• Blue98
    722

    Steta sto lajkovi nisu u korelaciji sa posjećenosti
  • SAS1987
    13.3k
    Steta sto lajkovi nisu u korelaciji sa posjećenostiBlue98

    Sa normalnim nogometnim "Lidl" stadionom nama ligaški prosjek ide iznad tovarije.
  • Blue98
    722

    Mislim da je ovo najveća zabluda kod navijača dinama
  • SAS1987
    13.3k
    Mislim da je ovo najveća zabluda kod navijača dinamaBlue98

    Zašto?
  • Keyser Soze
    8k
    Zato što Dinamo nema toliko "HNL navijača", bar ja tako mislim.
    Pod navijače smatram ljude koje zanima HNL i koji bi te tekme gledali uživo, a ne uz tv s pivom u ruci.
    Punio bi se za derbi i europske tekme, a prosjek na manjim tekmama bi se povećao u početku, ali bi i to splasnulo nakon nekog vremena.
  • Blue98
    722

    Jednostavno ništa mi ne upućuje na to, evo npr. zadnja tekma protiv varazdina na maksimiru znaci suncan dan igra se 3 popodne nedjeljom idealan termin, 3-4 tisuce ljudi na stadionu. Maksimir jest rugoba ali opet nije toliko odvratan da na takvu utakmicu ne dodje bar 7-8 tisuca ljudi, pogotovo kad se uzme u obzir da Zagreb s okolicom ima milion stanovnika. Dok tovarima protiv tog istog varazdina dođe 13 tisuca gledatelja. Novi stadion bi sigurno donio pomak u broju gledatelja ali ne bi toliki koliko ljudi misle.
  • SAS1987
    13.3k
    ,

    u jugi je Dinamo imao puno bolju posjetu od Hajduka a od 1990 pa do bojkota se je Dinamo koliko toliko solidno hrvao s Hajdukom oko posjete (pogotovo ak se uzmu u obzir sva sranja oko kluba).

    Imaš primjere klubova koji nisu drastično podignuli prosjek gledatelja ali nitko, baš nitko nije bio u situaciji da igra na tako lošem stadionu. Jednostavno je doživljaj tekme jako slab (match experience) i zbog toga na stadion dolaze jedino najveći fanatici.
  • Blue98
    722

    Ljudi su jednostavno izgubili naviku odlaska na stadion, nove generacije nisu odgojene da idu na utakmice. Mislim da bi novi stadion popravio posjećenost neko vrijeme kad bi vladao hype oko novog stadiona itd. ali dugoročno mislim da bi to otislo mozda koju tisucu iznad trenutnih brojki. U Zagrebu i opcenito u Hrvatskoj ljudi nemaju kulturu odlaska na utakmice i to ce se tesko promjenit.
  • SAS1987
    13.3k
    izgubili su naviku odlaska na stadion ali nisu izgubili ljubav prema Dinamu. Da jesu ne bi Dinamo imao takvu gledanost na TV i veću shop zaradu od recimo Hajduka.

    Naš je stadion jednostavno demotivacijski faktor zbog kojeg prosječan navijač prije odabere gledanje tekme u birtiji ili kod kuće nego da ide na stadion.
  • miro
    3.1k
    ne znam baš da smo i u Jugi imali bolju posjećenost od tovara
  • SAS1987
    13.3k
    prema ovim informacijama smo imali.

    Note: Ak želiš vidjeti za cijelu yugu ligu onda pritisni na Yugoslavija... ovdje je samo za hr klubove u jugi.

    amq0xoyn6cmuhs4r.jpg

    https://www.european-football-statistics.co.uk/attn.htm
  • Blue98
    722

    Dinamovci svoju ljubav prema klubu manifestiraju svakako osim odlaskom na stadion. Zanimljivo kako taj maksimir nije demotivirajući kad se igraju europske utakmice. Dinamovci su postali derbi navijači.
  • miro
    3.1k
    tko bi reko ! Fala ti za ovaj link, ovo mi je baš zanimljivo. Znači Dinamo u biti drži i rekord Juge s ovih 27 tisuća 1982. Meni je ovo baš iznenađenje
  • SAS1987
    13.3k
    nije provokacija da nebi krivo shvatio ali što je po tebi razlog da navijači Dinama u klubskom shopu potroše više novca od navijača Hajduka, što je jako veliki znak identifikacije sa klubom i zašto pola grada ima dinamove zastavice u autu a prosjek je kakav je?
  • Blue98
    722

    Zbog uspjeha u europi. Ajde ako mozes molim te probaj izvuci podatke kolika je bila prodaja klupskih artikala iz sezona 17/18 kad nismo igrali europu ili sezonu prije kad nismo boda osvojili u lp, kladim se da je bila upola manja. Dinamo je u trendu zadnjih godina zbog dobrih rezultata u europi, a ljudi vole bit u trendu pa zato kupuju, uostalom zato i dolaze na europske utakmice.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.