• marcio amoroso
    32.2k

    Svi normalni ljudi su protiv toga.
  • Nino Bule
    11.4k
    Ne kuzim onda ove podrugljive komentare da se eto netko drznuo zagovarat za ono sto misli da je ispravno.
  • deda
    27.7k
    Ne znam tko je bio podrugljiv, ali ono što je ispravno je uvijek skliska tema u životu. Ja ti ponavljam pitanje, ako je taj 50+1 regel čvrst kao beton zašto su odavno dozvolili Bayera i Wolfsburga?
  • marcio amoroso
    32.2k

    Referirao sam se na kupovinu domaćinstva svjetskog prvenstva.
    Zašto taj isti švabo koji je protiv kupovine SP ne bojkotira SP u Njemačkoj nego slavi Sommermärchen?
    Sad opet na 50+1 Regel? Misliš da ovi svi navedeni klubovi rade protiv zakona i da im se tolerira? Rade po zakonu, da, ali nisu moralne vertikale pa nama kao najvećim moralnim vertikalama uopće to ne paše.
  • agramZ
    2.3k
    u kreiranju pravila 50+1 su ubaceni clanci iskljucivo za leverkusen i wolfsburg, postojali su prije pravila i nije ih se moglo izbaciti bez vecih pravnih problema. jos uvijek su oni problem, ne postoje omrazeniji klubovi od rba, hoffenheima, wolfsburga i leverkusena.

    tko kaze da ne bojkotira? valjda sam znas da te svabe koji se protive svemu tome reprezentacija ne zanima.
  • deda
    27.7k
    Eto vraga, znači pravilo je napravljeno kasnije. A zašto, zato što je to netko smatrao ispravnim jel? A zašto je to ispravno, a nije ispravan sistem u Engleskoj?
  • Nino Bule
    11.4k
    pa ultrasi koji su najglasniji u borbi protiv rbl i hoffenheima djele slicna misljenja i o bayeru i wolfsburgu.


    Ali trpas u isti koš milione ljudi da bi ih onda mogao otpisat sve kao moralizatore, a i na kraju krajeva ne kuzim u cemu je problem imat jasne stavove oko toga kako profesionalni nogomet treba bit ustrojen u njemackoj i za to agitirat. Zasto je tavko "moraliziranje" uopce nesto negativno i zasto se svi ovdje sablaznjavate nad time bez ikakvih argumenata osim etiketa da su "moralizatori", "glume moralne vertikale" itd.
  • Nino Bule
    11.4k
    upadas sad u relativizme, ali mozemo ih lako izbjec. Valjda njemacki narod ima pravo izabrat kako ce ustrojit svoj profi sport i nikakvi hopovi ili matesichi nisu iznad njih, a za engleze ih boli kurac, kao i mene, ja cu se zalagat za ono sta ja mislim da je ispravno u hr i nadat se da ce se to ostvarit.
  • deda
    27.7k
    Ok ajmo proširit temu na Hrvatsku. Što je ispravno?
  • Mali dioničar
    14.1k
    Postoji cijeli niz načina upravljanja i klubovima i ligama i savezima, to je jasno svima koji ovdje raspravljaju.

    Samo se meni osobno čini da se misli da ako je netko da “privatan” klub da se odmah radi o želji za despotizmom kao da privatni klub ne može imati 5 vlasnika koji balansiraju medjusobno. Najbolji primjer i jest Bayern koji je nominalno Regel 50+1, a u praksi bivši CEO Adidasa postaje CEO Bayerna recimo sasvim slučajno. Naravno da je to odobreno od strane članova, imao je i danas HDZ izbore 1č1g pa se nisu baš pretrgli od kandidiranja.

    Čitajući razmišljanja recimo Cruyffa koji je radio u Ajaxu koji je dioničko društvo i Barceloni koja je socios klub, on smatra da je recimo dionička struktura u Ajaxu prerazvodnjena i da ima toliko struja medju dioničarima da svatko svakome podmeće i da svatko ima svoje “igrače” u klupskom tijelima i to mu se ne svidja. Za razliku od toga, misli da je socios sustav Barcelone značajno efikasniji jer odabrani predsjednik ima ovlasti boga i batine i 4 godine radi bez da ikoga išta pita. Isto tak, stjecajem okolnosti je igrao i u Americi i vjerojatno bi se mnogi zaprepastili kad bi znali da mu se američki sustav školovanja, sporta i biznisa neobično svidja i da smatra da je značajno bolji od europskog.

    Tako da mi je glupo to etiketiranje kad je jasno da nije bitan (samo) ustroj nego je bitno da li ustroj postoji zbog toga da neki klub funkcionira onako kako njegovi navijači žele, a da pri tome ne krši nikakve propise. Recimo taj sotonizirani Leipzig ima posjećenost 96% pa mi se ne čini da su tamo ljudi nešto specijalno ljuti na model.
  • Nino Bule
    11.4k
    to je potpuno druga tema koja ovdje nije relevantna, ali ne bi inzistirao u hr na 50+1 pravilu jer lokalna zajednica nije dovoljno investirana u profi sport i osim dinama i hajduku koji mogu tako funkcionirat ostali imaju probleme
  • Navijač Dinama
    7.3k
    reprezentacija ne zanimaagramZ

    utakmice repke su mjesta gdje mogu doć iskazat neslaganje sa savezom i gore pomenutim prekršiteljima 50+1 zakona i ljudima koji ih vode i dozvoljavaju. Jedna od problema protiv kojih se bore jest da se Bundesliga 1,2,3 tekme ne igraju ponedjeljkom.

    Prije koju godinu su u Češkoj imali nacistički ispad kad su postavili kukasti križ i pritom ubacili baklje u teren.

    Pa onda onaj famozni Hamburger kad su igrali protiv Poljske mislim, i htjeli da koreografija ispadne "dajte još plina" ili kako god, pa je savez u zadnjih 3 sata prije tekme pročuo strašan plan i reagirao na vrijeme pa promjenili i naziv je ispao u "zajedništvo" tako nekako u tom smislu.

    To su samo 2 od njih više trenutaka o tome da li stvarno ultrasi ne prate reprezentaciju. Oni su situacija kao i kod nas, ne prate većinski, većinski ti budu ovi "normalni" koje ne zanimaju HNS, Šuker, ZM i sve ostalo šta povezuje te kriminalce i njihove radnje, nego su na repki iskljucivo radi repke.
  • deda
    27.7k
    Ma gle, da skratimo onda, mene u stvari boli ona stvar za Švabe i tko tamo koga hoće, mene zanima što mi iz toga eventualno možemo naučiti da kod nas sistem funkcionira, a ne da klubovi budu legla korupcije i izvlačenja novca poreznih obveznika.
  • Nino Bule
    11.4k
    Sta bi ja sad trebao sto se cruyffu sviđa americki sustav profi sporta ?

    Navijaci leipzeiga nisu ljuti na model, ali kao sto znamo njemci generalno imaju pravo odredit kako ce profi sport izgledat i ako nacin vođenja leipzeiga nije u tim okvirima onda se treba nesto uradit.

  • deda
    27.7k
    Još jedna stvar. Nino ti cijelo vrijeme pričaš kako ultrasi klubova koji poštuju regel 50%+1 se bune protiv tih ajmo reći privatnih klubova. Sad se postavlja pitanje, pa koji kurac ne poduzmu njihovi klubovi nešto ako im je već bitan taj 50+1, a znači i sami ne poštuju volju svojih članova tj. ne predstavljaju ih pred savezom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.