• Dino
    2.2k

    Cekaj tek da @Navijač Dinama procita upis iznad :lol:
  • Neki tip
    19.4k
    A šta je s nama? United?marcio amoroso

    Eto vi budite peti, četiri sam nabrojao.. :wink: 5 ide iduće godine, zar ne?

    Meni ionako svejedno. Pobrojah ova 3 mimo Liverpoola jer su veliki klubovi, a dugo bez velike scene. A Liverpool s Kloppom mi nekako najdraži u PL.
    Kako bilo, napisao sam već "stoput", fućka mi se više manje za sve strane klubove, to me jednostavno nikad nije uhvatilo.. :smirk:
  • Neki tip
    19.4k
    P.S. ovo pitanje "a United?" me sjetilo na stari vic..

    Pričaju Japanac i Mujo što im je najvaznije u životu.. Pobroji Japanac da mu je na prvom mjestu Japan, na drugom posao, a na trećem obitelj..

    Mujo odgovori: meni je obitelj na prvom mjestu. Posao na drugom. A za Japan me boli k.. :)
  • Mali Zeus
    9.7k
    Villa i Everton guraju i dalje jako. Uvijek volim vidjeti da Liverpool pati, ali svinjarija od ofsajda i užasan start Pickforda, nemrem vjerovat da nije ni žuti dobio.

    Jučerašnja tekma između Spursa i West Hama me dobro nasmijala. Tipični Spursi. :grin:
  • deda
    28k
    Ali koju gajbu je sprašio onaj lik iz WH za 3:3. Famozno :clap:
  • xavier
    11.1k
    Želje su jedno, a realnost je drugo. Dug je Premiership i mislim da su City, Liverpool i Chelsea relativno sigurni na prva 3 mjesta (ne nužno tim redom). Zatim tu dolaze United, Arsenal, Tottenham, Leicester i ajmo reći Everton (iako ja i dalje mislim da će oni u jednom trenutku jednostavno puknuti).
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Chelseaxavier

    Chelsea ništa trenutno,odbrana im je jako škripava, jedino Chilwell , ali ni on ne može pokrit toliko terena koliko ovi mogu proluati i koliko su loši.

    Za City i Liverpool se slažem, Liverpool jest ostao bez Van Dijka te će biti veliki problema u odbrani ali mislim da se to lako riješi sa prekomandovanjem Fabihna na stopera.

    United,Arsenal i Tottenham mlaki, Everton i Aston Villa pozitivna iznenađenja, kao "neutralac' volio bi borbu za titulu te dvije ekipe. Leicester, vidjet ćemo kako i šta u prvih 6/7 odnosno bit će u svim europskim kombinacijama.
  • Krizy
    36.4k
    Najava Serie A - 2020./21.

    Lokacija klubova:
    v4vq15db40opkhw9.jpg

    Vječna ljestvica:
    0xz1npxwlw41rffn.jpg

    1.liga: Sassuolo 42., Crotone 60., Benevento 65., Spezia 68.

    2.liga: Vicenza, Brescia, Chievo, Spal, Lecce, Modena, Ascoli

    3.liga: Palermo, Bari, Triestina, Catania, Padova, Livorno, Alessandria

    Pregled:
    Juventus je osvojio 9 titula zaredom no ove godine sumnje u njezinu dominaciju rastu više nego ikad, imaju dosta tanji kadar nego inale a i preuzeo ih je trener početnik Andrea Pirlo, koji je zamijenio ekscentričnog Mauricija Sarija. Inter je prošle sezone bio dobar a sada ima dosta širu klupu, Napoli i Atalanta igraju dosta napadački i dobro, Milan je sjajno završio prošlu sezonu i krenuo sa 4 pobjede, Lazio je također bio dobae prošle sezone. Trebala bi ovo biti, nakon dugo vremena, dosta zanimljiva sezona.

    Sustav:
    Serie A je natjecanje s 20 momčadi i klasičnim dvokružnim sustavom uz 38 utakmica. Prve 4 momčadi ulaze u skupine Lige prvaka, 5. momčad ulazi u Europsku ligu, kao i pobjednik kupa, dok 6. momčad igra u doigravanju UEFA Konferencijske lige. Ako pobjednik kupa završi u prvih šest, tada sedmi ide u Konferencijsku ligu. Posljednja tri kluba na ljestvici ispadaju iz lige.

    Pregled klubova:

    1. JUVENTUS

    Stadion: Allianz Stadium (41 507)

    Trofeji: Prvenstava 36, Kupova 13

    Trener: Andrea Pirlo

    Transferi:
    Došli: Arthur, Mandragora, Morata, Chiesa, McKennie, Gori (110.2M)
    Otišli: Pjanić, Can, Muratore, Romero, Rugani, Stoppa, Matuidi, Higuain, Costa, Mandragora, Pjaca, De Sciglio, Pellegrini (96.5M)

    Procjena:
    Prošle sezone Juve se dosta mučio u usporedbi sa zadnjim sezonama i teško osvojio naslov. Imaju puno lošiju momčad, jako tanak vezni red te trenera početnika, možda ove godine dvojac Ronaldo - Dybala ne bude dovoljan.

    Prvih 11:
    njvwgm2l93ylh9n1.jpg


    2. INTER

    Stadion: Giuseppe Meazza (75 923)

    Trofeji: Prvenstava 18, Kupova 7

    Trener: Antonio Conte

    Transferi:
    Došli: Hakimi, Barella, Sensi, Pinamonti, Kolarov, Darmian, Sanchez, Vidal, Maleš, Vagiannidis (97M)
    Otišli: Icardi, Pinamonti, Karamoh, Dalbert, Palazzi, Lazaro, Longo, Valero, Godin, Asamoah, Moses, Biraghi, D'Amico, Rover (84.1M)

    Procjena:
    Kada momčad završi na drugom mjestu, sljedeći je cilj vrh. Prošle sezone su osvojili samo bod manje od Juvea, ove su se dodatno pojačali te imaju možda i najširi roster u ligi sa dosta iskusnih igrača te će biti zanimljivo vidjeti hoće li biti konkurentni ili će prevladati atmosfera koja bi mogla puknuti sa tako puno igrača i Konteom.

    Prvih 11:
    mw91ar9scqj7cl98.jpg


    3. ATALANTA

    Stadion: Gewiss Stadium (22 512)

    Trofeji: Kupova 1

    Trener: Gian Piero Gasperini

    Transferi:
    Došli: Pašalić, Miranchuk, Lammers, Muratore, Romero, Depaoli, Mojica, Piccini (49.1M)
    Otišli: Castagne, Diallo, Mancini, D'Alessandro, Berisha, Colley (65.5M)

    Procjena:
    Zadnje dvije sezone su bili ugodno iznenađenje, to žele i nastaviti pa su se dodatno pojačali i sjajno ušli u sezonu, idemo vidjeti mogu li ostati na ovoj razini.

    Prvih 11:
    uojv1hvfgdyy4jj3.jpg


    4. LAZIO

    Stadion: Olimpico di Roma (73 261)

    Trofeji: Prvenstava 2, Kupova 7

    Trener: Simone Inzaghi

    Transferi:
    Došli: Muriqi, Fares, Akpro, Hoedt, Reina, Escalante, Pereira (29.5M)
    Otišli: Berisha, Kishna, Badelj, Wallace, Vargić (4.2M)

    Procjena:
    Mislim da su prošle sezone dosegli vrhunac, Inzaghi nikako da dobije ozbiljniji novac kako bi se pokušao ustaliti među prve 4 momčadi, gdje su se prošle sezone vratili nakon dugo vremena. Liga prvaka će ih još i više rastrgati a i previše ovise o Immobileu.

    Prvih 11:
    3c2sxqj91zc7h3y8.jpg


    5. ROMA

    Stadion: Olimpico di Roma (73 261)

    Trofeji: Prvenstava 3, Kupova 9

    Trener: Paulo Fonseca

    Transferi:
    Došli: Veretout, Smalling, Mancini, Perez, Kumbulla, Mayoral, Pedro, Mkhitaryan (60M)
    Otišli: Schick, Defrel, Gonalons, Ünder, Kolarov, Kluivert, Florenzi, Perotti, Zappacosta, Kalinić (46M)

    Procjena:
    Serije promašenih transfera. Jako loše posluju i čudo da si završili u prvih 5 prošle sezone. Ne vjerujem da će ove sezone napraviti dobar rezultat.

    Prvih 11:
    2txfhybzxll85q5m.jpg


    6. MILAN

    Stadion: Giuseppe Meazza (75 923)

    Trofeji: Prvenstava 18, Kupova 5

    Trener: Stefano Pioli

    Transferi:
    Došli: Rebić, Tonali, Hauge, Saelemaekers, Kjaer, Tatarusanu, Kalulu, Dalot, Brahim Diaz (22.98M)
    Otišli: Suso, Paqueta, Silva, Rodriguez, Gomez, Reina, Bonaventura, Biglia, Begović (55M)

    Procjena:
    Milan napokon izgleda jako dobro. Sjajan završetak prošle sezone a onda i odlično otvaranje ove sezone sa Ibrahimovićem, koji ih predvodi sa 39 godina. Možda nakon dugo vremena uđu u Ligu prvaka.

    Prvih 11:
    j0xu1a58y6rikdbt.jpg


    7. NAPOLI

    Stadion: San Paolo (54 726)

    Trofeji: Prvenstava 2, Kupova 6

    Trener: Gennaro Gattuso

    Transferi:
    Došli: Osimhen, Bakayoko, Candellone (73.5M)
    Otišli: Allan, Verdi, Inglese, Rog, Chiriches, Grassi, Karnezis, Liguori, Sepe, Tonelli, Luperto, Callejon (109.69M)

    Procjena:
    U zadnjih 5 sezona su bili najveći konkurent Juvea no zadnju sezonu završili na tek 7.mjestu . Malo su pročistili momčad i dodali svježe krv te izgledaju vrlo dobro, trebali bi osigurati Ligu prvaka.

    Prvih 11:
    3bdbrds3wcxzi3vq.jpg


    8. SASSUOLO

    Stadion: Mapei Stadium (21 584)

    Trofeji: /

    Trener: Roberto De Zerbi

    Transferi:
    Došli: Defrel, Chiriches, Romagna, Ayhan, Haraslin, Schiappacasse, Lopez, Kyriakopoulos (28.5M)
    Otišli: Sensi, Duncan, Lirola, Cassata, Tripaldelli, Gravillon (56M)

    Procjena:
    De Zerbi radi sjajan posao sa ovim klubom. Igraju jako atraktivno i nikad ne odustaju. Opet će završiti odmah ispod najvećih talijanskih klubova a možda i nekome pomrsiti račune te osigurati europsko natjecanje.

    Prvih 11:
    ketpwh305xmb5bnq.jpg


    9. VERONA

    Stadion: Marcantonio Bentegodi (39 211)

    Trofeji: Prvenstava 1

    Trener: Ivan Jurić

    Transferi:
    Došli: Tameze, Rüegg, Günter, Kalinić, Amione, Colley, Pandur, Badu, Vieira, Vano, Cetin, Favilli, Mane, Ceccherini, Salcedo, Barak, Benassi, Ilić, Magnani (14.95M)
    Otišli: Kumbulla, Henderson, Marrone, Calvano, Balkovec, Pessina, Radunović, Adjapong, Rrahmani, Amrabat, Eysseric (6M)

    Procjena:
    Jurić je od povratnika u Serie A napravio čvrstu momčad koja je bila najpozitivnije iznenađenje. Dosta su i zaradili od transfera no momčad je dosta pretrpjela te su bili najveći "kolodvor" odnosno promijenili najveći broj igrača. Tek treva vidjeti kako će izgledati ali opet su dobro ušli u sezonu.

    Prvih 11:
    grqwmjdy35q30l8q.jpg


    10. FIORENTINA

    Stadion: Artemio Franchi (47 282)

    Trofeji: Prvenstava 2, Kupova 6

    Trener: Giuseppe Iachini

    Transferi:
    Došli: Duncan, Lirola, Kouame, Martinez, Bonaventura, Valero, Callejon, Barreca (43M)
    Otišli: Veretout, Simeone, Chiesa, Dabo, Cristoforo, Salifu, Boateng, Thereau, Badelj, Dalbert, Ghezzal (39.2M)

    Procjena:
    Ove godine će pokušati sa spojem mladosti i iskustva ali teško da će napraviti nešto više sredine ljestvice.

    Prvih 11:
    x1ljgzygpikuhg41.jpg


    11. PARMA

    Stadion: Ennio Tardini (22 352)

    Trofeji: Kupova 3

    Trener: Fabio Liverani

    Transferi:
    Došli: Inglese, Karamoh, Mihaila, Busi, Grassi, Sohm, Pezzela, Sepe, Hernani, Osorio, Kurtić, Cyprien, Brunetta, Valenti, Caviglia (80.41M)
    Otišli: Machin, Zamparo, Caprari, Radu, Kuluševski, Regini (4.3M)

    Procjena:
    Prošle sezone su bili dosta dobri i nisu se brinuli za ostanak u ligi. Imali su vrlo dobar napad no ostali su bez Kuluševskog. Trebali bi osigurati ostanak bez većih problema.

    Prvih 11:
    60uw8213ez9yepcb.jpg


    12. BOLOGNA

    Stadion: Stadio Renato Dall’Ara (36 462)

    Trofeji: Prvenstava 7, Kupova 2

    Trener: Siniša Mihajlović

    Transferi:
    Došli: Hickey, Vergani, De Silvestri, Binks, Breza (2.8M)
    Otišli: Krejci, Destro, Falcinelli, Rizzo (0M)

    Procjena:
    I oni su na vrijeme osigurali ostanak prošle sezone, najviše zahvaljujući Barrowu i Orsoliniju. Ako oni i dalje budu na razini trebali bi opet osigurati ostanak.

    Prvih 11:
    kgcf112x2gg9ayz6.jpg


    13. UDINESE

    Stadion: Dacia Arena (25 144)

    Trofeji: /

    Trener: Luca Gotti

    Transferi:
    Došli: Makengo, Bonifazi, Molina, Forestieri, Arslan, Mandragora, Deulofeu, Pussetto, Pereyra, Ouwejan (4.5M)
    Otišli: Mandragora, Fofana, Pezzella, Badu, Male, Sierralta, Ekong, Sema, Perica, Balić (26.95M)

    Procjena:
    U posljednjih pet godina par puta su bili blizu ispadanja ali su se uvijek spasili. Ima lošijih momčadi u ligi pa bi trebali završiti oko sredije ljestvice.

    Prvih 11:
    n70627pugdvda4ni.jpg


    14. CAGLIARI

    Stadion: Sardegna Arena (16 416)

    Trofeji: Prvenstava 1

    Trener: Eusebio Di Francesco

    Transferi:
    Došli: Rog, Simeone, Luvumbo, Tripaldelli, Godin, Marin, Zappa, Sottil, Ounas, Tramoni (29M)
    Otišli: Barella, Romagna, Castro, Ionita, Farias, Cigarini, Rafael, Olsen, Paloschi, Nainggolan, Mattiello, Pellegrini (33.5M)

    Procjena:
    Prošle godine su krenuli odlično pa su očekivanja skočila no kasnije su se neugodno razočarali. Ipak imaju jako dobru momčad te moraju pokazati puno više ove sezone.

    Prvih 11:
    ta7niojyh8dp1var.jpg


    15. SAMPDORIA

    Stadion: Luigi Ferraris (36 348)

    Trofeji: Prvenstava 1, Kupova 4

    Trener: Claudio Ranieri

    Transferi:
    Došli: Damsgaard, Askildsen, Tonelli, Augello, Gerbi, Stoppa, D'Amico, Silva, Yoshida, Candreva, Balde, Letica (15.7M)
    Otišli: Linetty, Bonazzoli, Caprari, Vieira, Bertolacci, Depaoli, Šimić, Maroni (11.9M)

    Procjena:
    Katastrofalno su krenuli prošle sezone ali dolaskom Ranierija su napredovali i spasili se. Definitivno ih je posložio te izgledaju puno bolje na početku ove sezone.

    Prvih 11:
    uag0dm5ibq07uad0.jpg


    16. TORINO

    Stadion: Stadio Grande Torino (27 994)

    Trofeji: Prvenstava 7, Kupova 5

    Trener: Marco Giampaolo

    Transferi:
    Došli: Verdi, Linetty, Vojvoda, Rodriguez, Bonazzoli, Gojak, Murru, Karamoko (38.5M)
    Otišli: Bonfazi, Berenguer, Aina, Candellone, Falque, De Silvestri (26M)

    Procjena:
    Bili su jako loši prošle sezone a takav je i početak nove, sa 3 poraza u 3 kola. Dosta je tu novih igrača kao i trener, nadaju se da će kliknuti što prije i početi skupljati bodove.

    Prvih 11:
    7if78eimavc4d125.jpg


    17. GENOA

    Stadion: Luigi Ferraris (36 599)

    Trofeji: Prvenstava 9, Kupova 1

    Trener: Rolando Maran

    Transferi:
    Došli: Pinamonti, Shomurodov, Cassata, Charpentier, Caso, Destro, Badelj, Zappacosta, Bani, Paleari, Scamacca, Maleš, Pjaca, Pellegrini, Asoro, Melegoni, Zajc, Czyborra (35.75M)
    Otišli: Kouame, Pinamonti, Lapadula, Günter, Lamiq, Hiljemark, Ichazo, Eriksson, Gümüs, Ankersen, Romulo, Sanabria, Barreca, Romero, Saponara, Soumaoro, Pajač, Salcedo (26.25M)

    Procjena:
    Genoa je ove godine uložila dosta novca u nove igrače, što bi moglo porasti ako otkupe brojne igrače na posudbi. Navijači su bijesni jer je već neko vrijeme klub u silaznoj fazi. Najveći broj transfera nakon Verone.

    Prvih 11:
    9hi85yutvt5qdyvy.jpg


    18. BENEVENTO

    Stadion: Ciro Vigorito (16 867)

    Trofeji: /

    Trener: Filippo Inzaghi

    Transferi:
    Došli: Lapadula, Glik, Caprari, Dabo, Ionita, Foulon, Falque, Barba (11.5M)
    Otišli: Chiara, Coda, Armenteros, Gyamfi (1M)

    Procjena:
    Filippo Inzaghi se sa Beneventom prošetao kroz drugu ligu. Igraju otvoreno pa su dva puta izgubili sa 5-2 (Roma i Inter) ali i skupljaju bodove te su i pobijedili 2 puta u 4 kola. Djeluju vrlo dobro, definitivno bolje nego prije 2 godine.

    Prvih 11:
    9wn5x2ny1kminewp.jpg


    19. CROTONE

    Stadion: Ezio Scida (16 640)

    Trofeji: /

    Trener: Giovanni Stroppa

    Transferi:
    Došli: Rojas, Petriccione, Marrone, Vulić, Luperto, Cigarini, Djidji, Reca, Riviere, Pereira, Dragus, Rispoli, Henrique, Magallan, Siligardi (6.2M)
    Otišli: Lopez, Barberis, Spolli, Gigliotti, Curado, Bellodi, Gerbo, Janković, Armenteros (0M)

    Procjena:
    Možda i najsiromašniji kadar lige uz Speziu, teško da će plesati dugo u Serie A. Jedini bod zasad protiv Juvea, možda ih to još motivira ali mislim da će ispasti.

    Prvih 11:
    0ll43158016mdti3.jpg


    20. SPEZIA

    Stadion: Alberto Picco (10 336)

    Trofeji: /

    Trener: Vincenzo Italiano

    Transferi:
    Došli: Ismajli, Zoet, Verde, Farias, Sena, Estevez, Nzola, Rafael, Sala, Agudelo, Mattiello, Deiola, Dell'Orco, Pobega, Agoume, Chabot (5.55M)
    Otišli: Augello, Burgzorg, Ricci, Scuffet, Ragusa, Reinhart, Vitale, Gaudio (1.79M)

    Procjena:
    U play-offu za ulazak u 1.ligu su se provukli u oba dvoboja zbog boljeg plasmana na ljestvici inače bi ispali u polufinalu, a u finalu igrali produžetke. Solidno su krenuli u ligu ali kad dođu ozljede i suspenzije, tanki kadar bi mogao patiti. Još jedan izgledan kandidat za ispadanje.

    Prvih 11:
    pqbm7380kgotb8in.jpg
  • Infinity
    15.2k
    UEFA ce promijeniti sistem u LP. Oni rade po principu da naprave sistem i planove za tri sezone. Iduce sezone krece novo trogodisnje razdoblje s novim pravilima, odnosno krece KL. Sad se vec kuju planovi kako ce poceti sezona 2024/25.

    Imaju dvije opcije za LP. LP u svakom slucaju ide na 36 klubova. Ako cemo se voditi trenutnkm raspodjelom mjesta, dva mjesta ce dobiti prvaci i dva neprvaci. Prvak Hrvatske bi tako trebao imati jos laksi put u LP.

    Dvoume se oko sistema u grupnoj fazi. Prva opcija je sest grupa po sest klubova i deset medjusobnih utakmica. Druga opcija je tkz. svicarski sistem, tj. ovo sto koriste ameri. Svi klubovi bi igrali po deset utakmica s deset razlicitih klubova. Malo slicno onome sto smo imali u Kupu UEFA kad si igrao dvije kuci, dvije vani sve s razlicitim protivnicima, ali smo tad imali grupe. Kako oni u toj drugoj opciji planiraju posloziti tablicu, ne znam. Mozda ce jednostavno biti ukupna tablica s 36 ekipa, dalje ide 16 i to je to.

    UEFA na ovaj nacin zeli udovoljiti velikanima koji bi ovako imali veci broj utakmica u grupi. Zanimljivo da englezi prednjace sa zahtjevom. Oni ce ukinuti uzvrate u kupovima, ici ce odmah na produzetke u prvoj utakmici ako je nerijeseno. Isto tako ce smanjiti broj klubova s 20 na 18 i osloboditi termine za Europu.

    I izgleda da ova druga opcija ima vecu podrsku, jer to znaci veci broj medjusobnih utakmica velikih klubova, a to je ono sto oni zele. Svi zajedno smatraju da je trenutni sistem zastario.

    Meni ovako na prvu taj drugi sistem djeluje prilicno zanimljivo, mada ce biti plakanja, pogotovo za manje klubove kada ti jaci padnu kuci, a slabiji u gostima, pa ces bodove brojati na prste jedne ruke.
  • deda
    28k
    Meni na prvu izgleda loše jer će pola ekipa biti bez šanse već nakon 3-4 tekme dok u malim grupama praktički do zadnjeg trena se za nešto boriš. Jedino ako će biti shema prvih 16 dalje u LP, ne znam sljedećih 10 u El i zadnjih 10 u KL. Pa da svi imaju za nešto igrati.
  • Infinity
    15.2k
    Cisto sumnjam da ce izbaciti taj prelazak iz LP u EL. Za KL ne znam, al vjerujem da ce 8-10 ekipa sigurno ici u EL.

    Ovo s tim sistemom kao u amera meni djeluje kao korak da sutra imamo istocnu i zapadnu konferenciju ili nesto slicno.
  • Mali Zeus
    9.7k
    Treba vratiti onu najraniju Ligu prvaka, 16 klubova, 4 grupe, samo prvaci.
  • xavier
    11.1k
    Treba vratiti onu najraniju Ligu prvaka, 16 klubova, 4 grupe, samo prvaci.Mali Zeus

    Mislim da se dobar dio ljudi na Zoni više ni ne sjeća vremena kad su Kup prvaka/Ligu prvaka igrali isključivo prvaci država.
  • Mali Zeus
    9.7k
    Mislim da se dobar dio ljudi na Zoni više ni ne sjeća vremena kad su Kup prvaka/Ligu prvaka igrali isključivo prvaci država.xavier

    Znam, tužno. :worry:
  • xavier
    11.1k
    Vremena se mijenjaju. Nogomet je zapravo što se toga tiče, iako nam se ponekad čini drugačije, dosta konzervativan sport koji se ne mijenja ni često ni lako.

    No do promjena ipak dolazi i brzo se na njih naviknemo. Da nam je netko nekad prije rekao da broj stranaca više neće biti ograničen na 3 i da igrači iz EU uopće neće biti stranci ili da nećeš smjeti vraćati loptu golmanu u ruke...

    @deda se vjerojatno sjeća i vremena kad nisu bile dozvoljene zamjene :joke:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.