• deda
    26.3k
    Kao čovjek iz grada rukometa moram pitati zašto je za vas iz Zagreba standard i normalna stvar navijati za Rk Zagreb kad je Rk Medveščak do kraja 80-ih bio uspješniji i popularniji rukometni klub u gradu i državi? Čekam odgovore.
  • reziser
    5.8k

    medvešćak nije nikad imao navijače. Medvešćak je bio popularan u davna vremena. ali nikad masovno popoularan.

    Rk Zagrebu je narasla popularnost s igranjem u ledenoj dvorani...legendarnoj ledenoj (nema te arene koja i malo podsjeća na ledenu) i samim uspjesima u novije doba.
    njegovoj popularnosti su jako doprinjeli BBB dok su dolazili na tekme. To je , na žalost, neponovljivo i nedoživljeno mlađim generacijama
  • deda
    26.3k
    Nije ni Zagreb dok nije postao popularan. Povijest je zajebana stvar. Ja se jako dobro sjećam 80-ih. Medveščak je bio prvoligaš i imao brojnu publiku, Zagreb je igrao drugu ligu i pratilo ga je 100-tinjak ljudi.
  • reziser
    5.8k
    Zagreb je postao popularniji s ulaskom u 1 jugo ligu u kemijskoj školi. Od onda se počeo dizati i rasti mu popularnost. Najveću popularnost je doživio u doba dolaska BBB na tekme i ledene.
    Ne znam jesi išao ali to je bio doživljaj
    Kao i cibona 80-ih u ledenoj. fenomenalna sjećanja i dan danas.
  • deda
    26.3k
    Sjećam se svega, da. Zato ti velim. Medveščak je godinama bio uspješniji, polularniji i gledaniji.
  • xavier
    11k
    @deda

    Znam da voliš bacati takve stvari kako bi potaknuo raspravu, ali po ovom tvom ispada da je Zagreb bio nepoznat klub i niželigaš do samog kraja 80-ih, a brojke kažu da su do trenutka o kojem pričaš, oba kluba imala po 4 naslova prvaka bivše države. Zagreb je zatim uzeo još i zadnja dva naslova u bivšoj državi i ukupan rezultat u osvojenim prvenstvima je na kraju bio 6:4 za Zagreb.

    No zanimljivo je da se Medveščak prvo zvao Dinamo :cool:
  • deda
    26.3k
    Naravno da Zagreb nije bio pikzibner klub, ali je Medveščak bio u najmanju ruku ravnopravan što je vrlo skromna izjava. Zato se čudim otkud unisono navijanje za Rk Zagreb.
  • xavier
    11k
    Lako je pričati s visoka kad je iz tvog grada klub s najviše osvojenih naslova u Jugi :joke:

    Šalu na stranu, slažem se s tobom i ja uopće ne pokušavam reći da bi BBB trebali navijati za Cibonu i Zagreb. Činjenica je da nitko osim Dinama nije uspio skupiti bilo kakvu značajniju skupinu navijača koji bi rekli "to je moj klub i daleko mi je važniji od drugih klubova i drugih sportova". O ultrasima da ne pričam.
  • deda
    26.3k
    Pokušavam to pomalo i sam shvatiti te staviti u kontekst ove naše rasprave KK Dinamo - KK Cibona
  • luftwaffe
    640
    Cibona je bila lijepa tradicionalna i športska priča i mislim da je blasfemija uspoređivati ga sa novijim khl medveščakom, koji je bio trendi poput subotnje kave na špici. U svakom slučaju nepotrebna rasprava, nije diktatura da se netkom išta brani, ja sam toliko radoznao da ću svakako popratit situaciju sa KK Dinamom.
  • xavier
    11k
    Zapravo je najviše do toga što je ovo s KK Dinamo ljude iznenadilo jer gotovo nitko to nije očekivao. Dobar dio ljudi koje znam "voli" u nekoj mjeri i Dinamo i Cibonu i Zagreb, ali da moraju birati, mislim da bi svima bez kunkurenije broj jedan bio Dinamo...stvar je samo u tome što nitko nije mislio da bi mogao doći dan kad će morati birati :smile:
  • xavier
    11k


    Uspoređujemo rukometne klubove Zagreb i Madveščak, ne govorimo o hokeju.
  • Kwedi
    3.8k
    Cibona je toliko uništen klub da smatram kako je gašenje jedino kaj im preostaje. Ista sudbina kao i Medveščak. Bila je to lijepa priča u povijesti, ali je sada vrijeme za novu zdravu sportsku priču, a to je KK Dinamo.Tundra86

    sačuvaj me bože svih navijača Cibone i novokompovanih poznavatelja košarke.

    Milijun puta sam kritizirao stanje u i oko Cibone, al ovak se izdrkat kako je to lijepa priča u povijesti, da je toliko uništen klub i kako je jedino gašenje kaj preostaje nema veze s mozgom.

    Govorimo o aktualnom prvaku države, aktualnom osvajaču juniorske aba lige i juniorskog prvenstva Hrvatske.
  • reziser
    5.8k
    iskreno, KK dinamo neću pratit niti sekunde, niti otići na ijednu tekmu
    za mene je zna se,
    daleko broj 1, dinamo iznad svega
    2 rk zagreb
    3 cibona
    4 medvešćak. još od doba medvešćak gortana tko se sjeća....

    sve ostalo je prolazno
    nitko nikog ne tjera na navijanje za cibonu ili bilo kaj drugo, sve je stvar osobnog odabira

    samo kaj današnji klinci ne znaju više ni za rk zagreb ni za cibonu
    ta se ljubav polako gasi na žalost
  • XXVI-IV
    247
    http://rkdinamozagreb.hr/

    Molio bih sve stare cibonaše, badelaše-zagrebaše i ine ljubitelje zagrebačke športske tradicije da se sad malo više aktiviraju, u ime starih dobrih vremena, oko PPDa kad se vrati sve u normalu i da rukometnog velikana u Ligi prvaka, SEHA ligi i domaćoj ligi ne gleda mizeran broj ljudi pa da onda ako kojim slučajem momci iz RK Dinama pokrenu nekad u budućnosti sličnu priču imaju puno legitimno pravo njurgati po forumima.
    Pravda za stare ljubutelje Žutih iz Trnskog!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.