Comments

  • Trener - Mario Kovačević
    A igraju Zajc, Hoxha (koji je ostao isključivo zbog bobana) i Goda. Jesu ti igrači pali s neba ili ih je netko (Boban) doveo?cibona

    Znači igraju Hoxha, Zajc i Goda na koje je potrošeno ukupno 0 eura dok dva od tri najskuplja pojačanja koja su koštala skoro 5M eura ne igraju.

    Pa koji igrač može igrati umjesto Hoxhe a da ga Boban nije doveo? Mali Varela? Ima minutažu. Vidović? Doveo ga Boban.

    Umjesto Zajca? Stojković? Sam je kriv kaj nema više minuta, al ajde. Vidović? Vidi iznad. Mudražija? Nikome ne bi igrao ispred Zajca.

    Goda? Može igrati MPV koji i igra i opet, doveo ga Boban.

    Od 17 novih igrača, 14 je doveo Boban. Pa tko bi trebao igrati a da se ne gura teza da Boban gura svoja dovođenja? Jel se uopće može skupiti 11 igrača?
  • Trener - Mario Kovačević
    Pa bio je početkom sezone onaj članak koji je pokazivao u kojem smjeru će ići novinarski narativ a to da "Boban od Kovačevića očekuje da igraju njegovi igrači.". I generalno je svim silama kretao narativ Boban=Mamić. Nažalost, izgleda da su mnogi na njega pali.
  • Trener - Mario Kovačević
    Nije se izgubilo nikakvih 10 godina ali reputacija je narušena. Ipak smo sad sezonama u nizu srušili barem jedan klub iz lige 5. Ove sezone nijednog od tri nismo niti namučili. To ne smije postati standard, mislim da se oko toga svi slažu.
  • 1.HNL 2025./2026.
    Znam neke al većinom idu prema penzionerskoj dobi xD
  • 1.HNL 2025./2026.
    Više mislim Dalmacija, susjedne zemlje, hipsteri. Anti-Dinamo koalicija, hahaha.

    Ne možemo znati kako bi danas izgledao NK Zagreb da se zadržao u prvoj ligi. Realno, praćenost nogometa je bila u velikom padu kroz početak 2000ih, zajedno sa kvalitetom lige. Lokomotiva ove sezone ima preko 2500 prosjek. Zagreb je tik prije ispadanja imao 1400. Lokomotiva je u to vrijeme imala ispod 400. Mislim da nije van pameti da bi NK Zagreb danas imao barem 4000.

    Tradiciju ne možeš izmisliti, al u današnjem svijetu možeš barem dići neki kratkoročni hype pa onda tek vidjeti dal to možeš održati.
  • 1.HNL 2025./2026.
    A to je opet stvar brojeva. Uvijek će u Zagrebu biti više talenta među djecom nego ga samo jedan klub može okupiti. Uvijek će biti i više djelatnika nego ih treba jednom klubu.

    Možda i ta priča oko drugog relativno popularnog kluba u gradu i nije skroz mrtva. Definitivno ima tu potencijala sa pravom strategijom. Fokus na Novi Zagreb, na doseljenike iz regija koje nisu tradicionalno Dinamovske, na one koji vole ići kontra većini.

    Sa pravim radom, vjerojatno bi se kroz desetak godina dalo složiti klub koji prati 5-6K ljudi u prosjeku. Ljudi ima dovoljno, struke ima dovoljno, klinaca ima dovoljno. Jedino kaj klubu s takvom strategijom baš i ne odgovara Kranjčevićeva i vjerojatno bi trebao gledat kako napraviti vlastiti stadion i kamp negdje blizu Arene.
  • 1.HNL 2025./2026.
    Mislim da će po inerciji 8/10 sezona u HNL-u participirati barem 2 zagrebačka kluba. Sa novom Kranjčom se možda i privuku neki manji investitori.

    Problem je da ti klubovi gotovo nikada neće biti nešto previše praćeni niti će imati neku publiku. Uvijek će se na njih gledati kao neke crne ovce lige koje prati "500 ljudi".

    Čak da se NK Zagreb vrati u prvoligaško društvo, ne vjerujem da bi okupio previše ljudi.
  • 1.HNL 2025./2026.
    Može klub propasti, oni će samo naći neki drugi. Neće takvi nažalost propasti s klubom.
  • 1.HNL 2025./2026.
    Nije Krivak toliko nahajpan da bi se preko njega izazivala neka reakcija navijača. Drugo da je u pitanju Jagušić. Ne drži mi to vodu. Osobno mi više izgleda kao javni poziv na dijalog. Čisto nekako dojam.

    Odkad su se zatvorila vrata između klubova, prvo su krenuli u neke priče sa Hajdukom u stilu - ne želite vi, žele oni. To mi je više izgledalo kao igra da se izazove reakcija o kakvoj pričaš. Samo jbg, nema Hajduk baš niti para niti igrača za posuditi.

    Kakvu god oni imali školu, sami, bez ikakvog marketinškog potencijala, bez ikakvih novca koji stoje iza njih vrlo kroz sezonu-dvije ispadaju iz lige. Neće im ni Misković ni LjPV ikad dati 2-3M eura za nekog igrača.
  • 1.HNL 2025./2026.
    Za razliku od Srbije, Češka je ipak ozbiljnija liga sa puno više ulaganja i kontinuitetom dobrih rezultata. Ja mislim da bi bilo koji iz top 5-6 klubova kod nas bez problema ušao u top 4 a Slavija i Sparta bi bili ozbiljni konkurenti za titulu, posebno Slavija.

    Uostalom, ovo je graf zadnjih 15 godina. Češka je u kontinuitetu iznad nas dok je Srbija na temelju 2 dobre i jedne odlične sezone imala taj kratki skok gore nakon kojeg se vraćaju gdje im je mjesto.

    country-make-png.php?m=rank&c1=Croatia&c2=Czech%20Republic&c3=Serbia&y1=2010&y2=2025
  • 1.HNL 2025./2026.
    Al zanimljiva mi je ta izjava Šikića. Dal je neko zamućivanje vode ili maslinova grančića?
  • 1.HNL 2025./2026.
    Eto, možda i vidimo pokoje ulaganje više.
  • 1.HNL 2025./2026.
    Nije da se tako neki zakon sprema?
  • 1.HNL 2025./2026.
    Plus kaj velika većina naših bogataša baš nije sklona nekim ulaganjima u nogomet a vjerojatno im ne bi bilo drago da ih se pita odkud im novci xD
  • Sergi Domínguez #36
    Definitivno, Dominguez zadnji na listi. Bio bi ogroman udarac na ekipu.

    Mogu vidjet da imamo jednu malo veću prodaju ovu zimu, čisto da se osigura cash flow ukoliko je ugrožen. Plus odlazak nekih viškova za koje možda postoji interes.

    Bilo kakvo ozbiljnije slabljenje ekipe bi bilo pucanje u nogu.