• Oluja
    3.6k
    Maštam o danu kada ću klince uzeti za ruku i odvesti na novi stadion. Znam da će nas ljudi gledati s podsmjehom kad budemo koračali prema istoku i da nije normalno da otac drži za ruke djecu od 28 i 30 godina ali baš me briga. Necu se obazirati na izrugivanje.
  • NitkoBitan
    11.9k
    Smijesan je svatko tko je ocekivao da ce klub sam financirat projekt od 100+ milijuna eura. Ali ovo ogradivanje od bilokakvog financiranja mi se nimalo ne svida. Pa potencijalno ulazimo u novi format LP i uzimamo gro para. Nesto tu smrdi da se ploca naglo okrenula.
  • Nino Bule
    11.3k

    Sam ne, to je suludo, al ja sam racunao prije covida da dinamo moze dic 60 mil eura na 30 godina, kamatne stope smjesne, rast prihoda od stadiona bi pokrio dobar dio godisnje rate, a i privatne investitore naci u ono doba jeftinog novca kad se trpalo kapital u svaki priglupi startup mi se cinilo realno. Mislim da smo nazalost promasili bas idealan trenutak za gradnju stadiona, sad ce to biti mucenje narednih 5 godina da se smisli model a da nije "drzava duradi nesto".
  • SAS1987
    13.3k
    Nesto tu smrdi da se ploca naglo okrenula.NitkoBitan

    Možda su u klub došli pametniji ljudi koji kuže da investicija od sto milja eura u novi stadion može vrlo lako financijski uništiti klub.
  • Bosskovitz
    7.3k
    Nemojte sportske novosti uzimati zdravo za gotovo. Dinamo sigurno može kreditom financirati 60-ak milijuna eura, kaj je otprilike između trećine i pola stadiona. Situacija u kojoj Dinamo uopće ne sudjeluje u financiranju je situacija u kojoj onda tom imaginarnom privatnom investitoru mora plaćati najam za sve - stadion, prostorije, muzej, fan shop - plus gubi mogućnost ostvarivanja prihoda od potencijalnog hotela, iznajmljivanja prostora i slično. Čak i kad pričamo o jako grubim i okvirnim brojkama, to nema baš smisla.
  • NitkoBitan
    11.9k
    Izgledni scenarij. Ipak se nasao novac za Maksimir, nova Kranjca se izgradi i novac u meduvremenu nestane :lol: Rujevica 2
  • Ali
    1.9k

    Bojim se da će ovo:
    "kada ću klince uzeti za ruku i odvesti na novi stadion"
    prije biti da će našu generaciju odgurati do istoka ovako nekako :

    esvehwp78kla30pn.png
  • Nino Bule
    11.3k

    Pa nece se srusit maksimir prije ikakvog projekta, i da se napravi kranjca mi mozemo igrat na maksimiru
  • Droljo
    4.8k
    Ma sam da ga sruše. Kak god. Ak treba nek igramo na livadi uz nasip negdje
  • The Undertaker
    4k
    Ja nisam ekspert za gradnju ali, da ja gradim, prvo bih napravio studiju isplativosti gradnje koja bi, između ostalog, dala odgovore koje i kakve popratne sadržaje treba imati stadion da bio bio isplativ. Možda ta studija postoji ali ja je nisam vidio.
  • NitkoBitan
    11.9k
    Pa nece se srusit maksimir prije ikakvog projekta, i da se napravi kranjca mi mozemo igrat na maksimiruNino Bule

    Pa nije se ni Kantrida srusila. Jednostavno ce politika nesto smislit da Maksimir ne dobije licencu za igranje i to je to. Samo da se opravda novac ulozen u Kranjcu.
  • Armagedon13
    958
    E bar da ima novac za Kranjču.Izjave zamj.grafonačelnika u stilu izgraditi će mo Kranjčevićevu uz pomoć HNSa i FIFE govore sve
  • Ludovic IX
    5.2k
    tak sam i ja rekao da ću prvi put kad prezimimo, bit u kratkim rukavima na tekmi. Nisam bio cijelo vrijeme ali jedno vrijeme, jesam. Ipak je bio drugi mjesec još..
  • maddaddam
    2.9k
    - Moramo napraviti neke iskorake po pitanju infrastrukture stadiona. Odlučili smo u ovoj godini napraviti sve pretpostavke za financiranje gradnje i obnove stadiona. Napravljeni su kriteriji kad je riječ o društvenoj održivosti, sportskoj održivosti i načinu financiranja, usporedo s time država će proglasiti određene sportske građevine zdanjima od javnog interesa. U prvoj smo fazi fokusirani na stadione Maksimir, Poljud i Rujevicu. S nadbiskupom Kutlešom vjerujem da ćemo vrlo brzo završiti razgovore i stvoriti sve pravne pretpostavke da može početi gradnja novog stadiona na Maksimiru - zaključio je glasnogovornik Vlade.
  • vjeko1701
    5.9k
    Sve to zvuči lijepo ali čim vidim da je izjava glasnogovornika vlade, veću težinu bi mi imalo da je ovo izjavio beskućnik na ulicama Los Angelesa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.