• Olmic
    2.8k
    Mikic je bio ozbiljna opcija, ali nista od njega
  • Ivdzo11
    3.1k
    kakvo je stanje, jesmo li bar blizu imenovanja SD?
  • Olmic
    2.8k
    pojma nemam, ovo sam bio u drustvu osoba bliske Mikicu
  • Neki tip
    19.6k
    Mikic je bio ozbiljna opcija, ali nista od njegaOlmic

    Ovo je jedna od ozbiljno uznemirujućih informacija, ako je točna.

    Da je ozbiljna opcija za sportskog direktora bio čovjek koji nema doslovno nikakvog iskustva u tom ni sličnom poslu.

    Bio je pomoćni trener i to je to. Ozbilja opcija za sportskog direktora. :yikes:

    Mogu se samo nadati da nije istina da su ga ikad razmatrali (nemam ništa protiv Mikića kao osobe).
  • sport
    2.4k
    Prema ovim imenima koja se spominju oni očigledno traže SD koji će to biti samo na papiru jer će konce vući netko drugi.
  • NitkoBitan
    12.9k
    oni očigledno traže SD koji će to biti samo na papiru jer će konce vući netko drugi.sport

    Problem je da nema tko vuci konce. Tko ce nametati zelje i zahtjeve? Peras? Barisic? Podnar? Eventualno po izjavama Jakirovic.
  • Mali Zeus
    10.3k
    ↪Olmic kakvo je stanje, jesmo li bar blizu imenovanja SD?Ivdzo11

    Pitanj @sanjinlego.
  • OsamŠest
    2.6k
    Ne mora bit da su ga oni sami od sebe zvali.. Možda je i on poslao CV, pa ipak dobio poziv za razgovor.. :grin:
  • Bosskovitz
    7.9k
    Ako netko navikne u "brodićima" vidjeti pojačanje, i to doista i donosi uspjeh na razini nekakve Olimpije ili Zrinjskog, nisam siguran da mu je baš lako prebaciti se na Dinamo.Neki tip

    Ovog se i ja bojim, ali s druge strane: od imena koja se vrte, on jedini ima potencijal. Zeku volim i poštujem kao i svi ovdje, ali njega je vrijeme pregazilo i on je za mirovinu ili počasnu funkciju, ne za mjesto sportskog direktora koji treba raditi 10 sati dnevno. Mikić nema neku referencu, što god ja mislio o njemu.

    Ovaj jedini iza sebe ima neki rezultat, impresivan na toj razini i s upitnikom može li napraviti rezultat na višoj, našoj razini. Druga dvojica nemaju tog upitnika - jedan nema ni iskustvo iz Olimpije, a za drugog u potpunosti znamo na čemu smo. Upitnik je potencijal. Radije bih probao s nekim tko može biti vrhunski jer je pokazao da overperforma na nižoj razini nego uzeo nekoga tko nema nikakvog iskustva ili tko provjereno neće donijeti prevagu.

    Ono što bih više od sva tri imena volio vidjeti je nekoga s jasnom vizijom igre, razvoja i kompletne sportske slike Dinama. Ne glavnog klupskog menadžera za igrače, nego zaista direktora nogometa. Krvna slika je jasna: imaš potentnu nogometnu školu, određene budžete koji nisu veliki ali nisu niti nepostojeći, sportske ciljeve - budimo realni - vrlo dohvatljive i realne, klupski imidž što se razvoja igrača i europskih uspjeha tiče prilično respektabilan. Treba nam vizija što napraviti s tim što imamo i u kojem smjeru ići, a ne samo koje igrače dovesti na zimu.
  • Neki tip
    19.6k
    Ovog se i ja bojim, ali s druge strane: od imena koja se vrte, on jedini ima potencijal.Bosskovitz

    Slažemo se, komentirao sam ga i par stranica ranije na sličan način:

    Čovjek koji, barem na papiru među ovom trojicom, ima čak i najbolje (premda za mene daleko nedovoljne) reference za sportskog direktora Dinama, Goran BoromisaNeki tip

    No bojim se da je tu do proklamirane konkurencije, a ne njega.

    Velim, možda bi on čak bio i pun pogodak, ali pozicija sportskog direktora nije isto što i nogometaša. Dikod pogodiš, dikod ne, nadoknadiš promašaje pogođenima.

    Ovdje si to ne možeš dopustiti. Imaš jednog jedinog i taj mora znati. A ako ne zna, ode najmanje jedna sezona u krasan klinac.

    Uglavnom, da, isto vidimo ovu situaciju.
  • Captain America
    14.5k
    Pojavljivala su se u medijima neka imena (Jozak, Zajec, Mikić, Boromisa, Mance), ali te informacije su dolazile iz nekih drugih, a ne maksimirskih izvora. Kad smo malo “prekapali” po klupskim adresama, doznali smo da zapravo nitko od spomenutih nije u prvom planu, da su se njihova imena spominjala onako usput, kao neka razmišljanja. I da Dinamo zapravo još nema idealno rješenje. Pitanje jest hoće li ga uopće imati i hoće li taj čovjek koji bude izabran biti pun pogodak ili još samo jedan prolaznik kao što je to bio Dario Šimić. Koji je na koncu ispao Pedro, a zapravo niti jednog trenutka nije mogao samostalno odlučivati.

    Dok se mi tu raspravljamo o SD, gamad će vjerojatno postaviti Glovo dostavljačicu za prvog operativca, odnosno operativku kluba.
  • Patak
    2.3k
    Možda bi tu trebalo uložiti u neko ime koje poznaje određeno tržište, već sam pisao o Salihamidžiću kao primjer nekoga tko bi mogao lifrati odlične a ne skupe igrače. S njemačkog tržišta u HNL je došlo par dobrih igrača hrvatskog podrijetla, sigurno ima i drugih dobrih igrača. Neki domaći SD će raditi tako da će razgovarati s menadžerima koji će mu nuditi igrače a da sam nema pregled situacije ni jednog tržišta.
  • Kujtim Shalla
    2.3k
    Ne dovode takve jer ih treba dobro platiti, a onda nema njima casha
  • Eduardo
    17.8k
    Ja među svim spomenutim imenima ne vidim niti jedno koje može ostvariti i osigurati dugoročan uspjeh Dinama - prvenstveno zbog njihovog dosadašnjeg CV-a i uprave kluba za koju smatram da nije sposobna uhvatiti se u koštac s tim zahtjevima. SD i uprava jednostavno moraju zajedničkim snagama raditi na postizanju ciljeva kako bi stvorili ravnotežu između trenutačnog uspjeha na terenu i stvaranja strategije kojom će ostvariti perspektivnu budućnost i dugoročnu održivost kluba. To uključuje zajedničko strateško i precizno planiranje i analizu tržišta, rada klupske akademije, usklađivanje sportskih ciljeva s financijskim mogućnostima kluba i još mnoštvo toga, ali ovo su neki od ključnih aspekta.

    Možda je netko od njih u talu s ovim ljudima u upravi sposoban kratkoročno pobrinuti se za transfer politiku kluba i napraviti dobar posao na zimu te osigurati dovođenje igrače koji u ovom trenutku odgovaraju trenerskim zahtjevima i filozofiji kluba (ako uopće postoji), ali viziju, hrabrost i stručnost za donošenje odluka koje će dugoročno koristiti klubu među kombinacijom ovih ljudi jednostavno ne vidim. Tu ne vidim autoritet pred čijom bi se pojavom, znanjem i stručnošću uprava dala 'slomiti' pokušavajući zaštiti neke svoje ideje i interese.

    Ključna riječ u svemu je dugoročno, dugoročna vizija, građenje za budućnost i stvaranje temelja za prednost među najvećim konkurentima koliko god je moguće duže u ovom dinamičnom svijetu nogometa gdje se stvari mijenjaju svjetlosnom brzinom.
  • Olmic
    2.8k
    Bozidaru Sikicu ponudeno da bude SD kaze osvrtnik
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.