• Neki tip
    19.6k
    Vidim, čujem i čitam svašta pa mi svašta i na pamet pada, a nešto od toga stavljam evo na "papir".

    Nikome osobno i ponaosob. Niti s ciljem pojedinačnih osuda i prozivanja. Kao što sam i ranije naglašavao, svatko voli na svoj način i puno pravo ima na to, pišem ono što mislim i kako ja to vidim. Nekome će se svidjeti, a drugome neće, netko će se prepoznati u jednom, a drugi u drugome, a ni prvom ni drugom ni trećem ne namećem u čemu će se naći ili neće ni u čemu i tko se uopće neće složiti s mojim viđenjem. I to je posve u redu.

    Razmišljam o svemu što ovih dana izlazi iz usta i prstiju navijača Dinama, ljudi koji vole Dinamo, pa zaključujem..

    Za mene, nije ljubav nekoga stalno kritizirati.

    Strana mi je ljubav koja 90% vremena podrazumijeva preporuke voljenome kako da bude bolji.

    Nerazumljiva mi je ljubav koja je češće gruba i otresita, nego nježna i pažljiva. Neobična mi je ljubav koja se stalno fokusira na to voljeni ima čudne "uši", malo prevelik "nos", da nekako iritantno "jede" i živcira te njegov "glas".

    Nije mi jasna ljubav koja voljenoga štiti i od nepostojećih, izmišljenih ili makar prenaglašenih opasnosti, voljenog mrzi učiteljica/poslodavac/profesor/kolege, samo ti ga neizmjerno voliš pa su u svemu i svugdje napadi i diverzije, zlostavljanja i nepravde, a ti ga eto "štitiš" čineći ga tako nemoćnim i infantilnim, osamljenim i izoliranim.

    Ne znam što je ljubavno u tome da voljenog nikada ili rijetko posjećuješ.

    Ili da velikom čašću smatraš što si mu konačno došao, nakon godina ignoriranja, a onda te voljeni nije primjereno i velebno počastio. Pa nadureno odeš i ne vraćaš se dok se ne popravi!

    Ljubav, za mene, potiče drugog, a ne traži, da raste i razvija se, ali i tebe da činiš isto, da se daješ, a ne samo zahtijevaš, da ulažeš u vaš odnos pa ćeš moći i očekivati.

    Ljubav, za mene, na voljenom vidi vrline, ljepotu, posebnost i jedinstvenost, a mana si svjestan, neke su u karakteru i dio šarma, a neke će potiho i pomalo ispravljati tvoja prisutnost, predanost i pažnja.

    Ako je voljeni otet, onda ga oslobođaš, a ne diviš se tome kako ga je otimač lijepo sredio i našminkao, stavio mu tijaru uzevši mu dušu, poklonivši mu bol i traumu.

    Liječiš ga, uz puno brige i posvećenosti, ne govoriš mu da je poružnio dok nije bio s tobom i dok ti nisi bio s njim.

    Ljubav je, u mojim očima, vrijeme koje voljenom pokoniš dajući mu podršku, bivajući uz njega, kada ne ide i kada je teško.

    Voljenog, naravno i štitiš, ali tako da ga osnažiš, ojačaš, osvijestiš. Onda se on brani svojom snagom, a tvojom podrškom i brigom, ne paničnim plakanjem i vikanjem da je napadnut. I kad jest i kad nije.

    Ponovit ću i na kraju. Ovo nije napisano zato da bih rekao da ja volim ovako, a ne onako, ja i on pravo, a ti i ti krivo. Svi mi griješimo katkad u pristupu onima koje volimo pa tako bome i Dinamu kojeg volimo.

    Nije napisano ni zamišljeno niti kao nekakav recept, ne uzimam si to pravo.

    Napisano je jer mi je u glavi i jer je ovo zajednica ljudi koja kaže da joj je "voljeni" zajednički - Dinamo.

    Netko voli tiho i nenametljivo, netko strastveno i energično, ali svatko tko voli tu je da pomogne, da podržava, da bude prisutan, pruža vjeru, nadu, ideje, optimizam, snagu, sigurnost da si tu, u dobru i zlu, kako se to trajno obećaje na jednom drugom mjestu.
  • veselko tenžera
    1.5k
    Petko sabotira, sad iz kojeg razloga nije ni bitno. Na klupi je jedini trener koji je u 30+ godina koliko pratim Dinamo doživio da mu igrač samovoljno izađe iz igre. I što je napravio, opravdao ga :vomit:
  • Efes Pilsen
    7.2k
    "Galeb se topi u vodama Život u ljubavi, ljubav u suzama Volim te Nećeš mi vjerovati, jer riječi su lažne a djela istinita Ja, volim te A ako ti ne znaš voljeti, onda ne možeš shvatiti Ni moju ljubav prema tebi Ni što ljubav znači u životu Ali ipak, ja volim te."
  • Brusa
    952
    mislim da je. Bio članak jučer na germanijaku ili tako nešto da trenira u dvorani. Ne znam detalje jer nisan čitao. Al mislim da on nije za ozbiljan nogomet (moj dojam, što sam ga gledao ove sezone)
  • jp23
    2.2k
    Sad ne mogu na prvu naći razlike između ove poruke i one od Ad Rema sa prošle stranice, bi li me mogao prosvjetliti koji je dio različit
  • mlinchica
    1.2k
    posalji na 10 osoba, sigurno će se ostvariti.
    Edit: Efes je dotukao s galebom
  • San Lorenzo
    12.3k
    Al mislim da on nije za ozbiljan nogomet (moj dojam, što sam ga gledao ove sezone)Brusa

    Ako nije dovoljno dobar za ozbiljan nogomet, onda je i više nego dovoljno dobar za ovaj nogomet kojeg mi igramo.
  • Doktor Kunić
    2.8k
    neki tip je dobio za sad 3 lajka, a ovaj drugi ni jedan.. Eto kakav smo narod
  • Neki tip
    19.6k
    Sad ne mogu na prvu naći razlike između ove poruke i one od Ad Rema sa prošle stranice, bi li me mogao prosvjetliti koji je dio različitjp23

    Hahaha, Ad Rem je moj alter ego koji koristim kad želim čitati Zonu, ali sam u nekom neraspolozenju i mogao bih se nepotrebno posvaditi i izvrijeđati nekog. :) Pa se logiram kao Ad Rem, da mi je lakše pratiti kaj sam zadnje pročitao, ali bez upisa. Kao neki osigurač. Slučajno sam pod tim nickom, koji nikad nista nije napisao, objavio post. :)
  • Neki tip
    19.6k


    Razmem poantu, ali..

    images-8.jpg
  • i more je plavo
    891
    ali Josipu Brekalu ne zamjerim ni jedan posto, ni jedan promil. Mi smo postali Hajduk, Hajduk je postao ono sto smo mi bili.Infinity

    Jos jucer sam procitao ovu tvoju izjavu, nisam reagirao jer je situacija na forumu jako negativna, sto se samo potvrđuje time da ovakvo mišljenje potvrđuje jos 13-toro ljudi koji vole Dinamo.

    Moras biti zaslijepljen mrznjom, neznam prema kome, Mamicu, upravi, treneru......?
    A tada ne vidis širu sliku.

    Kako mozes reci da NE zamjeras nista decku koji od "svog voljenog kluba" zeli iskamčiti duplo veću lovu nego od tradicionalno najveceg rivala (namjerno nisam napisao neprijatelja, ali mnogi to tako dozivljavaju) dok njegov menađer izbacuje patetične izjave o tužnom Josipu koji na aerodromu čeka sa torbama ???

    Ti stvarno ne vidiš da se Brekalo i njegov menađer nisu ponijeli korektno prema Dinamu i svima koji ga vole ??

    Kada te mržnja zaslijepi, vjerojatno to i ne vidis, ali nije to dobar put, mržnja te vodi u sukobe koji se na kraju pokazu kontraproduktivnim.

    Ova izjava o Hajduku i nama mi nije do kraja jasna, neznam jel time Hajduk pljuješ ili izdižeš iznad nas, jer nisam siguran jel smo mi po tebi bili pozitivci ili negativci ranije ili sada ???

    Ali mi nikada necemo biti Hajduk, jer taj klub je u Dalmaciji više od religije, više od države........jednostavno južnjaci imaju tu vrstu emocije koju mi nemamo, ali ih ta emocija često dovodi u stanje mržnje prema svima ostalima, a o mržnji sam ti rekao što mislim.

    Ja volim Dinamo, ne mrzim Hajduk, iako mi je najmanje simpatican od svih klubova u HNL-u i to upravo zbog te mržnje prema svima i svakome tko misli drugacije.

    Ovo pisem prema dostupnim informacijama, ako je Hajduk dao više love Josipu nego sto mu je nudio Dinamo, to bitno mijenja moj pogled na situaciju, jer mi je tada pragmatičnost argument (dobio je više love i još ce tamo vjerojatno lakse dobiti garantirane minute, a to mu treba).
  • Neki tip
    19.6k


    :lol: gud van :up:
  • Dalmatinec
    586
    Može, može. Znam ja to. Nisam mislio da ona tu ekipe koja zna da su se Uruk-Haiji kotili ispod iščupanih stabala oko Orthanca.

    Može i to tvoje. Olog-Haije na bubnjeve.

    Ideja je show. I naravno, za tu točku crne dimne bombe.

    To bi odjenulo u ultras krugovima. I dobili bismo fan bazu i kod LOTR geekova.
  • mali M
    3.8k
    Drmic je zrtva guranja i forsiranja PetkovicaNeron53

    Kaj ti zbilja ozbiljnog lica želiš reč da je Drmić žrtva? Šta bi trebao igrati? Jel isporučio minimum za plaću koju dobiva? Baš ga ispališ i ostaneš živ
  • Neki tip
    19.6k
    Ima jedna sjajna stvar u svom ovom crnilu i rezultatski lošijem periodu no što smo naviknuli.

    Svi smo se puno bolje upoznali. Ne mislim mi tu na Zoni, niti ja s Perom, a Ivo s Markom, nego svi mi navijači Dinama, naučili smo nešto o sebi i jedni o drugima.

    I bome fino i glasno razbili neke iluzije koje o sebi imamo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.