• Krizy
    35.5k


    Sad provjeri transfer balance.
    22 momčadi su u većem minusu u zadnjih 10 godina.
    Real nekih 200 milijuna eura u minusu, odnosno 20 milijuna godišnje u prosjeku.
    highest-income-1705592945-126792.png?lm=1705592952
  • javolimtebejako
    647
    jasno, stoji.

    oni za razliku od nekih klubova znaju i prodat. al bome nisu ni neki lijevi klubić koji se bore protiv arapskih i saudijskih para iz premier lige

    za 3 brazilska klinca su dali 150 milijuna, hazard 120 ili koliko već, tchouameni 80, bellingham preko 100, mendy i militao po 50..ima tu toga.
  • Banana 2
    397
    I sad uračunaj i plaće i opet su prvi samom vrhu.

    Real nema para, zato Perez i gura toliko onu svoju Superligu. Strah ga je komercijalnog rasta PL i ulaska privatnih milijardi u superklubove. Ne vjeruje da Real može ostati konkurentan bez precrtavanja europskih nogometnih struktura.
  • Krizy
    35.5k

    Nisu prvi ni u Španjolskoj.
    Barcelona, PSG, engleski klubovi su ispred.

    Klubovi godinama troše puno više od Reala.
    I opet imaju 12 polufinala u 14 godina.
    Ne znam što je za tebe konkurentnost, osvojiti 9 puta u 14 godina?

    Tu Superligu želi 30 klubova, a ne samo Real.
    Nemaju novca? Pogledaj malo novi Santiago Bernabeu i koliko je uloženo u isti.
  • Banana 2
    397
    Nisu prvi ni u Španjolskoj.
    Barcelona, PSG, engleski klubovi su ispred.
    Krizy

    Barca, PSG i City su ispred. S tim da je Real u prjelaznom razdoblju Iz godine u godinu odlaze stare ikone kluba, što je i jedan od razloga zašto nisu trebali toliko trošiti, usprkos Perezovim žutim minutama i porivima da gradi Galacticose imali su jako stabilnu momčad, a dolaze igrači poput Bellinghama, Mbappea, itd.

    Ne znam što je za tebe konkurentnost, osvojiti 9 puta u 14 godina?Krizy

    Nekonkurentnost bi bila ono kada godinama nisu mogli proći osminu ili koju već fazu.

    Tu Superligu želi 30 klubova, a ne samo Real.Krizy

    Perez je tu glavna faca, uz američki kapital. Perez i Real su sinonim za Superligu, uz Barcu odmah njima uz rame.

    Nemaju novca? Pogledaj malo novi Santiago Bernabeu i koliko je uloženo u isti.Krizy

    Još jedan od razloga zašto baš i nemaju novca, a renovacija je bila nužnost da ostanu ukorak sa engleskim klubovima koji trenutno uživaju puno lagodniju financijsku ekologiju.

    Ako smijem i subjektivno prokomentirati novi Bernabeu, mislim da su odabrali pogrešan dizajn i da će loše ostariti. Meni i sada izgleda odvratno, ali mislim da će kroz desetak godina postati sinonim za bezlično, moderno, ruglo i u javnoj svijesti. U neku ruku u skladu sa imidžem Bernabeua, ali stari je barem imao nekakav brutalistički šarm.
  • Jaro
    5.4k
    imaju oni novaca, ali nemaju toliko vise od ostatka da ima garantira "vjecni" primat. Superliga i onaj dio najvise love za Real i Barcu je bas to - osiguranje da se Englezi i ovi poput PSGa ne umjesaju.
  • Banana 2
    397
    Pa to i kažem. Imanje novaca je relativno njihovim konkurentima.
  • Marcinko
    282
    Oni su daleko najuspješniji klub tu nema spora i upravo zbog toga mi smeta kad su u dosta situacija debelo podređeni, kao apsolutno neutralnom gledatelju jer ne navijam za nijedan strani klub. Simpatično mi je vidjeti recimo BVB u toj situaciji i riječi ne bi rekao, ali da najbolji klub u povijesti igra na takav način ne vidim zašto bi trebao imati ičije simpatije (osim onih koji navijaju za taj klub).Real i Barcelona vuku na imidž, recimo Real ne bi sada bio favorit za dovođenje Mbappea da nisu Real.On je primjer da ti potrošeni novci ne znače puno, već su obične brojke, Mbappe će doći besplatno a bolji je od svih koji su i koji će biti plaćeni preko 100 milijuna zadnjih 5,10 sezona.
  • Herñan Crespo
    79
    Dobice mbappe ispod stola , kostat ce real kao da su dali 100m za transfer, u to budi siguran.
  • austrijanac
    2.6k
    Premier liga je toliko ispred ostalih liga da imaju čak jednog kluba u 3 kontinentalna natjecanja.

    Sarkazam na stranu, njihova liga je trenutno najveći show i atrakcija od europskog nogometa, najgledanija definitivno, ali igrački oni nisu ništa jači/bolji/primamljiviji od ostatka ligi u Europi.
  • serbus
    3.5k
    Možda link za tekmu ?
  • Krizy
    35.5k
    Kroos s pola terena na 16m asistencija, Vinicius za vodstvo Reala.
  • Danko
    552
    Kakva lopta kroosa ....
  • Bruh
    888
    Klasika real... ko Hrvatska u playoffu užasno igramo pa dobijemo na kraju
  • mlinchica
    1k
    Iskrcavaju se milijuni na sve i svakoga na sve strane, a onda ti jedna legenda na zalazu karijere jednim potezom sve riješi.
    Kakvi su to igrači, strašno nešto. Hladnokrvno, precizno, prekrasno. Veliki Toni!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.