• Neki tip
    18.4k
    Čitam maloprije neki tekst o onom svakogodišnjem istraživanju razine sreće nacija diljem svijeta..

    Kao i skoro svake godine, Finci na vrhu, nekad su to Danci, a uvijek svi ti nordijci i skandinavci kroje vrh poretka..

    Zanimljivo ispalo da smo mi skočili na 23. mjesto s indeksom sreće 6.5 (1 najnesretniji, 10 najsretniji), a obično smo između 50. i 70. mjesta s "indeksom sreće" 5.5.

    Tumači se to činjenicom da zbog nevolja kojima smo svjedočili, osim pandemije tu su ipak bili i potresi, imali smo priliku "doznati" da se možemo osloniti jedni na druge, kao društvo.

    Kako bilo, nije ovo nikakva egzaktna znanost naravno, ali meni je evo na razini razbibrige zanimljivo pa poželih provjeriti "razinu sreće" Zonaša. :)

    Ako je ocjena 1 najniža moguća, a 10 najviša razina sreće, kako biste ocijenili osjećaj sreće u svom životu/svojim životom? Onako, kad podvučete crtu. :)
    1. Razinu sreće u svom životu i svojim životom ocijenio bih brojem: (86 votes)
        1
          2%
        2
          0%
        3
          6%
        4
          3%
        5
        8%
        6
          7%
        7
        24%
        8
        23%
        9
        15%
        10
        10%
  • db-izbjeglica
    11.8k
    Živ, zdrav, obitelj također koliko je realno i moguće s obzirom na dob, krov nad glavom, hrane u izobilju, pitka voda na dohvat ruke, grijanje zimi, hlađenje ljeti, odjeće i obuće na bacanje, imam struju, kanalizaciju, internet, plin, posjedujem automobil, 2 računala, pametni telefon, televizore, sve žive kućanske aparate, omogućeno obrazovanje za praktički 0 kuna, koje je i obavljeno i omogućilo korektan posao sa sigurnim i pristojnim primanjima. Nisam u svađi s nikim i imam krug dobrih prijatelja. Zapravo, jedino što mi fali je normalna i umno neporemećena ženska za osnivanje obitelji.

    Imam osjećaj da bi me pogodio grom iz vedra neba da stisnem manje od 9 jer bi ispao nezahvalno đubre.

    Također, iz nekih putovanja i doživljaja svijeta, mislim da je Hrvatska jedno od najugodnijih mjesta za život na svijetu. Brutalno smo pozicionirani, klima je fenomenalna, na zadovoljavajućem smo stupnju razvoja i međuljudski odnosi su (još) koliko-toliko normalni. Mislim da nigdje na svijetu sa manjom količinom inputa ne možeš ostvariti veći output. govorim u outputu u globalu, što je skup kompromisa u svim segmentima.
  • Dino
    2.1k

    Apsolutno, da! Ljudi nisu ni svjesni kaj sve imaju i uzimaju tak neke svakodnevne luksuze “zdravo za gotovo” dok ne dode do pomanjkanja hrane, struje i slicno. Iz istih razloga sam stavio devetku (osim ovog sa zenom :grin: )
  • Neki tip
    18.4k
    istih razloga sam stavio devetku (osim ovog sa zenom :grin:Dino

    Tebi žena ne treba? :)

    Izbjeglica bi je htio.

    Ja je imam.

    A sva trojica smo stavili 9...

    Zaključak: žena ne utječe na razinu muškarčeve sreće. :grin:
  • SAS1987
    13k
    Zaključak: žena ne utječe na razinu muškarčeve srećeNeki tip sa Zapada

    Osim ako je loša :rofl:
  • Dino
    2.1k
    Tebi žena ne treba?Neki tip sa Zapada

    Zasad mi ne treba, al poanta je tu :lol: :up:
  • Nolifer
    5.9k
    S obzirom kaj sam sve prošao zbog zdravlja, sretan sam da sam živ i zdrav, te da nakon ovih razornih potresa imam krov nad glavom, ostalo tipa putovanja, želje su svakako tu, ali za to treba strpljenja i vremena. A i Dinamo prošao Spurse, tako da čista 10tka
  • xavier
    11k
    S obzirom kaj sam sve prošao zbog zdravlja, sretan sam da sam živ i zdravbbbjura

    Ovo je zapravo jako bitna razlika u gledanju. Ti kažeš da si sretan što si živ i zdrav nakon svih problema koje si imao (ne znam naravno o čemu se radilo) i to je apsolutno ispravan stav. Netko drugi bi na tvom mjestu rekao "kako bih uopće mogao biti sretan s obzirom na sve probleme koje sam imao".

    :up:
  • Nolifer
    5.9k


    Hvala,

    nije sve za javnost,

    al da bilo je svega i zato mogu to tako reći tj napisati tu... :wink:
  • xavier
    11k


    Ma sve 5, nije ovo moje ni bilo pitanje nego sam samo konstatirao da nemam pojma što ti je bilo. Da ne bi netko krivo shvatio post.
  • Neki tip
    18.4k
    Da malo sumiramo..

    2 forumaša su na ljestvici označili ocjenu 1 te se iskreno nadam da se radi o trolanju i zafrkavanju, a ne stvarnoj životnoj nevolji koja bi razinu sreće doista držala na najnižoj mogućoj ocjeni. :(

    Nijedan forumaš nije označio ocjenu 2.

    Trojica su svoju sreću označili dosta niskom trojkom, a toliko ih je svojoj razini sreće dalo i ocjenu 4.

    Ocjena 5 - 4 forumaša.

    6 - 5 forumaša

    7 - najviše, 12 forumaša

    8 - devetorica (9)

    9 - 7 forumaša

    Maksimalnih 10 označila su 4 forumaša.

    Kad se sve ocjene zbroje i podijele, dobije se prosječna ocjena od 6.775 što je nešto više od državnog nam prosjeka.

    Slobodno bih to protumačio ovako - u prosjeku smo mlađi od državnog prosjeka, a mlađi ljudi prema istraživanjima optimističnije gledaju na život, imamo iznadprosječan udio visokoobrazovanih uz što obično ide i bolja materijalna situacija, rekao bih i da smo iznadprosječno društveno uključeni, aktivni, solidarni.

    (Uz nabrojano, svi smo navijači Dinama, a ta populacija ovih dana ima razloga biti sretnija od općeg prosjeka. :grin: )

    Eto, onako na brzinu, na temelju ranijih anketa i općih zapažanja.

    Rezultate bih stoga proglasio očekivanima.

    Svima želim puno, puno sreće! :)
  • seljak86
    2.2k
    Pročačkao sam neke starije teme pa se nadam da nisam previše opstruirao rezultate glasanjem godinu dana nakon kaj si komentiral rezultate :grin:
  • deda
    26.3k
    Ja kao moderator za neke teme nemam pojma da postoje :rofl:
  • seljak86
    2.2k
    Ma kad mi dodijaju ove najpopularnije malo okrenem stranicu čisto da vidim kaj ima i onda ko padobranac se nakon godinu dana uključim u temu :lol:
  • Mali Zeus
    8.7k
    Žena, nešto djece, ok posao, para dovoljno iako uvijek može više, al najvažnije zdrav. 7/10.
    Puno toga ovisi kako gledaš na stvari oko sebe i život općenito.
  • Neki tip
    18.4k
    Žena, nešto djece, ok posao, para dovoljno iako uvijek može više, al najvažnije zdrav. 7/10.
    Puno toga ovisi kako gledaš na stvari oko sebe i život općenito.
    Mali Zeus

    Slažem se. I zato mnogi s ovim što si nabrojao bez problema procjenjuju na 9/10. ;)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.