• GaijiZG
    581

    Glas za treću, desnu opciju uvijek ima smisla. Zbog tvog stava nam je tak kak je.
  • Gražvydas Mikulėnas
    11.4k
    sorry Boško ali koliko god si elokventan i pametan ne mogu se manje složiti s tobom.

    Nemoj me krivo shvatiti, ja sam oduvijek bio za prava i slobode ali srž tih prava i sloboda nemaju veze sa današnjim predstavnicima iste.

    Zapad i dobar dio EU je otišao u kurac ali za nas još nije kasno. Sreća u nesreći je da nismo još uvijek toliko prosperitetni i socijalno moćni/osviješteni pa da smo target zemlja "imigrantima"
  • GaijiZG
    581

    Možemo je stranka koja se zalaže za otvorene granice, za rušenje nuklearne obitelji, potiču autošovinizam. Mogu oni reći da su domoljubi, ali kolektiv koji nema jak in group loyalty, u kojem se potiče senzibilizacija i feminiziranje muškaraca, u kojem se potiču neki novi oblici obitelji, nema budućnost, a Možemo se zalaže za sve navedeno, uzročno posljedično nisu domoljubi. Ako se zalažem za nešto što na duge staze dovodi do urušavanja mog kolektiva, nisam za taj kolektiv.

    Često pričaš o Putinu i ratu u Ukrajini. Najveći as koji Europa ima protiv ruskog širenja zapadno je Poljska. Sad te ja pitam, da Poljska izgleda onako kako bi Možemo htio da Hrvatska izgleda, da li Poljska ima ikakve šanse protiv Rusije? Da budem precizniji, da je Poljsko društvo seksualno oslobođeno kao Kalifornija, da ima milijune "izbjeglica" kao Njemačka, da ima narod koji se boji stavljati svoju zemlju na prvo mjesto, da u Poljskoj 3% mladih misli da su suprotnog spola kao u Kaliforniji, da li bi Poljska imala ikakve šanse obraniti se od Rusije?

    Edit: U prostom prijevodu, da su Poljaci tetkice kao svaki muški član Možemo, da li bi Poljaci imali ikakve šanse protiv Rusije? Ne bi. Taj progresivni tetkasti zapad treba zahvaljivat Bogu što je Poljska donekle konzervativno društvo sa ponešto testosterona, jer da nema takve Poljske onda bi nas fakat Rusi sve pregazili u slučaju američkog izlaska iz NATOa.
  • The Undertaker
    3.9k
    Uz dužno poštovanje svima, čim se netko počinje pozivati na domoljublje odmah počnem sumnjati u njegove namjere. Mi zapravo imamo ono čemu smo "stoljećima" težili, više ponuđenih opcija na stolu pa nek ljudi biraju. Sustav je takav da većina pobjeđuje i ostali se moraju nositi s time do sljedeće prilike.
    Ne bojim se za našu budućnost. Ako smo preživili 30 godina HDZa mi smo neuništivi.
  • GaijiZG
    581

    Uopće ne apologetiziram pozivanje na domoljublje, ali iz kategorije domoljuba, Možemovci sigurno ispadaju radi gore navedenih razloga, skupa sa HDZom.
  • NitkoBitan
    11.8k
    Ne bojim se za našu budućnost. Ako smo preživili 30 godina HDZa mi smo neuništivi.The Undertaker

    Uz dužno poštovanje svima, čim se netko počinje pozivati na domoljublje odmah počnem sumnjati u njegove namjere.The Undertaker

    Uz duzno postovanje tebi, cim netko spomene HDZ kao neki uteg Hrvatskoj pocinjem sumnjat u njegove namjere. Hrvatska je vjerojatno najgore ekonomske rezultate ostvarila pod Zokijevom vladom. Da je 30 godina vladao SDP... ma bolje da ni ne zamisljam.
  • Deleted User
    0
    s tim da bih ja dodao da ako izuzmemo ratno stanje, znači od 1996., prošlo je 28 godina i u tom razdoblju SDP ili "ljevica" su imali 8 godina vlast i sad već skoro 20 godina predsjednika. po upisima kolege neupućen bi rekao da HDZ ima apsolutnu vlast 30 godina a to nije istina. znači prilike su imali i nisu baš pokazali u praksi ovo što propagiraju prije svakih izbora. dapače, vidio sam vrlo slične obrasce ponašanja kao i HDZ.
  • The Undertaker
    3.9k
    HDZ ima skoro pa apsolutnu vlast u Hrvatskoj od osnivanja države. Pogotovo ako na to dodamo ovako nesposobnu oporbu. Ako to vama nije jasno, prespavali ste 30 godina.
    Predsjednik je od 2000. fikus.
  • Deleted User
    0
    20 godina imaju predsjednika, 8 godina vladu , a da ne ulazimo u JLS gdje SDP drži puno tog. neke i od osnutka države kontinuirano. ne mogu ti nacrtati ali apsolutizam je nešto sasvim drugo . predsjednik ima manje ovlasti od 2000. godine ali i dalje ima određenu političku moć. jedna od većih stvari je da upravlja obavještajnim aparatom. a to nije mala stvar nikako. druga je stvar što naš sadašnji predsjednik ne radi skoro pa ništa što predsjednik treba raditi i što mi zaista treba google da se prisjetim s kojim se on to državnikom sastao zadnje 3-4 godine :) nije to kolega apsolutizam niti blizu. dorh, uskok, pravosuđe su se HDZom jako puno bavili. ta činjenica također pobija tvoju tezu.
  • NitkoBitan
    11.8k
    HDZ ima skoro pa apsolutnu vlast u Hrvatskoj od osnivanja države.The Undertaker

    Rijeka je od zadnjeg popisa stanovnistva izgubila vise ljudi od Osijeka. Poprilicno zanimljivo s obzirom na to da se tamosnja vlast poistovjecuje sa prosperitetom i napretkom. Kako to objasnjavas?
  • The Undertaker
    3.9k
    Nemam pojma i ne znam kakve to veze ima sa mojim postom. Ako vlast u Rijeci ne valja to ne znači da vlast u državi automatski valja. Ako se ne varam, mi smo bili država sa najdužom recesijom u Europi. Ovaj HDZ po Plenkovićem je mala maca za HDZ pod Sanaderom a o onima prije da ne govorim.
  • Neki tip
    19k
    Ako se ne varam, mi smo bili država sa najdužom recesijom u Europi.The Undertaker

    Bome jesmo, vjerujem da znaš i tko je bio na vlasti tih godina.

    Svi izašli, a sjajna SDPova koalicija nikako da proviri iz minusa. Očajna vlada s očajnim rezultatima.
  • The Undertaker
    3.9k
    Slažem se. Oni su imali šansu i "usrali su motku". Ali to HDZ ne čini nimalo boljim. Opet naglašavam, ovaj HDZ sa Plenkovićem je premija u odnosu na sve prošle HDZ vlade i vlasti.
  • Neki tip
    19k
    Ali to HDZ ne čini nimalo boljim.The Undertaker

    To nisam ni rekao. Osvrnuo sam se na konstataciju o najdužoj recesiji u Europi jer mi se činilo da ju pripisuješ HDZ-u.
  • Ludovic IX
    5.1k
    a što ove desne stranke čine domoljubnijima od ovih. Ksenofobija, ukidanje prava na pobačaj, veličanja NDH ( i ovdje ima kretena koji su jučer nešto kao čestitali a NDH je bila sve samo nezavisna i država u kojoj ubijaju druge zbog druge vjere i nacionalnosti nek je propala i takva se nikad nigdje ne vratila)..

    Lako je u ljudima koji većinom nisu visoko obrazovani probuditi nacionalizam ako im stalno namećes neistine da hrvati u hrvatskoj imaju manja prava nego manjine ili imigranta. Pa onda lazes ljudima da će bit med i mlijeko ako imigranata nema (samo neznam tko će raditi ove teške građevinske poslove i slične) .

    Hdz lopovi, sdp nesposobni i bez programa. Dp ustasofili, most nezna bi li piskio ili kakio. Možemo je izgubio zagreb na idućim izborima na onome za što su se zalagati najviše. ( i ne, nisu izgubili glasove zbog ideologije).

    Za kog glasati. Jedino ove manje stranke koje imaju ekonomski program ali nemaju ljude da vode ulicu a kamoli državu.

    Za mene je domoljubna ona stranka koja neće krasti, koja neće zapošljavati po babi i stričevima, koja će dati svim građanima istu priliku bili oni hrvati, srbi, nepalci ili marsovci. Koja će ekonomski dignuti zemlju da će ljude boli kurac za ustaše i partizane. To je domoljublje a ne dizanje desnice i vikanje "za dom spremni " što je light motiv dp-a i takvih desničarskih stranaka.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.