• og1986
    2.9k
    Pisalo je neki dan da bi do 2050 u bih živjelo manje od 1.5mil stanovnika
  • dZg1986
    384
    Ako ta drzava uopce prezivi do tad
  • Infinity
    15.2k
    BiH ce prezivjeti, jer nece imati tko da se otima za nju.

    Ma koliko to ruzno zvucalo, svaki odlazak doprinosi onima koji ostaju. Meni je zao vidjeti puste ulice, ali je sve to zajedno radnicima stvorilo puno bolji polozaj.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Ako ta drzava uopce prezivi do taddZg1986

    Ma hoće.

    Samo da rak-rane ove države (Bake, Čovo i Mile i njihove stranke) ne prežive više ni dana.

    Ono što ti mogu reć da se u dobrom djelu BIH gotivnije živi nego u tipa Njemačkoj ili negdje. Ovdje u mjesec dani bubam roštišljas 2-3 puta, ide se vječito na neke kave, ima se za kladionice, što za Bingo što za tiket, ima se vječito za vanka avaki vikend, svaki da kutija cigara, uletiš u neke malko veće pare kuću sebi odmah gradiš, doslovno "luksus" kakav sebi jako teško možeš priuštit kad odeš odavde.
  • Majki2111
    2.6k




    Jedna teorija koja je puni intuitivnija za ljepotu u odnosu na analiziranja različitih omjera. Da uz posturu, mršavost treba i na ovo obratit pozornost. Bitno je.

    Bitno je prvi slajd na drugom videu. Uvijek ćemo prije zaposlit lijepe ljude. UVIJEK. I tako treba bit. :smile:

    Plus majka više provodi vremena s ljepšim djetetom. Brutalna istina.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    g3m3t2jhtb9sxre0.jpg


    Kako se to nacija ujedini da bi plaće bile veće? Da pitamo stanovništvo jel plaće trebaju biti veće, odgovor bi velikom većinom bio DA, sigurno imamo ujedinjenost oko tog pitanja, šteta što ekonomija ne funkcionira na takav način.

    Besplatno školstvo i zdravstvo ne postoji, nigdje na svijetu, niti će ikada postojati. Da bi imali takvo što liječnici, profesori, medicinske sestre, knjižničari, čistačice, kuhari, domari, itd...bi morali volontirati, odnosno raditi za 0 kuna, farmaceutske tvrtke, tehnološke tvrtke, razni prouzvođači školskih i medicinskih potrepština bi trebali donirati svoje proizvode, građevinski sektor bi trebao besplatno i o svom trošku graditi nove i održavati postojeće medicinske i obrazovne ustanove, kao i što bi distributeri struje i telekomunikacijskih usluga također trebali isporučivati tu uslugu za badava. Kako god se okrene, netko mora platiti...novcem ili besplatnim radom.

    Ovog novinara sam već primjetio po ogromnoj količini fekalija koje izbacuje u medijski prostor, ovo je samo jedna u nizu gluposti...
  • Jaro
    5.4k
    i da se sve donira i volontira nije besplatno. I dalje je to na trosak volontera i donora... Al nos ga jebat kad takav narativ prolazi u ovom nasem polupisnenom drustvu...
  • db-izbjeglica
    12.6k
    i da se sve donira i volontira nije besplatno. I dalje je to na trosak volontera i donora... Al nos ga jebat kad takav narativ prolazi u ovom nasem polupisnenom drustvu...Jaro

    pa napisao sam, novcem ili besplatnim radom.

    općenito, meni nije jasna fama oko "besplatnog zdravstva".... znači, postoji li nešto važnije u životu svakog čovjeka od zdravlja? također, da bi postao liječnik, moraš fakat poprilično ulagati u sebe, biti odličan tokom cijelog školovanja, ići 6 godina na fakultet, obaviti specijalizaciju...sve traje i potreban je popriličan trud. dati lovu liječnicima...buuuuuu, loše, nezaislivo.

    s druge strane, svi ljudi koji voze aute barem jednom godišnje bez ikakvog pogovora odvezu auto na servis i plate uslugu, čovjeku koji ima 3 razreda srednje. da se razumijemo, meni je to sasvim normalno. samo mi nije jasno zašto je problem platiti liječnika????????

    sad će netko reći...auto nije nužna stvar.
    hrana/voda je također nužna stvar, štoviše - još nužnija, prije ćeš umrijeti od gladi/žeđi nego od većine bolesti...pa opet nije besplatna. ne možeš ući u dućan i uzeti 2 štruce kruha, 2 litre vode, kg mesa i kg povrća.
  • Jaro
    5.4k
    ja sam prvi za ukidanje ovog "besplatnog" te da mi daju na izbor gdje cu sa svojih 16% na brutto placu.
    Besplatno je samo ako se negdje na izvoru napijes vode, sve ostalo kosta... ova analogija s autom je tocno to...
  • Efes Pilsen
    6.7k
    I je i nije.. ako si siromah imas pucku kuhinju, po ovome ako si siromah i bolestan crkni. Neka socijalna norma mora postojat. Imas privatne bolnice pa tko hoce nek izvoli. Iz osobnog iskustva sam svega vidio u toj "visoj usluzi". U nekim slucajevima je javno zdravstvo vrhunsko u odnosu na privatno.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    I je i nije.. ako si siromah imas pucku kuhinju, po ovome ako si siromah i bolestan crkni. Neka socijalna norma mora postojat. Imas privatne bolnice pa tko hoce nek izvoli. Iz osobnog iskustva sam svega vidio u toj "visoj usluzi". U nekim slucajevima je javno zdravstvo vrhunsko u odnosu na privatno.Efes Pilsen

    jasno da mora postojati nekakva razina socijalne osjetljivosti, društvo se treba pobrinuti za ljude u nevolji, koji su ozbiljno bolesni, to se uostalom i radi...na svaku plaću mi sjeda obvezno zdravstveno osiguranje, čije usluge praktički i ne koristim, kad nešto i zatrebam uglavnom odem privatno i opet platim. međutim, ja ne vidim tu nekakvu famu ljevičara da se liječničke usluge ne bi trebale naplaćivati.

    zanimanje kao i svako drugo, jednostavno ne razumijem percepciju da tim ljudima ne bi trebali plaćati njihov rad. ako mogu platiti pekaru, mljekaru, automehaničaru, trgovcu, frizeru, krojaču, veterinaru, pravniku, električaru, keramičaru, vulkanizeru, serviseru bojlera...zašto se svima diže kosa na glavi od plaćanja liječniku, čovjek je jbni doktor!
  • Efes Pilsen
    6.7k
    Postao si doktor zato sto volis pomagat ljudima, a ne zbog novaca :lol: Slazem se, naravno, neko tko radi tako odgovoran posao mora biti dobro placen.
  • Logistika
    1.1k
    4hqzugrt88nptqnw.jpg
    Šta naš Drmić to svira,kakvu glazbu pušta
  • agramZ
    2.3k
    vjerojatno izvorni klasik
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.