• Droljo
    4.8k
    Ja sam legalist. Ako je sud tako odlučio, nema više instance. A mislim da toj djeci bude super u rh a to je najbitnije u cijeloj priči.
  • masacusec
    3k
    Čiča miča, gotova priča!
  • plavi67
    920
    svi političari su legalisti. pitanje je kako će bit toj djeci, da li su oduzeta od roditelja ili što i kakvi su ti posvojitelji iz nemožemo pogotovo ovaj transić kaj je nap i dokumentarac o svojoj tranziciji, horor
  • miro
    3.1k
    Ok, Zambija je dala svoju presudu, možda bude koja žalba, možda ne bude, manje bitno.
    Mene više zanima kako će proći istraga s naše strane, tko će provjeravati veze hrvatskih sudova i tih agencija za posvajanje.
  • Fanboy
    2.1k
    Koji je ovo cirkus za 2 ligu? Zagora je osvojila prvenstvo i treba igrat kvalifikacije, no ne daju joj licencu te se politički gura Zadar koji nema ni 3 godine niti zadovoljava ...
    Znači lokalni šerifi preko HDZ mogu uništiti čitav trud i rad momčadi kao keksići...
  • og1986
    2.9k
    OJ Simpson je nevin ! Tako je sud odlučio jbg
  • plavi67
    920
    mi o zambiji, a ti frende doletiš sa zagorom :D
  • NitkoBitan
    11.7k
    Zambijski sudovi su olicenje pravnosti i postenja. Halo, oni su kupovali djecu novcem. Na koji to nacin moze biti legalno?
  • Droljo
    4.8k
    Sud je odlučio da nisu...
    A mi smo prvi koji trebamo nekome soliti pamet o oličenju pravnosti i poštenja...
  • og1986
    2.9k
    Vidim da se kužiš u tematiku ko Mara u krivi kurac.

    Sud je odlučio da nisu krivotvoreni dokumenti, te u njihovim očima "nisu krivi".

    Njih nije briga kako je netko u hrv dobio papire u rekordnom vremenu (manje od 48 sati), kako je dobiveno državljanstvo djece, kako su uspjeli dobiti "prave dokumente iz Konga", zašto su išli posvajati u Kongo iz kojeg nesmiju posvajati djecu, zašto su tu djecu čekali u Zambiji a ne u Kongu, zašto je njihov posrednik koji je vozio djecu u bijegu, zašto je šef sirotišta ih Konga (koji je sredio papire) u bijegu čija je kćer na državnoj stipendiji u Hrvatskoj, zašto je nekoliko svjedoka govorilo o doslovnoj transakciji novca kojim su platili "posvajanje i put", zašto se udruga u rijeci za koju se sumnjiči da je posrednik zatvorila odmah nakon saznanja o uhićenju i ne odgovaraju na poruke, zašto su se pred mjesec dana pred UN govorilo o akciji uhićenja krijumčara djece u nekoliko kontinenata gdje su se spomenuli i ti Hrvati, zašto su išli posvajati djecu ako njih pola nije ni prijavljeno za moguće posvojitelje u hrv...

    Nije im se sudilo za to. Nego se sudilo za vjerodostojnost dokumenata, koji su izdani u vjerodostojnim državama poput Hrvatske i Konga.

    Za ovo sve ostalo bi im trebao suditi hrvatski sud...

    Po mogućnosti sud u Osijeku, koliko je ono norma ? Jedan audemars piguet sat ? Ili je inflacija došla do patek phillipe?
  • Patak
    2.2k
    Sud je odlučio tako kako je, ali evo što se piše u inozemstvu, kako stvari stoje...sa iznosima i svime ostalim detaljima.

    European Bureaucrats May Be involved in Child Smuggling
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Mi bi kao trebali biti sretni jer su puštene na slobodu osobe koje kupuju djecu kao što se kupuju krave na sajmu. Otišle nedužne poštenjačine u najkorumpiraniju zemlju svijeta pogođenu građanskim ratom nabaviti par malih crnaca i sve ih pošteno platili u dolarima. Mentalni sklop tih ljudi se nije maknuo iz kolonijalnog robovlasničkog doba i oni uistinu ne vide ništa pogrešno u kupovanju ljudi. Dapače, oni čak misle da čine uslugu toj jadnoj djeci jer će ih maknuti iz njihove države, okoline, poznanika, prijatelja itd. Zamislite koji je to nizak, materijalistički, primitivan, egoističan način razmišljanja.

    Iza tih ljudi iz nekog razloga čvrsto stoje svi mogući moćnici ove države. Od kompletnog HDZ-a, Plenkovića, Grlića Radmana, Božinovića, Možemaša, Benčićke, Tomaševića, svih struktura duboke države pa do medija pod državnom kontrolom a to su svi mainstream mediji. Kada sva ta ogavna ekipa grčevito brani ove ljude onda znam o kakvim se nemoralnim likovima radi.

    Meni je najjače kako su mediji cijelo vrijeme pričali o ''našim Hrvatima''. Ne ni o hrvatskim državljanima nego baš o ''našim Hrvatima''. Ja se sjećam nekih predizbornih kampanja u kojima su se određeni političari obraćali narodu sa ''Hrvatice i Hrvati'' pa je to od ovih istih medija proglašavano praktički fašizmom jer se u tim riječima ne spominju manjine, jer se broje krvna zrnca itd....a gle čuda sad odjednom su okrivljenici za odvratno kazneno djelo iz Zambije postali ''naši Hrvati''. Da paradoks bude veći ja bih se kladio da većina tih Možemaša, hladnopivaša, transvestita (i što li je sve još bilo među tim ''posvojiteljima'') uopće ne podnosi hrvatsku državu niti se smatraju Hrvatima. To je neki potpuno drugi milje ali jebiga kada treba pobuditi emocionalne osjećaje u priprostom puku onda i takvi odjednom postaju naši dragi Hrvati koje iz domoljublja moramo svi zajedno braniti i radi kojih se mora angažirati cijeli državni aparat.
  • Nino Bule
    11.3k

    Koja je to komedija od drzave
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Komentar nakon oslobađajuće presude? Ili u ovom slučaju nismo legalisti?Droljo

    Kakve veze presuda ima s bilo čim? Ako je nešto legalno, odnosno ako sud tako kaže, onda je to ispravno? Jel ispravno što horvatinčić praktički slobodno hoda okolo nakon što je ubio preko nekolilo ljudi? Jesi i u tom slučaju legalist i podržavaš razne sinkope i slično?

    Ne može biti normalno u nekakvim suludim procesima dovoditi djecu s drugog kontinenta. To je apsolutno suludo i problematično na čitavom nizu razina i nema tog suda, nema tog novinara, nema te institucije koja to može opravdati u mojim očima.
  • Patak
    2.2k
    Iskorištavaju kaos u Kongu. Sva ta djeca imaju biološke roditelje, a pet milijuna siročadi u toj zemlji. Nestali svi - Kabongo, "odvjetnik" koji je sređivao "papire", "diplomat" koji je prevozio djecu, naše ministarstvo nije uspjelo mjesecima potvrditi legalnost dokumenata, sud u zlataru sve sređuje u jednom danu bez ikakve provjere, Kongo ima zabranu posvajanja od 2017, od tada posvajanja iz Konga u RH su u porastu, u sve ostale zemlje u svijetu u padu, ravnatelj njihovog ministarstva je rekao da nema nikakvih izuzetaka u posvajanju da bi neki sud mogao samostalno odlučivati, ne zna se ni gdje se to sirotište nalazi, ni od kud su djeca...

    Red flagova koliko hoćeš, u mojim očima ova sudska odluka neće promijeniti mišljenje ni za milimetar.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.