• Maksim Maksimirski
    4.5k
    Otvorio bih ovu temu jer smatram da postoje igrači Dinama koji su debelo podcijenjeni. Ako je tema suvišna ili promašena neka moderatori reagiraju.

    Da krenem sa podcijenjenim igračima:

    Fatos Bećiraj: 90 utakmica (30 golova)
    Bio je prvi strijelac HNL-a u sezoni 2011/12, kasnije je bio kapetan crnogorske reprezentacije. Vjerojatno najsnažniji napadač Dinama u zadnjih 20 godina (tenk) i vrlo borben igrač kao i svi albanski igrači koji se nikad ne predaju. Imam dojam da nikad nije bio dovoljno cijenjen od strane dinamovih navijača.

    Miroslav Slepička 25 utakmica (11 golova)

    Bilo je sto puta gorih napadača u Dinamu (pa i u novije vrijeme) ali je Slepička svima ostao u sjećanju kao predmet sprdnje, što zbog prezimena što zbog negativnog vremena kad je igrao u Dinamu. Pamtim ga po sposobnostima asistiranja (čak i petom), po hattricku Croatiji Sesvete i po golu u Briselu za pobjedu Dinama nad Anderlechtom. Slepi je inače bio i češki reprezentativac.


    Ante Rukavina 103 utakmice (20 golova)
    Po meni su svi igrači iz tog perioda ranih 10-ih debelo podcijenjeni pa tako i Ante Rukavina. On je u najvažnije doba dinamovih sezona uvijek bio fantastičan a to je bilo ljetno doba kad se igraju kvalifikacijske utakmice za europska natjecanja. Kasnije bi se uglavnom ugasio i spominjalo se kako on zna i voli igrati samo na savršenim ljetnim travnjacima i kako mu ne pašu zimske kaljuže. Zabio je važne golove protiv Ludogoretsa, Gyora i Villarreala.

    Duje Čop 67 utakmica (43 gola)

    Što reći nego da je igrao za Dinamo u krivo vrijeme. Zabijao je konstantno, bio je i prvi strijelac HNL-a u sezoni 2013/14, čisto solidan igrač koji je kasnije igrao u španjolskoj i talijanskoj ligi. Kasnije se vratio u Dinamo i igrao skoro za džabe pa ga svejedno i iz te kratke druge epizode pamtimo po izborenom penalu protiv Genka u Belgiji. Nažalost pamtimo ga i po tome što je u Šibeniku izbacio Dinama iz kupa prije par mjeseci.

    Josip Pivarić 115 utakmica (8 golova)

    Sasvim solidan bek kojeg su navijači Dinama baš kao i Hrvoja Čalu prije toga bezrazložno uzeli na zub. Kasnije se dokazao u Dynamo Kijevu i u hrvatskoj reprezentaciji.

    Petar Stojanović 121 utakmica (2 gola)

    Još jedan dežurni Pedro. Vrlo prodoran, brz i hrabar igrač koji bi ponekad zbog velike želje griješio ali po meni je uvijek puno više doprinosio nego oduzimao igri Dinama. Član jedne od najboljih generacija Dinama u povijesti. Igrao je konstantno kad je Dinamo izborio europsko proljeće i kad je bio na minutu do prolaska grupe u ligi prvaka protiv Shaktara. Danas ga mnogi dinamovi navijači pamte samo kao kiks igrača a bio je puno više od toga.

    Sammir 194 utakmice (48 golova)

    Jedan od najvećih ako ne i najveći talent koji je igrao u Dinamu u zadnjih 20 godina. Dva puta proglašen najboljim igračem HNL-a iako je vjerojatno to bio u barem 5 od 8 sezona koje je odigrao u Dinamu u prvom mandatu. Sammir je bio daleko najbolji igrač Dinama u tom periodu i kao takav je predstavljao klub koji je tada (zbog Mamića) bio omražen u široj javnosti. On je bio lice tada omraženog kluba. Nije Sammir nikad ništa loše učinio ili izgovorio prema klubu, protivnicima ili javnosti. Njegov najveći grijeh je bio to što je tu i tamo volio provode. Prije 40 ili 50 godina bi ga zbog noćnog života nazivali boemom poput Lamze a 2010. su ga nazivali pogrdnim imenima. Ajde barem je ostala priča da je Sammir u svoje vrijeme i pijan bio bolji od ostatka ligaške konkurencije. Postojao je i mit da ga se (kao godinama najboljeg igrača HNL-a) gura u reprezentaciju ali dovoljno je vidjeti da Sammir ima samo 7 nastupa za reprezentaciju dok ih recimo mnogostruko netalentiraniji Drago Gabrić ima čak 5 u tom istom razdoblju. Majstor Sammir je podcijenjen jer je igrao u klubu u krivo vrijeme i sa pravom se žalio kad ga klupska stranica nije uvrstila među značajne desetke u povijesti kluba.

    Kevin Theophile Catherine 91 utakmica (3 gola)

    Ne zamjerite mi ali ovo je najpodcijenjeniji igrač otkad ja pratim Dinamo a to je ugrubo zadnjih 20 godina. Theophile je bio NAJBOLJI stoper NAJBOLJEG Dinama u ovom stoljeću. U Dinamo je došao sa 28 godina kao iskusnjara koja ima preko 200 nastupa u Ligue 1 i koji je odradio čitavu sezonu u Premiershipu. Prije dolaska u Dinamo je ponekad bio i kapetan tada kvalitetnog prvoligaša St.Etiennea. On je u Dinamu bio fantastičan cijelo vrijeme pa čak i ovu zadnju sezonu kad se znalo da će otići iz kluba jer mu ističe ugovor. Nažalost pogriješio je u dvije utakmice koje je šira javnost (derbi navijači) najviše popratila a to su utakmice protiv West Hama u Zagrebu (prvo kolo EL) i poznata utakmica protiv Shaktara. Površni navijači ga pamte po ta dva kiksa a meni je osobno Theophile u top 11 Dinama u 21.stoljeću jer je daleko više doprinio Dinamu nego što mu je oduzeo svojim greškama. Dan danas bi mi Theophile kao tek 33-godišnjak (najbolje godine za stopera) bio u prvih 11 Dinama ispred Bernauera, Perkovića, Boška Šutala pa čak i Perića. Tragedija je da ga se pamti kao kiks igrača kad je imao toliko sjajnih europskih i HNL utakmica u dinamovom dresu.
  • plavi devet
    130
    potpisujem svaku riječ za KTC
  • emilperska
    3k
    Fali Gojak po meni. Otjerali smo ga. Danas bi nam starter bio. Dao veliki obol trofejima i povijesnim rezultatima, vecina nazalost pamti samo Benficu..
  • The Undertaker
    3.9k
    U zadnjih 10 godina, po meni, najpodcjenjeniji je bio Rrahmani.
  • mali M
    3.3k
    meni je problem što nemogu reć da sam ga podcjenio nego ga nisam doživio... više mi se čini da je on procvao u italiji nego što smo ga mi podcjenili.. bio mi je jedan u rotaciji u obrani Dinama.. nit se isticao nešto previše niti je kiksao previše.. mislim da je tvoje polazište zato što vidiš kakav je sad igrač i do kuda je došao..
  • Droljo
    4.7k
    Mihael Mikić. Isto jedan od podcijenjenih igrača.
  • The Undertaker
    3.9k
    Rrahmani je kod nas bio zamjenski stoper i priučeni lijevi bek. Prodali smo ga sa 25 godina, kao gotovog igrača (ne potencijal) za 2 mil. eur da bi za godinu dana otišao u Napoli za 14 i postao standardni stoper prvaka Italije. Očito da struka u klubu nije vidila njegov potencijal ako je bio zamjena Periću i Dilaveru. Po meni, uvjerljivo najveći promašaj struke u zadnjih 10 godina.
  • mali M
    3.3k
    pa dobro tu se slažem, možda je struka fulala sa povjerenjem u njega, ali ja sam nekako shvatio ovaj topic da se radi o najpodcjenjenijim igračima općenito, od naroda.. to šta struka fula mi nemremo znati ako nekome nedaju priliku pa neznamo koliko vrijedi..
  • vjeko1701
    5.9k
    Rrahmani mi je jednostavno igrač koji je bio pouzdan i tu pouzdanost je pokazao i u Italiji. Nije sad nešto odlučivao utakmice, imao ekstra poteze...Pouzdan igrač od 25 u Dinamu vrijedi 2-3M, u Italiji 10-15. To je tako. Kod nas nikada ne bi dosegnuo tu cifru.
  • The Undertaker
    3.9k
    Cifre na stranu, nama je rezerva bio igrač koji je godinu nakon toga postao standardan u prvaku Italije. Nismo baš toliko dobri niti je on u godinu dana mogao spektakularno napredovati. Koliko se sjećam, ni navijači se nisu previše bunili.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Rahmani nije nikakav promašaj, igrao je u skladu s tadašnjom formom. Nije bio zamjena Periću nego Dilaveru i KTC-u koji su tada bili bolji. Sezonu prije Rahmani je igrao u paru s Perićem i to je bilo i najmanju ruku loše. Još mi je u sjećanju kako ga je tada jedan Radonjić u Kranjči pretrčao s centra ko da je Bale. Ili kiksevi u finalu kupa s Hajdukom. Rahmani je s vremenom rastao i kod nas, a pogotovo u Italiji, ali ne slažem se da je kod nas bio podcijenjen.
  • The Undertaker
    3.9k
    Podcijenjen: ocijeniti niže nego što zaslužuje ili nego što vrijedi.
    Cjenovno, mi ga prodali za 2 a Verona ga, praktički odmah, preprodala za 14 a danas vrijedi 25 milijuna.
    Igrački, kod nas zamjenski lijevi bek a u prvaku Italije standardan stoper. Mi smo se u međuvremenu besplatno riješili i Dilavera i KTC kojima je on bio zamjena.
    Niti struka niti navijači nisu prepoznali Rrahmanijevu vrijednost a to je definicija podcijenjenosti.
  • dumitrumitu
    502
    Ja Rahmanija i danas podcjenjujem. Pogledao sam jednu utakmicu Napolija i baš je on bio krivac za gol. Možda igra u prvaku Italije i vrijedi desetke miliona ali meni i dalje djeluje kao panj.
  • mali M
    3.3k
    ma okej Under, ali opet ti kažem u tih nekoliko tekmi + ulasci kao zamjena nije javnost ta koja je kriva što ga struka nije prepoznala ili ga podcjenila, kako god hoćeš.
  • The Undertaker
    3.9k
    Onda se mi ne slažemo oko toga što se po podcijenjen misli.
    Svi ovi koje je kolega naveo u prvom postu (osim možda Pivarića) nakon Dinama nisu igrali u boljem klubu i, igrajući tamo, pokazali da su bili podcijenjeni.
  • mali M
    3.3k
    e baš to, meni nije mjerilo da li je nakon Dinama postao igračina, nego kako smo se mi kao navijači odnosili prema igraču koji je puno više doprinosio Dinamu nego smo mu davali zasluga. to ja gledam kao podcjenjen.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.