• mali M
    3.5k
    U poslednjoj sezoni je bilo svašta ali generalno gledano je Osijek podigao do nivoja da su nam bili ozbiljni konkurent za naslov prvaka.SAS1987

    Da ovo mi je baš ogroman misterij. Osijek je pod njim konkurirao za trofeje al mu se stalno govori da je tamo napravio loš rezultat. Osijek koji se bez njega bori za 4 mjesto sa Loksom... Ljudi baš imaju pamćenje ko čovječe ribice.

    Bjelica ocito nije klasa od trenera. S obzirom na period kod nas, ocekivao sam daleko jacu karijeru danasDiddyGuela

    Aha, ti si očekivao da će sa Osijekom i Union Berlinom osvojiti naslove i po tome zaključuješ da nije neki trener? Nemožeš staviti trenera u prosječni klub i očekivati debelo iznad prosječne rezultate inače nevalja. Pogle Mourinha u Tottenhamu. Pa čak i u Romi. A sad ga stavi u donji dom Bundeslige i očekuj trofeje. Ajda malo i pamet uključit u raspravu
  • DiddyGuela
    951


    Ne, vidis kako preuvelicavas i lazes da bi valjda poentirao sa svojim postom ili ne znam sto.

    Ocekivao sam da ne pobere tri otkaza u manje od dvije godine u klubovima ranga Osijek, Trabzon i Union koji su sve redom ispod renomea Dinama. U Osijeku je radio dobar posao sve dok se nije posvađao valjda i sa tetama koje peru dresove. A Trabz i Union nije vrijedno spomenuti, angazmani od par mjeseci te potom noga u prkno.

    Ocekivao sam vise od njega nakon Dinama.
  • Droljo
    5.1k
    Već sam par puta spomenuo ovod da mislim kako bjelica iz dinama sa pomsom i ostalima nije isti kasnije bez (dijela) stožera sa kojima se razjebao. To potvrđuju i rezultati.
  • Jaro
    5.6k
    Osijek, Trabzon i Union koji su sve redom ispod renomea DinamaDiddyGuela

    Osijek - nakon vrhunca i praznjenja nakon realno izgubljene utrke protiv Dinama doslo do pucanja svega u klubu
    Trabzon - ta Turska je divljina koja sluzi samo za otic, potpisat ugovor i pokupit lovu za raskid - jedino stalno tamo je promjena svega - politike, filozofije, momcadi, trenera...
    Union - jos uvijek je zo pretpostavka da ce dobiti pedalu na kraju - klub je preuzeo i banani, sad je malo bolje od banane

    Ugl - nije sad da je potpuno iznenadjenje ovo s otkazima, rekao bih da je izbor poslova nakon Osijeka problem, al dobro. Ja sam ionako protiv reciklaze...
  • Endeavour
    416

    Točno, plus kvalitetu igrača koju je imao, a neke i sam doveo u Dinamo, više nigdje nije, a i neće imati u karijeri. Hvala, ali njegovo vrijeme u Dinamu, barem za sada, je završeno.
  • DiddyGuela
    951


    Tako nekako. Ne kazem da je Bjelica LOŠ, kazem da nije klasa. Ocekivao sam puno vise od njega. Njegov prime je bio u Dinamu, on i mi smo tada bili perfektan spoj. Od Bjelka sam ocekivao karijeru ranga Tudora, odnosno da vodi neki Lazio ili Marseille a ne pedalu nakon par mjeseci u Unionu.
  • mali M
    3.5k
    a jesi lik.. baš želim "poenitrati" sa postom i možeš mi navesti što sam točno lagao kad koristiš takvu premisu.. nemoj ti umanjivati, rekao si doslovni citat "Bjelica ocito nije klasa od trenera. S obzirom na period kod nas, ocekivao sam daleko jacu karijeru danas". I kad te pitam što si očekivao naslove sa Osijekom ili Unionom ti kažeš da ja preuveličavam. Kad kažeš da očito nije "klasa" da li to znači da nije rang Kloppa, Guardiole i Murinha ili kako ti rangiraš što je "klasa"? Slažemo se da je mogao više, ali ja i dalje mislim da je avion za naše prostore. Krivi odabiri klubova su ga doveli do ovakvih rezultata. Daj mu klub koji se bori sa vrh svoje lige pa ćeš vidjeti njegove mogućnosti.
  • DiddyGuela
    951


    Znam ja dobro sto sam napisao a potom ti upadas u pricu sa naslovima sa Unionom i Osijekom. Nigdje nisam napisao da ocekujem naslove sa Osijekom i Unionom. Ne kuzim cemu preuvelicavanje posta. Tri otkaza u dvije godine, klubovi redom Osijek,Tabzon,Union... Dinamo mu je bio vrhunac!
  • mali M
    3.5k
    gle Didi ne mislim se s tobom tu borit, nemam ništ protiv tebe, dapače. Ali ako si napisao da poslje Dinama nije pokazao klasu, a recimo sa Osijekom je bio drugi i treći, logično je bilo da te pitam da li to znači da je osvojio sa Osijekom ligu da bi ušao u status "klase" ili? Moja poanta je da je za Osijek 2 i 3 mjesto i polufinala kupa, vrhuski rezultat za taj klub. Pa nitko ništa ne preuveličava, ljudi na forumu ste javnom, pa nemojte se paliti čim vam se odgovori nešto... U redu, ti smatraš da nije očito klasa jer si očekivao više od njega (opet pitam, da li je "više" naslov HNL-a sa Osijekom ako je bio 2.), ja smatram da je klasa i da je dobio priliku sa boljim klubovima sa boljim mogućnostima da bi to i pokazao... i nema ljutnje, ne radimo od ne slaganja sa nečime, rat...
  • Zagi
    5.1k
    Već sam par puta spomenuo ovod da mislim kako bjelica iz dinama sa pomsom i ostalima nije isti kasnije bez (dijela) stožera sa kojima se razjebao. To potvrđuju i rezultati.Droljo
    Ovo.
    Izrazito se podcjenjuje stožer oko glavnog trenera što je i logično jer mi ne vidimo što i kako rade.

    Isto vrijedi i za Bišćana samo u kontra smjeru. Neke taktički izvanredne stvari ali brutalno nepripremljene ekipe. Zato i izgleda puno bolje u reprezentaciji nego u klubovima.
  • DiddyGuela
    951


    Nema problema.

    Nije sve u naslovima. Ne mozes ocekivat naslov u Os,Unionu ili Trabzonu. To mi nije bilo mjerilo za "klasu". Jednostavna cinjenica da on iza Dinama i nebitnog Osijeka nigdje nije dobio kontinuitet, uprave su ga sutirale prvom prilikom. Ocito postoji nekakav razlog. A s druge strane Trabzon i Union nisu klubovi koji su bas mjerilo kvalitete. Odnosno to su klubovi za koje sam smatrao da je Bjelica preuzeo s mislju građenja karijere prije preuzimanja nekih tamo Lazia, Lyona,Seville i slicnih koji bi barem po renomeu u Europi bili stepenica vise u odnosu na njegov rad u Dinamu.

    Ako se malo vratimo u vrijeme dok je on bio u Dinamu, spominjao se kao ponajbolji Hrv. trener, predviđala mu se klupa repke itd. On je sam rekao svojevremeno da ne bi odlazio iz Dinama u neki klub lige 5 s kojim ce se boriti za opstanak. To je bilo u jeku spekulacija vezanih uz trajanje njegovog ugovora u Dinamu i glasina o odlasku u veci klub. Prije korone i svega.

    Tako da prije svega nisam bas iskljucio pamet i napisao onako preko kurca. Prica ima pozadinu i moja ocekivanja od Bjelice su bila veca sto se na kraju pokazalo krivo.
  • Captain America
    14k
    Osijek je pod njim konkurirao za trofeje al mu se stalno govori da je tamo napravio loš rezultat.mali M

    Osijek je u 2 Bjeličine sezone sprašio oko 9 milijuna eura na transfere. Istovremeno je Hajduk potrošio oko 2 milijuna, a Rijeka manje od 1 milijuna.

    Što bi trebao s tom potrošnjom nego konkurirati za trofeje?
  • DiddyGuela
    951


    Najveca zamjerka na njegov staz u Osijeku je ono sramotno ispadanje u Europi. Za naslov ipak mislim da je potrebno puno vise od 9M i dvije sezone. Recimo da je u HNLu sa Osijekom radio dobar posao prije nego je sve skupa eskaliralo.
  • Blueshadow86
    963
    Ne bi rekao da je nakon Dinama izbor klubova za Bjelicu bila pogreška. Bar tada ne. Otišao je u Osijek dok su bili financijski na vrhuncu i za naše uvjete, tada jako posložen klub. Imao je ovlasti i sportskog direktora. Trabzonspor ne mogu razumjeti u smislu njegove karijere, šta mu je to trebalo... ali s financijske strane ga se može razumjeti. Union Berlin je loš, ali zov Bundeslige se ne odbija tako lako.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.