• mali M
    3.5k
    Ali dosad smo imali politiku potpisivati kao šašavi te "perspektivne" klince i nakrcali smo se ko blesavi sa prosjekom. Neki će ti talenti promaći, neke ćeš uloviti, pa cijelom svijetu je tako.. Nikako nisam da nam politika i cilj budu striktno otkrivanje, razvoj i prodaja. Pa to smo imali pod glavom i više ne želimo biti tvornica igrača.
  • deda
    28k
    Bogami, visoki kriteriji. Živković, Rukavina, Lukanić? Ne znam što bi bila A klasa ako nisu oni..The Undertaker

    Klase se određuju prema kriterijima, ne prema imenima. Nadalje, prati se razvoj. Netko je sa 14 godina A klasa, a sa 16 B ili C, i obratno.

    Rukavina je s 18 bio A klasa, Lukanić B, sad su po meni prvi B, a drugi C.
  • deda
    28k
    Uvijek mi jedno ime recimo zapinje za oko. Šaranić. Ja sam tog dečka gledao valjda 50 puta. Onaj tko je njemu dao ugovor na 6 godina i proglasio ga A klasom treba sutra letjeti glavom niz stepenice iz kluba jer nema apsolutnog pojma o nogometu. Mada vjerujem da je taj tako i završio.

    Naravno, B varijanta je da je to napravio zbog rikverca, osobnog interesa i zloće.
  • Banana 2
    446
    Ali ↪Banana 2
    dosad smo imali politiku potpisivati kao šašavi te "perspektivne" klince i nakrcali smo se ko blesavi sa prosjekom. Neki će ti talenti promaći, neke ćeš uloviti, pa cijelom svijetu je tako.. Nikako nisam da nam politika i cilj budu striktno otkrivanje, razvoj i prodaja. Pa to smo imali pod glavom i više ne želimo biti tvornica igrača.
    mali M

    Onda se obrati Mariću jer je novodefinirana strategija Glava 2.0 samo ovaj put građanski i pošteno, ali bez njegovanja duboke razvojne ekologije koja bi pospješila taj proces jer se režu troškovi.

    Cijela poanta presice je bila da se okrećemo akademiji, a da će se u inozemstvu tražiti iskusni igrači bez preprodajne vrijednosti koji bi pomagali razvojni proces.

    Pritom je napomenuo da ne želimo ni monopolizirati talente u Hrvatskoj jer jer zapravo dobro za nas da i drugi klubovi imaju super talente u svojim školama. To je bio poseban biser.
  • deda
    28k
    "Njegovanje duboke razvojne ekologije" - jesi ti popizdio.
  • mali M
    3.5k
    a dobro.. vidim da si Don Quijotovski raspoložen na ovoj temi pa mi se neda više crtati.. Idemo "njegovati duboko razvojnu ekologiju" i tražiti "elitne talente". (ovo elitno si uveo u zadnje vrijeme ispred talent i jako me se dojmio naziv)
  • The Undertaker
    4.1k
    Fino bi bilo kupiti nogometni klub ali je jako teško pronaći primjeren klub koji se može kupiti.SAS1987

    Ne vidim specijalni problem ako je dozvoljeno. Ne moraš kupiti prvoligaški klub, kupiš drugoligaški ili čak trećeligaški pa ga, poput Lokomotive, dovedeš u 1. ligu. Ako je to vizija onda stojiš iza te investicije. Ovako, vidiš kako prolaze ove suradnje sa Širokim, Zrinjskim, Aluminijem itd...Nema tu ništa sistematski i trajno već od slučaja do slučaja.
  • Jurki
    8.7k
    kak ti je @mali M napisal potpivanjem hrpe klinaca na dugogodisnje velike ugovore dobili smo prosjek igrace i uteg za financije.
    Vjerojatno se bu i promasilo s nekim. Svi fulavaju jbg to je normalno.
    Navedi mi jednog igraca za kojeg smo se sjebali tj koji je naknadno iskocil a da smo ga škartirali ko juniora?
    Svi igraci za koje se odmah vidlo da je to to. Ti igraci su i napravili jebene karijere.
  • SAS1987
    13.5k
    Ne vidim specijalni problem ako je dozvoljeno. Ne moraš kupiti prvoligaški klub, kupiš drugoligaški ili čak trećeligaški pa ga, poput Lokomotive, dovedeš u 1. ligu. Ako je to vizija onda stojiš iza te investicije. Ovako, vidiš kako prolaze ove suradnje sa Širokim, Zrinjskim, Aluminijem itd...Nema tu ništa sistematski i trajno već od slučaja do slučaja.The Undertaker

    Suradnja sa Zrinjskim, Aluminijem itd. je loš primjer jer mi par igraća i to je to. Nikakav feeder klub.

    Znaći, pronađeš klub koji je spreman ići u privatizaciju, klub napravi zakonski postupak (neznam kakvi su kriteriji u Sloveniji) i za 5 godina si vlastnik kluba. A što kad će trebati investirati u infrastrukturu tog kluba? Recimo u stadion? Ili ak trebaš platiti najam tog stadiona? Ili oćekujemo da će lokalna zajednica i dalje investirati u infrastrukturu privatnog kluba.

    Zar nije jednostavnije i puno jeftinije ak pošalješ trenere i igraće u neki klub / grad koji sanja 1. ligu al je bez tebe ne može igrati? Tako troškove infrastrukture ostaviš gradu a grad dobije stabilnog prvoligaša. Ak ta suradnja pukne ili je taj klub jednostavno preraste tada potražiš novi klub. Samo u Sloveniji imaš masu takvih klubova (Rogaška, Krško, Novo Mesto, Izola, Triglav Kranj, Slovenska Bistrica, itd).
  • Zagi
    5.1k
    Po čemu je suradnja sa Zrinjskim loš posao?
    Sučić
    Janković
    Ćuže
    Lukanić
    Vukotić
    Brekalo
  • The Undertaker
    4.1k
    ar nije jednostavnije i puno jeftinije ak pošalješ trenere i igraće u neki klub / grad koji sanja 1. liSAS1987
    Ne možeš krenuti u strateški projekt u kojem ulažeš 1,5-2 milijuna godišnje uu kojem ti bitan dio ne ovisi o tebi. odnosno nije pod kontrolom. Barem ja ne bih to napravio.
    Da je lako napraviti suradnju kako ti kažeš onda bi je već netko i napravio. Ako imaš neki pozitivni primjer (sistemski, dugotrajan i veći broj igrača) onda ga stavi.
    Dinamoi ako kupi neki klub onda jasno sa lokalnom zajednicom dogovori da će osigurati edukaciju njihovih trenera, stručne ljude za mlađe kategorije (koje se financiraju same), skauting u Sloveniji i pristup i njihovim najboljim mladim igračima u trenažni proces. Gdje oni to mogu dobiti?
    Kako je Alaves ušao u Istru mi možemo u neki slovenski klub po istom obrascu.
  • The Undertaker
    4.1k
    Nisam napisao da je loš nego da nije sistematski i nije pod Dinamovom kontrolom (nisu naši treneri, fizioterapeuti itd...).
  • Orc123
    5.1k
    pisao sam to vec vise puta i apsolutno si u pravu. Jedno od najsporijih krila koje sam ja vidio u zivotu, voljni moment slab...suhi talent koji ima ostat ce neiskoristen jer nema tih radnih navika ali nema ni motoriku za krilo. Da se ga guralo vise prema poziciji desetke mozda bi dao vise, ovako se on naprimjer potpisao a Crnca se poslalo u Belupo. To je đeni bilo apsurdno jer Crnac istini za volju mozda nema taj talent ali motorika, brzina, moc ponavljanja, boljni moment, cak i udarac su nebo i zemlja! Tko je radio te selekcije ja pojma nemam ali uvijek se previse paznje posvecivalo sirovom talentu koji nije garancija uspjeha, pogotovo ne u nogometu kakav se igra danas. Primjer Tolic, Coric, Halilovic...ove mlađe necu ni nabrajati....ima brdo primjera talentiranih klinaca iz nase skole ali koji nisu mogli odgovoriti potrebama modernog nogometa koji sve vise ukljucuje fizicke predispozicije. Ako je to ukomponirano sa talentom onda sanse za uspjeh rapidno rastu....
  • deda
    28k
    Sučić je valjda u toj generaciji 03 bio 15. igrač znači C ili niža klasa, a postat će uz Baturinu jedini A klasa igrač. Mnogo je ljudi u njega sumnjalo još do prije par dana, ali ja sam jesenas čuo njegove ergometrijske podatke i odmah sam rekao to je to. Taj dečko može trčati kao Brozović, čelićna pluća. A set talenata Julardžija, Šaranić, Ćorić ne mogu skupa kao on.
  • scooniepenn
    1.9k

    Pa ako jednoj Rogaškoj koja ima proračun 1 milijun Eura Dinamo godišnje osigura još toliko, daje know how kroz Dinamov stručni stožer i stalne edukacije te 5 do 6 ozbiljnih talenata zašto bi gazda Rogaške to išao kompromitirati? Suradnjom s Dinamom dobiva reputacijski (Rogaška kao Dinamov feeder klub ih diže za stepenicu ili dvije odmah), organizacijski (imaš besplatnu izravnu poveznicu s najorganiziranijim i najboljim klubom od Austrije do Grčke), financijski (1 do 1.5 milju Eura godišnje što ti je 100 posto ili više tvog proračuna, mogućnost da i svoje igrače prodaš na tržištu bolje nego si to mogao do sada), igrački (dobivaš vrhunske talente iz jedne od najbolji nogometnih škola u Europi) te stručni (Dinamov stručni stožer te know how koji nikada ne bi mogao platiti). Iskreno samo bi budala to išla bušiti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.