• Bruh
    901
    pa ideš spavat kaj će ti... logičnk
  • Jaro
    5.6k
    Pa i nisu iste stvari ni približno....Nolifer

    Ti ih izjednacavas, al ne kuzis...
    Al da, u biti su jedno te isto samo s razlicitim motivom. Politicko-ideoloski performansi...
  • Nolifer
    6.7k


    Pa ne kužiš da. I ne izjednačavam ih.

    Promoviranje ovih sa kondomima ti je ok? To su gori sektaši od molitelja.

    Po čemu po tome jer uče djecu krivim stvarima. Nekima su to dobre stvari u to ne ulazim, ali vidim da je molitva problem i da vam smeta... Makar da se shvatilo, nebi se opet ulazilo u ove rasprave, koju su x puta prožvakane....
  • Jaro
    5.6k
    ne smetaju mi ni jedni ni drugi. Ne podrzavam ni jedne ni druge.
    OK ovi su sad uveli djecu u svoje performanse pa bi tu trebala drzava i djecja pravobraniteljica uskocit, al do tog trenutka freak show i jedni i drugi...
  • Nolifer
    6.7k


    O tome se radi i shvatio si da nema reakcije i da im je to normalno. Meni nije za ove kondomaše. Slažemo se. Ajmo dalje.
  • Deleted User
    0
    razloge zašto netko moli na trgu ste izvukli iz tzv medija i onda ih kao papagaji ponavljate po forumima. to dovoljno govori o vama i vašoj sposobnosti za razmišljanje. nažalost većina ljudi je takva i takvi režimu odgovaraju. ja nisam još vidio relevantan i objektivan intervju s ljudima koji mole na trgovima pa da čujemo njihovu priču. o agresivnim bolesnicima koji dolaze lupati bubnjevima dok netko drugi moli bolje da ne kažem što mislim. na kraju krajeva svakom je jasno da je trg namijenjen samo dvospolnim i sličnim kreaturama u one njihove dane kad se "outaju" prema ne znam kome niti zašto.
  • Sad opet
    194
    Nećeš valjda Bibliju doslovno shvaćati u današnjem vremenu. Pa puna je smiješnih ( za današnje pojmove) djelova. Poligamija u starom zavjetu, pedofiija, zub za zub, itd... I to ti govorim kao vjernik, kršten i pričešćen za vrijeme Juge, dok su neki govorili da se nije smjelo ići u crkvu ( 80e , ne prije kad se stvarno nije smjelo). I danas se smatram vjernikom ali to ne znači da se ne treba prilagoditi današnjem vremenu. Živi ti kako hoćeš, kako rehoh, meni klečatelji ne smetaju ali ne pametuj o vjeri . Pa i pape ( Vatikan) se u zadnjem stoljeću prilagođavaju vremenu.
    Sve u svemu, nek ljudi mole, ne smetaju. Ali bez isključivog pametovanja ( ako niste s nama, protiv ste). Ima nas koji mislimo svojom glavom i znamo što su dobre vrijednosti bez da nas se vodi kao ovce ( s obje strane medalje)
    Koliko god smo ( nažalost više puta) pokazali da smo ovce u politici i da nas šišaju s obje strane političkog spektra, ja se nadam da NIKAD nećemo popustiti tim pretjerano zapadnim ( divljim woke, gay,... ) ili bivšim istočnim razmišljanjima. Da ćemo naći svoj put u nekom "dobrom" smjeru. Jer ni jedan nije ispravan ako se previše odvojimo od sebe ( nekih "naših" vrijednosti)
  • Dalmatinec
    585


    Što te god zanima o vjeri, pitaj. Ali pitaj konstruktivna pitanja, a ne bacaš nesustavne gluposti lopatom. Istina je vječna, nepromjenjiva. 2+2 će biti 4 sad i na kraj vremena. Tražiti da se Crkva za sva vremena mijenja, a koju je osnovao Krist na Petru Stijeni, vrijeđanje je samog Krista koji kao da nije vladar vremena pa nije znao što će se u budućnosti događati. Dakle, Krist, Utjelovljena Riječ, Logos, je nepromjenjiv. To što bi ti mijenjao Riječ je tvoj problem. Loš je matematičar koji bi htio da je zbog njegovog interesa 2+2=3 ili 5. Isto tako, to što si kršten i pričešćen ne znači da si vjernik. Ta Pakao je pun bivših katolika.

    Razlika je što ti vjernici ničime ne kroje zakon, a ovi iz kontraprosvjeda su umarširali u sve institucije i sad tebi ko nekakvom vjerniku smetaju baš molitelji i vjera koju promiču.
  • Sad opet
    194
    pa nisam toliko puno slova napisao da ih je toliko teško pročitati. "Živi ti kako hoćeš, kako rehoh, meni klečatelji ne smetaju ali ne pametuj o vjeri"... Ponavljam, neka njih, samo ovako bacaju kao na sektu pa ovi"drugi " ( luđi) to koriste da oni ispadnu dobri.
    A Crkva se je već promijenila ali tebi to očito niko nije javio.
  • Dalmatinec
    585


    To što se Crkva promijenila odgovarat će oni koji su je mijenjali ili je pokušavaju mijenjati (ako misliš na odredbe II. vatikanskog koncila). Ako konkretno znaš što se promijenilo, javi. Garant isto nešto s naslovnica "katoličkih" medija tipa index ili 24 sata.

    To što ti govoriš da radi tko što želi (Thou what thou wilt je osnovno počelo sotonističkih tzv. crkvi) je suprotno od Krista koji kaže u Marku da idemo po svem svijetu i krstimo narode u Ime Trojstva i navještamo Evanđelje. „Tko uzvjeruje i pokrsti se, spasit će se, a tko ne uzvjeruje, osudit će se“ Mk 16,16
  • Dalmatinec
    585


    Smetaju ti likovi koji svakih 720 sati koliko ih ima mjesec mole 45 minuta u polutišini. Opasni za koga su ti ljudi? Samo za one kojima stvaraju duhovni nemir.

    Ne da mi se o ovoj temi, ali nemojte vi koji napadate molitelje pljuvati po tovariji da su komunjare.
  • Sad opet
    194
    Strašno, pa gdje sam ja to napisao da "radi tko što želi"????? Pa takvo razmišljanje nas je i dovelo do ove rasprave. Izvlačenje djelova iz Biblije koji ti pašu. Gutanje medija koji ti pašu. Izmišljanje "novog normalnog". Ili vraćanje na "prastaro". A sve u svrhu pokazivanja tko je u pravu. Za biti "dobar čovjek" ne treba "lizat" oltare, ne treba "docirati" ljudima s izrekama iz Biblije , kao ni prihvatiti"nove agende ". Razmišljaj svojom glavom i trudi se biti bolji.
  • mali M
    3.5k
    Morao sam provjeriti naslov teme da budem siguran dal sam dobro vidio. Momci, ako ćemo o katolicima i Crkvi, prvobitno bi trebali biti svjesni da kad izvlačite mačeve da radite kontraefekt i tjerate vodu na mlin svakome tko je protiv Crkve. Zato i ti "klečavci" (ružnog li naziva), rade najbolje. Bez ikakvih reakcija kleknu, izmole, i u tišini se pokupe. Zato i divlja ekipa toliko na njih jer nemaju reakciju. Po mom iskustvu više prašine podigneš kada mirno argumentiraš nego kada vračaš s đonom.. Nemojte šamarati sa Biblijom po glavama jer radite više štete nego koristi za nečije spasenje. sam si napisao, "tko uzvjeruje". onaj tko neće neće. Ali mislim da je bolje Pavlovski: "Svima bijah sve da pošto-poto neke spasim." Ima načina i ima "načina"..
  • Bosskovitz
    7.5k
    Svjedočimo svakodnevnoj propasti društvaDalmatinec

    Samo da se nadovežem - ovo konzervativci tvrde oduvijek. Još je i Aristotel govorio o novim generacijama koje će upropastiti društvo. Tako da "svakodnevnoj propasti društva" svjedočimo već stoljećima, pa i tisućljećima, i pravo je čudo što još nismo propali - nego se dogodilo potpuno suprotno.
  • Dalmatinec
    585


    Slažem se. Krist je bio u tišini pred Pilatom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.