• The Undertaker
    4.3k
    Ugrubo nekih 2/3 godišnjaka ne dolazi na HNL minus derbije.Tradicija bunta

    To samo znači da je klub za ''male'' HNL utakmice prodao ulaznice koje inače ne bi prodao. Na utakmice na kojima je Zapad rasprodan dolazi i većina godišnjaka.
  • The Undertaker
    4.3k
    U čemu je razlika (u praksi) između:
    1. Godišnja za HNL + pravo prvokupa istog mjesta za Europu
    2. Godišnja koja uključuje sve
    uz pretpostavku da 1 (obje pozicije) i 2 imaju ukupno istu cijenu.
  • Dinaminjo
    579
    apsolutno nikakva, ali ne kuze ljudi..
  • Jura
    211
    Zašto bi se godišnja prepuštala nekom nepoznatom ako je mogu dati frendu koji nema godišnju? Samo neka se dozvoli ulazak na stadion bez gledanja osobne.
  • The Undertaker
    4.3k
    Za to treba promijeniti zakon.
  • The Undertaker
    4.3k
    Ima razlika. Pod 2 klub proda i utakmice koje možda neće odigrati.
  • Dinaminjo
    579
    tocno, kao one godine kada nismo usli u grupe
  • Papastrumf
    10.2k

    Tesko da ce imati istu ukupnu cijenu. Razlika je u tome sto ce klub uprihoditi znatno vise i imati vise ljudi na tribinama sjever dolje i zapad dolje na europskim utakmicama, koji ce opet potrositi nesto na utakmici.
  • AC1593
    500
    Svuda u svijetu je normalna stvar da godišnje ulaznice vrijede za domaće prvenstvo i za kup, a za europske utakmice pravo prvokupa imaju upravo ti godišnjaci. I sad se ovdje tome ljudi čude ko pura dreku.

    Osobno znam par ljudi koji su uzeli godišnju kartu za SD, a tijekom godine zbog obaveza mogu doći na 10ak utakmica maksimalno, pa smo se kroz razgovor složili da je bolje da ne uzimaju godišnju za iduću godinu. Oni će i dalje na 99% utakmica koje žele doći biti u mogućnosti kupiti kartu za SD, a uz to će netko drugi moći kupiti kartu umjesto njih za sve ostale utakmice. Kroz razgovor treba educirati ljude zašto je to važno. Pogotovo za navijačku tribinu SD.

    Također, i za godišnjake koji ne mogu doći na poneku utakmicu bilo bi idealno da imaju mogućnost otkazivanja godišnje za tu utakmicu, tj ustupanja svojeg mjesta kako bi klub mogao prodati ulaznicu nekom drugom. Mislim da bi to svakom godišnjaku, koji će ujedno iduće godine sigurno biti član (može se reći i jedan od vlasnika kluba), bi to trebala biti i dužnost i obaveza, jer naravno da želiš da tvoj klub ima što puniji stadion i da zaradi što više. Za ove koji to gledaju kroz biznis, tvoja firma će zaraditi više, a dobit će novog kupca/korisnika koji je doživio neko iskustvo na osnovu toga što si ti kao suvlasnik firme omogućio toj osobi to iskustvo jer si mu ustupio pravo kupnje karte dok ti znaš da ne dolaziš na utakmicu.
  • Efes Pilsen
    7.1k
    Loksa prodaje karte bez personalizacije.
  • The Undertaker
    4.3k
    Onda rade mimo zakona odnosno pravilnika HNSa, barem koliko ja znam.
  • kibic
    1.1k
    Po uzoru na Rapid:

    • Građanska godišnja - HNL, Kup, Superkup
    • Europske tekme
    • Gostujuća pretplata

    Stavit popuste za članove i mogućnost plaćanja na rate. Osobno bi stavil 4. opciju s kojom se može napravit neka kombinacija gornje 3 kategorije.
  • NitkoBitan
    13k
    Popust godisnjacima za HNL (+ kup i superkup) na ulaznice za europske utakmice. Lojalnost treba bit nagradena.

    Sto se tice lojalnosti mozda nagradit na neki nacin i dolaznost na utakmice kroz sezonu. Kao popust za kupnju godisnje za sezonu iza ili nesto slicno.
  • The Undertaker
    4.3k
    Znaš kao i ja da je isplativost godišnje kod Dinama zapravo kocka, Ako ćemo igrati LP onda je cijena bagatela, ako nećemo igrati Europu onda je precijenjena.

    Za postojeći stadion i postojeće stanje ja osobno ne vidim velike potrebe za promjenom modela ali, kao što sam već rekao, lako je sa mnom jer ćemo mi kupiti što god nam se ponudi i po kakvoj cijeni se ponudi

    Ima smisla ako se ovo uzme kao testni period za fine tuning modela prodaje godišnjih za Kranjčevićevu gdje će biti kompletno druga priča.
  • Tradicija bunta
    5.6k
    To samo znači da je klub za male HNL utakmice prodao ulaznice koje inače ne bi prodao. Na utakmice na kojima je Zapad rasprodan dolazi i većina godišnjakaThe Undertaker

    Prvo, klub je prodao te godišnje po nižoj cijeni u totalu u odnosu na pojedinačne karte. Što znači da mu se ni financijski ne isplati prodati nekome godišnju a da on ne dolazi na većinu utakmica.

    Drugo, to što je on prodao ulaznice nekome ko ne ide na većinu utakmica znači da su većinu tih utakmica ta mjesta zauzeta i ne mogu se prodati nekome ko želi doći na utakmicu. Pa ih onda mora prodavat za gornje etaže po nižoj cijeni. Velik dio ljudi ni ne želi na gornje katove taman da su džabe kao npr ja.

    Kupovanje godišnjih svjesno s namjerom da ćeš doći na 7-8 utakmica godišnje je realno zloupotreba pretplate, ti svjesno oduzimaš mjesto na stadionu za većinu utakmica nekome. Kad se to tako bude tretiralo kao što se tretira npr u nekim njemačkim klubovima onda ove rasprave neće bit.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.