• Banana 2
    461
    znaci ako se u 18.toj godini Petru Pericu ponudi dvogodisnji ili trogodisnji ugovor. Time igrac ako zeli i ima ambiciju ostati dio Dinama kroz posudbe stjece iskustvo i do 21. godine zivota ili uspije ili nije za Dinamo. Ako igrac u 21. godini zivota nije za npr Belupo onda za Dinamo nikad nece biti.Jurki

    Šutalo je tek par mjeseci pred 21. rođendan otišao u Istru.

    Komplicirate. To se puno jednostavnije radi. Imaš A, B i C rang. A rang potpisuje na 5 godina , B rang na 2, c rang je slobodan uz pravo prvokupa. I naravno inicijalno manji ugovori s bonusima.deda

    I ako potpišemo 2-3 igrača po generaciji idu li svi u A rang?
  • deda
    28.1k
    Struka procjenjuje tko je A, B, C rang. Broj igrača ne mora biti fiksan. NIje svaka generacija ista.

    Recimo generacija 04 po meni nema A rang igrača.
  • Jurki
    8.8k
    Šutalo je tek par mjeseci pred 21. rođendan otišao u IstruBanana 2

    Zaboravil si na jedan mali detaljcic.
    Josip Šutalo je igral za Dinamo II. 3 sezone. Tak da to sa sadasnjom situacijom nema bas nikakve veze.
    Dinamo II vise ne postoji.
  • The Undertaker
    4.1k
    Kad kupiš klub onda ti je investicija osigurana i ne moraš ovisiti o dobroj volji lokalnog gazde ili lokalne politike. Svi bi danas živili od prodaje igrača i ne vidim zašto bi nekome bio interes da promovira Dinamove igrače, pogotovo sistemski i masovno. Ima li neki primjer u okolici da je nekakva takva suradnja bila dugoročna i uspješna?
  • Banana 2
    461
    Struka procjenjuje tko je A, B, C rang. Broj igrača ne mora biti fiksan. NIje svaka generacija ista.deda

    Sam si rekao da geenralno treba potpisati 2-3 po generaciji.
  • Banana 2
    461
    Zaboravil si na jedan mali detaljcic.
    Josip Šutalo je igral za Dinamo II. 3 sezone. Tak da to sa sadasnjom situacijom nema bas nikakve veze.
    Dinamo II vise ne postoji.
    Jurki

    Josip Šutalo bi prema ovome bio slobodan igrač prije svog odlaska u Istru.
  • The Undertaker
    4.1k
    Bogami, visoki kriteriji. Živković, Rukavina, Lukanić? Ne znam što bi bila A klasa ako nisu oni..
  • Jurki
    8.8k
    Josip Šutalo bi prema ovome bio slobodan igrač prije svog odlaska u Istru.Banana 2

    Zar mislis da se svake godine nebi radila evaluacija igraca koji imaju godinu dana do isteka ugovora? Ako neki igrac dobije ugovor na 2 godine, to nije sveto pismo. Ako pokazuje znakove napretka i da mozda nekaj bu od njega pa normalno da se takvog igraca ne pusti na free transfer.
    Uostalom da Šutalo nije pokazival svoj potencijal u Dinamo II, mislis da bi ga Istra uzela na posudbu?
    I on je igral za Dinamo II kad je jos imal stipendijski ugovor, znaci da nam ni u kojoj varijanti nebi pobegel.
  • Banana 2
    461
    Zar mislis da se svake godine nebi radila evaluacija igraca koji imaju godinu dana do isteka ugovora? Ako neki igrac dobije ugovor na 2 godine, to nije sveto pismo. Ako pokazuje znakove napretka i da mozda nekaj bu od njega pa normalno da se takvog igraca ne pusti na free transfer.
    Uostalom da Šutalo nije pokazival svoj potencijal u Dinamo II, mislis da bi ga Istra uzela na posudbu?
    Jurki

    Poanta je da davanjem manjih ugovora u startu imaš lošiju poziciju u slučaju njihovog napretka. Šutalo je baš odličan primjer igrača koji je relativno kasno iskočio i na račun kojeg smo inkasirali 20m, Fokusiramo se na razvoj igrača kroz školu, a povećavamo šanse da nam igrači poput Šutala u konačnici promaknu.
  • Orc123
    5.1k
    lukanic nije A klasa definitivno.

    Bas sam te zelio pitati po cemu je tebi Branko Pavic igrac kojeg oznacavas kao jednog od najpotentnijih? Solidan mlad igrac koji bas nicim ne odskace od generacije. Gledao par puta uzivo i ja ne mogu shvatiti tvoj hayp prema njemu? Npr. Sunta je puno veci talent i to ne velim samo ja vec struka a mlađi je pola godine od njega. Ima jos par u toj generaciji ali da bas netko odskace i ne nesto. Cisto da pitam jel nesto subjektivno ili je nesto drugo po stvari?
  • Jurki
    8.8k
    nemre ti pobeci ako on u 18. ili 19. godini zivota moze igrati npr 2.hnl ili 1.snl . Davanje ugovora na 2-3 godine je optimum, 5 je previse kak god okrenes.
    Sam Maric je rekel da bi juniori igrali u feeder clubu, kadeti u juniorskoj ligi, pioniri u kadetskoj.
  • Banana 2
    461
    Bas sam te zelio pitati po cemu je tebi Branko Pavic igrac kojeg oznacavas kao jednog od najpotentnijih? Solidan mlad igrac koji bas nicim ne odskace od generacije. Gledao par puta uzivo i ja ne mogu shvatiti tvoj hayp prema njemu? Npr. Sunta je puno veci talent i to ne velim samo ja vec struka a mlađi je pola godine od njega. Ima jos par u toj generaciji ali da bas netko odskace i ne nesto. Cisto da pitam jel nesto subjektivno ili je nesto drugo po stvari?Orc123

    Mislim da je Pavić arhetip dinamovskog zadnjeg veznog. Imamo suprotno mišljenje, bude vrijeme pokazalo.
  • SAS1987
    13.5k
    Kad kupiš klub onda ti je investicija osigurana i ne moraš ovisiti o dobroj volji lokalnog gazde ili lokalne politike. Svi bi danas živili od prodaje igrača i ne vidim zašto bi nekome bio interes da promovira Dinamove igrače, pogotovo sistemski i masovno. Ima li neki primjer u okolici da je nekakva takva suradnja bila dugoročna i uspješna?The Undertaker

    Kakva investicija? Pa Dinamo bi više manje investirao u to da bi doveo svoje igraće i trenere a lokalna zajednica dobije stabilni prvoligaški klub kojeg nikad nije imala.

    Fino bi bilo kupiti nogometni klub ali je jako teško pronaći primjeren klub koji se može kupiti.
  • Zagi
    5.2k
    Bas sam te zelio pitati po cemu je tebi Branko Pavic igrac kojeg oznacavas kao jednog od najpotentnijih? Solidan mlad igrac koji bas nicim ne odskace od generacije. Gledao par puta uzivo i ja ne mogu shvatiti tvoj hayp prema njemu?Orc123
    Točno tak sam i ja razmišljao do neki dan. Reko, di je baš Pavića izdvojio? Kaj ja ne vidim?

    Onda sam baš zbog toga otišao na d+ ponovno pogledati din-lokomotiva u19 od prije par mj i nisam gledao loptu nego samo malog.

    Pogledaj, Ban je u pravu.
  • Banana 2
    461
    nemre ti pobeci ako on u 18. ili 19. godini zivota moze igrati npr 2.hnl ili 1.snl . Davanje ugovora na 2-3 godine je optimum, 5 je previse kak god okrenes.
    Sam Maric je rekel da bi juniori igrali u feeder clubu, kadeti u juniorskoj ligi, pioniri u kadetskoj.
    Jurki

    Ako potpišeš izlaznog juniora na dvije godine, a on se u godinu dana ne iskaže dovoljno za produljenje, onda si ga praktički otpisao. To je davanje klincima godinu dana da se iskažu na nekoj posudbi.

    Sigurno ih nećemo naveliko produljivati nakon godinu dana jer onda nema ni svrhe davati im ugovore na samo dvije godine.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.