• og1986
    2.9k


    Njemačka mi je čudna jer su donijeli dosta problema, a ne čujem da se građani puno bune.
    Štoviše vidio sam par obitelji čije su kćeri silovane i ubijene, a oni su otvorili udrugu za "civiliziraniji" prihvat migranata.

    Ako ti netko ubije dijete i ti i dalje ne mijenjaš mišljenje, e onda mislim da su bitku za normalan svijet davno izgubili.
  • marcio amoroso
    31.9k

    Itekako se bune, na svakoj objavi o bilo kojoj kriminalnoj radnji je tisuće komentara koji osuđuju ulazak kriminalaca u državu.

    Jedan AFD koji je jako desno, skoro pa nacistički desno je osvojio 10 posto na zadnjim izborima. Sve više shitstorma je na sve to, ali jednostavno na drugoj strani imaš zelene i lijeve koji su oduševljeni sa svim tim.
  • masacusec
    3k
    U zemljama zapadnog svijeta, pobuniti se protiv nečeg nametnutog, prvenstveno ciljajući na prisilnu heterogenizaciju društva i spajanja nespojivog, znači sebe staviti pod povećalo i privući na sebe stigmu ekstremne desnice opasne po društvo.
  • Simke
    497
    7wywpcyw8f1pw3au.jpeg

    :lol:
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Inače, zanimljivo mi je ovo s cijenom naftnih derivata i koliko je kod nas sve suludo.

    Država je ograničila cijenu nečega na tržištu, što je apsolutno suludo, čak i pomalo bolesno.

    Država, koja od prodajne cijene jedne litre tog istog derivata uzme skoro 60% :lol:

    Znači, da nema te države i njenih suludo visokih poreza, trošarina i nameta, litra tog derivata na "podivljalom i zlom tržištu" bi stajala oko 5 kuna.

    Državi nije palo na pamet spustiti trošarine ili pdv, već je ljudima koji prodaju te iste naftne derivate onemogućila da zarade bilo što prodajom tog proizvoda. Opravdanje je da su si oni taj novaj predvidjeli u projekcijama za proračun. Vidi molim te...i ja sam si početkom godine napravio projekciju da ću okrenuti jednu žensku, al neće pa neće, šteta što nemam instrumente prisile u rukama!

    Najbolje od svega, građani RH mahom odobravaju i pozdravljaju odluku države o ograničenja. Brižna vlada će od tih ograničenih 11kn uzeti samo 6,3 kune.

    B-O-L-E-S-N-O
  • Papastrumf
    9.3k
    Trosarine drzave su nadrealne, to svakako stoji.

    Distributeri su npr. prije nekoliko godina radili po marzi od 70 lipa po litri, a danas rade po cca 2.20 kn po litri.
    To je isto jako velika marza.
  • Dino
    2.2k
    Ne razumijem samo koja je poanta tolkog poreza i kad je on uveden. Sigurno nije cilj prelazak na elektricna vozila.

    Da se razumijemo nije Hrvatska jedina s ogromnim porezima na gorivo al je pri samom vrhu. No ne vidim koji je cilj toga.
  • Neki tip
    19k
    70 lipa po litri, a danas rade po cca 2.20 kn po litri.Papastrumf

    Kunu i 20 im je marža, ne 2.20

    Doduše, ako na dizel misliš, onda jesi u pravu
  • Neki tip
    19k
    No ne vidim koji je cilj toga.Dino

    Iz toga ti se financiraju Hrvatske ceste, a donedavno su i HŽ.

    Naravno, dio kolača ide izravno u proračun, no zašto baš toliko odvajanje za državu, e to je povezano s ovim gubitašima gore.

    Ceste, za razliku od autocesta, nemaju prihod od cestarina, od nečega ih se mora financirati, nije nelogično to činiti od goriva, ali jest ako njima nije efikasno upravljano.. pa se generiraju veći gubici nego što bi trebali. I izdvaja više nego što bi trebalo.
  • Dino
    2.2k

    Aaa razumijem. To ima smisla.

    No, zar nije da gradovi, koji nemaju nikakvih prihoda od goriva, financiraju odrzavanje cesti?

    Odnosno, zar se tolki prihod od poreza trosi na odrzavanje iskljucivo drzavnih cesti?
  • Neki tip
    19k
    Spoiler alert, nek ne čitaju oni koji još nisu, a planiraju odigrati igru The Last of Us 2.

    Odigrao sam dakle The Last of Us 2, nakon što sam 3x prošao sjajnu The Last of Us.

    U najnasilniju igru koju sam ikad vidio, u apsolutni postapokaliptični horor ljudskog društva uspjeli su ubaciti:

    - lezbijsku ljubav židovke i nežidovke (jedna od dvije glavne junakinje)
    - maskuliziranu fizionomiju druge glavne junakinje (ajd, donekle opravdano treningom za prezivljavanje)
    - one dvije lezbijke gore imaju crno dijete
    - zidovka je hodala s Azijcem, da nije poginuo saznao bi da ga je varala s crncem s kojim je očito zacela to dijete
    - ova druga, maskulizirana glavna junakinja, napušta svoje "pleme" i brine se za suparnika koji joj je spasio život (ok, može)
    - taj suparnik zapravo je suparnica koja je odbačena od svog plemena, religijskih fanatika koji nisu mogli prihvatiti da se, premda rođena kao djevojčica, osjeća kao dječak.

    Mislim, igra je i dalje sjajna, al jebomepas kao da je za Netflix, a ne plejku pisan scenarij. :lol:
  • Dudu
    2.6k
    Realno kasno su se i sjetili, pa gdje ćeš bolji način za širenje propagande od igrica.
  • Mali Zeus
    9.2k
    Jesu bar lezbe dobre?
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Propaganda koja se provodi putem tih modernih platformi je takva da bi posramila i goebbelsa
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.