• Infinity
    15.3k
    Kod nas ce zabraniti ulaze u objekte necijepljenim i onima bez negativnog testa i ja se mislim cijepiti. Oko mene su svi cijepljeni Pfizerom. Oni koji su ranije imali koronu su imali bol u ruci. Oni koji nisu preboljeli koronu su imali temperaturu. Mozda je slucajnost, al zanimljivo kako se to poklopilo kod desetak ljudi.

    Ja cu tog Pfizera pa nek bude sta hoce.
  • Baneki
    731
    Koliko doza mislite da će biti? Sad je treća aktualna, a na nekoj francuskoj aplikaciji ih ima osam. Plenković je nabavio 18 milijuna samo od Pfizera, to bi bilo četiri, pet...
  • SAS1987
    13.5k
    Oni koji nisu preboljeli koronu su imali temperaturu.Infinity

    I ja sam dobio temparaturu nakon druge doze :smile:
  • Bivsi
    4
    Žalosno je pročitat ovo.

    Desetljećima trn u oku, generacije se borile za prave stvari, a sad se dopušta da nas dokrajče najbrutalnijim represalijama. Što je najtužnije da se očito ne vidi šta digitalni certifikat zapravo predstavlja. Nije to samo stvar ove grupe već i drugih, naravno.

    Al od navijača u Hrvatskoj sam definitivno očekivao više, kao buniš se protiv personaliziranih ulaznica i vouchera, a aktivno se bodes - a čuj, ne zbog svog zdravlja, već zbog pogodnosti - da bi se iza zavjesa razvila QR code diktatura. Malo morgen, gledajte Kineze, uskoro i Francuze pa i nas.

    Svaka čast pojedinim navijačkim skupinama na zapadu koje su dalje vjerne ultra mentalitetu, za nas samo vidim crno. Šteta, pada i to slavno ime.

    Laku noć!
  • Bosna86
    11.6k
    shvaćaš li ti da to znaci i kraj grupe… Još par generacija ako nam propadne to je kraj za tu slavnu grupu
  • NORTE
    9.3k
    Najraširenija cjepiva postala sve manje učinkovita pred delta sojem, a to je tek početak jer još je ljeto.
  • SAS1987
    13.5k
    nikad ne idi u bitke u kojima nemaš šanse pobijediti jer će to oslabiti tebe a ojačati protivnika.
  • Baneki
    731

    Mnoge situacije u prošlosti su izgledale da nema nikakve šanse pa su se stvari preokrenule. Uostalom ni jedna tiranija nije prošla test vremena pa neće ni ova.
  • martens
    323
    Koje su to grupe ostale vjerne "ultra mentalitetu" i sto je to uopce ultra mentalitet? S cim usporedujemo uopce izvorni ultra mentalitet? Jer ako ih usporedujemo sa izvornom ultra ideologijom danas niti jedna tribina na svijetu, osim eventualno nekih u juznoj americi ili zemljama treceg svijeta moze uci u tu kategoriju.
    Jesu li kleknule sve tribine kad su prihvatile personalizirane ulaznice?
    Ili je to priprema koreografija prije sluzbenog otvaranja tribine za utakmice?
    Koristenje razglasa? Internet? Marketing grupa i prodaja suvenira?
    Ko odreduje sta je "ultra" u odredenom vremenu i odredenom okruzenju?
    Po izvornim "standardima" jedini oni koji su ostali "vjerni ultra mentalitetu" su oni koji vise ne postoje.
    Ali da te pitam opet... bi li talijanski ultrasi iz 1970-ih godina za koje se moze reci da su kreirali osnove onoga sto se danas pausalno naziva ultra mentalitet, prihvatili personalizirane karte da su im bile nametnute u njihovom vremenu?
    Bi li spremali koreografije ili koristili razglas u tom vremenu da je to tada bilo moguce i bi li imali internet stranice da su tada postojale?
    Ti "izvorni" su to ocito, vecina njih, prihvatili u ovom vremenu jer ih je, vecina, danas i dalje prisutna na svojim tribinama manje ili vise.
  • Bivsi
    4


    Shvaćam, znam da bi znatno utjecalo - al se ovo strašno kosi sa principima ultra pokreta i opće slobode. Ovo što dolazi je gore od svake "tessere del tifoso" - a mi smo dio toga.

    Al tužnije od toga je što se gazi ono "ili ćemo svi ili će nitko" ... pošto je među navijačima veći postotak onih što neće podržati instrumente ove tiranije, grupa će sad dugoročno svakako gubiti dosta potencijala.
  • Bivsi
    4


    Šta je sa onim "na našem putu samo najhrabriji ostaju"? :)

    Ne slažem se, pogledaj samo u susjednu nam BiH i kako ljudi tamo doživljavaju koronu. Sigurno je posljedica apsolutnog kaosa od države, ali ljudi bar imaju muda raditi ono što misle.

    Vjerujem da najmanji dio ljudi više vjeruje maskama, testovima, terapijom ali svejedno radi sve šta se "mora".
  • martens
    323
    Mogli bi dva dana nabrajati sto danas sve na tribinama zadire u opcu slobodu. Ne samo opcu nego slobodu opcenito. U ovom momentu na stotine i stotine navijaca u HR ne moze uci na stadion iako nemaju zabrane i nisu pravomocno osudeni ni po jednoj tocki zakona o navijacima. I koja je alternativa da se tome suprotstavi opcim bojkotiranjem i gdje to vodi.
    Postojao je otpor prema personaliziranim kartama u HR... od strane boysa. Ostali su prihvatili i nisu podrzavali nikakav vid otpora tome. I koja je alternativa u tom trenutku za boyse? Da sjede po birtijama dok zivot tece za sve, ukljucujuci prakticki apsolutno svaki stadion i tribinu u europi na kojem se ne moze uci bez karte na ime. Kroz povijest drzava reagira na ultrase tako kako reagira a ultrasi se prilagode ili nestanu. Samo nekim drustvenim strujanjima i normama se ne mozes oduprijeti. Sto ne znaci da i ovo treba prihvatit na duge staze.
  • SAS1987
    13.5k
    kada nemaš izbora onda ideš u bitku iako si slabiji. A kada imaš prostor za bilo kakav manevar onda to trebaš iskoristiti.

    Uostalom ni jedna tiranija nije prošla test vremena pa neće ni ovaBaneki
    Kao što kaže moj "potpis" na sportnetu: There are only two forces in the world, the sword and the spirit. In the long run the sword will always be conquered by the spirit. Napoleon Bonaparte

    Proći će, samo što će još trajati.

    na našem putu samo najhrabriji ostajuBivsi
    Što bi konkretno navijači trebali napraviti po pitanju covida? Prosvjed? Napad na stožer? Šamarati ljude koji provjeravaju covid putovnice? :smile:
  • martens
    323
    tužnije od toga je što se gazi ono "ili ćemo svi ili će nitko"Bivsi

    Nije istina. Da je iskljucivi uvjet za ulazak na stadion primljeno cjepivo, to tvoje bi drzalo vodu.
    Ovako te kosta 10eura ekstra. Za kavu i frizuru covid industriji.
  • Jura
    210
    Covid potvrde su besmislene jer je dokazano da i cijepljeni ljudi mogu širiti zarazu. U Izraelu, Islandu i Malti 90% cijepljenih a broj zaraženih raste ( a tek dolazi sezona virusa).
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.