• miro
    3.4k
    AP se opasno približava Picoustom. Čak bih rekao da je njegov prijezir prema građanima svoje zemlje i veći nego u Četnika mu s druge strane
  • NORTE
    9.7k
    onih 15-20 smijenjenih ministara sa svojim pripadajucim aferama (kao i one afere INAe i dr) ti nisu bili dovoljan motiv?jedan u nizu
    Vidiš da sam napisao da ionako nema smisla izaći na izbore kad se pobjednik zna, uvijek koalicija s manjinama.

    Pratm sve, zgražam se nad svakom aferom, ali opet su veliki favoriti za vlast.
    Oporba je nekako slaba, nikakva, ali ovo je meni sad dovoljno da ipak glasam pa kako god završilo, možda im ipak ne bude dovoljno za novi mandat, ko zna.
  • Captain America
    14.8k
    Jedini izbori vrijedni praćenja i izlaska će se održati 2.3.2024.
  • Bruh
    901
    mene zanima kaj bi se dogodilo da dobiju čitavu hrvatsku da se svi učlane u hdz kaj bi onda... kao svojevremeno partija. Iako mislim da je svejedno koliko dobiju ne bi se čudio da Možemo ili DP uđe u koaliciju sa njima
  • Jaro
    5.9k
    AP se opasno približava Picoustommiro

    Realno, Picousti je AP za siromasne...
  • jedan u nizu
    6.7k
    Vidiš da sam napisao da ionako nema smisla izaći na izbore kad se pobjednik zna, uvijek koalicija s manjinama.NORTE

    pa da, kada svi dijele takav stav.
    Oni vladaju drzavom i osvoje izbore jer su osvojili 600k glasova, od mogucih 3 800k.
    Podrzalo ih je 15% ljudi koji imaju pravo glasa.
    15% ljudi glasa i mi imamo 20 smjenjenih ministara i bezbroj afera u 3-4 godine.đ

    Da, reci ces nema smisla izaci na izbore kad nemas druge opcije.
    Imas, glasaj za kog hoces, pa neka se sastavi sabor od 10 stranaka, nek svatko osvoji 10-15 mandata pa nece biti jednoumlje i cista prevlast, morat ce koalirati svi sa svima i morat ce nalazati kompromisna rijesenja.
    Onda kada ne budu mogli nac zaednicki jezik, izaci ce iz koalicija i past ce vlada i ici cemo na nove izbore. I tako u krug dok ne pocnu raditi za drzavu a ne okoristit se od nje.
    Svaka solucija ce mi biti bolja od HDZove 'tiranije' i jebanja u dupe
  • Draž
    1.2k
    Veli meni sin da idem na neki forum, kakav forum? Ja znam Dinamo, Cico, Mlinku, Štefa, Kranjčar, ma igrali se nogometa,...
    ...veli mi unuk prijavi se tu, ovdje su dinamovci, reko ajde, on je tu popularan, kaže jebo mater svoju ako je on popularan, ajde de. DINAMO ZAGREB
    Gražvydas Mikulėnas

    Ništa ja tebe tu nisam razumio. Gore je čovjek sve lijepo napisao i ti si sve pokvario
  • Jaro
    5.9k
    Da, reci ces nema smisla izaci na izbore kad nemas druge opcije.
    Imas, glasaj za kog hoces, pa neka se sastavi sabor od 10 stranaka,
    jedan u nizu

    Mislis za one koji u 19.01 na dan izbora udju u u HDZ vladu? I nije se samo jednom desilo...
    A ovi za koje glasam nece uci u sabor jos 100 godina, tako da mi realno isti k izasao/neizasao vladat ce AP ili malo od AP...
  • jedan u nizu
    6.7k
    Eto, od 2 komentara, 2 nece na izbore iz istog razloga. I tako vecina glasackog tijela. Osim onih 15% koji glasaju za AP.

    Mi Hrvati zasluzujemo da nas karaju u supak zadnih 30 godina, i sljedecih 300, kada nam je draze da nas tako jebu, nego da odvojimo pola sata jednom u 4 godine.

    Zasto onda izlazimo na dinamove izbore? Moze netko reci da nece na izbore jer sigurno osvajamo. Na kraju ne izade ni pola iz istog razloga jer misle da ce svi ostali izaci na izbore i na kraju vulkanko pobijedi.
    Moze netko i reci da nece izaci jer ce tatina masinerija odraditi malverzacije pa nema smisla.

    Na kraju cemo izaci većina nas navijaca. Zasto? Jer nam je stalo i necemo dopustiti da manjina odluci o sudbini kluba.

    Zasto onda na razini drzave ne mozemo to isto napraviti?
    Ne, jer smo mazohisti sa kantama vazelina.
  • NitkoBitan
    13.3k
    Predizborne ankete demotiviraju ljude da odu glasat, a svi znamo da se to na ovaj il onaj nacin rihta prema narucitelju ankete. Njih treba zakonski zabranit u periodu od nekoliko mjeseci do izbora.
  • db-izbjeglica
    13.5k
    stvarno mislite da većina političkih opcija u hrvatskoj uistinu želi vlast?

    pa jbt nema boljeg posla od biti "oporbeni političar"!

    uvališ se u nekakav saborski odbor, plaća ide gore, ako ti se da lajati - laješ, ako ne da - opet dobro, malo se poguraš i pošalju te u EU parlament...boli te briga, nit brige, nit pameti, nit afera, nit rizika. prst u uho i pjevaj!

    da u SDP-u hoće vlast, valjda bi se potrudili da u svojim redovima nađu nekog smislenijeg od peđe grbina...
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    Dobro jutro svima
    LOKOMOTIVA MORA PASTI!
  • Captain America
    14.8k
    Zasto onda na razini drzave ne mozemo to isto napraviti?jedan u nizu

    Jer nam nije stalo. Frontmeni oporbe su Grbin, Ahmetović, Kekin, Benčić, Bulj, Miletić, Grmoja, bračni par Raspudić, Radić... Što su ti ljudi postigli u životima da bi im trebalo povjeriti vođenje države? Radić je jedini došao do ozbiljne love, a i tu je pitanje jel sve bilo čisto. Zašto bi ikome stalo dati glas likovima koji bi bez politike bili socijalni slučajevi?

    Usporedi životopise ljudi na obje dosad objavljene liste za Dinamove izbore sa životopisima kandidata za sabor i vidjet ćeš očitu razliku. Takvi se neće kandidirati na parlamentarnim izborima jer zašto bi otišli na manju plaću, polagali račune imbexovcima, telegramdžijama, handžar mediji, trpili uvrede Bulja, Kekin, Ahmetovićke...?
  • Ludovic IX
    5.9k
    pa da staviš sve stručnjake svih oporbenih stranaka na hrpu i kažeš mi da sad oni vode državu na svim razinama, falilo bi ti vjerojatno 60% ljudi jer onaj tko je stručan u svom poslu, večinom bjelži od politike.

    oni koji su oportunisti, ti idu u politiku ali opet večinom u HDZ jer budimo realni, od 90-e do sad, preko njih se najlakše progurat na neku poziciju.

    tak da je apsolutna istina da večina oporbe moli boga da ne pobijedi
  • jedan u nizu
    6.7k
    Zato nam je i sad ovako kako je.
    Kao nemamo bolju opciju pa idemo pustiti ista govna da vladaju.
    Politicari moraju raditi za drzavu i za narod, a ne da im to bude orude za vlast i novac.
    Vecina sadasnjih politicara su takvi, i ako izaberemo druge onda ce biti alicni kurac.

    Ali zato jer smo tako indiferentni u svemu. Evo pricitajte svoje upise pa pogledajte objektivno. Sad zamislite da nismo indiferentni. Zamislite da nam padne vlada nakon smjene drugog ministra. Hop, novi izbori. Dode druga vlast, isti kurac ali u drugoj boji. Opet afere, opet nesposobmost vladajucih, za 4 godine narod izabere nekog drugog. Politika ce poceti raditi bolje za narod kada nebudu mogli vladati bez tog naroda. Kada vise nebudu bili u poziciji moci, trebat ce im glasovi da ostanu na vlasti, a glasove ce dobiti ako se vidi napredak i smanjenje korupcije, nepotizma i ostalog. U hrvatskoj se to moze bez ikakvog napredka jer eto misljenje svih je da je to sve isti kurac.
    Kada bude jako tesko doci na vlast ili ostati na vlasti, takvi likovi ce se maknuti iz politike jer tu nemaju priliku.
    Takvi likovi se nece maknuti iz politike dok god im mi to dopuštamo i odlucujemo ne izaci na izbore.

    Koje su nasjretnije drzave svijeta? One sa najmanje korupcije, najmanje politickih afera i najboljim standardom. A to sve je usko povezano uzrocno posljedicnim vezama.
    Zasto u jednoj skandinavskoj zemlji (sa najboljim standardom i najsretnijim narodom) padne vlada kada se premijerka slika na nekom kucnom partyju. Hej, doslovno se opustila u privatnoj atmosferi.
    Nakon toga ostane bez mandata.
    Kod nas se izmijemi 20 ministara zbog abnormalno gorih i vecih afera i nikome nista! Zasto? Indiferentnost .

    Ja ne znam dal ljudi shvacaju koji je razmjer ove afere Turudic i DORHa? Pa mi cemo na mjesto drzavnog odvjetnika postaviti covjeka koji je kao vrhovni sudac zupanijskog suda sudjelovao u najvećim aferama u najvecim kriminalnim procesima u drzavi. Covjek je pustao informacije, dogovorao se sa najvevim olosem i kriminalcima, sa sefom drzave oko svega. I sad ce biti glavni drzavni odvjetnik.
    Jel vi mozete pojmiti razmjere toga? Jbt ja ne mogu izmisliti neki primjer koji bi bio ekvivalent toga.
    Ne znam, kao da Kim Jong postane glavni tajnik UNa. Kao da jedan Vucic zamijeni Ursuli von der Leyen. Kao da jedan Saruman postane ministar unutarnjih poslova u meduzemlju.
    Evo stvarno ne znam.

    Ali hrvate boli kurac za to. Kao da se nista ne dogada.
    I onda cujes da se zali na sve. A covjek nece izdvojiti pola sata u 4 godine da barem postoji teoretska sansa da se to promijeni. Jer eto bolje je kukati 2 sata dnevno, 365 dana u godini i tako 4 godine, nego izaci na izbore.

    Hrvati apsolutno zasluzuju sve sto im se dogada u politickoj povijesti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.