• miro
    3.2k
    Ne kužim, pa kaje Mojmira tu krivo pitala ili rekla?
  • Mlađi referent
    10.6k
    U posljednje vrijeme se trudim izolirat od gluposti i negative, osjećam se kao da sam živio ispod kamena.

    Otvorim komentare i šokira me razina idiotizma koju vidim. Ne štedi se na botovima koji opet provlače priče o crvenim kmerima, komunjarama, duginim bojama.

    Neće bit ništa slađe od metle na izborima, ništa
  • Papastrumf
    9.8k
    Inače, fino je Nuks poentirao s nadmoćnijim suparnikom :up:
  • Crusades1986
    9.8k
    Pa da imaju išta suvislo kritizirat i nešto konkretno ponudit ne bi se vadile profilne slike stare nekoliko godina... samo dokaz koliko je lista jaka i koliko su svi mislili da će se ne znam kakvi likovi stavljat na nju. A ono zajeb. I to ogromni.
  • trebor man
    10
    Ima li itko info hoće li Mamić/Zorić lista uopće izači na izbore?
    Mislim da neće jer glavonja neće riskirati da se osramoti na izborima...
  • deda
    28k
    Neka izađu. Demokracija je.
  • IstokKa96
    557
    ...i Dinamo, a ne 'Kroacija'...
  • trebor man
    10
    ali realno Naukoviću ona kapa sa zvijezdom nije trebala.
    Vidiš kako nekad te gluposti iz mladih dana mogu biti skupe kasnije
  • deda
    28k
    Vjerujem da se svatko od nas iz zezancije ponekad slikao u raznim situacijama. Kad bi tako odstranjivali kandidate nitko ne bi preostao na kugli zemaljskoj.
  • GaijiZG
    592


    Koliko gluposti nadrobljeno. Poštovani nisam nikakav trol niti plaćenik, nego sam duže vremena lurker koji se nije aktivirao jer mi aktivnost na internetu generalno zauzima previše vremena, ali na ovakve dezinformacije moram odgovoriti.

    Prvo bih potakao članove foruma da prouče što je ESG. ESG nije nikakav moderni framework za kvalitetno korporativno poslovanje, nego neoliberalni ljevičarski model financijskog ucjenjivanja firmi da guraju woke ideologiju. Nije bezveze da većina korporacija i entertainment firmi gura ljevičarsku propagandu, jer time si dižu ESG score, koji im omogućuje povoljnije kredite i povoljnije uvjete poslovanja sa najvećim kreditorima i investicijskim fondovima, poput BlackRocka, koji je najveći investicijski fond na svijetu i stjegonoša ESGa.

    Ovime ne upirem prstom u nikokoga, samo ljevičari generalno ozbiljno shvaćaju "marš kroz institucije", i mislim da se ne treba plašiti propitkivati neke stvari. Kritika potencijalnih ljevičarskih agendi pojedinaca iza legitimne borbe nas navijača nije automatska kritika niti BBBa niti apologetizacija Mamića. Ako ćemo se vodit sa onim "bilo ko osim Mamića", nadrapat ćemo na drukčiji način.

    No uglavnom, proučite ESG, više ljudi bi trebalo znati o tome... Ako je vama normalno da firma A dobi povoljniji kredit od firme B jer doniraju LGBT udrugama, onda nez kaj da vam velim. Al to je doslovce ESG.
  • Enkrete
    18

    Sad se ja moram ukljucit iz istih razloga. Ja kuzim i tebe i to kaj ti pricas i njega zas je reko da je moderni standard, jer i je. Tebe bi vjerojatno mucio samo i ovaj Social faktor u ESG al mislim da se ne moras brinut oko tog jer mi tu u Hrvatskoj ionak nismo nes pretjerano razliciti, ne znam koja bi se raznolikost mogla gurat, a ove humanitarne akcije u kojima Dinamo vec i sudjeluje bi ti isto dizale score. To su neke stvari iz zapadnog svijeta koje nisu potpuno primjenjive kod nas. Ako se mozemo ogrebat za neki popust na kredit, zasto ne?
    I mislim da firme ne guraju ljevicarsku propagandu radi boljih kredita nego radi toga sto se razlicite etnicke grupe teze udruzuju u sindikate, pa im pase da su ljudi sto razlicitiji. Ovaj Environmental dio ti ionak EU regulira, a za Governence dio je kolko kuzim bila i bit cijele ove bitke. Znaci transparentnost ti dize score npr i to bi ti danas sutra mogla bit poluga u nekakvim pregovaranjima. Ispravi me ak grijesim u necem
  • GaijiZG
    592
    mEnkrete



    Iz nekog razloga mi nije prošao drugi komentar u kojem sam već obrazložio neke stvari. ESG je zamišljen kao iskorištavanje neoliberalnog ekonomskog modela za guranje lijevih ideologija, sve ostalo je zamagljvanje kako bi naivci pali na tu priču. Dinamo je inertno hrvatski klub i simbol hrvatska, i tako ga gleda 95% njegovih navijača, u prijevodu većina Dinamovaca se ne slaže sa ideologijama koje se guraju preko ESGa. Samim time da, ne bi trebali dobiti bolji kredit radi toga, kao što ne treba više niti poslovati sa Barom, makar nam mogao biti koristan u budućnosti. Postoje ideali i principi koji su viši od interesa. Pazi mi bi sad se trebali uključiti u taj ESG score radi malo boljeg kredita na međunarodnom tržištu? Rađe bi gledao financijski slabiji Dinamo. Kao što bi rađe gledao slabiji Dinamo nego Dinamo pod Mamićem.

    Sve progresivne i ljevičarske agende se provuku sa tom pričom "ma kod nas je to drukčije ne moramo se mi brinuti oko toga." Ježim se takvih priča. Tako smo došli do toga da u UKu roditelji nemaju pravo braniti djetetu od 12 godina da promjeni spol. Doslovce sa tim modelom "joj ma kaj se brinete." A sad ću vas obojicu demantirati da ESG nije apolitički framework:

    https://www.forbes.com/sites/jonmcgowan/2023/05/25/targets-lgbtq-pride-marketing-may-be-esg-driven/

    https://www.forbes.com/sites/jonmcgowan/2023/04/12/was-bud-lights-dylan-mulvaney-decision-about-esg/

    https://www.spectator.com.au/2023/06/fatal-attraction-the-trans-trend-and-esg-cage/

    https://www.triplepundit.com/story/2021/lgbtq-esg100-etf/723521

    Postoji razlog zašto Cedevita na svojim IG postovima stavlja istospolne parove. Znači Dinamo bi trebao raditi dresove sa LGBT bojama da dobijemo bolju ratu kredita? I opet ću se ponoviti. Dinamo je u svojoj srži hrvatski identitet koji uključuje nacionalnu osviještenost i čijih 95% navijača ne simpatizira ideoligiju koju nameće ESG score. Ako sam u krivu demantirajte. I ja Dinamo ne zamišljam bratimljenjem sa zagrebačkim verzijama Dežulovića i ostalih Feralovaca pod krinkom "bitno da smo svi Purgeri kaj ne hehe", i ako smo za demokratičnost imam pravo iznijeti to mišljenje i za takav ću se Dinamo boriti. Listu Dinamovo proljeće ću podržati, ali ću isto tako biti kanarinac u rudniku i gunđati na potencijalne packe koje u mom zagrebačkom, hrvatskom Dinamu nemaju veze. Hvaljen Isus i laku noć.
  • GaijiZG
    592


    Nisam nikakav bot, ali ne vidim čemu toliko plašenje od propitkivanja. Propitkivanje neće nikoga odvuć od podrške našoj listi. Ako smo za demokraciju, onda treba biti i za demokraciju unutar vlastitih redova. Znači znam što pričam, i znam da ako netko apologetizira ESG, onda definitivno ima figu u džepu, ili je jako jako naivan. Ako ovo nije thread za to, neka se otvori thread o diskutiranju o ovoj temi. Pazi Bošković priča o tome kako bi svi trebali biti skupa i ne gledat lijevo i desno. Ali apologetizacije ESGa i zamagljivanje očiju ostatku foruma jest ljevičarsko političko djelovanje, oprosti što istina boli. Ponavljam, ako ne postoji nikakav problem, zašto se zazire od diskusije i propitkivanja. Istina kao takva jest ultimativni cilj, a ak se neko boji diskusije onda mislim da je na krivoj strani. Jedino da sam stvarno trol sa ciljem rušenja DP liste, što nisam i za što ne postoji niti jedan dokaz, i ne vidim kako obično raskrinkavanje ESGa utječe na manju podršku listi DP.
  • GaijiZG
    592
    Zadnja večeras majke mi:

    https://mysticsisters.substack.com/p/esg-the-hidden-reason-why-so-many

    "Instead of looking at how profitable a company is, its business model, and other traditional metrics, ESG scores consider whether the company advances social justice causes and policy agendas that typically align with left-wing thought. "

    "ESG scores do not allow room for dissent from a particular vision of society. Those who align with the left’s view on social issues — big questions like what policing ought to look like, the role of women and men in society, meritocracy versus affirmative action, gun rights and gun control, standards of behavior in media, or even abortion — will probably not be too worried about ESG scores, or will even see them as a good way to push companies in what they see as a positive direction. But those who dissent from the left’s view on these issues and hold very different beliefs about the way to create prosperous societies will clearly see the trouble with ESG scores ahead. "

    Eto samo želim obznaniti da ESG nije apolitičan mehanizam, nego mehanizam u službi financijskog ucjenjivanja korporacija da guraju ljevičarske politike. To nisu nikakve teorije zavjere, nego realnost. Ako ti je firma za veću suverenost Hrvatske i hrvatskog naroda, ako je za obiteljske vrijednosti, ako je za promociju duhovnosti, ESG score ti stagnira ili pada, ako ti je firma za LGBT vrijednosti, za "pravo" djece da promijene spol, za rušenje suverenih država, za nametanje električnih vozila(koja su tu da unište standard, a ne spase okoliš) ESG score ti raste. Mene samo zanima otkud obraza Boškovića da vas tako obmanjuje sa time "joj pa purgerčići kaj se brinete nije ESG score ništa strašno ono čisti poslovni mehanizam", a očito zna što je ESG i samim time zna da nije apolitičan. Ekipica samo vam želim dat što više informacija, a vi sami donesite zaključat. Kako bi rekao Onaj koji je prebivao među nama:
    "''Evo, ja vas šaljem kao ovce među vukove. Budite dakle mudri kao zmije, a bezazleni kao golubovi! Čuvajte se...''
  • Enkrete
    18

    Brate tolko tog si napiso da mi je tesko pobit to sve.
    Prvo fino napisi cega se bojis u kratkim crtama jer si ocito duboko zaronio u teorije zavjere. Ne slazem se s 95% napisanog, ove clanke od the mystic sisters necu ni komentirat, samo se sramotis. Gun rights je sigurno velki problem u Zagrebu. Ajmo jednostavno, ak te strah da ce bit dugine boje na dresu, nece. Ak moze jos to neko potvrdit, super i nek se ide na iducu temu umjesto nepotrebnih rasprava

    A Dinamo ce se mjenjat paralelno s drzavom, u kojem smjeru ce drzava ic tak ce se i Dinamo kretat. Otislo nam je puno ljudi. Puno ljudi treba vratit, ocemo uspjet il ne, to cemo tek vidjet. Ove price s politikom i klubom su po meni podvala. Nema Dinamo instrumenata za politicko djelovanje na taj nacin. Iako pitanje kolko cemo upravo zbog tog se i moc prijavljivat jer je EU upravo jucer postigla dogovor da se postroze kontrole za ESG. Ne znam dal postoji klub na svijetu koji radi stvari kojih se ti bojis, a poprilicno sam siguran da ih ima koji se vode ESG pricipima. Evo ti Bayern npr oni i zastavu s duginim bojama nose na tribinu pa je ne stavljaju na dres

    Uostalom 2 profesora ekonomije su na listi. Mogu puno bolje objasnit ESG i kako investicijski fondovi ko npr Blackrock funkcioniraju od mene. Vidim da ima potrebe za to a tema je interesantna
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.