• Majki2111
    2.5k
    Nisam gledao prvo poluvrijeme, ali ovo što vidim od CSKA u drugom poluvremenu je da im je defanzivni skok slabija strana. Ural gradi igru da bi došao na ubačaja. U napadu traže igrače u međuliniji. Tu je Vlašić najbitniji i njega treba kršit i probat ga timski markirat, stalno se kreće u međuliniji. Kod drugog gola je obje nijije navukao na sebe i dao pobratnu na 16 metara za gol. Lijevo krilo im je brzo i najopasniji zasad uz Vlašića. Kod njih igra i onaj Mario Fermandez kaj nam je zabio u Rusiji i promašio penal.
  • Majki2111
    2.5k
    Wolfsberger-St.Polten 1:3 na poluvremenu. Wolfsberger igra 4-romb-2. Teže nadigravanju. Izlaze iz prve trećine kroz igru, bez obzira na pritisak. Slabije reakcije u obrani. Mislim da im je defanzivna tranzicija slabija strana, ali za to ću pričekat drugo poluvrijeme. Nekog za istaknut sa individualnom kvalitetom nisam pronašao zasad.
  • Majki2111
    2.5k
    Wolfsberger-St. Poelten 2:4 na kraju. Preambiciozan nogomet. Podložni kontri, slaba defanzivna tranzicija- Izuzeno proaktivan nogomet igraju. Ali malo individualne kvalitete. Cijelo drugo poluvrijeme posijed imaju, ali se hoće ušetat u gol, sve lijepo od noge do noge. Uglavnom, napadači su im najjači dio momčadi, znaju zagradit lopu t iskombinirati s veznom linijom. Njih najbolje agresivno usko na u sredini i na kontre.
  • Krizy
    33.6k
    CSKA MOSKVA

Nogometni klub CSKA osnovan je 1911. godine, a domaće utakmice igra na stadionima Lužnjiki i VEB Areni.
    Osvojili su 7 naslova sovjetskog prvenstva te 5 puta sovjetski kup a 6 puta rusko prvenstvo te po 7 puta ruski kup i superkup.
    CSKA je i prvi ruski klub koji je osvojio europski trofej jer su 2004./05.osvojili Kup UEFA.

Prošle sezone su pomladili momčad te i dalje bili vrlo dobri, borivši se do zadnjeg kola za Ligu prvaka. Završili su 4. sa 22 boda manje od prvaka Zenita, izborivši izravni plasman u Europsku ligu.
    Prošle sezone su bili katastrofalni u EL-i jer su u skupini sa Espanyolom, Ludogoretsom i Ferencvarosom završili zadnji sa 5 bodova.

Trener je Viktor Goncharenko (43 godine, došao u prosincu 2016.). Legenda BATE Borisova s važnim igračkim stažom, ali s više uspjeha kao trener. Prije CSKA u Rusiji je trenirao Kuban i Ufu, gdje se dokazao i tako stigao do CSKA. Najviše igra u formaciji 3-4-2-1 ali zadnjih par utakmica su igrali 4-2-3-1.

Ove sezone nisu prodali nijednog bitnog igrača te su se dodatno pojačali kupivši Ejukea iz Heerrenveena za 11.5M €, Gaicha iz San Lorenza za 8.5M, Fuchsa iz Internationala za 8M te Zaynutdinova iz Rostova za 2M.
    Otišli su Zhamaletdinov za 270 tisuća eura, Khosonov za 230 tisuća eura te par igrača na posudbe.

FEYENOORD

Feyenoord je nogometni klub iz nizozemskog grada Rotterdama. Uz PSV i Ajax jedan je od tri nizozemska kluba koji je osvojio neki europski kup. Osvojili su Liga prvaka 1969./70. i Kup UEFA 1973./74. i 2001./02. godine, Europski superkup 1969./70. a 1970./71. su osvojili Svjetsko prvenstvo klubova.
    Što se tiče domaćih natjecanja, prvenstvo su osvojili 15 puta, kup 13 puta a superkup 4 puta.
    Domaćini su na stadionu De Kuip koji prima 47 500 gledatelja.

Kad je prošlogodišnje prvenstvo trajno prekinuto, bili su na 3. mjestu sa 6 bodova manje od Ajaxa i Aalkmara, što im je osiguralo izravan plasman u skupine Europske lige. Plasirali su se i u finale kupa gdje su trebali igrati protiv Utrechta ali se ni to nije odigralo. U Europskoj ligi prošle sezone su završili posljednji u skupini sa Portom, Rangersom i Young Boys.

Trener je 72-godišnji Nizozemac Dick Advocaat koji je preuzeo vodstvo 30. listopada 2019. zamijenivši Jaapa Stama i preporodio Feyenoord.
    Igra s formacijom 4-3-3 a pod njim su odigrali 24 utakmice uz skor 17-6-1 i gol razliku 55-25.

Što se tiče transfera, zasad nije bilo bitnih prodaja, otišli su Tapia (Celta) i Verdonk (Famalicao) besplatno, Heijdenu je istekao ugovor a Karsdorpu, Ieu i Özyakupu istekle posudbe.
    Kupili su Antonuccija iz Monaca za 2.2M €, Teixeiru iz Guimaraesa za 1.6M, Diemersa iz Fortune Sittard za 1.2M, Conteha iz St. Paulija za 400 tisuća, Linssen je došao besplatno a Spajić na posudbu.

WOLFSBERGER

Wolfsberger je klub koji je većinu svoje povijesti proveo u nižim ligama. Dolaskom Bjelice 2009./10. osvojili su 1.mjesto u jednoj od 3. austrijskih liga. U 2.ligi su završili na 4.mjestu u 1.sezoni, a onda u 2.osvojili 2.ligu čime ih je Bjelica po prvi puta u povijesti uveo u 1.austrijsku ligu, gdje 2012./13.kao debitanti završavaju na 5.mjestu . Domaćini su na Lavanttal-Areni koja prima 7.300 gledatelja.

Prošle sezone su podsjećali na Salzburg jer su igrali sličan nogomet u formaciji 4-3-1-2, sa super napadačkim nogometom ali su pali u formi kad su došle europske utakmice pa je trener Struber iznenada otišao. Trebalo je vremena da se vrate u formu, ali u doigravanju za prvaka su bili, dobri i drugu sezonu zaredom osigurali 3. mjesto i izravan ulazak u skupine Europske lige. Prošle sezone su bili u skupini s Romom, Basaksehirom i Gladbachom, gdje su završili zadnji s 5 bodova.

Trener je Ferdinand Feldhofer (40 godina, od prosinca 2019.). Nakon prošlogodišnje zimske stanke, preuzeo je momčad koja se činila izgubljenom u posljednjim utakmicama ali odradio je dobar posao i izborio Europsku ligu.

Što se tiče transfera, napustio ih je najbolji igrač Weismann koji je otišao u Valladolid za 4M €, Gölles, Schmitz i Gollner su otišli besplatno a Schmidu, Schmidtu, Baumgartneru, Jojiću i Vieri su istekle posudbe.
    Kupili su Vizingera za 800 tisuća, Lochosvilia za 200 tisuća, Giorbelidzea za 150 tisuća, Scherzer i Peretz su došli besplatno a za nepoznate iznose Baumgartnera i Tafernera. Joveljić je na posudbi iz Frankfurta.

2019./20.
    M'Gladbach (4-0, 0-1)
    Roma (1-1, 2-2)
    Basaksehir (0-1, 0-3)

• Majki2111
    2.5k
    Promašio si im dresove. Bijeli su sa zeleno crvenom trakom :smile: .
  • Majki2111
    2.5k
    Willem II- Feynoord 1:1 na poluvremenu. Totalna suprotnost od Wolfsbergera. Iznimno disciplinirana ekiap i u napadu i z obrani. Gol su primili iz kornera gdje je zona slabo reafirala, ostavili su čovjeka samog na 5 metara. Dali gol iz igre, lijepa akcija po lijevoj strani. Texeira im je najkreativnij igrač, te izdvojit bi htio lijevo krilo s brojem 6. Ako zatvorimo Teixeiru, napravili smo pola posla.. Defanzivna tranizicija jako dobra. Mislim da ćemo morati čekati i srednjem bloku i imati dobre okidače za pritisak jer su par puta neometani napravili grešku u organizaciji igre. Većih nedostataka u njihovoj igri ne vidim. Mislim da nam je ovo loš match-up. Al da vidimo drugo poluvrijeme možda nadodam nešto. Njihovu organiziranu obranu ćemo teško probiti.
  • Majki2111
    2.5k
    Oapaki Feynord u 2. poluvremenu. 1:3 za njih već u 60. minuti. Treći gol zabili na sločan način kao i mi za vrijeme Bjelice. Napadač spušta loptu veznom koji kombinira i onda povratna na 16 i udarac. Drugi gol loša reakcija individualna u obrani Willem II. Teško će nam bit s njima. Brane se u 4-1-4-1. Najviše pokazuju od sve 3 ekipe ovaj vikend.
  • Majki2111
    2.5k
    1:4 na kraju za Feynoord. Uveli u zamku igrača Willema pri organizaciji napada i nakon toga ghreška golmana. Willem jw igrao puno aktivnije u napadu u drugom poluvremenu i Willem II nije dobro reagirao na to. Morat ćemo im odgovorit većom disciplinom u odnosu na njih. Zasad Feynoord definitivno najviše pokazao od svih 3. Opaka tekma nas čeka odmah u 1. kolu.