• Neki tip
    19.3k
    Pada mi na pamet jedno zapažanje u vezi Dinamovih, a vjerojatno i svih ostalih navijača.

    Sve više ljudi koji aktivno prate nogomet - isti zapravo nikada nisu igrali, barem ne ovaj "veliki", a sve češće ni niti ikakav drugi u slučaju novijih generacija.

    Istovremeno, sve više ljudi koji aktivno prate nogomet - jesu igrali ili igraju Football manager i njegove inačice.

    Rezultat - jako malo navijača zapravo suštinski razumije igru, ali svi misle da se razumiju u transfere.

    (ne velim ovo kao nekakvu kritiku, već kao usputnu opservaciju koja može i ne mora biti ispravna.. uostalom, i sam sam nogomet 11 na 11 na velikom terenu igrao jednom u životu, a zbog Championship managera ko klinac podosta noći izgubio)
  • Tundra
    518
    ovo je premium članak
  • Keyser Soze
    8.1k
    Ak netko ima nek podijeli.
  • NORTE
    9.3k
    Imali smo zimsku pauzu u kojoj je bivša uprava skupa s trenerom dopustila odlazak velikog broja igrača.
    Sada je nova uprava i novi trener i svi oni zapravo imaju i dodatni pritisak od dijela navijača i novinara da ne pada kvaliteta (i kvantiteta) momčadi, a naravno da svi itekako želimo još jači dinamo koji se izbacivanjem mamića iz kluba oslobađa tereta i ide stepenicu više (na svim razinama).

    Lijepo je vidjet vodeći gol Emrelija u prijateljskoj i da je krenuo prvih 11 (skoro svi koje očekujemo da počnu superkup) nakon Čačićeve metle.
    Meni je top igrač još od videa kojim ga je dinamo predstavio kao novo pojačanje, a i prezentacijama u dinamovom dresu.
  • Lynx17
    2.6k
    nisam znao gdje staviti. Nije to samo intervju. Bas ide u detalje. Ma odlicno! :clap:
  • Ivdzo11
    3k
    Govorio sam o tim igračima, ali skautiramo 20-30 igrača, ja i sportski sektor smo skautirali. Šanse da neki od tih igrača dođu postoje, ali najvažnija je stvar balansa, stranaca i domaćin, iskusnih i mladih. Nije želja nakrcati svlačionicu strancima, iako je jako puno igrača vani, koji su jeftiniji nego oni iz HNL-a. Ali nije poanta razvoja nogometa sad sve kupiti! Dinamo neće nikad nikad biti kupac, Dinamo je klub koji razvija igrače. Ali, dat ću vam primjer odnosa cijena. Jedan igrač koji igra Ligu prvaka, šest godina u Francuskoj, njegova je cijena 2-2,5 milijuna eura, ima 50 utakmica za reprezentaciju! Kod nas, netko odigra u HNL-u 10 utakmica i vrijedi dva milijuna... Poanta skautinga je da imaš bazu igrača i da budeš uvijek spreman, ako je potrebno."

    Marić..
  • Armagedon13
    958
    Baš me ugodno iznenadio
  • Lynx17
    2.6k
    Po obicaju u ti "intervjuje" nista se ne sazna. Prodaju se floskule. Ali Marko se bas opustio i objasnio stvari. Kako on/oni gledaju na stvar. I to je dosta razlicito o kako je bilo prije (u skoli ali i u vezi prva momcad). Stvarno sve na mjestu.
  • Captain America
    13.9k
    Jako mi se svidio dio o intenzitetu rada u školi jer su i ljudi ovdje na Zoni koji aktivno prate juniore govorili da dobro izgledaju prvih sat vremena i onda krene pad.
  • OsamŠest
    2.6k
    Odlično komunicira čovjek. Vrlo jasan, definirano je sve i dao je smjernice kak bi to sve trebalo izgledat..
  • Lynx17
    2.6k
    Puno pametni stvari. Kako ce to sve zavrsiti, vidjet cemo, ali ideje su tu.

    Taj dio o kako ne trebaju u skoli igrati isti sustav kao i prva momcad. To mi je uvijek bilo cudno. Sto to vrijedi kada u 4 godine imas 4 razliciti trenere sa 4 razliciti sustave?

    I znam da ce nekima to smetati, ali mislim da bi povratak Nike Kranjcara u Dinamo bilo velika stvar.
  • Nino Bule
    11.5k
    Meni je niko tanak s nogometnim znanjem, on nogomet shvaca kako ga je i igrao: finta, vjestina, ovo taktika i to je njemu preseravanje, sto je po meni sramotno jer on ako se ne varam je pomocni u u19 reprezentaciji, pitanje je jel on zna vodit trening a ne bi li mogao pomoc dinamu
  • Mali Zeus
    9.7k
    Meni je niko tanak s nogometnim znanjem, on nogomet shvaca kako ga je i igrao: finta, vjestina, ovo taktika i to je njemu preseravanjeNino Bule

    Na temelju čega sve to zaključuješ?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.