934
    Užasan vezni red ali ni ostalo nije bolje ništa
  • superhik
    10.4k
    Jedini preokret u povijesti HNL-a s vodstvom 3:0 kao danas Rudeš - Osijek, dogodio se 1992. godine na utakmici Zadar - Inker.

"U zadnjem kolu prvenstva koje se igralo samo u proljeće 1992. godine zaprešićki Inker je na poluvremenu kod Zadra vodio 3:0 golovima Borimira Perkovića i Josipa Omrčena-Čeke.

No, onda je, prema svjedočenju delegata Ivana Rukavine, na poluvremenu Zadrov šef Ante Jurjević, zvan Baja (nekadašnji slavni predsjednik Hajduka) , sa svitom ušao u svlačionicu gostiju te sudačku. Baja i 20-ak njegovih pobočnika su prvo fizički napali strijelce Inkerovih golova, njihovog trenera Iliju Lončarevića te suce Ivicu Laptala i Dušana Kukića.

Prema trećem sucu Željku Bacingeru Baja je uperio pištolj. Sve je to začinio prijetnjama: "Sve ćemo vas pobiti. Nitko odavde neće otići živ ako ne pobijedimo." Zadarski boss tako je nastupio jer je njegovom klubu trebala pobjeda za opstanak. Već u prvoj minuti drugog poluvremena Zadru je dosuđen penal iz kojeg je zabio Mladen Vrsaljko.

Zatim su za domaćine zabili Alen Glavić, Mate Šestan i Marin Galac i Zadar je "čudesno" preokrenuo i pobijedio. Po povratku u Zaprešić su svjedočenje delegata potvrdili i iz Inkera. Njihov tajnik Josip Košutić dodao je: "Drugo poluvrijeme smo igrali samo da živi odemo iz Zadra."
  • San Lorenzo
    11.7k
    Famozna atmosfera na poljudu, urlanje i galama prvih par minuta, onda čuješ zujanje komarca na 50 metara udaljenosti.
  • Droljo
    5.1k
  • Patak
    2.2k
    Taj Baja nije baš "slavan" samo kao predsjednik Hajduka, nego i po zločinu na Daksi.
  • dZg1986
    384
    Ne gledam utakmicu, ali po sofascoreu sve osim pobjede hajduka danas bi bilo iznenađenje? Barem prema prvom poluvremenu i vašim komentarima?
  • DrawTube
    3k
    Ovaj Moufi je možda mjesec dana u Hrvatskoj a već je najveći lažov u HNLu
  • superhik
    10.4k
    "Na jednoj sjednici uprave Hajduka Antu Jurjevića Baju zaštitio je Nadan Vidošević, rekavši pritom: "Nemojte na Baju, niste Vi valjda veći Hrvati od njega?! On se pošteno tukao za svoj narod protiv fašista!"