• Mali Zeus
    9.3k
    Mrzim kad mi kartonski otisak bude prevelik.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    To što ti pričaš nema nikakve veze sa stvarnim životom. S jedne strane imamo koncept EU gdje nema granica među državama a s druge strane bi netko uvodio propusnice među kvartovima.The Undertaker

    Ja se sjećam razdoblja kada nisam mogao izaći iz svoje općine posjetiti obitelj koja živi u drugoj općini jer nisam imao propusnicu. Policijski punktovi su bili na rubu općine i nisu propuštali nikoga ko nije posjedovao propusnicu. Mislim da je to bilo 2021. godine.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Malo malo pa ova tema ode u krasan k. :rofl:
  • The Undertaker
    3.9k
    To, teoertski, mogu napraviti i na Trešnjevci i Žnanju koji nisu 15-minutni kvartovi (gradovi). Uostalom, probali su to napraviti za vrijeme korone među županijama pa je propalo za tjedan dana.
  • The Undertaker
    3.9k
    Kakve veze to ima sa 15-minutnim gradom?
  • Patak
    2.2k
    Propalo zbog potresa, ali infrastruktura na e-građanin postoji. Inače, živim na Trešnjevci i ne vidim prevelike razlike u odnosu na Novi Zagreb osim što nema toliko zelenih površina. Sve mi je blizu, osim što mi posao nije blizu. Samo to nije ideja ovih novih 15 minutnih gradova" koji su povezani s kamerama, kontrolom, karbonskom otiskom, i sličnim WEF svinjarijama.
  • The Undertaker
    3.9k
    Ne, ideja je da imaš sve što ti treba na udaljenosti 15 minuta hoda i sve obavljaš pješke. Posljedično, nećeš koristiti automobil i javni prijevoz (ne što je zabranjeno već što nije potrebno) i uštediti ćeš na gorivu, smanjiti zagađenje i imati čistiji zrak.
  • NitkoBitan
    11.7k
    i uštediti ćeš na gorivu, smanjiti zagađenje i imati čistiji zrak.The Undertaker

    Oce bit bijelog Bozica?
  • og1986
    2.9k
    Stanovnici Oxforda su oduševljeni 15 minutnim gradom.

    Toliko da prosvjeduju svaki mjesec protiv toga.
  • The Undertaker
    3.9k
    Onda na izborima odaberu druge i nema problema.
  • Patak
    2.2k
    Ja sam na biciklu svaki dan, toliko da mi se akumulator ispraznio od zadnjeg paljenja automobila. Javni prijevoz skoro uopće ne koristim, tak da bi moj karbonski otisak mali, iako CO2 smatram korisnim plinom nikako štetnim. Samo da mi netko ne krene ograničavati kretanje kao što već jesu nedavno iz bilo kojeg razloga.
  • The Undertaker
    3.9k
    Ja se u tome slažem s tobom ali ako ti netko bude htio ograničiti kretanje onda će to napraviti bez obzira u kakvom kvartu ti živio. To su dvije međusobno nepovezane stvari.
  • Ali
    1.9k
    Drugi čovjek grada ima drugu ovogodisnju poslanicu. Ili kako to njegov PR veli, veeeliki intervjuu. u travnju je imao nekoliko desetaka tema a na nekoliko stranica teksta u trazilici pod riječ "stadion" = 0 rezultata.
    A paradoks je kaj je drugi covjek Grada po struci arhitekt... No dobro nije mu tada pao na pamet.

    Jučer ima drugu poslanicu ili još i veeeeći intervjuu, i sad je spomenul pet puta tu čarobnu riječ koju svaki nogometni fan ovog grada sanja već desetljećima i slini na sve prijenose putem tv i ponavlja "eh kak bi nam ovah leg'o".
    Uz jedan dodatak, nisam do dan danas a evo 50tak godina sam u Zg čuo da imamo kako kaže drugi čovjek Grada "Za tu svrhu je Kranjčevićev stadion"

    Bojim se da je razina fokusa gradske vlasti na niskim granama. To sto spominje svakako nije stadion nekog Kranjčevića, mislim znam nekoliko građana koji su ugledni ljudi tog prezimena ali nisu mi se pohvalili da su kupili stadion. A davno Silvije Strahimir nije baš bio vješt sa loptom, više su mu stihovi bili forte pa je čudno da bi sportski objekt nosio njegovo ime. No sve je moguće. Svakak su ga zvali Concordia, Stadion NK Zagreb, zagrebov, Kranjča, stadion u Kranjčevićevoj... ali Kranjčevićev stadion čujem prvi put.
  • flexXy
    1.9k
    Mislim da ce se stadion izgradit ako Korlaetu skupimo 1000 lajkova na fb objavi
  • Infinity
    15.2k
    Ljudi stvarno vide problem u tome sto su im osnovne stvari na dohvat ruke? :lol:

    Treba graditi skole, bolnice, ambulante, ali se to vjerojatno ne smije nazvati nekim projektom, jer teoreticari zavjera dolaze na svoje.

    Dao im Bog svima da zive na pola sata brze voznje od prve hitne pomoci, a da im djeca na karte za bus do skole spickaju pola place.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.