• superhik
    10.3k
    komentar je bio usmjeren na crvene štakore koji su pokušali iz kolektivne memorije izbrisati sjećanje na Gradjanski. Ako ste se pronašli u tome, to ja nisam kriv.
    A evo toliko su dobri bili argumenti da još nisam došao sebi
  • Nkdinamozgn
    0

    Jebiga, mogli smo i mi preuzeti 10000 pratitelja s Povijesti dinama, samo da smo htjeli surađivati s osobom koja je u posljednjoj monografiji posvetila deset stranica veličanju lika i djela velikog vođe. Ali bilo nam malo mučno od tog prijedloga...
  • Nkdinamozgn
    0

    Vidim da nas dugo pratiš, pitaj malo DTSM kad su prenosili naše tekstove o Mamiću...
  • superhik
    10.3k
    Čekaj, kako sad i Gradjanski ima nadimak Plavi, a samo je Dinamo imao taj nadimak?
    Opet neka slučajnost.

    w1noxfn6f1kq0sgx.jpg

    Izvor, knjiga Kibici Purgera
  • deda
    27.9k
    Hvala i do viđenja
  • Eduardo
    17.5k
    ako nabrojiš 16 igrača Građanskog koji su zaigrali (po vašim tvrdnjama) za dinamo.Nkdinamozgn

    Eto, najbolje da bi ta takozvana narodna vlast koja ga je rasformirala s ciljem da ga u potpunosti uništi i izbriše odmah potom dopustila da se Dinamu pridruže svi ti veliki igrači Gradjanskog. Koja bi onda bila svrha tog čina? Valjda se s razlogom posebno pazilo da se određeni igrači ne bi skrasili u Dinamu jer bi u tom slučaju purgerski duh Gradjanskog bio prejak, a klub bi i dalje bio sila. Kad se već dotičemo samo i isključivo igrača koji su odstranjeni i razmješteni po raznim destinacijama, ali ne svojom voljom. Ili ti i pobornici ove teze s ovim argumentom kao glavnim smatrate da bi ti igrači ispred Dinama svojevoljno izabrali odlazak u Partizan i ostale nižerazredne klubove?
  • nkdz1945
    55
    Stvarno ne želim provocirati samo podsjećam.

    PRAVILA Foruma & Uvjeti Korištenja:

    "Želimo okruženje u kojem svatko bez ustručavanja može iznijeti svoje misli i stavove. Stoga, poštujte druge članove, bez obzira na njihove stavove i mišljenja. Forum je mjesto gdje se susreću ljudi različitih osobnosti, tako da očekujemo toleranciju s Vaše strane."

    "Moderatori i administratori na forumu su forumaši jednaki Vama. Radi se o volonterima koji dobrovoljno troše svoje slobodno vrijeme da održe red i omoguće normalnu i pristojnu diskusiju za sve korisnike, nisu tu da ograničavaju, prijete i gledaju s visoka nego da rješavaju probleme."

    Možda se radi o nekoj privatnoj svađi moderatora i baniranog korisnika ali ako ovo više ne vrijedi onda neka se izbriše ili pojasni da se ne bi još netko zabunio i zaradio ban. U naslovu teme piše da je ovo rasprava o tome da li d = G ili ipak ne
  • Eduardo
    17.5k
    pod broj jedan; ovo je definicija trollerskog upada na forum bez namjere za argumentiranu i civiliziranu raspravu. - no.2; oni koji trebaju znati o čemu se radi - znaju. Znaju i oni koji duže prate forum tako da nema potrebe da se vraćamo na to i znatiželjnima poimenice objašnjavamo o čemu se radi.
  • Mali dioničar
    14.2k
    "Moderatori i administratori na forumu su forumaši jednaki Vama. Radi se o volonterima koji dobrovoljno troše svoje slobodno vrijeme da održe red i omoguće normalnu i pristojnu diskusiju za sve korisnike, nisu tu da ograničavaju, prijete i gledaju s visoka nego da rješavaju probleme."nkdz1945

    Nemam nikakvih problema raspravljati sa dečkima koji rade tu fejsbuk stranicu.

    Ono kaj me osobno smeta NIJE stav da Dinamo nije sljednik Gradjanskog. Svatko ima pravo to misliti i osobno mi je potpuno svejedan omjer ljudi koji imaju suprotna mišljenja.

    Da li 99% dinamovaca smatra da Dinamo nema veze s Gradjanskim ili obrnuto, 99% dinamovaca misli da je Dinamo sljednik Gradjanskog. Meni svejedno.

    Ono što me smeta je narativ koji niječe uopće postojanje najjačeg hrvatskog pa i jugoslavenskog kluba u periodu izmedju dva rata.

    Današnja objava Kokotovića kao da je pao s Marsa u Dinamo 1945. je tipičan primjer toga.

    Nijekanje da su u gradu Zagrebu postojali plavi (ili modri i to mi je svejedno) prije Dinama, da su postojali Purgeri prije Dinama, da je taj klub imao šahovnici u grbu prije Dinama, da je bio nacionalni hrvatski simbol prije Dinama.

    Čemu taj ignorantski odnos na rubu mržnje?

    Ljudi imaju istu vrstu rivaliteta prema Hajduku, Zvezdi i Gradjanskom. Meni je to bolesno.

    Osobno to smatram dijagnozom, ali eto to je samo moje mišljenje. Ja ih ne bi banirao, ali moderatori znaju kaj rade. Svatko tko radi i odgovara za svoj dio posla neka donosi odluke kakve smatra ispravnima.
  • superhik
    10.3k
    i ne samo to nego i odvratno pljuvanje po ljudima koji su toliko toga dali za Gradjanski i Dinamo. Komentari tipa: trebali su školu nogometa nazvati po maseru (misleći na masera koji Dinama i Gradjanskog) ili po Amigu Magdića kojem nisu dostojni cipele očistiti
  • Slavonac
    383
    i mene bi zanimali tih 16 igraca :blush:
  • nkdz1945
    55


    Ja ne pratim objave te stranice jer ne koristim FB previše pa ne mogu komentirati njihov odnos prema Građanskom al zašto bi se stranica koja ne misli da d = G trebala baviti i Građanskim? Zar svaka objava o igraču dinama mora uključivati opis cijele karijere tog igrača prije dinama?

    Ja imam veliko poštovanje za Građanski. Za njihovu povijest i za njihov doprinos u procesu stvaranja našeg kluba u teškim vremenima. Mislim da je neispravno gurati u zaborav Građanski pa tako i sve druge klubove koji su isto tako prije dinama postojali, imali hrvatske simbole i bili uključeni u formiranju našeg kluba. Međutim na forumu se skoro nikada ne spominju ZET, Concordija, Sparta ili HAŠK.

    Ne bi išao toliko daleko da to nazivam 'ignorantski odnos' prema predratnom zagrebačkom nogometu nego mislim da se jednostavno ti klubovi ne uklapaju u narativ da je dinamo građanski. Ljudi naglašavaju ono što im paše i što se uklapa u njihov način razmišljanja/ svjetonazor.

    Npr: prije par tjedna je Eduardo objavio životopis igrača Građanskog Svetozara Đanića. Čovjek je objavio zaista ozbiljnu količinu informacija o igraču koji je na internetu skoro pa nevidljiv i to o igraču Građanskog koji je nastavio igrati za klub i nakon što je krenuo rat. Među svim obožavateljima Građanskog (a mislim da ih na forumu ima puno) 5 ljudi je dalo like i nitko nije odgovorio. Mislim da se zna zašto. U kratko većina ljudi naglašava ili obraća pažnju na one stvari koje im pašu a ostalo ignoriraju pa tako i ovaj lik koji vodi FB stranicu.
  • Mali dioničar
    14.2k
    Međutim na forumu se skoro nikada ne spominju ZET, Concordija, Sparta ili HAŠK.nkdz1945

    Zbog toga jer navedeni klubovi nisu bili najuspješniji zagrebački klub. A tko god želi objaviti bilo kakvu informaciju vezano za te klubove dobrodošlo je. Navijači tih klubova nisu se nazivali Purgeri.

    Dinamu i Gradjanskom je zajedničko da su najuspješniji zagrebački klubovi, da su plavi i da su najpopularniji zagrebački klubovi. Gradjanski je i uspješniji jer je u dvadesetak godina osvojio 5 naslova Jugoslavije, Dinamo u 45 godina 4 naslova. Dinamo ima europski trofej, Gradjanski nema.
  • Captain America
    13.8k
    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/najtrofejnija-dinamovska-obitelj-ovi-doktori-u-klubu-su-gotovo-pola-stoljeca-osvojili-su-cak-46-trofeja-15068039

    Ako, dakle, pitate doktora Šojata, specijalista ortopedije, rođenog 1951. u Zagrebu, nema nikakve dileme.

    - Ma kakvi, jasna je stvar da je Dinamo sljednik Građanskog, tu spora ne bi smjelo biti - kaže Šojat i zaroni u živopisna sjećanja.

    - Imao sam privilegiju biti dio toga. Igrači Građanskog su se nalazili svake prve srijede u mjesecu u Vinodolu. I mene je tata vodio sa sobom. Tamo je dolazila kompletna ekipa Građanskog, od Cimermančića, Lešnika, Wölfla do Glasera i Brozovića, a dolazio je i pokojni Bazala, on je bio tajnik. Sjedio si i upijao. A oni, oni su svi bili gospoda, zrihtani, u odijelima. Pa krenu priče kak su 'rešili' Liverpool sa 5-1, pa tada jaku Viennu... Svi su posle pričali, i doista je to valjana teza, da bi Građanski da nije bilo Drugog svjetskog rata, bio momčad u rangu Bayerna, Milana, Ajaxa... To je bila fantastična momčad.

    Koju je, dakle, kroz svoje ruke oporavljao Josip Šojat.

    - Tata je u Građanski došel 1943. godine. Tada vam je to izgledalo ovak: On i doktor Sremac, inače veliki prijatelji, radili su zajedno u Vinogradskoj i na poziv Građanskog došli su delati u klub. A Građanski, poslije jasno i Dinamo, u našoj je kući bio svetinja. Nisi mogel proći ispred tranzistora, a kamoli kaj drugo. Samo Građanski, samo Dinamo. Satima je mogao pričati o nogometu. Sećam se, tata mi je bil veliki prijatelj s Anđelkom Marušićem Feratom, poznatim hajdukovcem i krasnim čovjekom; bili su sportski rivali, ali kad bi telefon zazvonio, oni bi satima razgovarali o nogometu. Do telefona nisi mogel doći... Uglavnom, tati je to bilo sve. A 1945., kad je došla druga vlast, satrala Građanski i osnovala Dinamo, on je nastavio raditi tamo. Dinamo je, dakle, Građanski, tu nema spora.

    Za rješit tu debatu za sva vremena.
  • Tom Hanks
    2.6k
    Ja znam zubara kaj veli kako je dinamo hašk tu nema spora,nije mi jasan al eto
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.