Comments

  • Europski koeficijent


    Ovo nije nikako gotov kadar i naravno da se s nekim igračima i pogriješilo, ali zato su tu došli i Dominguez koji je ogroman potencijal, Valinčić koji bi u dresu Dinama vrlo lako mogao i do reprezentacije, tu je i McKenna kojeg bih usporedio s Theophileovim dolaskom onda. Vinlof je isto velik potencijal na lijevom beku, otkad se vratio u prvih 11 po meni je svaku utakmicu bio među boljima na terenu. Došao je i Zajc koji se brzo isprofilirao u bitnog igrača u svlačionici, od Bakrara se očekivalo puno puno manje nego što je dao, kao i od Lisice od kojeg se očekivalo da je novi Špikić, ali je po svom doprinosu definitivno nadmašio Špikića.

    Naravno da su neki pokazali puno manje, prije svega po meni Villar koji se možda prvi ističe, a onda i Ljubičić. Belju ne želim uvrstiti u ovu skupinu jer ga smatram kvalitetnim igračem, dobrim napadačem za Dinamo, tu mislim da je stvarno više do trenera i načina igre kakvu postavlja.

    Uz nadomještanje tih grešaka i dovođenje kvalitetnog golmana mislim da ovaj kadar svakako ima temelj za uspjeh. Pa i nakon prvih Bjeličinih uspjeha brzo odlazi Šunjić koji je bio bitan igrač, odlaze onda i Olmo, Rrahmani, pa i Moro, Dilaver i Kadzior... Sve redom bitni igrači. Ali ih se zato kvalitetno nadomjestilo npr. Mišićem i Ristovskim koji dolaze, Gvardiol koji iz akademije upada u prvu ekipu, pa i Šutalo itd.

    Tako i ovdje vjerujem u pojačanja prije svega u vidu Livakovića, ali i interna pojačanja u obliku profiliranja Mikića i Jakirovića, potencijalnog dovođenja Jagušića itd.

    Tako da sve u svemu ja očekujem dosta od ovog kadra, ove sezone ne očekujem neka čuda, trenutno s obzirom na situaciju i trenera bio bi zadovoljan prolaskom dalje u EL, a naslov prvaka svakako mora biti imperativ i vjerujem u njega. Iduće sezone ako će se kvalitetno doraditi kadar pojačanjima sad na zimu i onda na ljeto i određenim dečkima iz akademije dati kvalitetnu priliku mislim da možemo puno očekivati.
  • Igrači Dinama na posudbi u drugim klubovima
    Znači sedmi igrač Dinama koji je zabio Karlovcu ovaj mjesec :lol:
  • Dinamo Zagreb 2025./2026. - O svemu pomalo
    Mnogi govore prije svakog HNL kola ova utakmica je ključna itd. i to se svako kolo nakon nekog kiksa ili općenito ponavlja. Prvo je svakako fokus na Gorici, ali smatram da je derbi ono tamo sljedeće kolo stvarno ključna utakmica za usmjeriti sezonu. Porazom gubimo jako puno i oni se potencijalno odvajaju još više nego prošle sezone u tom periodu (-7) jer do kraja onda imaju Lokomotivu i Vukovar, a pobjedom se ipak radi velika razlika od prošle sezone u ovom istom periodu i vjerojatno preuzima prvo mjesto u ključnom trenutku ususret polusezoni kada se mogu napraviti potezi koji su nasušno potrebni vezano uz sportsku politiku.
  • Dion Drena Beljo #9
    Potpuno mi je besmisleno da je najskuplje pojačanje nama trenutno po odigranim minutama 10. igrač. Niti je bio ozlijeđen, niti je bio u reprezentaciji. Pratim baš ove sezone malo više odigrane minute svih igrača i evo jučer ga je i Hoxha prestigao. Stvarno mi je nevjerojatno da je on protiv Lillea, odnosno u utakmici koja nam je najteža dosad ove sezone on treća opcija za napadača.

    Sve više su mi neki potezi nejasni i nemaju mi nikakvog smisla.
  • Noa Mikić #35
    Jučer je po meni jedino normalno bilo da Mikić igra desno. Problem je u lutanju gdje Mikić nije prismrdio prvoj ekipi do sada. On je trebao dobiti prilike dok je Valinčić bio zdrav, ući umjesto njega zadnjih pola sata u nekim utakmicama. Još veći problem je što se Valinčić ozlijedio protiv Vukovara i izašao na poluvremenu i od onda se 5 i pol utakmica ili 405 minuta lutalo s Lisicom i Theophileom, a Mikić je mogao skupiti te minute. To je dovelo do toga da protiv Lillea u gostima drugi put u životu bude starter u Dinamu.
  • Dinamo Zagreb - nepopularna mišljenja
    Ovo je bila greska uprave i neka slobodno "pojedemo govno" ,a ne da dovedemo vatrogasno rješenje na polovici sezone pa i to rješenje leti nakon par mjeseciHnlovac

    Ozbiljan klub ne mijenja trenere kao što se ovdje mijenjaju, ali uvijek mora imati nekog na umu, razumljivo mi je s jedne strane ako se čeka do polusezone jer se ne smije promašiti, ali Kovačević je prije mjesec dana krenuo sramotit klub s igračima. Od tada se zaredao Vukovar, Celta, Istra i Lille koje smatram teškim sramotama, i sve to unutar točno mjesec dana. Ako se u 11. mjesecu krene razmišljati o treneru koji bi došao na polusezoni on nikako nije vatrogasno rješenje. Vatrogasno rješenje bi bilo da se doveo tipa Sopić nakon poraza od Celte karikiram.

    Treba uzeti vremena i dovesti pravi izbor na zimu jer nisu sramota porazi nego dosta taktičkog lutanja i sramotnih rezultata za ovaj klub. Mislim da je Kova svoje kredite prokockao kroz ovih mjesec dana.
  • UEL - 5. kolo - Lille vs. Dinamo Zagreb - 27.11.2025. - 18.45h - Stade Pierre Mauroy (Decathlon A.)
    Sjecam se tih skola sa klincima u Europi i nikad nista nismo naucili.NitkoBitan

    Neusporedivo jer je Valinčić prvi desni bek, a njega trenutno igrom slučaja zbog ozljede nema. Da je zdrav uopće ne bi bilo upitnika hoće li startati on ili Mikić. Mikić mora startati jer je on jedini desni bek u kadru i zaslužio je dobiti priliku.

    Nije mi jasno da ljudi i dalje zazivaju Theophilea na beku nakon Celte gdje je jako ružno izgledalo koliko ga je Zaragoza ostavio iza sebe prije drugog gola. Lisica isto nije bio bajan i direktno je utjecao na rezultat protiv Istre. Da se razumijemo tu ne kritiziram uopće njih kao igrače koliko odluku trenera da ih stavi na neprirodnu poziciju, zato se upravo nadam Mikiću večeras.

    Neće se ništa dobrog izvući iz toga ako Theophile i Lisica startaju, Mikić na beku ne može odigrati ništa lošije od njih u nedavnim utakmicama. Tu možemo biti samo na dobitku.
  • ZDP - Q&A emisija #11 - Karlovac i Varaždin
    Koga očekujete od prve minute protiv Lillea, prije svega očekujete li Filipovića, Perez Vinlofa i Mikića?

    Kako komentirate Topićeve izvedbe u ova 2 nastupa, očekujete li više prilika za njega do zimske stanke?
  • Dejan Ljubičić #77
    Ljubičić je jedan od igrača koji imaju najviše minuta, praktički odmah iza Nevistića, McKenne, Domingueza i Lisice koji su igrali manje više stalno. Dobio je preko 200 minuta više od Stojkovića i Zajca, Preko 700 minuta više od Vidovića i preko 800 minuta više od Villara, a stvarno nije pokazao baš puno. Odigrao je dobro nekoliko utakmica, poput Fenera i Maccabija, ali ipak je ovo puno premalo za nekoga tko je u veznom redu prvi iza Mišića po hijerarhiji.

    Danas su gotovi svi odigrali jako dobro, ali on je ponovno bio potpuno nevidljiv i u zadnje vrijeme svaka utakmica koju igra izgleda kao da igramo s 10 igrača. Obavi on puno trke, ne mogu reći, ali to je jedino što napravi, on bi kao veznjak morao ipak puno više pridonositi izuzev samog pressinga i trke.
  • Noa Mikić #35
    Očekivao sam od njega prosječnu utakmicu, ali moram priznati da je odigrao i više nego solidno. Ne boji se dati okomitu loptu, vrlo prodoran je, iza je sve pokrivao, a naprijed je stvorio nekoliko odličnih situacija, šteta što mu neki vrlo dobri ubačaji nisu bili ispraćeni od strane suigrača. Nadam se da nema više kemijanja i da ostaje na desnom beku dok se Valinčić ne oporavi.
  • Bivši Igrači & Treneri
    Treba tražiti nekoga drugogOdani Zgd

    Pa i taj netko drugi će imati kikseve, svaki golman će nekad kiksati. To je potpuno normalno. Stvar je u tome što će golmani koji su svjetska klasa poput Livakovića puno više toga i obraniti. Ne vidim baš kako možeš uspoređivati kvalitetu Nevistića i Livakovića, odnosno da će ih se jednako razapinjati. Livaković je dosta popravio i igru nogom što se jučer isto jako dobro vidjelo.