• deda
    27.5k
    Treba uzeti u obzir tešku situaciju u Ciboni i mogućnost da će ova dva kluba sutra biti možda jedan.
  • Crusades1986
    9.5k
    Nisam nikakav fan kosarke openito pa tako ni hrvatske ili zagrebacke ali meni je sinonim za Zg kosarku Cibona.
  • brzizg
    3
    Upravo to. zakleti sam Dinamovac u nogometu ali isto tako zakleti Cibos u kosarci i ovo je tesko s..nje kaj su izveli. Nadam se da ce se probudit inat medu pravim Cibosima i da ce se vratit na tribine u nas kosarkaski hram
  • Kwedi
    3.8k
    @deda
    koja je to teška situacija u Ciboni? Ista kao i zadnjih 12-13 godina, al politika ga spašava.

    i ako ta dva kluba sutra možda jedan, kak će se zvati? Cibona-Dinamo ili Dinamo-Cibona ili Cibona ili Dinamo?

    a ako je sve tako da bi danas-sutra bili jedan klub, onda bi bilo smisleno da navijači Dinama koji su eto debelom većinom ukoliko su ljubitelji košarke i navijači Cibone ako imaju volje - borit se za ono što vole, prate godinama, desetljećima.

    umjesto tog, ajmo napraviti protivnika onom ćemu volimo.

    tko hoće navijati za kk rudeš, široko mu polje.

    očito ću uskoro prvi put počet navijati protiv zagrebačkog dinama (kk), a vjerojatno i dobar dio navijača kojima je stalo do cibone, a isto tako su navijači dinama jer eto - ajmo izmislit kk rudeš pa se baviti njime.
  • Baneki
    713
    Čujem da je škola košarke u Rudešu odlična, možda je to prilika za još jedan klub za razvoj mladih igrača u Zagrebu sad kad Cedevite više nema u u onom starom obliku. Golemac i Spahija su isto tako iskusni i poznati stručnjaci što na neki način garantira da se misli ozbiljno.
    Naravno što se tiče navijanja, tu je sad glavni problem - za koga navijati u međusobnom duelu dva kluba jer dosta navijača Dinama navija i za Cibonu, barem deklarativno...ne znam što bih rekao jer mi stariji smo ipak emocionalno vezani uz Cibonu.
  • Neki tip
    19k
    Nisam baš zagriženi košarkaški fan, ali ovo mi je na tragu onog dedinog pitanja u dvojbama.. za koga bi navijali da Dinamo propadne?

    Odgovor većine, moj svakako, je bio "ni za koga".

    Odrastao uz Cibonu, povezan s tim klubom, s mutnim dječjim sjećanjima na slavu, s jasnim mladenačkim sjećanjima na prepun Draženov dom.

    Sretno bilo kojem zagrebačkom Dinamu, ali u košarci za mene postoji samo KK Cibona. Koja, uostalom, i dalje postoji.
  • xavier
    11.1k
    jer mi stariji smo ipak emocionalno vezani uz Cibonu.Baneki

    Apsolutno.

    I znam da košarka zadnjih 15-ak godina više nije drugi sport u državi, ali moram priznati da me iznenadilo koliko ljudi ovdje "nije uopće briga za Cibonu".
  • Zambatine škude
    2k
    i ako ta dva kluba sutra možda jedan, kak će se zvati? Cibona-Dinamo ili Dinamo-Cibona ili Cibona ili Dinamo?Kwedi

    Poznavajući povijest, KGK HAŠK Lokomotiva Croatia
  • Crusades1986
    9.5k
    Bas se sad pokusavam prisjetit igraca Cibone u zadnjih 15ak godina... znaci ovak ono sta ja znam na prvu. Davor Kus, Niksa Prkacin i sad njegov sin (valjda?), Marko Tomas(finale protiv Partizana, Kecmanova trica :roll: ), Dario Saric (zadnji ABA naslov) i Marin Rozic.
    A sad uzmite u obzir da ja tu i tamo znam pogledat rezultat i procitat u medijima sta se desava u klubu. A di su sad ostali ljudi koji ni to ne rade a znaju i "navijaju" za Cibonu.
  • Kwedi
    3.8k
    problem košarke same po sebi kaj je nema već 15 godina u medijima, nema na televiziji i kaj je klub u kurcu.

    maltene nevidljiv prostim okom.

    al i kao takav na aba ligi uredno ima prosjek tisuću-tisuću i pol makar ga šamaraju klubovi iz bosanskih i srpskih vukojebina.
  • gh0c
    256
    Treba uzeti u obzir tešku situaciju u Ciboni i mogućnost da će ova dva kluba sutra biti možda jedan.deda

    A kako bi to izveli? Preuzimavši Cibonino ime i naslijeđe, a Rudešove, pardon dinamove čistije papire?

    Kao prvo, mislim da ništa kaj se zove Rudeš nikad ne smije postati dinamo niti išta drugo.
    Nije tu pitanje neke velike ostavštine, kvartovskog identiteta kakav ima NK (koji izgleda nije dobio licencu za 2. HNL u 1. krugu licenciranja btw :worry: ) ili emocije prema KK Rudeš. Čisto stvar principa i simbolike.

    Apsolutno stoji pitanje - zašto ne krenuti od nule ako već ima entuzijasta za pokretanje tako nečega? Nije vrag da je drugoligaški (da ne velim "prvoligaški") status tako dobar ulov?!

    Treće - kad su BBB i Cibona zadnjih 10ak godina u pitanju, tu se navijači nimalo ne razlikuju od generalne ZG populacije običnih kibica, dotepenca, purgera, simpatizera, ovih, onih i ostalih: na 90% utakmica ih nema, ali u nekim iznimnim situacijama se može desiti da se za utakmicu traži karta više. Znači nije situacija ko na Dinamu gdje smo malobrojni, ali bi bez nas i na tih 90% utakmica sve zjapilo prazno - na Ciboni zjapi prazno! Sličnost s Dinamom je ta da u preostalih 10% utakmica nekakva navijačka populacija sudjeluje u ispunjavanju stadiona/dvorane podjednako kao i svi ostali simpatizeri, prolaznici, kibici, naslikavači, posvuduše itd.
    Kad su interes i poznavanje košarke u pitanju, mogu se samo referencirati na velike misli pokojnog Ševe o Marici i krivom kurcu i Kraljeviću Marku i švas-aparatu.

    Zagreb je stavljen pod ključ zahvaljujući politici, nepotizmu i bolesnim ambicijama i prevelikim zalogajima radi kratkoročnog uspjeha bez gotovo ikakve buke ili otpora i želje za pomoći. Cibona preživljava bez ikakvih naznaka da su promjene sličnog modus operandija moguće, a brojnost zainteresiranih za promjene vjerojatno i daje legitimitet zadržavanju takvog statusa quo. Počevši od sebe, koji osim redovitog odlaska na utakmice (više iz navike i inata), niti sam član, niti sam involviran u nečemu konkretnom što bi promjenu iniciralo. Što je opet više od nekih kojima je vrhunac lajk na Fejsbuku. Ostaje vidjeti kakav bi domet mogla imati AZSC, ipak je pokrenuta nekakva akcija nakon par godina potpune hibernacije, ali zasad bez ičeg ozbiljnijeg verbaliziranog ili materijaliziranog.

    I sad bi KK Dinamo trebao egzistirati na razini više nego je to bio slučaj s Rudešom, a opet da se ne pokosi sa Cibonom? Ne znam, iskreno ne vidim zahvaljujući kojim ljudima bi to moglo bit moguće.

    Zadnje, zapravo je vrlo vjerojatno da ću se intenzivno priključit praćenju ako se sve ovo zakotrlja u nekom pozitivnom smjeru, uz sve ostale ZG sportske kolektive :lol:
  • Mali dioničar
    14k
    Kaj se tiče grupe, već se navijalo protiv Cibone.

    Navijalo se za KK Zagreb “nek poskupe kruh i keksi, samo da je trener Pepsi, Zagreb šampion, Zagreb šampion”. Išlo se i na gostovanja po Europi.

    Meni je to bilo čudno, osobno imam fenomenalna iskustva sa Cibonom, čak bih rekao da sam više utakmica gledao u Domu sportova nego u Ciboni. Do sredine 80tih se jednako disalo za Dinamo i za
    Cibonu uz razliku da je Cibona bilo turbouspješnija.

    Zna se da je izmedju grupe i Cibone puklo nakon AEK-a kad nas je Novosel molio za podršku, a za uzvrat smo dobili stampedo pri ulazu i milicajce koji su nas mlatili i puštali na nas pse bez brnjice. I onda rusvaj i pirotehnika u dvorani. Jedni od jačih nereda uopće.

    Cibona mi danas izgleda ko kaj bi Gradjanski izgledao 1960. da je postojao. Super uspomene, upitna perspektiva.

    Vezano za navijanje pro i kontra i tu se stvari mijenjaju zadnjih 15 godina kad se kontra Dinama navija(lo) baš “iz ljubavi prema pravom Dinamu” tak da tu nema tko kome kaj zamjerati.
  • Guinness
    1.9k
    "klub moje mladosti" "uz Dinamo ovom gradu samo cibona" "ovo je dno, pa boysi su uvijek išli na cibonu" "sad kad cibona propada vi tako"

    eto cibonaši se nakon 20 godina masovno vraćaju na utakmice voljenog im kluba... može se reći da su Zagreb i Hrvatska sa KKDZ dobili navjeći gradski derbi.

    Bitno da se prosipa žuć i pričaju sranja, prva stvar na forumima i po komentarima na mrežama.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Eh taj je Kk Dinamo meni kuci problem napravio malo prije ,:lol:
    dolazi stari kući na pauzu sa posla i pričam mu o ovom novonastalom klubu , i njega kao zakletog Cibosa , jednog od najvecih fanova Dražena i zlatne hrvatske generacije , pitam/podjebajem , "ej stari smijem ja navijat za KK Dinamo , oš i ti samnom"???,
    i njegova reakcija , samo ispod oka me pogleda i kaže : nemoj da ti pokupiš prnje pa da letiš vani i ti i taj kk kur....."

    Doslovno tome covjeku morete u sportu prigovarat i zafrkavat ga za šta hocete ali kao okorjelog Dinamovca ne smijete mu dirat i Cibonu

    Tako da sam ja pak tu za Cibonu unatoč svemu i svakome :grin:
  • Navijač Dinama
    7.3k
    2jdycmhdz63eei6q.jpg
    E sad koliko li je ovo istinito ili je to vijest prenešena po zaključku imena (DZ)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.