• flexXy
    2k

    Oke super, napisao si im cijelu apologetsku bibliju. Al kad se podvuce crta nakon 3 godine vlasti sto su oni tocno realizirali da bi se situacija u gradu poboljsala, po meni apsolutno nista. Ovih par projekata sto se trenutno rade, tipa produzenje Branimirove i slicno su nastavak projekata bivse vlasti. Njihove najave projekta paromlin( koji je po meni promasen koncept), bloka Badel i Kranjceviceve su vise lijepe zelje nego realnost da se ostvare. Kod njih vidim samo nastavak Bandicevog populizma, pogotovo sad s najavama besplatne zicare u izbornoj godini protiv koje su tolko protestirali da je financijski neisplativa. Uglavnom, klauni su bili na vlasti i klauni su trenutno na vlasti, a mi na kraju ispastamo zbog idiota koji ce im ponovno dati glas.
  • jedan u nizu
    6.4k

    cekaj, zasto je lose da nastave projekt od prije? Sta oni smiju imati samo svoje ideje? Samo potpuno novi projekti? Zasto onda bivsa vlast nije napravila te projekte? Te floskule tipa 'samo nastavljaju projekte bivse vlasti' su tako glupe ad ne znam sta bi jos rekao o tome.
  • Bosskovitz
    7.9k
    Sve u svemu, za svaki problem se krivi trenutna vlast, a vecina tih optuzbi nema ciste logike o tome.jedan u nizu

    Ovo. Tomaševiću se može svašta prigovoriti, ja mu svašta prigovaram također, ali kriviti ga za Jakuševec je idiotizam. Ne govorimo o nasljeđu jednog mandata nego o nasljeđu 20 godina jednog potpuno toksičnog i malicioznog sustava upravljanja gradom u kojem je sve što vrijedi ostavljeno sastrane, a jedino što se guralo je ono na čemu će se bogatiti privatni džepovi onih povezanih s vlašću. Konsolidacija gradskih financija nakon 20 godina takvog upravljanja je sama za sebe najveći kapitalni projekt i opet ću ponoviti - najveća greška koju TT i Možemo rade je što imaju užasan, ali naprosto užasan PR i jedina sreća im je što im je oporba prljavih ruku, obraza i jezika.

    Njima je ovo mandat sređivanja stvari, postavljanja zdravih temelja za grad i manjih projekata, da bi u sljedećem radili velike - ali to tako ne ide, ljudi nemaju strpljenja. Pa mase su godinama glasale za Bandića koji im se smijao u lice dok im je krao novac iz džepa samo zato što je radio neke opipljive, fizičke projekte na kojima je opet dodatno pokrao novac. Trudimo se biti Europa, ali veliki dio našeg društva i dalje je itekako na Balkanu i to treba znati balansirati.
  • Mali Zeus
    10.2k
    Dobro si sve napisao, al jebiga. Htjeli su vlast, sad su na vlasti i nek se nose sa svim što to nosi, a nosi i podmetanja, podvale, povlačenje po medijima.

    Što se tiče medija pa meni se čini da imaju baš fini tretman, dapače, a što se tiče puknuća cijevi pratilo se to i prije. Nije to sad nešto posebno sada.

    Slažem se da se za puno stvari zamjera koje se prije nisu spominjale, a događale su se. Lišće na cesti je baš nebuloza. Isto tako dio problema sigurno jest rad nekog iznutra, ali ne sve.

    Na kraju zakon mi je da onaj bandit Lovrić, kojem se i sudi, ima obraza pričati o bilo čemu kao da 20 godina nije bio dio vlasti koja je uništila grad uzduž i poprijeko. I sad je on najednom pametan. Da ne spominjem HDZ koji im je cijelo vrijeme držao lojtricu.

    Al jebiga to je politika, i ta ekipa će sve iskoristiti da kritiziraju Tomaševića i ekipu koji se jednostavno ne snalaze.

    A svi ti problemi će im se odraziti na kampanju za parlamentarne izbore. Glavno da oni imaju kandidatkinju za premijera koja nota bene zna sv.e Jučer komentirala smeće, jutros slušam na radiju da je komentirala Barbarića i HEP.
  • jedan u nizu
    6.4k
    a što se tiče puknuća cijevi pratilo se to i prije. Nije to sad nešto posebno sada.Mali Zeus

    prije godinu dana, ili kad je to vec bilo to su bile glavne vijeti svuda, i ne da se pisalo samo da je puklo, nego se pisalo kako je kriv TT osobno. Nikad se nije toliko pisalo o puknutim cijevima u gradu u tako kratkom razdoblju kao sada, sigurno.

    Konsolidacija gradskih financija nakon 20 godina takvog upravljanja je sama za sebe najveći kapitalni projektBosskovitz

    tako je, ljudi zaboravaljaju ili negiraju da je grad bio na rubu bankrota, da nam holding i najvece gradske firme gube novac zadnjih 20 godina do te mjere da bi se to samo ugasilo. Konacno su se dugovi poceli vracat, prvi put nakon 20 godina te firme posluju sa plusom, kreditni rejting nam je porastao nekoliko puta. Tek sada se moze razmisljati o kapitalnim projektima. ljudi ne vide da se odjednom povlaci puno vise novaca iz EU fondova, ne vide da se obnavlja vodovodna struktura. Voda, koju svi uzimamo zdravo za gotovo, a najvrijedniji i naj neophodniji je element ljudskog zivota.

    Pa zaboga, tko razmislja o nadogradnji kata kuce, uredenju kuhinje ili kupovine vikendice, ako su ti svi racuni blokirani, duzan si svima, a nedovoljno zaradujes da pocnes vracati dugove? Pa prvo ces to rijesiti, pa tek kad stanes na noge onda ces razmisljati o novoj kuhinji, novom autu ili vikendici.

    Super mi je kako se za takve stvari nema strpljenja, a za proslu vlast (kao idrzavnu) se ima strpljenja trpiti vec 30 godina dok nas karaju velikim dildom u guzicu.
    Da smo bar imali toliko malo strpljenja odkako je hrvatske drzave, i da smo bar mijenjali vlast svakih 4 ili 8 godina, i u gradu i u drzavi, sigurno bi nam bilo miljama bolje.
  • Mali Zeus
    10.2k
    prije godinu dana, ili kad je to vec bilo to su bile glavne vijeti svuda, i ne da se pisalo samo da je puklo, nego se pisalo kako je kriv TT osobno. Nikad se nije toliko pisalo o puknutim cijevima u gradu u tako kratkom razdoblju kao sada, sigurno.jedan u nizu

    Ovisi na koje medije misliš. Ja nisam nigdje vidio da je pisalo da je TT kriv osobno, bar ono kaj sam pratio.
  • Sljeme
    1.9k
    najveća greška koju TT i Možemo rade je što imaju užasan, ali naprosto užasan PRBosskovitz

    Najveća greška im je kaj su nesposobni na svim razinama. Nakupina neradnika i parazita. Od najavljivanog metroa dobili smo prastare tramvaje, od rješavanja Jakuševca dobili smo još veći breg koji se urušava i radi kojeg je čovjek postal invalid, a pol grada se guši u smradu.
    Nikad u povijesti Zagreb nije bil prljaviji i smrdljiviji nego sad od kad vladaju "zeleni".
  • Bosskovitz
    7.9k
    Nikad se nije toliko pisalo o puknutim cijevima u gradu u tako kratkom razdoblju kao sada, sigurno.jedan u nizu

    Ne sam konkretno oko ovoga, nego i generalno: mnogi mediji danas gotovo pa ovise o državi da bi postojali, ili barem da bi postojali u postojećem obliku. Kad kažem mnogi, mislim na to da ne postoji niti jedna mainstream medijska grupacija koja nije primila novac od države osim Telegrama - čak i N1 i Index su dobili nešto sitno. Uz izravne dotacije za razne reklame i promocije, postoje i drugi načini na koje se medijske grupacije financiraju javnim novcem: razni okrugli stolovi, konferencije i simpoziji sponzorirani su upravo od države, gradova, županija, turističkih zajednica i sličnih upravljača javnim novcem. Postoje i neizravni oblici pomoći, poput snižene stope PDV-a na tiskane medije kojom se izravno pomažu prvenstveno Styria i Hanza Media... ovo nisu neka mega otkrića, postoje provjerljivi i vjerodostojni izvori o tome i koga zanima, može saznati detaljnije čak i u nekim istraživačkim člancima.

    Koja je poanta ovog komentara? Mediji kojima poslovanje ili način poslovanja ovisi o dobroj volji državne/lokalne vlasti često će suptilno ili manje suptilno pokušavati zadržati status quo. Kod nekih se to vidi više, kod nekih manje. Nama koji smo malo više u tom medijskom i pr svijetu neki su već podsmjehljivi koliko blatantno to rade. Samo budite svjesni toga kada čitate vijesti :)
  • Dudu9
    473
    Da želi bit populista i uzet novi mandat mogao je zadužit grad i napravit novi Maksimir, nove vrtiće, spalionicu smeća, nove ceste itd, samo pitanje kako bi grad zagreb to izdržao u budućnosti i koliko bi to građani grada zagreba platili.
  • jedan u nizu
    6.4k
    Ovisi na koje medije misliš. Ja nisam nigdje vidio da je pisalo da je TT kriv osobno, bar ono kaj sam pratio.Mali Zeus

    ne znam kako ti je to promaklo, ali svi osobno njega krive. Od ljudi tamo na Jakusevcu, njihovih prosvjednika, sasanatak navecer, do medija koji to prenose. Nece nijedan voditelj dnevnika reci da je gradonacelnik je kriv, ali dovoljno je da u prilogu od 10min 5 puta cujes od razno raznih ljudi koji traze ostavku.

    Npr, meni je Plenkovic najodvratnija osoba (uz Pernara) iz politike u hrvatskoj, jedna od vecih lopina, lazova, manipulatora i wannabe autokrata u povijesti drzave. Ne zelim da ikad bude na vlasti ali jbg, ne odlucujem ja. Ali recimo necu govoriti da on treba dati ostavku jer je recimo Banozic ubio covjeka svojim autom. Necu reci da je Plenkovic kriv jer je Grlic Radman utajio prihode i ne znam sta. Kriv je za sto drugih stvari, ali za neke stvari nije i ne moze biti osobno odgovoran.

    a pol grada se guši u smradu.Sljeme

    smrad jakusevca je u okolnim kvartovima, malo vise od odrona, ali pola grada nije. Vremenske prilike su uvijek ovakve u ovo doba godine, i uvijek je kvaliteta zraka losija. Ne samo u Zagrebu nego u svim urbanim sredinama. Jucer su izbacili mapu sa kvalitetom zraka u RH i okolici, sva urbana mjesta imaju slicna mjerenja. Recimo 5km zracne linije od Jakusevca prema jugu je zrak znatno bolji, nego sto je 15km sjeverozapadno. Ne zbog Jakusevca vec zbog urbne izgradenosti.
    Magla je, jucer bila velika, svi se griju, a dobar dio se jos grije na drva i ostala fosilna goriva. Meni na zapadu grada ne smrdi smece, smrdi smog, ispusni plinovi i lozione. Tako mi smrdi odkako znam za sebe, nista manje i nista jace od toga. Govoriti da je to samo zbog Jakusevca je nonsens. Doduse ne umanjujem cinjenicu da je stanarima blizu Jakusevca losije.

    Nama koji smo malo više u tom medijskom i pr svijetu neki su već podsmjehljivi koliko blatantno to rade.Bosskovitz

    apsolutno, jos kada vidim koliko medijskog prostora dobiju Lovric i ostala gamad koja je krala zagreb godinama, i koji sad odjednom imaju rijesenja za neke probleme (koje su oni zapravo i potenciralo u svojih 20 godina vladanja) dobijem proljev odmah.
  • Mali Zeus
    10.2k
    ne znam kako ti je to promaklo, ali svi osobno njega krive. Od ljudi tamo na Jakusevcu, njihovih prosvjednika, sasanatak navecer, do medija koji to prenose. Nece nijedan voditelj dnevnika reci da je gradonacelnik je kriv, ali dovoljno je da u prilogu od 10min 5 puta cujes od razno raznih ljudi koji traze ostavku.jedan u nizu

    Kužim logiku, treba čitati između redaka. S druge strane kad su bili lokalni izbori činilo mi se da ih se jako propagira po medijima.
  • Mali Zeus
    10.2k
    apsolutno, jos kada vidim koliko medijskog prostora dobiju Lovric i ostala gamad koja je krala zagreb godinama, i koji sad odjednom imaju rijesenja za neke probleme (koje su oni zapravo i potenciralo u svojih 20 godina vladanja) dobijem proljev odmah.jedan u nizu

    Najbolje mi je kad onaj pročelnik za financije, kak se ono zove, priča nešto. Lik okretao lovu za Bandića i sad jako pametan i zabrinut za gradske financije. Dajte najte.
  • jedan u nizu
    6.4k
    S druge strane kad su bili lokalni izbori činilo mi se da ih se jako propagira po medijima.Mali Zeus

    rekao bih vise nego sad, ali ne manje od ostalih.
    Mozda su mi Filipoviceve izjave o prelasku ceste u Americi, i gradnji tvornice cjepiva za rak previse zaokupile paznju. :lol:
    A vjerovatno su i oni sami vise ulagali u kampanju, a i medijima je bilo zanimljivo tko ce dobiti vlast u zagrebu nakon Bandiceve smrti, a Mozemo je bila najgalsnije oporba godinama pa su i sami bili zanimljivi.
  • Bosskovitz
    7.9k
    Najveća greška im je kaj su nesposobni na svim razinama. Nakupina neradnika i parazita.Sljeme

    I kaj sad da ti ja odgovorim na ovo?

    Da ti govorim kako je kreditni rejting porastao šest puta, da je iz EU fondova povučeno pet puta više nego u najboljoj Bandićevoj godini, da je otvoreno 20-ak novih vrtića, da je ukinuta mjera roditelj-odgojitelj koja je samo prošle godine koštala više od 70 milijuna eura - duplo više od 20 novih tramvaja, koji su isto prva nabavka novih tramvaja u zadnjih gotovo 15 godina, uz to se kreće u prvo širenje tramvajske mreže još od devedesetih... a tek smo prešli polovinu mandata, još imaju godinu i pol u kojima bi konkretne rezultate trebali donijeti projekti na kojima se trenutno rade predradnje: od vrtića i škola, preko Maksimira i Kranjče, bloka Badel, Paromlina... uopće neću ulaziti u komunalne stvari poput obnove vodovodne mreže ili digitalizacije semaforske infrastrukture, a nedajbože u čišćenje čistog kriminala u kojem smo žrtve bili mi koji plaćamo poreze i prireze ovdje, poput dodjeljivanja kućica na adventu, terasa kafića, gradskih prostora, milijunskih ugovora o zastavama na stotinama rasvjetnih stupova, preplaćenim stupićima gdje treba i ne treba i javnim nabavama zlatnih WC-a i sifona od 200 kuna koji su plaćani preko 40.000 kuna.

    Da, nećemo dobiti metro i da, Jakuševac je nakon godina zanemarivanja došao do točke pucanja, ili prigodnije rečeno - klizanja. I neke stvari nisu napravili dobro, sa smećem su napravili veći kaos nego što je bio, neke stvari neće ni napraviti, treba ih kritizirati za sve loše što rade i toga ima - ali "hrpa neradnika i parazita"? Stvarno?
  • Mali Zeus
    10.2k
    Mozda su mi Filipoviceve izjave o prelasku ceste u Americi, i gradnji tvornice cjepiva za rak previse zaokupile paznju. :lol:jedan u nizu

    E da kaj je s tim. Di je ta tvornica cjepiva!?

    U Zagrebu nema metroa, na razini države nema tvornice cjepiva..

    Kako dalje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.