• Eduardo
    17.1k
    LA's FinestBosna86

    Ja ću ovo gledati samo zbog J.Albe, hvala :up:
  • Mališan
    1.7k
    Ziher, nisam znao da se Jordi Alba bacio u glumačke vode
  • Mali dioničar
    13.9k
    Film nisam gledao jer sam naletio na neki komentar da je promijenjen slijed događaja u odnosu na knjiguBosna86

    Dva miša u kinu jedu film. Veli jedan: “Dobar je, ali knjiga mi je bila bolja.”
  • Crusades1986
    9.5k
    Danas je počeo novi serijal Gorana Milića na HRTu o SAD-u "What's up America". Izbori, pandemija, ekonomija...
  • Dino
    2.2k
    Film Parfem je snimljen na temelju zadnjih pa valjda 30ak stranica istoimene knjige (izvrsna!), a prvih cca 110 kao da ne postoje. Ali prvih 110 se ni ne daju snimiti, to je jedan dugačak, jezično genijalan opis osjetila mirisa. Kak ćeš to "snimiti".. Jbg, uhvatiš se zato manijaka koji ubija djevice i eto filma. :grin:Neki tip sa Zapada

    Bas sam prosli tjedan procitao knjigu i pogledao film. Knjiga zaista daje hrpu opisa koju je nemoguce ocima osjetiti. Sadrzaj mi je nevjerojatan, neocekivan, mogao bih ga usporediti jedino s “Parasite” zasad. Film je s druge strane malo nategnut po mom misljenju, al vrijedi pogledat ak imate dovoljno jak zeludac i to svakako prije knjige jer ce vam ona “pokvarit” film (kao i u vecini slucajeva :grin: ) buduci da ostavlja bolji dojam.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Veronika Guerin

    Godine 1994. u Irskoj broj zločina povezanih s drogom bio je veći nego ikada. Bilo je 15.000 registriranih ovisnika o heroinu, a velik broj umrlih bio je mlađi od 15 godina. Te godine Veronica Guerin odlučila je istražiti tko su ključne figure u narkomanskom lancu, a to ju je vodilo sve dublje i dublje u svijet opasnih zločinaca. Ubili su je 19. lipnja 1996. godine. Svi u Irskoj sjećaju se gdje su bili u trenutku kad su čuli da je Veronica Guerin ubijena. U pogrebnoj povorci pratio ju je cijeli grad. Samo tjedan dana nakon njezine smrti u Irskoj je donesen zakon po kojemu država može oduzeti imovinu onima koji su makar samo pod sumnjom da trguju drogom, a svi glavni vođe uhićeni su i kažnjeni. Nakon njezinih članaka u protestnim marševima sudjelovale su tisuće ljudi. Stopa zločina je pala.
    Film o Veroniki Guerin je ujedno i film snimljen po istinitom događaju.

    v5vjjst48a6vcbvq.jpg
  • Neki tip
    18.8k
    kako mi je drago da je još netko pročitao, a ne samo pogledao Parfem! :)

    Ok, ne pričam s ne znam koliko ljudi o knjigama, ali nikad još nisam čuo da je netko tu pročitao. A mene je potpuno osvojila već prvom stranicom.. onom beskonačnom, posve genijalnom rečenicom.. :cool:

    I slažem se s tvojom preporukom, prvo film, onda knjiga.
  • Dino
    2.2k

    Zapravo sam zbog knjige uopce saznao da postoji i film :lol:

    onom beskonačnom, posve genijalnom rečenicom.. :cool:Neki tip sa Zapada

    Definitivno. Jako je zanimljivo kolko opisa ima u zapravo ne pretjerano dugackoj knjizi. Tijekom citanja dobijes dojam kao da je u pitanju neki roman iz realizma, ali s dodatkom fikcije.

    U svakom slucaju, jos jednom moram rec, preporuka!
  • Dudu
    2.6k
    Jel netko upoznat s radom Ryana Holidaya i njegovim knjigama o stoicizmu?!

    Znao sam za stoicizam da postoji, čuo za Seneku, Epikteta i Marka Aurelija, ali ništa previše. Baš me dojmila genijalnost njihovih riječi i ta filozofija života. Slučajno sam naišao na Ryanovu knjigu - The obstacle is the way, a odmah nakon nje sam prešao i na drugu njegovu koju trenutno čitam - Daily Stoic.
  • Neki tip
    18.8k
    Holidaya nisam čitao, ali sa stoicizmom kao filozofskim pravcem sam upoznat pa mi je uvijek "ubadalo" uši tumačenje/razumijevanje pojma "stoički podnositi".

    To ne znači da patiš, da ti je teško, da trpiš, ali eto izdržavaš junački, kako se često tumači, nego da prihvaćaš stvari kakvima jesu i mirno se s time nosiš. Strpljiv si, razuman, postojan.

    Nego, gdje si kupio knjige? Nema prijevoda? Dost mi je engleskog na poslu, ne da mi se i u slobodno vrijeme. :)
  • Dudu
    2.6k


    Čitam na tabletu. Čini mi se da nema prijevoda, samo na engleskom.

    Lik piše na način da "ukrade" citat i onda ispod doda neko svoje pojašnjenje i mišljenje koje je bliže današnjem svijetu i životu.

    To ne znači da patiš, da ti je teško, da trpiš, ali eto izdržavaš junački, kako se često tumači, nego da prihvaćaš stvari kakvima jesu i mirno se s time nosiš. Strpljiv si, razuman, postojan.Neki tip sa Zapada

    Oni su uzeli taj 1% koji se odnosi na probleme, a realno Seneka i Marko Aurelije su više u suprotnom smjeru išli. S obzirom da su obojica bili najutjecajniji ljudi u svoje doba, više su sebe podsjećali da ostanu razumni i ponizni da ih ne ponese moć da donesu nepromišljene odluke.
  • Neki tip
    18.8k
    Ethos, odlična turska serija od 8 epizoda po 40-60 minuta, na Netflixu.

    Izvrsno! Sjajna gluma, režija, emocije, priča.

    Dramska je serija u pitanju, nekima bi možda bila spora i dosadna, mislim da je nekako više za nas "starije".

    Odnos moderne, sekularne i religiozne Turske prikazan kroz slojevite likove i priče koje ih povezuju.

    No nije to samo priča o Turskoj.. možemo je lako razumjeti i preslikati na naše društvo.

    Odličan je izbor za pogledati npr. sa suprugom, curom, jer će se i njima sigurno svidjeti.

    Na imdb-u ima ocjenu jako visokih 8.6, ali potpuno zasluženo!

    Dodajem da sam nakon prve 2 epizode "dotrčao" ovdje i testirao tražilicu pa sve ne vjerujući joj iz nekog razloga, prelistao puno stranica ne bi li našao onoga tko je preporučio ovu seriju, da mu zahvalim.

    Ispostavilo se da nije nitko.. čini se da sam nabasao na nju na nekom "best series on Netflix" popisu.

    Nije fer prema kvaliteti serije, ali znam kakva banda ovdje dolazi pa ću kao poticaj staviti i fotke dviju glumica koje glume važne likove u seriji.. (na nižoj slici je glavna glumica, ako se to može reći, jer ima 10 praktički ravnopravnih likova)

    U Ethosu su "zamotane", no primjetno lijepe pa proguglah i malo "svjetovnija" izdanja:

    y7dzrb9wgfo7fkzw.jpg
    8jgqizfof52c0jvx.jpg

    :)

    Nek bar jedan forumaš pogleda i javi se, ja zadovoljan.
  • Infinity
    15.1k
    Fina mlada dama, rado bih pogledao seriju, ali ne mogu podnijeti turski jezik :vomit: :vomit:

    Ipak, pogledao sam nesto i od njih. Bolje da nisam. Neka budala mi je preporucila film pod nazivom Recep Ivedik. U zivotu sam rijetko sta losije gledao. Sad vidim da ima cak sest nastavaka, ali u trenutku kad sam gledao imao je tri, a moj OKP mi nije dao da nakon prvog dijela ne pogledam ostala dva. To je nesto najgore sto sam ucinio sam sebi. Jos uvijek jedan dio mene moli onaj drugi dio mene za oprost.

    Naravno, to nije jedini put kad sam si nanio bol na slican nacin. Opet mi neka budala rekla da pogledam neki spanski film. Mislim da se zvao Torrente, glupa ruka pravde. Cini mi se da je prvi dio bio cak i zabavan, ali je imao jos tri nastavka. Jos uvijek pamtim kako gledam treci, skoro pa da placem od muke i govorim sebi da moram zavrsiti kad sam vec poceo i da sam presao vise od pola puta, imam samo taj do kraja i jedan citav :lol:

    Tocno nisam bio normalan :lol: :lol: :lol:
  • Navijač Dinama
    7.3k
    No nije to samo priča o Turskoj.Neki tip sa Zapada

    kad je već priča o turskim serijama, najbolja koju sam pogledao njihovu seriju i jedna od boljih općenito je zasigurno Ezel.
  • Bosna86
    11.5k
    Kad smo već kod stranih, pogledajte Francusku seriju Lupin.... Brutalna serija
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.