• Oriens
    115
    valjda nikad nitko nije bio na svim domaćim utakmicama u sezoniNeki tip

    Mali promil je takvih, ali ima nas. Ja par godina za redom, ali moram priznati da je veliku ulogu odigrala sreća da se utakmice ne poklope s dolje navedenim događanjima. A i vjerojatno moje, za neke upitno, određivanje prioriteta u životu. :lol:

    Ali da, ovakvi slučajevi su definitivno iznimka, a ne pravilo. Unatoč svemu mislim da je godišnja (pogotovo za sjever) i dalje isplativa, i cijenom, a i zbog uštede vremena i živaca koji se troše kupnjom pojedinačnih karata. Cijena za zapad je apsurdna.
  • Neki tip
    19.4k
    Diners?bluepower86

    Pa Diners izdaje Erste, dakle da.
  • Sljeme
    1.8k

    Samo za PBZ i Erste.
  • Infinity
    15.2k
    da valjda nikad nitko nije bio na svim domaćim utakmicamaNeki tip

    Bio je nas @deda prije par sezona, cak i na velikom broju gostujucih :grin:

    Al mislim da su ovo definitivno iznimke, pa clan uprave nekad ne moze stici na sve.
  • deda
    28k
    Da, to mi je bila jedna od životnih želja. Bio sam na svim utakmicama Dinama u Maksimiru te sezone. Mislim ona prva Bjeličina da je to bila. Plus 10 gostovanja.
  • xavier
    11.1k
    Deda, idući korak je jasan :cool:

    Bio sam na svim utakmicama Dinama u Maksimiru te sezone.deda
  • Neki tip
    19.4k


    Jedna pametna osoba mi reče da "nikad" ne bi trebali upotrebljavati riječi nikad i uvijek, dobre su šanse da ćeš se naći u nekoj raspravi zbog njih. :lol:

    Eto izgleda da je nisam poslušao. :eyes:

    Ma i sam sam SKORO na svim domaćim utakmicama, a evo bome u zadnje 2 sezone i na pristojnom broju gostujućih (i koprivnicama i londonima), ali uvijek bude ta neka 1 ili 2 koje se propuste.

    Nestvarno mi zvuči da se nekome potrefi takva sezona da nijednu ne propusti, izgleda da mi se upravo izrodio novi izazov. :chin: :grin:
  • Schpatz
    361
    Ove godine su svugdje u Europi cijene godisnjih ulaznica poskupile. Samo sto klubovi imaju podijeljeno na sektore a mi to nemamo. Moja zamjera je da se Zapad mogao podijelit na sektore. Mnogi klubovi imaju tzv. Obiteljski blok gdje je uz godisnju ulaznicu dijete do 12-15 god moglo uci besplatno. I tipa sredisnji sektor Zapada kosto koliko kosta ali rubni dio Zapada mogao biti jeftiniji.

    Ali ono sto meni u oko upada je to da se za taj novac dobiju sve utakmice Dinama. Koliko god Dinamo daleko dosao u Europi.

    E sad… Mozemo malo usporedit cijene s drugim klubovima. Izostavit cu 1. Bundesligu i ostale liga Petice zbog atraktivnosti i komentiranja „ali njima dolazi Bayern, BVB itd“
    Kaiserslautern- 2.Bundesliga. U goste im dolaze mocni klubovi poput Elversberga, Wiesbadena, Braunschweiga, Nürnberga uz HSV, Herthu i Schalke od ove sezone.
    Bez Europe koji je Dinamu ukljucena a vjerujem da ce Dinamo igrat barem skupine EL, cijena godisnje karte za 1.FCK kosta od 220€ za ultrase do 580€ za tribinu koja je ekvivalentna nasem zapadu. Obiteljski blok kosta 260€ plus dijete 7-16 godina dodatno 130€ i do 7 godina 110€.

    E sad, popust imaju studenti do 25-te godine zivota, djeca do 16 godina, invalidi s vise do 50% invalidnosti i umirovljenici. Sto bi bio odlican prijedlog za Dinamo.

    Stadion u Njemackoj u usporedbi s Maksmirom dalo bi se raspravljat puno.

    1860 München- 3.Liga znaci protivnici tipa Verl, 2 momcad BVB, 2 momcad Freiburga, Hallescher uz Dynamo Dresden,Saarbrücken i Mannheim od „jacih“ i godisnja kosta 285€ za ultrase, 450-575€ ovisno o sektoru za tribinu kao nas istok i 600€ za nas Zapad.

    Prije nego sad pocnemo o placama i kupovnoj moci u Njemackoj i u Hrvatskoj, podsjecam da su ovo godisnje karte za 2. i 3. Ligu u Njemackoj. I da 600€ za godisnju kartu u Njemackoj nije isto bas samo tak dati. Recimo da je to 600€ u Njemackoj kao 300€ u HR. Mozda cak je razlika i manja. Poanta je ta da se tu dobivaju iskljucivo utakmice u Ligi i kup.

    Trebao bi malo vise istrazivat koliko tipa su godisnje karte za Benficu, Porto i Sporting koji isto nemaju nesto superatraktivnu ligu.

    Hocu reci, godisnje su svugdje poprilicno skupe kada se tako gleda i svugdje su prilicno poskupile. Posebice za tribine poput naseg Zapada.

    Negdje sam procitao da je za BVB godisnja karta nevjerojatnih 1010€… ali nisam previse istrazivao pa necu o tome.

    Problematika je ta da Zagreb kao Zagreb nema sportsku kulturu. Nema onog osjecaja koji se ima npr. u jebenoj Njemackoj di ekipa za 3. Ligu daje 600€ godisnje za ulaznicu, jer igra njihov klub. Ne bitno protiv koga. S time da je 1860 München redovito imao rasprodan stadion u 3. Ligi.

    Pitam ja vas, koliko bi ljudi dolazilo na Dinamo u 3. Ligi uz ulaznicu od ca 7-8€?

    Onda dolazimo do toga je Dinamo godinama bio obezvrijeden od prijasnje uprave i sada kada se ponovno zeli doci na razinu koju Dinamo zasluzuje, sada opet nije dobro.

    Puno vas bi htjelo jak Dinamo, utakmice protiv Chelsea, Bayerna i takvih protivnika a istovremeno ulaznice za 3€ a to bas i ne ide tak. Kak je netko tu spomenuo, ulaznica 3-5€ s time se nemre pokrit ni organizacija utakmice.

    Ne prodaj igrace da igramo LP. Kupuj pojacanja da imamo momcad za LP. Placaj igracima ugovore ca milijun eura godisnje. Ali daj meni „moj Dinamo“ za 3-5€. Uz posjetu od 3000 ljudi jer je prohladno. I kisovito. Vidite problematiku? Odg: stadion… ali nije problem na minusu stajat kada se igra LP… i k tome kisnut. Jer je dozivljaj. Slaven Belupo ili Rijeka nisu dovoljno velik „dozivljaj“.

    Zakaj se ne moze stvorit „dozivljaj“ na stadionu kada dolazi i Slaven Belupo pa da se stvori sportska kultura da se mora doci na stadion kad igra Dinamo a ne samo kad je bitno, kad je slavlje, kad je derbi i kad dolazi neka top momcad…

    Bas cu bacit pogled malo i na ostale klubove i lige koliko im kostaju godisnje s isto tako neatraktivnom ligom ali klub koji ima velicinu Dinama.

    Da se Zapad trebao podijelit na sektore- da. Da je trebala bit opcija obiteljske ulaznice- da.

    Zbog nedavne proslosti Dinama i otudenja Dinama od navijaca, mozda je Dinamo trebao malo drugacije postupit, postepeno podizat cijene, naci nacin da pribilzi obican navijacki puk Dinamu- mozda da. Tipa kak ima vfb Stuttgart da ima besplatnu kartu na dan utakmice od 7 ujutro do ponoci za gradski prijevoz za vlasnike godisnjih. Sve uz dogovor za gradom Zagrebom. Kopiram, mozda netko ima bolje ideje, ali znate kaj ocu rec.
  • Neki tip
    19.4k
    Bio sam na svim utakmicama Dinama u Maksimiru te sezone. Mislim ona prva Bjeličina da je to bila. Plus 10 gostovanja.deda

    Svaka čast deda, nisam znao za ovaj podatak. Impresivno pogotovo s obzirom na to da je tebi i tekma u Maksimiru gostovanje dalje nego pola naših ligaških.
  • Bosna86
    11.6k
    Pišu ovdje ljudi koji idu na bukvalno sve utakmice i to zadnjih X godina
  • The Undertaker
    4.1k
    Mi se cijenama trebamo uspoređivati sa Mađarskom, Poljskom, Slovenijom, Češkom a ne ligama petice. Ako se nekome da, neka malo baci oko na te cijene pa da onda vidimo gdje smo.
  • Neki tip
    19.4k
    Pa svakako se računam u te koji ide na "sve" utakmice zadnjih x godina, pitanje je samo znači li to doslovno svaku domaću utakmicu ili se dogodi život i 1 do 3 godišnje od 25 hoćeš nećeš propustiš.

    No dobro, svakako nebitno za poantu inicijalnog posta, ali bome me iznenađuje da očito ima jedinki koji budu na baš posve doslovno svakoj (a ne 90+%).

    Postavit ću si to kao mini cilj za iduće sezone. :smile:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.