• Jurki
    9.4k
    Ne znam što očekujete od SkupštineThe Undertaker

    Od skupstine ocekujem da pita, propitkuje, da upravi dođe muka kad ih vidi. Da im mast vadi na sjednicama.
    Ako je pro forme, cemu je onda ovaj sav cirkus vec godinu i nesto? What the point?
    Naravno da nije operativna kao niti nigdje drugdje. Ali skupstina nije samo za to da se sastane digne ruke i poslije fino na kopanju i dzabe lokanje i zderanje.
  • The Undertaker
    4.4k
    Osnovna uloga Skupštine je da izabere predsjednika, IO i NO. Ostalo je, uglavnom, na njima.
  • rob ljubavi
    786
    Daj trovacino dosadan si i suti. Pravis se pametan, a smeta ti samo jedna strana. Sutio si godinama i sad si odjednom popio svu pamet svijeta
  • Jurki
    9.4k
    i ti ocekujes da ce ti Bukic, Brucic, Simon izabrati dobru upravu, Io i no?
    To je isto ko kad zaposljavaju u klubu pomocnog trenera, skauta..ma koga jebe bitno da je tu.
  • Papastrumf
    10.4k
    Ne znam što očekujete od Skupštine ali mislim da previše očekujete. Skupština je jedanput godišnje i to je više formalna nego operativna funkcija, barem u 90% slučajeva. Evo, deda još nije dobio odgovor na svoja pitanja niti će ga, barem javno, dobiti. IO i NO je puno bitniji za kontrolu procesa u klubu.The Undertaker

    Donekle si u pravu, ali novoizabrani Predsjednik bira 10 clanova IO-a iz sastava Skupstine (valjda sa svoje liste :grin: ). Znaci, na listi bi trebalo biti barem 10 ljudi dovoljno strucnih i kompetentnih za IO.
  • The Undertaker
    4.4k
    Naravno. Nije to crno-bijela podjela stručan vs moralan. Zapravo smo krenuli od CV i zašto netko u njega stavlja da je branitelj.
  • criticus
    1.5k
    Ja cu biti criticus svakog kandidata sa svake liste i njihovih programa.

    A ako umiruje kolegu @The Undertaker, pogotovo cu pozorno sagledati kandidate i program "navijačke" liste za koju inicijalno smatram da ću glasati. Pa naravno onda da tu listu želim staviti pod posebno povećalo iliti kritiku. Pa hoću glasati za nekoga iza kog stvarno mogu stajati pa kako malu ulogu imao, a ne mislim da je ova mala. Pogotovo ako mi se svidi i to bude ta za koju ću glasati, to će biti ta prema kojoj ću kao njezin glasač biti veći kritičar jer oni i mene zastupaju.
  • The Undertaker
    4.4k
    Mislim da nije obavezno ali bi, recimo, meni bilo korisno da svaka lista navede svoje kandidate za IO i NO. Kvaliteta tih ljudi bi mi značila više nego svih ostalih na listi.
  • The Undertaker
    4.4k
    Kad bih ja birao Skupštinu, ni Barić ni Bručić ne bi bili u njoj, možda Bukić jer ima veze u vlasti i zna kako sustav funkcionira. Ali, biraš između ponuđenih opcija. Kad ih vidimo sve na stolu onda možemo pričati.
  • Papastrumf
    10.4k

    Kandidati za NO se prijavljuju samostalno, neovisno o listi jer ne smiju niti biti clanovi Skupstine.
  • The Undertaker
    4.4k
    Ok, nisu na listi ali lista može javno objaviti svoj izbor za članove NO u slučaju da pobijedi. Ili ja nešto krivo brijem.
  • Bosna86
    11.6k
    Daj trovacino dosadan si i suti. Pravis se pametan, a smeta ti samo jedna strana. Sutio si godinama i sad si odjednom popio svu pamet svijetarob ljubavi

    Odmori malo… Undertaker je vise manje od početka na forumu, svima su jasni njegovi stavovi… Ovdje u ovoj raspravi je postavio neka pitanja koja su podložna daljnjoj raspravi i na mjestu
  • Jurki
    9.4k
    samo da se nadovezem na onaj tvoj post da je skupstina formalno tijelo.
    Zakaj onda mumija nije dal da bude pola pola skupstina?

    Kak sam napisal nemam protiv nikoga nista osobno. Vec je cinjenica da utrpati u skupstinu listu na kojoj je Otto junior kao nositelj je bezveze. On osobno kaj je sin pokojnog trenera nema apsolutno nikakvu kvalifikaciju.
    Di je on bil do sad? Kaj je on napravio da do izbora uopce i dođe.

    Ne velim da na toj listi nema kvalitetnih ljudi, ali u ovoj situaciji bi trebalo gledati da se uzmu cim sposobniji ljudi. Nama tj Dinamu fali strucnih ljudi iz svih sfera drustva. Ekonomije, prava itd.
  • Papastrumf
    10.4k

    “Članove Nadzornog odbora na temelju samostalnih kandidatura poslanih Izbornom
    povjerenstvu bira Izvršni odbor na način propisan u Pravilniku o izborima. S liste
    prijavljenih kandidata prvo jednog člana Nadzornog odbora bira 10 članova Izvršnog
    odbora koje je izabrao Predsjednik, a zatim ostala dva člana Nadzornog odbora bira dva
    člana Izvršnog odbora s druge liste koja sačinjava Skupštinu. U slučaju da se ne prijavi
    dovoljno kandidata, Predsjednik Kluba predlaže kandidate Skupštini.”
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Ne znam što očekujete od Skupštine ali mislim da previše očekujete. Skupština je jedanput godišnje i to je više formalna nego operativna funkcija, barem u 90% slučajeva.The Undertaker

    To je točno ako se na skupštinu gleda samo kao glasačku mašineriju koja isporučuje predsjednika, IO i posljedično, upravu.
    Ako se gleda malo šire, ako je skupština sastavljena od ljudi koji uz integritet i neku osnovnu etičku i moralnu komponentu imaju i širok spektar poslovnih i profesionalnih veza onda to može biti i savršen inkubator za neke operativne funkcije u klubu. Najmanje to. Na kraju se uvijek svede na to kakav sistem imaš pod jedan, i pod dva kakav kalibar ljudi imaš na upravljačkim pozicijama.
    Tako da ne treba potcjenjivat snagu koju može imat 30, 40 ili 60 poslovno uspješnih ljudi koji imaju isti krajnji interes (ako ga imaju naravno), čak i ako imaju različite poglede na funkcioniranje kluba.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.