• Mr Blue
    3.3k
    Gzira Gzira
  • Jaro
    5.4k
    preskupo, i mladjim generacijama potpuno nebitno - kao uostalom i klasicno pracenje glazbe - sluzi samo kao pozadinska ispuna, vise nije ni malo sama sebi svrha glazba.
    A nedavno vidio jedan od onih "reaction to" vidro gdje du "analizirali" neku rock stvar gdje je bila suradnja s cijelim orkestrom - veli klinac - "kako dobre zvukove su smiksali u studiju..."
    Vjerovazno nema pojma o gudackim, puhackim instrumentima i vjeruje da je sve to kompjuterski kreirano...

    Nesto slicno ovome, al ne sjecam se o kojoj tocno stvari/bandu se radilo...

  • Majki2111
    2.6k
    Pa da žalosno. Čak mi se ovaj primjer ne dopada toliko, ali kompjuter nikad neće zamjenit prave instrumente i zvuk. Al mislim da kad bi se krenulo sa nečim sličnim na veliko, bi ekipa progledala i da bi bilo pozitivnih komentara više nego negativnih.
  • Jaro
    5.4k
    moguce, a opet neki popilsrni (ok, sve manje bitni danas) glazbenici cesto duradjuju s velikim orkestrima i rade ovakve aranzmane, po klikovima su top samplirane stvati. Vjrrovatni uurok je i gotovo nikakva zarada od prodaje glazbe/klikanja...
    Zato kad pogledas listu zarada po konvertima (gdje je velika lova) su instrumentalni glazbenici, unatoc manjem broju klikova...
  • Mr Blue
    3.3k
    Majki, ako govoriš o ovom novom "trendu" gdje ekipa, pretežito mlađi, slušaju taj trap, cajka-trap i druge slične gluposti - mogu se složit s tobom. Meni osobno to nije muzika već preseravanje, ali to je moj osobni stav, svjestan sam kako nekome drugome to može bit baš to što traži.

    Ali frende, ne mogu se ne osvrnut na tvoje komentare jer ovi tvoji argumenti protiv elektronske glazbe su na pragu Jurice Pađena u Latinici prije ohoho godina kad je pred Dinom Dvornikom izjavio kako "kompjuter nikad neće napravit hit", a potonji se hvata za glavu i ne može vjerovat što sluša. Ta "tipkača ploča" kako ju zoveš i sintisajzer su proizveli neke od najikonskijih, najpopularnijih i najkvalitetnijih pjesama u povijesti glazbe i uveli revoluciju u svijet glazbe i zabave. No, i ovdje kvaliteta pjesme ovisi o kvaliteti DJ-a/kompozitora u jednakoj mjeri koliko izvedba orkestra s 200 instrumenata ovisi o izvedbi i kvaliteti dirigenta.

    A uostalom, ako je išta na ovom svijetu stvar okusa pojedinca onda je to glazba. Nazivat cijeli jedan oblik glazbe smećem jer se umjetnik umjesto instrumentima koristi miksetom je, u najmanjem slučaju, osnovno nepoznavanje materije. Svaka budala može staviti dvije pjesme u program i spojiti ih, ali to ne znači da je DJ. Potrebno je puno više znanja i vještina poput razumijevanja glazbe, načine na koji se ona sklapa, ritma i drugih glazbenih elemenata.

    E da, zbog razvoja muzike i svijeta, danas je sve veći broj ljudi koji se ima priliku baviti glazbom, ovom ili onom. Samim time, došlo je i do hiperinflacije loših bendova, loših muzičara, onih koji se bave instrumentalnom glazbom, kao i onih koji stvaraju elektronsku. No, ima i onih kvalitetnih, samo je njih danas izazov pronaći - što ne znači kako kvalitetna glazba i izvođači ne postoje. Samo je potrebno izaći iz medijski nametnutih gabarita koji serviraju trash i jeftinu zabavu (ovo je posebno istina u Hrvatskoj) i potruditi se pronaći onaj kvalietan zvuk o kojem pričamo - svatko u svom žanru.

  • Majki2111
    2.6k
    Slušam svakakve glazbe pa i onu koja je kompjuterski složena osim cajki. Ali svjestan sam koliko je ta glazba siromašna u odnosu na onaj moj video koji sam stavio.
  • Mr Blue
    3.3k
    Svakome svoje, onda. Meni je, na primjer, jako dosadan kojeg si stavio, bez obzira koliko "bogato" bilo.

    Ali, da ostanemo on-topic:
  • nkdz
    829


    Where are those that shout the loudest
    They had their time - They been and gone
    Different reasons, different stories, different types
    But look at me – I still carry on!
  • nkdz
    829



    malo za pred spavanac :)
  • Majki2111
    2.6k






    Od svega pomalo u zadnje vrijeme
  • bezvangori
    174
    Evo da se priključim temi uz jednu stvar nastavno na posljednju klapu. Nadam se da nije bilo.

bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.