• Fanboy
    2.2k
    Koje isprike za gradonačelnika, ono treba uvesti zabranu komentiranja Tomaševića i lapsusa jer ga se eto spomene u medijima, kao da mediji nikog drugog ne razapinju za 1000 drugih stvari...
    Nitko nije imao takav PR u medijima i zaštiti kao Tomašević i MOŽEMO još od samih izbora jer je na temelju medijske potpore i došao na vlast, a nastavlja se za Benčićku, od famoznog gradonačelnika koji do 2 u noći radi za papirima, do toga da spašava ljude na stanicama i onda frajerski dođe na press konferenciju.

    Reći da je za sve kriv ne stoji, al dajte molim vas Bandića nema već 2 i pol godine. Život ide dalje i trebaju preuzeti odgovornost za svoje loše odluke, a lista je poprilično dugačka...

    Da su ih mediji htjeli razapeti mogli su kad ih je njihova uprava nova Holdinga optužila da žele preko NO donositi odluke i to čelni ljudi u Možemo kao Bajakić i Benčić koji nemaju nikakve uloge u gradu. Pomelo se pod tepih, ista stvar sa Pripuzom, dizanje kredita od 250 mil eura mimo procedure i hrpa drugih stvari...

    Čuj ono biti javna ličnost i to sa političkom funkcijom, a da te se ne smije spomenuti.
  • jedan u nizu
    6.1k
    E da kaj je s tim. Di je ta tvornica cjepiva!?Mali Zeus

    arhitekti vec imaju nacrte, ali su vec 3 godine zapeli na razno raznim semaforima i cekaju da se upali zeleno.
  • Markelo
    2.5k
    Možemo pod medijskom artiljerijom? Daj me nemoj j***. Od koga? Jedan članak na Jutarnjem i emocije su postale prejake. Ističete šta su oni napravili za vrijeme svog mandata ko kad Plenković ističe svoje dobre rezultate, pa kako smo bezobrazni i to sve ne vidimo.

    Možemo je kritiziran mahom od strane desnijih medija isto toliko koliko je hvaljen od lijevih. Oni imaju sasvim dobar tretman kod mainstream medija.. Sve više od ovoga i idemo prema Vučićevoj Srbiji i Sj. Koreji
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Ta Soroš ekipa je uz ogromnu pomoć medija dobila izbore na anti-Bandić kampanji. Tako su došii na vlast.

    Mandat prođe, rezultate nemaju.

    Pošto rezultate nemaju ne mogu sebe braniti argumentima i zato gradonačelnika moraju iznositi njegove pomoćnice sa pozornice kada na pressici neočekivano dobije pitanje koje nije naručeno.

    I sad, pošto se argumentima ne može braniti neobranjivo, čega su se dosjetili soroševi genijalci? Dosjetili su se primjeniti istu taktiku kao i prvi put kad su dobili izbore. Kriv je Bandić! Za sve loše kriv je čovjek koji je već odavno mrtav. Stranka Možemo očito ne postoji bez Bandića i njihovo cijelo postojanje se vrti oko Bandića čak i 3 godine poslije Bandićeve smrti.

    Ja razumijem ljude koji imaju interes pa će opet glasati za Senfa. Kužim te likove iz raznih udruga, uhljebe, likove koji rade izmišljene poslove - oni zapravo glasaju za sebe i svoje interese a ne za Senfa. Ali ja ne kužim ove koji nemaju ništa od stranke Možemo i Senfa a svejedno će (opet) glasati za tu opciju.

    Sve što smo dobili od Senfa je ideologija: klupe u duginim bojama, Zagreb kao homoseksualno središte regije u kojem se non stop viore dugine zastave, gay prajd na biciklima, roditelj 1 i roditelj 2, refugees welcome a najavljivao je prije izbora da ga samo zanimaju komunalije, ništa ideologija. Dobili smo obratno ali to je i logično jer nisu njega financirali izvana zato jer su strani financijeri žarko željeli da komunalna pitanja u Dubravi i Španskom budu riješena nego su ga financirali upravo zbog provođenja ideologije, gay klupica i refugees welcome parola. Treba biti dobro naivan pa vjerovati Senfu da će komunalije ''proraditi'' ukoliko dobije drugi mandat. Neće jer njega i njegove to ni ne zanima.
  • jedan u nizu
    6.1k
    Oprosti, izgubio sam te kod rijeci Soroš
  • Mali Zeus
    9.7k
    Moram priznati da me ove rečenice - Bandić je mrtav, dosta o njemu, nema ga više - svaki put oduševe.
  • jedan u nizu
    6.1k

    Mamica nema u dinamu vec 3 godine, zasto se jos uvijek bavimo njegovom ostavstinom klubu?

    ili jos bolje

    Rat je zavrsio prije 28 godina, zasto jos uvijek hejtamo cajke jer su iz srbije (popularno u zadnje vrijeme)
  • The Undertaker
    4.1k
    Što kaže Senf, koje je najbolje rješenje za odlaganje otpada za Zagreb?
  • Mali Zeus
    9.7k
    Mamica nema u dinamu vec 3 godine, zasto se jos uvijek bavimo njegovom ostavstinom klubu?

    ili jos bolje

    Rat je zavrsio prije 28 godina, zasto jos uvijek hejtamo cajke jer su iz srbije (popularno u zadnje vrijeme)
    jedan u nizu

    Upravo tako.
  • puxigadjurdja
    1.4k
    Njemu i njegovima bi se neke stvari i mogle oprostiti da:

    1. DA NIJE BIO DIO GRADSKE SKUPŠTINE PRIJE NEGO JE POSTAO GRADONAČELNIK
    - Čovjek je cijelu kampanju izgradio na Bandiću i rješavanju njegovih politika, urlao na sva zvona, valjao se svakom ulicom i svakim smetljištem u gradu, obećavao brda i doline i sad se, skoro 3 godine nakon svega vadi da em nije bio svjestan problema (laž); em da je sve kriv Bandić (djelomična laž).

    2. DA NIJE NA VLAST DOŠAO UZ SVESRDNU POMOĆ SVIH BITNIJIH MEDIJA U HRVATSKOJ:
    - Čovjeka i dan danas izbjegavaju upitati ono bitno, ili postaviti potpitanje kad na važno pitanje krene s politikanstvom i floskulama.


    3. DA NIJE TOLIKO BAHAT:
    - Na današnjoj konferenciji on Hermanu (zastupniku HDZ-a koji nije na presici) postavlja pitanje: "Pitam Hermana, što je alternativa ako se zatvori Jakuševec sada? Evo neka kaže."
    Prijatelju, TI si gradonačelnik i izbore si, između ostalog, dobio baš na pitanju smeća i njegovog zbrinjavanja, i ne, Mislav Herman nije gradonačelnik i za sad ne treba odgovarati na tvoja retorička pitanja.
    - zabrana dolaska na presice odnosno odobravanje tko može doći na presice
    - jučer kad se pojavio na Jakuševcu, ljudima koji mu dovikuju da je prevara i da je govorio drugačije odgovara (hinjski sebi u bradu ali uhvaćeno kamerom) s, parafraziram: "jadno je ovo koristit u političke svrhe.
    - ako MB nije kriv za nešto, onda je država, klima, klimatske promjene ili neposlušni građani

    4. DA NIJE OKRUŽEN JOŠ NESPOSOBNIJIM I ODVRATNIJIM OD SEBE
    - Korleat, Dolenec, Borić, Kekin, Vić, Gamulin - Raukar i naravno naša nova premijerka Sandra Benčić

    5. DA JE POKRENUO (NE NASLIJEDIO) BAREM JEDAN BITAN PROJEKT KOJI NEMA VEZE SA ŠMINKANJEM ILI IDEOLOGIJOM (ili kojeg je najavio u kampanji)
    - Massarykova, biciklističke staze, farbanje klupica, inzistiranje na zastavama jedne boje dok se zabranjuju zastave nekih drugih boja i slično.

    6. DA GRAD NE IZGLEDA KO BEIRUT
    - fasade
    - ceste
    - parkovi/travnjaci

    7. DA DADNE BAREM JEDAN RAZLOG ZBOG KOJEG BI NETKO POMISLIO DA ĆE SE STANJE POPRAVITI


    Da, dobar dio problema u gradu je nasljeđen od MB-a i dobar dio njih će se rješavati još godinama. Ova gradska vlast, barem meni, ne daje ni trunke optimizma da je, bez obzira na svu galamu od prije, spremna, sposobna ili željna uhvatit se posla i pametno i ciljano rješavati gomile problema koji se moraju počet rješavati.
  • miro
    3.2k
    Da želi bit populista i uzet novi mandat mogao je zadužit grad i napravit novi Maksimir, nove vrtiće, spalionicu smeća, nove ceste itd, samo pitanje kako bi grad zagreb to izdržao u budućnosti i koliko bi to građani grada zagreba platili.Dudu9

    I točno to je i trebao napravit !

    Što duže slušam i čitam komentare, uvjeren sam da bi na ovaj način napravio najbolje i za sebe i za ove koji ga mrze. Kako je Bandić mogao jest slatko s popovima za pravoslavni Božić, tako bi isto i Senfu oprostili dugine boje. Možda bi tramvajska karta kostala 10 eura, a kubik vode 5, ali sve bi to narod pozlatio
  • Bosskovitz
    7.5k
    Koje isprike za gradonačelnika, ono treba uvesti zabranu komentiranja Tomaševića i lapsusaFanboy

    Ne, treba kritizirati svakoga, ali isto tako treba i pohvaliti kad se rade dobre stvari i treba situaciju gledati što objektivnije, a ne nasjedati na propagandu. Kad vidim narativ nekih ljudi ovdje (ali ne samo ovdje), imam dojam da bi Bandić dobio sljedeće izbore kad bi bio živ. A to je, uz dužno poštovanje onima koji misle drugačije, zastrašujuće suludo.

    Evo ti primjer dva komentara iznad mene:

    Sve što smo dobili od Senfa je ideologija: klupe u duginim bojama, Zagreb kao homoseksualno središte regije u kojem se non stop viore dugine zastave, gay prajd na biciklima, roditelj 1 i roditelj 2, refugees welcomeMaksim Maksimirski

    Naprosto nije. Gore sam pobrojao što smo sve dobili i sve su potpuno neideološke stvari: tramvaji, obnova, prometnice, gradske financije, deseci milijuna eura iz europskih fondova, sprječavanje kriminala, vrtići, pruge, ukidanje milijunskih populističkih mjera... da, dobili smo uz to i ideološke stvari jer politika je i stvar ideologije, ali nismo dobili "klupe duginih boja" nego jednu klupu za Dan borbe protiv homofobije i ona je doživjela tragičnu sudbinu, nismo postali nikakvo "homoseksualno središte regije" nit se "non stop vijore dugine zastave", nit se Zagreb po ičemu ističe u primanju izbjeglica i migranata, nit imamo roditelja 1 i roditelja 2.

    Racionalna kritika - apsolutno da, uvijek i svakoga. Ali tendenciozno i neargumentirano napadanje utemeljeno na propagandi - ne. I potpuno je svejedno radi li se o Možemu u Zagrebu ili HDZ-u na razini države ili nekom trećem.
  • jedan u nizu
    6.1k
    Pitam Hermana, što je alternativa ako se zatvori Jakuševec sada? Evo neka kaže."puxigadjurdja

    Vec je i prije par mjeseci da je imperativ zatvoriti Jakusevac, ali se prvo trebaj rijesiti spalionicu, kompostanu i ostalo. Ja preko noci ne mogu sebi sagraditi supu a kamoli spalionicu otpada. Njenog komentar je bio vise koje rijesenje je ako danas zatvorimo Jakusevac kako ljudi zagovaraju. Oce svatko u svom dvoristu imati odlgaliste? Gdje cemo odlagati otpad ako nemamo odlagalista?

    Massarykova, biciklističke staze, farbanje klupica, inzistiranje na zastavama jedne boje dok se zabranjuju zastave nekih drugih boja i slično.puxigadjurdja

    nitko ne zabranjuje jedne zastave a inzistira na drugima. ne znam od kud. Pretpostavljam da su za vrijeme gay pridea postavljali dugine zastave, ne znam jer ne pratim te gluposti. Za zastave zagreba i hratske znam da su ih dosta skinuli jer na godisnjoj razini kosta vise miliona, sasvim nepotrebno. Massarykova nekome izgleda ruzno, nekome ne. Meni je ruzno ali podrzavam sireje pjesacke zone. Sirio bi ih jos i vise, i nadam se tome. Hvala bogu na vise biciklistikih staza, smatram da je zadrto misljenje da prometnice pripadaju samo automobilima i da se bic staze ne trebaju raditi.
    kao sto je netko napisao, ofarbali su jednu klupicu za jednu prigodu, ali to je sad svima floskula neka, moram piznati sasvim jadna.

    6. DA GRAD NE IZGLEDA KO BEIRUT
    - fasade
    - ceste
    - parkovi/travnjaci
    puxigadjurdja

    uklanjanju se grafiti, i grad to financira, samo se treba prijaviti
    ceste se obnavljaju, dosta glavnih prometnica je obnovljeno. Takoder svi mostovi su se konstruktivno obnovili, ono sto se nije napravilo 40 godina, a ne samo sminkanje ograde i sl. Placemo za novim mostovima, a zaboravljamo da su ova 3 do sad bila u kriticnom stanju sa nesrecama koje cekaju da se dogode

    DA DADNE BAREM JEDAN RAZLOG ZBOG KOJEG BI NETKO POMISLIO DA ĆE SE STANJE POPRAVITIpuxigadjurdja

    evo citirat cu nekog iznad mene
    Naprosto nije. Gore sam pobrojao što smo sve dobili i sve su potpuno neideološke stvari: tramvaji, obnova, prometnice, gradske financije, deseci milijuna eura iz europskih fondova, sprječavanje kriminala, vrtići, pruge, ukidanje milijunskih populističkih mjera.Bosskovitz

    pa cu se samo nadovezati. Goruci problem - vrtici. Godinama se nije nista gradilo. Sada se napravilo 3 nova. 5 ih se gradi, 10ak u pripremi. Sva djeca bi trebala imati mjesta u vrticima, za razliku od nekada.
    Naruceno novih 10 tramvaja. Kao mjera dok ne dodu dolazi polovnih 10 koji kostaju kao jedan novi. Bez obzira sto su iz 96 izzgledaju ocuvaniji i u boljem stanju nego pola nasih. A to sto nemaju klimu je lose, ali doslovno pola tramvaja u zgu nema klimu. Takoder nabavljeno 45 (ili 65 - nisam siguran) novih autobusa.Obnovljene sve skole od potresa, nadogradeno 6 skola (nisam siguran) i prosireno. Kao sto spomenuh, ceste i mostovi. Rijesilo se dosta nepotrebnog kadra iz holdinga i gradskih poduzeca koji su sisali novac. Ustabilile se gradske financije, podignut kreditni rejting. Ukinula se debilna mjera roditelj odgajatelj koja je gusila gradske financije. Obnavlja se pruga i podvoznjaci ispod istih. Obnovljen Jarun po prvi put u svojoj povijesti, kompletna cesta, nova regulacija, Sljemenska cesta takoder obnovljena. Ogromna ulaganja u vodovodnu mrezu u koje se takodr nije ulagalo vise od 50 godina. Povecano razvrstavanje otpada za 30% (koliko god to ovdje bilo nepopularno). Pokrenut projekt paromlin.


    da li mi netko moze napisati sto je Bandic napravio u svojem zadnjem mandatu. ili u svoja zadnja 2 mandata. A da nije zicara koja je preplacena 5 puta valjda.


    potpisat cu i ovo:

    a ti govorim kako je kreditni rejting porastao šest puta, da je iz EU fondova povučeno pet puta više nego u najboljoj Bandićevoj godini, da je otvoreno 20-ak novih vrtića, da je ukinuta mjera roditelj-odgojitelj koja je samo prošle godine koštala više od 70 milijuna eura - duplo više od 20 novih tramvaja, koji su isto prva nabavka novih tramvaja u zadnjih gotovo 15 godina, uz to se kreće u prvo širenje tramvajske mreže još od devedesetih... a tek smo prešli polovinu mandata, još imaju godinu i pol u kojima bi konkretne rezultate trebali donijeti projekti na kojima se trenutno rade predradnje: od vrtića i škola, preko Maksimira i Kranjče, bloka Badel, Paromlina... uopće neću ulaziti u komunalne stvari poput obnove vodovodne mreže ili digitalizacije semaforske infrastrukture, a nedajbože u čišćenje čistog kriminala u kojem smo žrtve bili mi koji plaćamo poreze i prireze ovdje, poput dodjeljivanja kućica na adventu, terasa kafića, gradskih prostora, milijunskih ugovora o zastavama na stotinama rasvjetnih stupova, preplaćenim stupićima gdje treba i ne treba i javnim nabavama zlatnih WC-a i sifona od 200 kuna koji su plaćani preko 40.000 kuna.Bosskovitz
  • Sljeme
    1.8k
    I kaj sad da ti ja odgovorim na ovo?

    Da ti govorim kako je kreditni rejting porastao šest puta, da je iz EU fondova povučeno pet puta više nego u najboljoj Bandićevoj godini, da je otvoreno 20-ak novih vrtića, da je ukinuta mjera roditelj-odgojitelj koja je samo prošle godine koštala više od 70 milijuna eura - duplo više od 20 novih tramvaja, koji su isto prva nabavka novih tramvaja u zadnjih gotovo 15 godina, uz to se kreće u prvo širenje tramvajske mreže još od devedesetih... a tek smo prešli polovinu mandata, još imaju godinu i pol u kojima bi konkretne rezultate trebali donijeti projekti na kojima se trenutno rade predradnje: od vrtića i škola, preko Maksimira i Kranjče, bloka Badel, Paromlina... uopće neću ulaziti u komunalne stvari poput obnove vodovodne mreže ili digitalizacije semaforske infrastrukture, a nedajbože u čišćenje čistog kriminala u kojem smo žrtve bili mi koji plaćamo poreze i prireze ovdje, poput dodjeljivanja kućica na adventu, terasa kafića, gradskih prostora, milijunskih ugovora o zastavama na stotinama rasvjetnih stupova, preplaćenim stupićima gdje treba i ne treba i javnim nabavama zlatnih WC-a i sifona od 200 kuna koji su plaćani preko 40.000 kuna.

    Da, nećemo dobiti metro i da, Jakuševac je nakon godina zanemarivanja došao do točke pucanja, ili prigodnije rečeno - klizanja. I neke stvari nisu napravili dobro, sa smećem su napravili veći kaos nego što je bio, neke stvari neće ni napraviti, treba ih kritizirati za sve loše što rade i toga ima - ali "hrpa neradnika i parazita"? Stvarno?
    Bosskovitz

    To kaj je kreditni rejting porastao i povukla se neka lova ne znači da Zagreb ide u dobrom smjeru. Okreni se oko sebe. Cijena usluga se povećala, a kvaliteta se drastično smanjila. Zagreb je zapušten grad, prljav, pun smeća, bez sadržaja, u prometu kolaps, centar se raspada, ceste pune rupa, hidranti zahrđali i neispravni. Kaj se tiče čišćenja kriminala :lol: samo pogledaj koliko eura ide udrugama kojima su oni na čelu, kakvi su ugovori sklopljeni sa CIOS-om (veći nego u najboljim Bandićevim godinama), preplaćena stabla, afera s plinom itd. Nakon Bandića, nesposobniji Bandić.

    Možete branit gradsku vlast do preksutra kad je i običnom laiku sve jasno kad izađe iz kuće i pogleda oko sebe.
  • puxigadjurdja
    1.4k

    za Bandića se svi valjda slažemo da je bio niškoristi za sve osim za sebe i krug ljudi oko sebe. Ja sebe osobno ne želim uspoređivati s gorim od sebe.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.