• Navijač Dinama
    7.3k
    HDZ - DP - manjine, to je to, vrlo vjerojatno najdesnija vlada otkad je parlamentarne demokracije.Mlađi referent

    Jedino ako se Tuđmanov HDZ vratio, možda ali možda.

    Kakva je to desna vlada, koja će šurovat s narodom(cetnicima) koji je napokostio toliko i toliko zločina Hrvatskoj državi u unazad nekoliko i nekoliko desetina godina. Kakva je to vlada koja crkvi polako uskraćuju značaj, a kreteni iz zapaanjačkog svijeta dobivaju svoja, kakva je to desna vlada čiji je pobornik Dzeķ i njegov doggy Pupo i Njonjo, koji pod plaštom demokracije aboliraju pljačke i pljačke vlastite države, a mjenja sudski sustav kako se velikom Džeku digne kita da ih spasi? Kakva je to vlada koja sluša upute iz Belgije i nema svoje JA?
    Kakva je to desna vlada gdje ćeš branitelje ujednačit sa srbo-četničkim agresorom? Ap i Njonjo su ideološki nekakvi bliski Komšiću, a ne nekakai Tuđmani, braća Radić ili bilo koji Hrvati u desnoj vladi, ako su Hrvati uopće


    Josipa Rimac?
    AP?
    Jandroković?
    Tudurić, inače veliki Glavin prijatelj, isto glave inače velikog Hrvata i domoljuba?

    To ako su desničari, ja sam križanac Musollinija, Ante Pavelića i Adolf Hitlera, glavom i bradom.
  • Mlađi referent
    10.4k


    Pa tu računam da SDSS-a, nema. Ne vjerujem da će AP tu stvarat probleme, prije svega je političar pa tek onda čovjek.

    Jebiga, ako DP baš ode s SDSS-om, onda su dali AP-u vlast, ali su sebe politički pokopali, nisam uvjeren da imaju potrebe to radit.

    Ne vidim niti jednu stranku, ni onaj HDZ iz ranih nultih da je furao toliko desnu priču kao ovaj DP, a da je imao toliku ulogu u formiranju vlade. Naravno, ako se potpuno prostituiziraju pa zaborave da su desnica, onda nećemo imat desnu vladu, ja se nadam da im to nije opcija
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Pa tu računam da SDSS-a, nema. Ne vjerujem da će AP tu stvarat probleme, prije svega je političar pa tek onda čovjekMlađi referent

    Srbi su najveća nacionalna manjina, smatram da ako je iko relativan od manjina to su sigurno oni kao većinska manjina, a ne neki cigo Kajtazi ili što ti ja već znam tko.

    Tako da će on i dalje biti poni velikom kočijašu APu, a za uzvrat će dobivat svoju srpsku pravoslavnu crkvu, ćirilicu ravnopravnu i cijenjeniju u Gradu Heroju, po potrebi da stanimirović bude jednak statusom tvojem, mojem ili bilo ičijem tati koji je bio 4 godine u rovu i po podrumima zbog toga istog Stanimirovića. :smile:
  • Mlađi referent
    10.4k


    Dakle, manjine nose 8 mjesta u saboru, a 3 otpadaju na SDSS, oni ne idu u paketu

    HDZ može povući 5 preostalih i uz DP mu ne treba SDSS.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    HDZ može povući 5 preostalih i uz DP mu ne treba SDSSMlađi referent

    Nadajmo se i vjerujmo da je tako.
  • Mlađi referent
    10.4k
    Ha, vidit ćemo, nije da nas nešto može previše iznenadit s političarima
  • E46
    144
    Ljudi opasna vremena dolaze, bas si razmisljam da sam spreman u slucaju formiranja vlade od strane ljevice i možemo sutra prvim letom otic na drugi kontinent ali onda gledam pa onaj biden podrzava lgbtq, ovaj iz kanade isto, sve zemlje EU podrzavaju, ti nemas vise di otic u neku zajednicu gdje je drzava 80-90% demokrscanska i gdje ne vlada sotonizam, i sto meni drugo preostaje kao očajnom glasaču nego da dam glas DPu pošto na listi iz Slavonije ima 2. meni bliskih ljudi a vama vrlo poznatih za koje osobno znam koji su im interesi i da ono što zagovaraju namjeraju i učiniti, sve ce se viditi u skorije vrijeme tko je kakav i dali ce mozda slavonska desnica zavladati drzavom? Samo pogledajte koliko je preferencijalnih glasova dobio Anusic a koliko Plenkovic. l jos za kraj posto je ovdje dosta most na glasu nikad ne bi dao njima glas da mi prste sijeku, zbog covjeka koji ovjeri kod biljeznika da nece s hdzom pa opet ode i strankom koja je vec dovodila *plenkovicev i pupovcev* hdz na vlast.
  • DrawTube
    2.8k
    Screenshot-20240418-013824-Chrome.jpg

    Izbrojano na otp 94% obrađenog

    Glas HDZovca vrijedi 24% više od glasa MOSTovca, te čak 290% više od glasa FOKUSovca

    Ako ovo nije razlog zašto nam treba 1. Izborna jedinixa u Hrvatskoj ja ne znam
  • seljak86
    2.3k
    Glup komentar u slici. Svatko imalo politički pismen zna kada je država podjeljena u više entiteta koji daju određen broj zastupnika da je moguće da se taj broj ne preklapa sa brojem glasova. Nemojte izmišljati zavjeru di je nema.
  • DrawTube
    2.8k
    Pa to se podrazumijeva. Zato je D'Hondtova metoda loša i sklona je manipulaciji, pogotovo ak si skrojio jedinice kak ti paše.

    Također jedna IJ A gdje bi izlaznost bila npr 40% daje isto zastupnika kao IJ B gdje bi izlaznost bila 80%. Iako bi opcija 1.A u IJa i opcija 1.B u IJ B dobile isto mandata, opcija A bi za isto mandata trebala duplo manje glasova

    Možda ne stoji dio komentara koji kritizira Ustav, ali je u pravu kad kaže da birači nisu jednaki
  • NitkoBitan
    11.8k
    Posljednji moj upis za veceras.NitkoBitan

    Ajde jos jedan al pametan.

    Rijeke pravde 42 + Most 9 (2 Suverenista ne racunam) + 10 Mozemo + 3 IDS + 2 NP Sjever + 1 Fokus + Kolakusic + 8 manjinaca = 76

    Ne bih rekao da oporba nema nikakve sanse. Tu manje vise samo MOST ideoloski odudara ali oni su rekli da nikako ne bi sa HDZom ovaj put. Iako je ovakva ekipa itekako interesno sarolika i HDZ bi vec nasao nacin kako sabotirat ovaj dogovor. Zoki je na potezu.

    Kad bi se s jedne strane udruzili HDZ i DP a s druge ostatak oporbe manjinci bi odigrali kljucnu ulogu. Po meni ne fer jer im je i ovih 8 mjesta sto su dobili previse u Saboru. Bas ono ruzan osjecaj da ti kroji sudbinu netko sa par tisuca glasova kojem je na prvom mjestu interes svoje male etnicke skupine, odnosno sebe :monkey:
  • seljak86
    2.3k
    Nije tu kriva D'Hondtova metoda kolko činjenica da postoje IJ. Ja bih ih odavno ukinuo.

    Primjer IDS-a je dobar kako koriste te izborne jedinice. Godinama parazitiraju s ta 2 ili 3 mandata kojeg poberu u VIII. IJ i uđu u Sabor. Na razini RH nikad to ne bi mogli postići.
  • Aggro
    588
    Svakakve su gluposti govorili Možemovci, al jednu stvar su dobro najavili i baš me zanima kako će se ta genijalna neovisna desnica i DP ovaj put naguzit Plenkoviću nakon svega, nakon plakata da je za srpsko oslobođenje Vukovara.
    Ako se ne naguze, Plenković ide sa svim manjinama i ide na raspad DPa, eventualno na manje stranke (pada mi napamet ovaj sjever, fokus itd...).
    Iskreno se nadam da ovaj puta Most zbilja nece u koaliciju s hdzom, nakon sto su me dva put vec zajebali.
    Usprkos svemu, mislim da HDZ bez beda formira vladu. Nista, idemo dalje, Victor Hugo, Jadnici 3. dio.
  • rioda
    2.2k
    Prije mijenjanja izbornih jedinica i svega ostalog, ja bi ukinuo mandate manjina jer jednostavno nije normalno da oni svake izbore kroje većinu i vladu. Osnuj im neki Središnji državni ured za manjine koji će se baviti njihovim pitanjima i doviđenja.
  • Marcinko
    281
    Nije tu kriva D'Hondtovaseljak86

    To je netko lupio u medijima i onda ljudi ponavljaju, ta metoda se koristi svugdje u svijetu i najlogičnija je, postoji još jedna gdje se uzimaju količnici podjeljeni s neparnim brojem, znači 1,3,5,7,9.(zaboravio sam kak se zove). Da je kod nas takva raspodjela mandata ušle bi sve stranke koje pređu izborni prag i većina bi bila na štetu HDZa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.