauna ako ništa.
    Uglavnom živeli, nebum više na tu temu.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Znači, ljudi iz luksemburga mogu dolaziti po djecu iz hrvatske i voditi ih tamo u procesu koji traje par dana, jer će im tamo biti bolje...

    Ovdje se ljudska bića tretiraju praktički kao roba i takva postupanja se trebaju isti tren zaustaviti. Čak i za uvoz bilo kakve robe postoje procedure. Jednostavno ne možeš dovesti dijete od bilo kud na takav način, država se ne može i ne smije razbacivati dokumentima, državljanstva se ne smiju dijeliti šakom i kapom.

    Ako treba, nek država hrvatska primi siročad iz afrike i nek ih se onda stave u redoviti, zakoniti proces posvajanja u hrvatskoj, gdje će proces nadgledati stručne osobe i donositi adekvatne procjene. Posvajateljski turizam je apsolutno suluda stvar....
  • Patak
    2.2k
    Djeci je sigurno najbolje uz vlastite roditelje, u svojoj okolini, sa svojim prijateljima i rodbinom. Evo npr. slučaj iz Belgije od prije par godina...Djeca poslana u kamp u glavni grad Kinshasu, tamo oteta i završila kod "posvajatelja" u Belgiji. Zato se sva legalna posvajanja trebaju raditi preko državnih agencija koje nema u Kongu, a ne preko nekog Kabonga.

    The children sent to a DR Congo 'holiday camp' never to come back
  • og1986
    2.9k
    Šta ćemo sa takozvanim "farmama djece"?

    Gdje su Afrikanci vidjeli da Europljani naveliko kupuju djecu iz Afrike. Te su otvorili centre gdje žena može doći predati svoje novorođeno dijete za neki novac i vlasnici tog centra će to dijete preprodati u Europu. U primjerice Nigeriji imaju žene koje prisilno rađaju djecu, ropkinje.

    Ako netko misli da je ovo dio science fiction filma neka slobodno progugla baby factories.

    Ovdje ljudi na sva zvona mogu vikati da im je bolje ovdje živjeti i da zato trebaju posvajati, a ne kuže da svojim postupcima doslovno kreiraju siročad.

    Valjda neki ovdje još uvijek imaju europske kolonijalističke nagone kupovanja ljudi i ne vide ništa loše u tome. Ali, pošto sebe smatraju ljevicom sami sebe su uvjerili da je u redu doslovno kupovati djecu...
  • Jaro
    5.4k
    yep, to je globalni problem - "posvajanje" djece iz Afrike i Azije. S jedne strane fakat ta djeca imaju uzas perspektivu, a opet nije rjesenje da zavrse kod onog ko da novce. Vjerojatno ovdje nije slucaj, ali kolko takve djecece zavrsiti ko roblje? I sto ne znamo jel ovdje takav slucaj, tko garantira da ta djeca fakat nemaju obitelj od koje su oduzeta na bogtepitakakav nacin?
    Mozemo mi svi svasta protiv lrocedura i institucija, ali u ovome slucaju sam definitivno za to da drzave kontroliraju ove procese...
    Jbg, u svijetu je ovo popularizirano od Angeline Jolie i ekipe koja misli da pomaze.
    Ekipa koja je radila/volontirala u sirotistima bas i nije mialjenja da je to pomoc. Nit drzavi iz koje odvodis djecu nit toj djeci.
    Al jbg, nakon nafte, vode, sirovina - ocito su i djeca postala objekt uvoznoizvoznog biznisa...
  • Fanboy
    2.1k
    Daj mi recite od kada je pjesma Novih Fosila "Za dobra stara vremena"....sa već poznatim stihom "Kako je dobro vidjeti te opet..." koja je po meni sinonim Zagreba, Dinama i Cibone te ono što je često bilo na repertoaru postala tako široko korištena od ostalih klubova i regija od Dalmacije do nekih srpskih ?
    Danas su Zadrani pjevali, a pjevalo se dosta puta u Dalmaciji barem u košarci, a čuo sam i od istočnih susjeda da oni to puštaju na stadionima tj. pjevaju...

    Da se razumijemo, ne želim nikome zabraniti, na kraju niti se to može...Međutim, ekvivalent tome mi je da Dinamo preuzme pjesmu od Liverpoola "You'll never walk alone" i da to pjeva na svojim utakmicama.

    Jel to samo meni čudno ili ? Pa valjda svaki klub i regija bi trebala imati neke svoje hitove kroz koje se klub identificira. Meni je ovo čist vezano uz Cibonu, barem najemocionalnije to proživljavam radi nekih sjećana i utakmica.
  • maddaddam
    2.9k
    ekvivalent tome mi je da Dinamo preuzme pjesmu od Liverpoola "You'll never walk alone" i da to pjeva na svojim utakmicama.Fanboy

    :chin:
  • Riot
    1.7k
    čuo sam i od istočnih susjeda da oni to puštaju na stadionima tj. pjevaju...Fanboy

    Koji su to?
  • Nino Bule
    11.3k

    Manijaci odavno, odnedavno cujem i da velezovci to pustaju i pjevaju
  • Fanboy
    2.1k
    Manijaci odavno, odnedavno cujem i da velezovci to pustaju i pjevajuNino Bule

    Delije ako se ne varam na par susreta, iako je tu bilo i posprdnog mijenjanja teksta kao provokacija...
  • maddaddam
    2.9k
    Manijaci odavno, odnedavno cujem i da velezovci to pustaju i pjevaju — Nino Bule


    Da, i navijači Želje također uz ove dvije...
    Fanboy

    :chin:
  • maddaddam
    2.9k
    Culi ste ovu obradu?

  • NORTE
    9k
    Kako je dobro vidjeti te opet..." koja je po meni sinonim Zagreba, Dinama i Cibone te ono što je često bilo na repertoaru postala tako široko korištena od ostalih klubova i regija od Dalmacije do nekih srpskih ?
    Danas su Zadrani pjevali
    Fanboy
    Neka pjevaju Zadrani to, dapače, pjevamo i mi njihovu.


    Delije ako se ne varam na par susreta, iako je tu bilo i posprdnog mijenjanja teksta kao provokacija...Fanboy
    Delije i Armada to pjevaju s izmjenjenim tekstom kao provokaciju nama.
  • Rex Ramae
    2.3k
    Fukare (Sloboda Tuzla) su pjevale ove sezone poslije nekih pobjeda isto tu pjesmu.
  • Droljo
    4.8k
    Ja sam to prvi put čuo protiv junajteda doma u lp. Ne sjećam se da se prije pjevalo na stadionu. Za vrijeme tekme mislim, ne kad ju puste s razglasa... Ispravite me ak sa zabrljao
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.