• NitkoBitan
    13.2k
    Da li to znači ako je Hr drzava izdala dokumente o državljanstvu da ona potiče tu trgovinu.deda

    Po meni da. Da je sve tu cisto drzavljanstva bi se trazila na sudu najblizem prebivalistu parova a ne na nekom sudu u Zagorju.
  • deda
    29k
    To znači da treba suditi i državi.
  • kinfa95
    489
    Moj stav je da su to ljudi koji su htjeli posvojiti djecu u Zambiji jer je u Hrvatskoj preteško do toga doći(prijatelj mi je posvojen i znam kolko su njegovi starci čekali da dođu do njega). Ta djeca su dobila naše papire??, nisam toliko zloban da im zbog toga želim da trunu u zatvoru
  • vjeko1701
    5.9k
    Treba ih vratit iz Zambije i onda ovdje pokrenuti postupke koji će ih kazniti sukladno našim zakonima ukoliko se utvrdi krivnja. Nije ovdje odabir ili zambijski zatvor ili sloboda.
  • Patak
    2.4k
    Nema tu zlobe, optuženi su za trgovinu djecom i krivotvorenje dokumenata. Neka zambijski sud istraži sve to, jer naši neće.
  • kinfa95
    489
    Njihov??? Ako mislis da politička orijentacija igra ulogu u tome da li bi nekome želio zlo, odna to govori o tebi. I ne, nisam njihov
  • Tundra
    543
    Ako mislis da politička orijentacija igra ulogu u tome da li bi nekome želio zlokinfa95

    Nikome se ne želi zlo zbog političke orijentacije, ali trgovanje djecom treba osuditi i kazniti.
  • Sljeme
    1.9k
    Ako je "posvojenje" bilo čisto i legalno zakaj su djecu (paket) čekali u Zambiji, a ne otišli u Kongo po njih? Zakaj su jučer bili spremni otići bez "svoje" djece nazad u Zagreb? Jel tako roditelji ostavljaju svoju djecu da spase dupe? Na koju foru su djeca koja našu državu nisu niti vidjela, niti čula za nju, dobila hrvatsko državljanstvo?

    Naravno da treba osuditi i kazniti trgovinu djecom i sve one koji su to omogućili, bez obzira kojoj političkoj opciji pripadali. Nažalost možemo se pouzdati isključivo u Zambiju da će kazniti zločin, jer kod nas se politički podobnima ne sudi.
  • NitkoBitan
    13.2k
    U svakoj normalnoj drzavi postoji postupak posvajanja djece (negdje kraci negdje duzi) koji sigurno nisu kreirali politicari i pravnici nego psiholozi i sociolozi. Ne mozes ti otic u neku drzavu i pokupit djecu ko pse sa ulice. Takav pristup ce se odrazit na kasniji odgoj i osjecaje prema toj djeci. Uostalom ova ekipa je pokusala zbrisat u Hrvatsku bez djece, toliko o silnoj ljubavi i zelji za posvajanjem.
  • Markelo
    2.5k
    Završili u zambijskoj prdekani i krivi svi drugi osim njih samih. Ne znam treba li i tu pisat neke stvari, možda u Zambiji čitaju Zonu. Benčićka je već utvrdila da gledaju Bujicu na Z1 i čitaju komentare ispod članka. Opreza nikad dosta
  • LovroZG
    1.3k
    Oni su u zatvoru završili jer su dobili dokumente za tu djecu i sad Zambija rješava taj problem i umjesto nas provjerava dal su glupi i naivni ti ljudi il su svjesno išli u trgovinu ljudima.

    Bilo bi lijepo od države da ih izvuče i da se onda to rješava kod nas jer se ovak i država sramoti, al sad je kasno za to bojim se.
  • og1986
    2.9k
    jebenoj Zambijikinfa95

    Ta "jebena" Zambija je za razliku od Hrvatske pokrenula postupak i želi doći do istine što se zbilo. Isto tako lijepo omalovažavanje države :clap:

    Zašto se cijeli državni vrh uključio u to ? Jer ako sve izađe na vidjelo i HDZ i možemo i svi ostali će najebat. Nikakve procedure za dokumente, koliko samo balkanskih kriminalaca ima hrv putovnice, koliko samo srba iz srbije ima hrv putovnice da mogu raditi u EU. Dijelimo ih ko na traci.
    Zasto 2/3 svih dopusta o posvojenjima afričke djece u Hrvatskoj dolazi iz Zlatara ? U ovo slučaju od sutkinje koja na svojoj face stranici veliča stranku možemo, i to odobrila ljudima (zatvorenicima) koji su većinom u toj stranci ? Sukob interesa u najmanju ruku ?

    Za one koji ne znaju pred neznam koliko godina je uhićena bivša djelatnica SOA-e jer je preprodavala afričku djecu po hrv i EU, cijena se kretala do 40 tisuća dolara.

    Evo zašto DORH ne pokreće istragu i zašto se sve pokušava zataškavati i okretati priču da su oni (Hrvati u Zambiji) žrtve i svi koji govore protiv njih šire govor mržnje.

    Želim im suđenje, fer i korektno. Samo je dokaz kako svi podsvjesno znaju da su krivi, jer ih svim silama žele iz Zambije, jer ako tamo budu osuđeni za svoja zlodjela ne piše im se dobro.

    Kako voli moj susjed reći, tražili su glavi mjesta.
  • Jaro
    5.9k
    Ovo nije obicno posvajanje vec je neki oblik trgovine ljudima. Ovi "nasi" nisu trgovci, vec kupci.
    Da su bili nesvjesni da sudjeluju u necem mutnom me nitko ne moze uvjeriti. Pa odabrali su Kongo - bas drzavu u polurasulu koja nije potpisnica UN konvencije o posvajanju, navodno i ima zabranu internacionalnih posvajanja od 2016., neke europske drzave i SAD brane ili barem ne preporucaju posvajanja od tamo.
    To sto nasi sudovi bez ikakve provjere potvrdjuju i prihvacaji dokumente koje posvajatelji dobiju od nekog odvjetnika-posrednika govori dosta o nasoj drzavi (ali budimo realni, nista novo). Da je ovo uhodana akcija govori i o tome da su u akciji 4 para odjednom - i eto bas svi nasli djecu odjednom, sve papirologije rijesili u istom tempu i kod nas i u Kongu - uzasno podsjeca na odlazak u shopping.
    Njihov motiv je vjerojatno - zelja imati dijete, mozda kod nekih i pomoci nekom jer znamo svi situaciju u Kongu, ali samim tim cinom (i placanjima posrednickih i inih usluga u cijelom postupku) poticu tu trgovinu i upitne dolaske do djece (dolaskom teme u fokus saznali smo i za slucajeve Belgijanaca koji su posvojili djecu za koju se eto ispostavilo da su im roditelji zivi i nisu dali djecu na posvajanje).

    No unatoc svemu ovome gore ne zelim im Zambijski zatvor i kaj ja znam kaj. Na kraju krajeva, ako su u Hrvatskoj papire dobili redovnim putem (bez mita i ilegalnih radnji) nasa drzava je sve to blagoslovila i ozakonila. Ono kaj moze biti dobro iz ovoga jest da se drzavu sada prisili urediti procese u ovakvim i slicnim slucajevima...
  • xyz
    840


    Nadležan sud je zambijski jer je tamo počinjeno nedjelo. Švercanje ljudskog bića je kazneno djelo svugdje na svijetu. Kod nas ni suđenje ne bi bilo pravično. Presuda bi sigurno bila ispolitizirana. Pa čak su i neki ministri izjavljivali da nisu krivi i davali slične činjenično neutemeljene izjave.
  • Praskaton
    2k
    Upravo tako ne vjerujem bas u sud u Zambiji a jos manje u naš sud.Ukoliko se suđenje prebaci u hrv oni su slobodni ljudi to je 1/1
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.