• Ali
    1.9k
    A evo usporedbe sa ligom peticom i možda jednim od najkvalitetnijih i najbolje organiziranih stadiona po pitanju komfora, prilaza itd... i "ista" utakmica

    taop81688xjfle6x.png

    Nisu još ostale karte u slobodnoj prodaji ali i ovu je već šamar nama i 25€ za superkup hnl vs 38€ uz gratis loptu za superkup dfb.
    Komfor, igrači, prilaz, ambijent, prosječna plaća kupca ulaznice itd itd...
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Tema godišnjih ulaznica je već prošlost ali da napišem nešto kad je Ali već ponovno načeo to pitanje.

    Bude li prodaja godišnjih na razini prošle sezone Dinamo će ugrubo govoreći zaraditi oko milijun eura. Klub će skoro pa jednako zaraditi od Kovačićeve naknade za razvoj što nam govori da je novac od godišnjih ulaznica mizerna stavka i potpuno nevažna za funkcioniranje kluba.

    Klubu to neće biti značajna financijska stavka niti da se proda 10 000 godišnjih, i dalje će više novca klub utržiti od prodaje Menala nego od svih prodanih godišnjih ulaznica. Jedini koji će osjetiti poskupljenje su navijači. Znači klubu to neće biti nikakav dodatan značajan prihod a navijačima će to biti značajno i osjetljivo poskupljenje. Lose-Lose situacija. Ovo poskupljenje se na kraju može protumačiti samo kao kažnjavanje onih 4-5 tisuća najvjernijih navijača koji svake godine uzimaju godišnju. Ništa drugo se ne može iščitati iz ovog bezrazložnog poskupljenja.

    Ostaje jedino onaj argument ''Dinamove utakmice moraju imati visoku cijenu jer Dinamo kao proizvod vrijedi''. Moj odgovor je - ne moraju imati visoku cijenu. Dinamove utakmice mogu i trebaju biti jeftine iz više razloga. Od lošeg stadiona, loše liga pa do ionako malog broja gledatelja koji je dosad dolazio na utakmice. Trebali smo napraviti ono što Hajduk planira. Njihova uprava je na ''ćakuli'' rekla da razmišlja o snižavanju cijene ionako dosad jeftinih godišnjih ulaznica (zapad 120 eura, istok 95, sjever i jug po 60) ali zato planiraju poskupiti ulaznice za pojedinačne utakmice. Tako pogoduješ najvjernijima a ovi ostali ''derbi navijači'' će svakako platiti pojedinačnu ulaznicu za derbi ili europsku utakmicu makar cijena pojedinačne ulaznice za takvu utakmicu bila i 100 eura. Trebamo učiti od marketinških prvaka.
  • mokoxax468
    370
    Pišete o milijun eura kao da mi imamo proračun 500 milijuna, a ne 60.
    Ovo je dosta bitna stavka i jasno je da klub želi povećati stalne prihode, a ne se oslanjati na transfere i Europu.
    Naravno, nikada nećemo doći do takve situacije, ali bilo kakvi dodatni stalni prihodi su ogromni plus za klub, bilo da su u pitanju ulaznice, sponzori, prodaja dresova ili obilazak sobe s trofejima.
  • Ludovic IX
    5.2k
    Dinamo je trebao staviti ove cijene koje jesu za godišnje ali do 15.7. stavit popust takav da je cijena ista kao i lani. I onda nakon svakog pretkola smanjivati popust i tamo između dve tekme zadnj2g pretkola maknuti popust skroz.
  • Neki tip
    19.1k
    staviti ove cijene koje jesu za godišnje ali do 15.7. stavit popust takav da je cijena ista kao i lani. I onda nakon svakog pretkola smanjivati popust i tamo između dve tekme zadnj2g pretkola maknuti popust skroz.Ludovic IX

    Zapravo prilično dobra ideja
  • Ali
    1.9k

    Pričamo o 1,6% proračuna !!! Dakle s tim i bez toga klub živi...
    A što možeš dobiti bez tih 1,6% , da dobiješ hype i da imaš >50% kapaciteta popunjenog, pa da to dovuče još nekog novog radi izvrsne atmosfere. I da kroz prodaju pojedinačnih uzmeš dve milje dodatno kroz sezonu, ali za to treba imati mozga i malo dara

    Kaj misliš da su na futsalu u finalu bili svi radi kluba , ne jezgra se stvorila, pokrenut hype i imaš barem 20% ljudi u dvorani kaj ni ne znaju pravila igre ali nema veze jer se danima priča o atmosferi...

    A na raspalom stadionu koji u osnovi ima <30% popunjeni kapaciteta... tko će dodatno doći ? Ak otjeraš i 10% onih stalnih ...
  • DrawTube
    2.8k
    U slučaju da broj godišnjaka bude sličan prošlogodišnjem, postoji li mogućnost da "izlaznost" (ne znam kako se drukčije izraziti tu) godišnjaka na tekme bude viša? Znam da dobrom dijelu godišnjaka ne bi bio problem ni 500€ iskeširati ali ipak za 150€ razlike možda će dio ljudi htjeti pohoditi što više tekmi , i ove manje također
  • Keyser Soze
    8.1k
    Vrtit će se to oko slične prosječne brojke kao i prošle godine, možda malo manje. Pojedinačne će bit skupe pa ćeš se morat oslonit na godišnjake.
  • mokoxax468
    370
    Opet, pričaš o rezultatima prodaje i posjete bez da znaš konačni rezultat istih. Ja ću pričekati sa zaključcima dok ne vidim prvih par kola
  • BBB Mataa998
    1.2k
    Oni koji samo placu o cijenama vjerojatno i ne idu na svaku utakmicu,oni koji su redovni vec su si godisnju osigurali i to je to. A ovi kojima je los stadion problem su prvi oni koji nefe podrzat povecanje cijena kad budemo imali novi stadion. Navijac Dinama mora znat da treba nesto dat i klubu,a ne imati mindset daj nam sve daj nam pojacanja,daj nam titule,daj nam Ligu Prvaka ali sve to za 1€ po utakmici ako je ikako moguće
  • Svi na Sjever
    1.9k
    Danas mi je friend hajdukovac prenio info da su njima cijene pretplate kako oni to zovu iste kao i prošle godine nisu ni centa poskupili.Ali

    Koliko se ja sjećam njima su več prošle godine bezobrazno digli cijene godišnjih i to su vrijedile samo za HNL i pretkola,znam da je bila slična halabuka kao i sad kod nas za zapad dolje, tako da ove godine nisu imali baš prostora ih derat opet...
  • Zagabria
    206
    Ja sam imao problema sa clanskom. Uzeo sam barcode od stare koja vrijedi do 7/2023 i preko nje sam uspio.
  • deda
    27.7k
    Cijene su bile godinama kao i Dinamov brend bagatelizirane. Ove cijene su realne, možda zeru preskupe pojedinačne. Problem broj 1 je nagli skok što ljudima predstavlja šok. Problem broj 2 je što nam je stadion u rasulu i nemamo srednju "narodnu" tribinu.

    Shvatite ovo kao pripremu za buduća vremena jer će na Kranjči ulaznice biti još skuplje, a na novom stadionu da ne govorimo.
  • marcio amoroso
    32.1k
    Shvatite ovo kao pripremu za buduća vremena jer će na Kranjči ulaznice biti još skuplje, a na novom stadionu da ne govorimo.deda

    Ne znam koliki će točno biti kapacitet Kranjče, ali će tamo biti pomama za kartama. Uvjeren sam da će se sve godišnje karte koje će biti dostupne rasprodati.
  • Crusades1986
    9.6k
    Još jedan od razloga za imati kontinuirano godišnju jer će postojeći vlasnici sigurno imati pravo prvookupa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.