• NORTE
    9.3k
    @deda
    Može li se pokrenuti tema u klubu oko dijeljenja ulaznica (pozivnica, bez imena?) nekim osobama koje ih onda prodaju pred zapadom.
    Kao da smo u 2004., a ne 2024.
    To je čak možda i protuzakonito, jer svaka ulaznica mora biti na ime i s time klub izlazi u javnost već 13+ godina kod svake obavijesti o prodaji ulaznica.

    Također i oduzimanje fejk robe s dinamovim grbom koja se prodaje pored stadiona pred tekme parsto metara od fan shopa.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Također i oduzimanje fejk robe s dinamovim grbom koja se prodaje pored stadiona pred tekme parsto metara od fan shopa.NORTE

    Meni je ovo potpuno nevjerojatno već godinama, ali s obzirom na stanje marketinga u klubu jasno mi je da to nije nikome bitno. Doslovno na putu kojim 90% navijača ide do klupskog dućana na dan utakmice imaš ljude koji ti ilegalno uzimaju zaradu, a da ne kažem da prodaju i čiste kopije dresova. To ne bi smjelo postojati ni na trešnjevačkom placu, a kamo li ispred samog stadiona.

    Nije to sad primarna stvar, ali imam pristojnu ideju kako napraviti i malu kampanju oko toga, kao što je svojednobno bilo ono "kupujmo hrvatsko". Kada se klub moralno počisti, ljudima treba na lijep način objasniti da kupovinom službenih artikala pomažu Dinamu i čine ga boljim i jačim, a kupovinom fejkova samo financiraju one koji škode klubu. Ali prije toga treba povećati i unaprijediti ponudu u shopu, dati ljudima veći izbor i mogućnosti.

    Bila je davno, još dok je udruga bila u Draškovićevoj, akcija u kojoj se moglo donijeti one šarene šalove koje su ljudi prije 20-ak godina imali i dobio se popust za bar šal - nije ni to loša podloga za ideju. Ali kad za to dođe vrijeme.
  • Droljo
    5.1k
    Doslovno na putu kojim 90% navijača ide do klupskog dućana na dan utakmice imaš ljude koji ti ilegalno uzimaju zaradu, a da ne kažem da prodaju i čiste kopije dresovaBosskovitz

    Tak ti to bude kad nam je dugogodišnji alfa i omega kluba radio isto samo sa stiroporom :snicker:
  • jedan u nizu
    6.1k
    Ako cemo realno. Cijena jednog dresa u fanshopu je 90 eura.
    Dok ljudi fejk dresove na putu do stadiona mogu kupiti valjda za 20. (ne znam cijene),

    Slazem se da bi klub trebao misliti na sebe i svoj profit, ali stavite se u poziciju jednog tate kojem dijete zeli dres, a moze ga kupiti samo za puno vece novce.

    Kada sam bio klinac, zicao sam starog da me vodi na tekme, on nije fan nogometa, ali me svejedno vodio nekoliko puta kada sam ga dugo zicao. To su u pravilu bile utakmice sa skupljim kartama. Nazalost, imovinska situacija nije bas bila bajna, i u to vrijeme dati 200-300kn za dvije ulaznice na koje ti je dijete htjelo ici je jako puno. Dodaj u to sok, hot dog i pivo i cijena raste. Ja sam siguran da nikad nebi dobio dres da sam ga trazio, jer je bilo preskupo. Za sluzbene dresove necu ni pricati, a iskreno nisam ga zicao ni ove fejk jer sam znao da je preskupo, a odlazak na tekmu mi je bio dovoljan.

    Ja bi rade da su dresovi i majice dostupniji, i da ih ima posvuda, i po placevima i po ducanima. Jer bi time vidao puno vise djece u dinamovim obiljezljima na kvartu, igralistima i sl.

    Mislim da u okolici Camp Nou-a, Bernabeu-a ili Allianz arene ima dovoljno fejk preprodavaca. Hrpa kioska po tim gradovima ima neke fejk dresove, a da ne pricam o placevima i danima kada je tekma. Toga nece nestati. Nikad.

    Ono sto se moze napraviti, po meni, jest dinamovo licenciranje svog brenda drugim ducanima.
    Kako kod nas mozete u svim ducanima kupiti torbu od Barcelone, pernicu od Real Madrida i torbu za tenisice od PSGa, mislim da bi se tako nesto trebalo naci i od dinama. Das licencu nekom brendu koji to proizvodi, naravno bez sponzorskih obiljezlja, i odjednom u ducanima mozes kupiti takve stvari (recimo sve osim dresova) za nesto pristupacniju cijenu, a klub svejedno ubere malo masti od toga. A ogromnu mast pobere dugorocno marketinski gledano.
  • TresnjevkaZG
    674
    Trener + jos neki igraci su u Sisku na futsalu. Bravo za njih :up:
  • Dalmatinec
    585
    Dajte neke snimke iz Siska na instagram stavite.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Ako cemo realno. Cijena jednog dresa u fanshopu je 90 eura.
    Dok ljudi fejk dresove na putu do stadiona mogu kupiti valjda za 20. (ne znam cijene),
    jedan u nizu

    Upravo to!

    Dinamov shop je za onu stvar! Bio pred božić jer sam htio kupiti poklone članovima obitelji i izašao van praznih ruku. Ponuda je nikakva, artikala kojih bi trebalo biti najviše ima malo ili ih uopće nema, a ono što imaju je jako skupo.

    Da tamo ima stvari za svačiji džep, nikom ne bi palo na pamet kupovati majice od nekakvih švercera.

    Ako šverceri mogu nabaviti majice, prodavati ih po pristupačnoj cijeni, te u tom postupku nešto i zaraditi...može i dinamo. Dajte obične, lijepe majice, normalne kvalitete, sa dinamovim znakovljem, u svim veličinama, u velikim količinama po normalnoj cijeni. Cijena takve majice i tiska je doslovno par eura po komadu.

    Ne mora cijena biti ista kao kod švercera, ipak je tu više troškova, ali ne mora biti ni nekoliko puta veća.
  • Captain America
    14k
    Vlatka u međuvremenu:

    8bjozv.jpg
  • jedan u nizu
    6.1k
    Takoder, ne kuzim logiku gdje se drze stvari od prijasnjih sezona po visokim cijenama.
    I ne, nije doovljno 20-30% popusta.
    Takve tvsari trebaju biti minimalno 70%, i to minimalno.
    Rijesis se zaliha koje nitko nece, hrpa ljudi to pokupuje jer je jeftino, i imas odlican marketing, puno vise ljudi u dinamovim obiljezljima.
    Kome je u interesu kupiti salicu UCL grupa E za 7 eura? ili treci dres prosle sezone za 50 eura? ili ne znam, sal iz europske lige prije par godina za 10 eura?

    Stavis jedan fanshop da ima outlet stvari i bok
  • NORTE
    9.3k
    Stanje robe u shopovima im je već duže vrijeme u banani i to se neće promijeniti dok ne dođe Castore, a i tada će biti upitno kakva će biti isporuka artikala, mislim da su i oni jedno vrijeme imali problema s tim.

    Ne znam jesu li u dinamu uopće svjesni koliko prihoda gube zbog vrlo slabe ponude, manjka veličina itd. Stvari koje su imali su bile predobre i oni to više nemaju u ponudi dugi niz mjeseci.

    Ok, ljudi onda možda uzmu nešto drugo, neku sitnicu ili ne uzmu ništa, a onda imaš i nezadovoljnog kupca koji ti je htio dat lovu, a ti ju nisi sposoban uzeti.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Dinamo kao klub za nase prilike ima ogroman proracun, proracun se tek malim postotkom puni fiksnim prihodima, vecina proracuna ovisi o transferima igraca i nastupima u europskim natjecanjima.
    Klub od prodaje Adidasovih artikala zaradi 20%. Znam kako funkcionira ugovaranje cijena i uvjeta izmedu proizvodaca i trgovaca, nisam siguran za nogometne klubove 100%, ali sumnjam da je odredivanje cijena prepusteno klubu. Dakle, Adidas kao brend bi bio lud da si dopusti devalviranje robe, a Dinamo kao klub bi bio lud da si dopusti smanjenje prihoda niskim cijenama koje ce bit prihvatljive za sve. Uostalom, time nisi devalvirao samo Adidas kao brend nego i Dinamo. Dres Marsonie kosta 50 eura, a to je 2 razine nize natjecanje.
    Ako neko misli da ce Castore doci ovdje prodavat robu za sicu onda ga teska srca obavjestavam da Djed Bozicnjak ne postoji.
    Imate klupske majice koje kostaju 25 eura. Nista skuplje od BBB robe ili majica sa Zone. Brendirana roba kosta i uvijek ce kostat.
    Kao i za sve, za ustede cekat popuste i to je to..
  • Captain America
    14k
    Ako neko misli da ce Castore doci ovdje prodavat robu za sicu onda ga teska srca obavjestavam da Djed Bozicnjak ne postoji.Efes Pilsen

    Linkao sam ovdje božićne popuste kod Rangersa prije par dana. Domaći dresovi iz ove sezone do veličine 5XL su bili na 50% popusta. To je popust koji će privući ljude da kupe original robu umjesto da odu na Reddit vidjeti koji kineski shopovi imaju najpovoljniju vjernu repliku.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    ima i Leeds na kraju sezone popuste, ja sam tamo uzeo Adidas dres za 30 funti.
    Drugacija politika i dogovor Adidasa i kluba.
  • marcio amoroso
    32.5k
    Ako je suditi po ovom popisu za Rovinj ovo bi otprilike trebao biti naš kadar za proljeće.

    Golman: Zagi, Nevistić
    Desni bek: Ristovski, Moha
    Stoper: Živković, Theo, Perić, Perković
    Lijevi bek: Ogiwara
    Vezni: Mišić, Sučić, Ljubičić, Ademi, Bulat, Halilović, Baturina
    Desno krilo: Kaneko, Špikić
    Lijevo krilo: Brekalo, Vidović
    Napadač: Petko, Brodić, Kulenović

    Imamo još Šutala i Stojkovića koji bi se trebali vratiti do Uskrsa.

    Po meni dovoljno za osvojiti naslov ako ćemo odigrati kako znamo. Najveća gužva je na dvije pozicije u veznom redu gdje konkurira čak šest igrača. Haliloviću bi bez problema također mogli ponuditi raskid ugovora.
    Ukoliko se proda netko od dvojca Ljubo/Bulat ići još po toga Wakizaku i to je to.
  • Crni86
    1.2k
    mislim da ce se i na Maxa racunat jer dok se Ogiwara ne prilagodi Perkovic ce igrat beka te pritom ostajes na samo 3 stopera na dva kolosijeka.

    Isto tako u vezi su 3 mjesta i 6 igraca je taman da imas svaku poziciju poduplanu. Jedino ako se i Hoxha ne dovede pa ce Vidovic uc u konkurenciju za vezu.

    Svakako za HNL dovoljno, samo da dobim standardnu ekipu. Vrlo bitno za naglasit da ce ovo treneru biti prve pripreme kao i brojim igracima iz prvih 11 koji su dosli tek kasnije (Theo, Ademi, Vidovic, Kaneko). vec se jucer vidlo da je Jakir poceo radit na onome sto je oznacio kao neke nase mane na jesen i vjerujem da cemo nakon priprema opet izgledati sampionski. Samo da je upgradeat igru iz zimskog razdoblja za 20% i to ce biti dovoljno za uvjerljiv naslov.

    Bulat i Petko jucer nisu konkurirali zna li se zasto?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.